• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

מי שרוצה קובץ PDF לכתבה של @oz1987 אז אפשר למצוא אותה בקבוצת העיתונים בטלגרם (דורש התקנה של טלגרם).
[...]
ניתן למצוא שם pdf-ים של כל עיתון שהתפרסם בישראל.
נשמע כמו תוכן לא חוקי

נשמע כמו תוכן לא חוקי
יכול להיות.
אין לי מושג מי מעלה לשם את הקבצים.

בכל מקרה, זה ערוץ טלגרם פופולרי ויותר נוח לקרוא את הכתבה המעולה הזו בקובץ pdf.

@oz1987 , מזכיר לי את הראיונות עם גיל שוויד לפני יותר מעשרים שנה, כשהפך לעשיר לראשונה בחייו. הוא סיפר שהוא עדיין גר בשכירות באותה דירה קטנה בתל-אביב ונשאר עם אותם הרגלי צריכה מאד סולידים. זה עבר לו תוך שנים מעטות :)

@בת העמק - ועדיין ביחס לעושרו הוא חי בצנעה ועדיין עושה עסקים בישראל ובעצם היחיד שיצר חברת ענק שלא נמכרה לחבורת אמריקאים-סינים-אחר.

"אני חייל, מתי כבר יהיה לי זמן ליהנות אם לא עכשיו? חבל להתקמצן"
- הסבר למינוס שהוא מצוי בו ועל אף זאת טיסות בשווי מאות אירו לאירופה ובילויים יקרים.

בנוסף: צעירים בתחילת דרכם באמצע שנות ה-20 לחייהם, שחייבים ממש לקנות אוטו חדש, לשכור דירה לבד (איכס על שותפים), להיכנס למינוס ועם זאת "חייבים חופשה" במלון בראשית או בצימר בגולן בשווי 4,000 ש"ח מדי כמה חודשים. בדרך - להתמרמר על מחיר השכירות לבד.

נערך לאחרונה ב:
בעבודה, עובד יחסית מבוגר (50+) כחצי שנה לפני סיום העסקה (מחליף מקום).
מתלונן על הקושי למצוא עבודה יציבה בגיל כזה. על הלוואות ומינוסים בבנק.
במקביל מתעניין איפה הכי כדאי לקחת הלוואה של עד 120,000 ש"ח.
אישתו רוצה להחליף את הג'יפון הנוכחי בג'יפון חדש.

כלום.
שאנשים יעשו עם הכסף שלהם מה שהם רוצים כל עוד זה לא פוגע בי.
ההיפך, שיבזבזו כמה שיותר, כלכלה זזה קדימה אם אנשים צורכים ומשתמשים בכסף שלהם לא אם הם חוסכים.

כלכלה זזה קדימה אם אנשים צורכים ומשתמשים בכסף שלהם לא אם הם חוסכים.
זה לא משפט שהוא נכון. אם אף אחד לא יחסוך וישקיע הכלכלה לא תזוז לשום מקום.

זה לא משפט שהוא נכון. אם אף אחד לא יחסוך וישקיע הכלכלה לא תזוז לשום מקום.
צודק,
אבל יש השקעות ויש השקעות , כגון אם אני משקיע בזהב , זה לא מקדם את הכלכלה בארץ.
אם אני קונה תעודת סל שבעצם רק עוקבת אחרי מדד לא מקומי, גם זה לא בדיוק מקדם את הכלכלה בארץ.

שאנשים יעשו עם הכסף שלהם מה שהם רוצים כל עוד זה לא פוגע בי.
זה משפט לא נכון בעליל...
רק אומר, לא מצטדק, אבל כל אדם שמשתמש בכסף שלו לצרוך אופנה בטירוף (המזהם השני בגודלו בעולם), דלק סילוני בטירוף, בנזין לתחבורה בטירוף - מזהם לך את האוויר, המים והמזון.
אז הנה, אלו עובדות ברמת המאקרו.
בפועל? - .אנשים [כן] יכולים לעשות עם הכסף שלהם מה שהם רוצים בצורה אחראית [הרבה] יותר שתפגע בך [ובהם, ובצאצאים המוצלחים שהם מורישים לעולם] פחות.
רק אומר. נטו זה מה שעלה לי לראש. אני לא רואה טעם לדון בזה כי זה דיון תיאורטי וחסר שחר.
פשוט, ההרגשה הזו שכל אחד יעשה מה שב** שלו כל עוד זה "לא פוגע בך"... אז זה כן פוגע בך. בעקיפין ובמישרין.
מה עושים עם זה?
כלום ושום דבר. גם ככה אנחנו פה בלחץ 70-80 שנים במקרה הטוב והלאה.

נערך לאחרונה ב:
זה משפט לא נכון בעליל...
רק אומר, לא מצטדק, אבל כל אדם שמשתמש בכסף שלו לצרוך אופנה בטירוף (המזהם השני בגודלו בעולם), דלק סילוני בטירוף, בנזין לתחבורה בטירוף - מזהם לך את האוויר, המים והמזון.
אז הנה, אלו עובדות ברמת המאקרו.
בפועל? - .אנשים [כן] יכולים לעשות עם הכסף שלהם מה שהם רוצים בצורה אחראית [הרבה] יותר שתפגע בך [ובהם, ובצאצאים המוצלחים שהם מורישים לעולם] פחות.
רק אומר. נטו זה מה שעלה לי לראש. אני לא רואה טעם לדון בזה כי זה דיון תיאורטי וחסר שחר.
פשוט, ההרגשה הזו שכל אחד יעשה מה שב** שלו כל עוד זה "לא פוגע בך"... אז זה כן פוגע בך. בעקיפין ובמישרין.
מה עושים עם זה?
כלום ושום דבר. גם ככה אנחנו פה בלחץ 70-80 שנים במקרה הטוב והלאה.

אכן, אין טעם בדיון פילוסופי כאן, אבל אני כאן, חצי בקבוק פינו-נואר מאחורי והסולידית לפני.

אם אני ממשיך את קו המחשבה שלך אז אי אפשר בכלל לקום מהמיטה מבלי לפגוע במישהוא, המשחת שיניים נמצאת במיכל פלסטיק, המברשת שיניים מפלסטיק, הרכב שאני נוסע לעבודה, השקיות שארוז בהם המזון בסופר. כל דבר שאתה עושה פוגע איכשהו במישהו אחר. אז מה עושים ? איך פוגעים פחות ? ובכלל מה זה פחות ? מהו קנה המידה ? פחות ממה ?
לכן קנה המידה שלי הוא בעצם החוקים שאתה חיי לפיהם, חוקי המדינה, חוקים אישיים נוספים וכדומה. כלומר מי שלא פוגע בי לפי מערכת החוקים שלי שיעשה עם הכסף מה שירצה. מערכת החוקים או הכללים שלך יכולה כמובן להיות שונה משלי.

בקבוק פינו-נואר
מעולה :) תנסה את גמלא סנג'ובזה, להלן הקיאנטי הישראלי (אישית אני מחבב אותו מאוד)... יין מעולה שלא הרבה מכירים ועדיף לדעתי.

אז מה עושים ? איך פוגעים פחות ? ובכלל מה זה פחות ? מהו קנה המידה ? פחות ממה ?
נו, אתה באמת שואל כדי שבאמת אענה לך איך להיות יותר אקולוגי ומתחשב בפלנטה הזו (ובדרך ליושביה האנושיים רבי המעלה ושאר בעלי החיים הנלוזים שהם לא בני אנוש ולכן ראויים לכל גנאי) על מנת שלהזיק לה פחות?...
זה סר טעם מבחינתי ושאר התשובה שלך גם עונה לשנינו על הקושיה.
בכל אופן, כל אחד צריך לתת את הדין בפני עצמו - מה הוא משאיר אחריו ואיך הוא מתנהג. לצערי בני האדם ידועים בכשלונות הקוגנטיביים שלהם לרוב.
אני לא אמרתי שאתה לא בסדר, אני פשוט טוען שזה משפט לא נכון בעליל. מה שהוא עובדתית נכון :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה