• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

לפני הרבה שנים, קנינו מסלול ריצה/הליכון.....מילא החלל הגדול שתפס, מדובר בקולב הכי יקר שרכשתי אי פעם
דווקא אני ממש נהנית מהמריצה שלנו (לא מבינה למה קוראים לזה הליכון, אז אצלנו בבית היא נקראת מריצה). עשיתי חישוב שלקנות מריצה יד שניה יעלה פחות ממנוי לחדר כושר בקיץ. בחורף ובאביב אני רצה בחוץ, אבל בקייץ, חם לעזאזל.

אני חותם ששרשור עם כותרת בסגנון "מה היציאה הצרכניסטית הגרועה ביותר שלכם עד היום" ייקח מקום של כבוד עם כמה עשרות דפים.
+1

עשיתי חישוב שלקנות מריצה יד שניה יעלה פחות ממנוי לחדר כושר בקיץ. בחורף ובאביב אני רצה בחוץ, אבל בקייץ, חם לעזאזל.
קנינו בזמנו יד שניה - 500 שח מחברים.
האמת שעשינו להם טובה בלפנות להם חלק מהמחסן.

בכל מקרה, היא היתה פעילה כשהיינו 3 בבית.
כשהאמצעית נולדה - היא קופלה בצד ונפתחה אחת לשבוע.
מאז נדדה למחסן שלנו ואני לא בטוח שאני מסוגל להגיע אליה כיום.

לא בדיוק יציאה צרכנית אבל בכל זאת, משהו מצחיק שקרה לי היום:
התקשרתי לבנק לבצע העברה בנקאית, ביקשתי להעביר פאונדים לחשבון אחר, מפה לשם הפקידה מתווכחת איתי כמה דקות טובות שאני לא יכול לבצע את העברה כי יש לי רק לירות שטרלינג בחשבון...

משהו שקורה הרבה בימים האחרונים ומשגע אותי.

אני נתקל במלא "שנאת עשירים" כל מיני הערות קטנוניות על "כמה ההוא מרוויח" ו"באיזה בית הבחור הזה גר" וכמה קל לעשירים לעשות כסף.
זה מחרפן אותי. אתם רוצים להיות עשירים? אתם מקנאים בהם? אל תסתכלו על סימני הסטטוס הם חסרי משמעות. תלמדו איך הם עשו את זה.

אם כסף חשוב לכם תלמדו ליצור כסף. תשקיעו בבורסה, תקימו עסקים, תלמדו איך להגדיל את הערך שלכם בשוק העבודה.

בשורה התחתונה אני מניח שהפסיביות משגעת אותי. אני חי בתובנה שעם ניהול נכון של החיים שלי (וטיפה מזל) אוכל להגיע ליעדים שלי.
אבל החברה האלא משדרים כזה חוסר אונים.

בקיצור אל תהיו פסיביים במקום זה תהיו אקטיביים ותעשו השקעות פסיביות :)

אני נתקל במלא "שנאת עשירים" כל מיני הערות קטנוניות על "כמה ההוא מרוויח" ו"באיזה בית הבחור הזה גר" וכמה קל לעשירים לעשות כסף.
אתה לא היחיד שמתחרפן מהתופעה. התופעה קיימת הרבה זמן אבל היום זה מגיע לרמות לא מתוארות.
אותם אלו שמבזים עשירים מתוך קינאה שוכחים שהם מספקים להם מקומות עבודה.
אבל כשזה מגיע לסלבריטאים הם מהללים אותם במדיה החברתית, מה שנקרא פיצול אישיות ובנוסף מנסים לחקות אותם ומבזבזים ימבה כסף על שעונים, מכוניות, ג'יסים קרועים ב 700 ש"ח - הם עושים הכול כדי לא להגיע לעצמאות כלכלית...

אם כסף חשוב לכם תלמדו ליצור כסף. תשקיעו בבורסה

"איזה בורסה, על מה אתה מדבר? זה קזינו, הכול מכור. עדיף כבר לשרוף את הכסף"
אם הייתה לי יחידת VT על כל פעם ששמעתי את התגובה הזאת...

עוד אחת שמאוד אהבתי "המשכנתא שלי זאת ההשקעה הכי טובה שהייתה לי אי פעם, אם לא היה אותה הכסף היה הולך במקום אחר"

עוד אחת שמאוד אהבתי "המשכנתא שלי זאת ההשקעה הכי טובה שהייתה לי אי פעם, אם לא היה אותה הכסף היה הולך במקום אחר"
זה למען האמת מאוד נכון עבור רוב האוכלוסייה.
אם לא תיקח להם כמה אלפי שקלים לפני שהם נכנסים לחשבון הבנק (או מיד אחר כך) אז הם ישרפו אותם על:
שעונים, מכוניות, ג'יסים קרועים ב 700 ש"ח

זה מחרפן אותי. אתם רוצים להיות עשירים? אתם מקנאים בהם? אל תסתכלו על סימני הסטטוס הם חסרי משמעות. תלמדו איך הם עשו את זה.
+1000

מה שעצוב בעשירים המדוברים...
בחלק מהמקרים אני מגיע לבקשתם לבצע תהליך.
חיים על הלוואות וחיים בחרדה מהיום שיפוטרו.

חיים על הלוואות וחיים בחרדה מהיום שיפוטרו.
בספר "המיליונר מהדלת ליד" הוא מדבר על כך שאנשים חושבים שהשכנים שלהם עשירים כי יש להם מכוניות פאר או בתים מפוארים, בעוד שלעתים קרובות ההפך הוא הנכון - אלו שנראים עשירים בעצם מוציאים את כל כספם (פלוס חובות) על צריכה, כך שמבחינת נכסים הם בעצם די עניים.

אותי הכי מטריף בורות פיננסית של הסובבים אותי (ללא יוצא מן הכלל!)
השבוע הסברתי למישהו בעבודה מה זה דיבידנד
ולפני כן למישהו אחר מה ההבדל בין פנסיה/קופ"ג/ביטוח מנהלים
בהזמנות אחרת כמה היו מופתעים לשמוע שהפנסיה כוללת אכ"ע וקצבת שארים לבן זוג לכל חייו.

שלא לדבר על כך שלאף אחד אין שמץ של מושג כמה דמי ניהול הוא משלם באף אחד מהמוצרים.

אתה לא היחיד שמתחרפן מהתופעה. התופעה קיימת הרבה זמן אבל היום זה מגיע לרמות לא מתוארות.
אותם אלו שמבזים עשירים מתוך קינאה שוכחים שהם מספקים להם מקומות עבודה.
אבל כשזה מגיע לסלבריטאים הם מהללים אותם במדיה החברתית, מה שנקרא פיצול אישיות ובנוסף מנסים לחקות אותם ומבזבזים ימבה כסף על שעונים, מכוניות, ג'יסים קרועים ב 700 ש"ח - הם עושים הכול כדי לא להגיע לעצמאות כלכלית...

צר לי, אך איני מסכים עם ההכללה. אני עובד באירגון שבעליו מאוד מאוד עשירים ולא תודות לכישרון או יכולת, אלא מזל (להיוולד נכון).
חלק מהעומדים בראש הפירמידה חושבים על עצמם דברים שאין כל קשר בינם לבין המציאות, מוקפים במלחכי פינכה ונאמר בעדינות שאינם ראויים להערכה מיוחדת. עצם העובדה שיש להם המון כסף לא אומרת עליהם דבר וחצי דבר, ולא נראה שהם מודעים לזה.
אז נכון, הם "מספקים עבודה", אבל זו לא טובה שהם עושים לאף אחד - הם צריכים עובדים.

"לא שווה לכם להשקיע כסף ברכב הזה, הוא לא שווה כבר שום דבר" (בעקבות החלפת אלטרנטור ברכב בן 13 שאני מסרב להחליף ברכב חדש) (זה המשפחה אמרה, לא המוסכניק, כמובן...).

עריכה: בעיניי זו הגרסה של עולם הרכב ל"לא חבל על שכירות, זה סתם לזרוק כסף לפח".

נערך לאחרונה ב:
בעקבות החלפת אלטרנטור ברכב בן 13
גם לי היו בעיות עם אלטרנטור ומצאתי חשמלאי שניקה את 'הפחמים' והמגעים ועלה בערך 100 ש"ח. עכשיו כמו חדש.
אלטרנטור יכול לחיות לנצח רק צריך לנקות מגעים כשרמת הטעינה יורדת...

@עש לילה, אני גם נוסע ברכב מזדקן. אפשר לשאול כמה אתה מוציא עליו בשנה? חישבת שלא משתלם מודל חדש יותר?

@עש לילה, אני גם נוסע ברכב מזדקן. אפשר לשאול כמה אתה מוציא עליו בשנה? חישבת שלא משתלם מודל חדש יותר?
קשה לי לתת מספר כי הסטטיסטיקה על התקלות די נמוכה (טפו טפו). אני גם לא מהמומחים שיידעו למצוא את החשמלאי שינקה את הפחמים באלטרנטור, אז אני כנראה משלם יותר ממה שצריך. אבל החישוב שאני עושה הוא, שירידת ערך על רכב חדש יותר (לאו דווקא חדש מהניילונים) היא בסדר גודל של כ-8-10 אלף ש"ח בשנה, וכל עוד ההוצאות הבלת"מיות על הרכב הישן לא מתקרבות לזה (והן ממש לא), אני לא רואה סיבה כלכלית להחליף אותו.

היום קראתי משהו שהטריף אותי.

אמא מתלוננת על זה שהיא חייבת לעבוד 9 שעות ביום אחרת יקצצו לה בשכר. היא לא מצליחה להגיע לגן בשעת הפתיחה כי היא עייפה בבוקר אז מביאה את הילד לגן חצי שעה מאוחר יותר ונתקעת ביותר פקקים בדרך לעבודה. מהגן אוספת מישהי בתשלום והיא מגיעה בערב ובקושי מבלה עם הילד ולכן "מפצה" אותו בפעילויות כיפיות בסופ"ש כמו לישון מחוץ לבית (זה לא קמפינג, מלונות) חופשות ארוכות בארץ ובחו"ל (ילד בן שנה בתאילנד, בשבילו).
כאילו מה?!

קומי בבוקר, תחסכי פקקים והרווחת חצי שעה, תעבדי 20 דקות פחות כל יום ותחסכי את הבייביסטר. ובסופ"ש תשחקי עם הילד בגינה ליד הבית ולא במלון יקר. הנה הורדתי לה ברגע את ההוצאות בלי יותר מדי מאמץ והיא הרוויחה עוד זמן עם הילד על הדרך.

העניין הוא שהיא בכזה מצב של רחמו עליי אני מסכנה שהיא מתעלמת לחלוטין מהעצות שלי (שנוסחו הרבה יותר בעדינות ורגישות מבטיחה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה