• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

אני מכירה אירועים כאלו עם בני נוער שיוצאים על התן ביס של ההורים, במאות שקלים. טרלול.

ממש כך, נתקלת בזה עכשיו עם כלתי.
איזו יולדת פרימיטיבית הייתי, לא הוצאתי שקל על כלום.
@בת העמק
מזל טוב על השלב החדש!

מסתבר שפספסתי את החדשות בשרשורפלצת הזה שנחטף כל פעם על גלי הפטפטת...

מזל טוב על השלב החדש!
כשכתבתי את מה שציטטת, עדיין הייתי טרם השלב החדש :)
הוא הגיע חודש אחר-כך. אושר ענק.
והכלה המתוקה שלי מוציאה ים של כסף על יועצות ורפואה פרטית - היא פשוט יותר חרדתית ממה שאני הייתי. מקווה שזה ירגע אצלה אבל שמחה שיש לה אפשרות לממן את משככי החרדות האלה.

כשכתבתי את מה שציטטת, עדיין הייתי טרם השלב החדש :)
הוא הגיע חודש אחר-כך. אושר ענק.
והכלה המתוקה שלי מוציאה ים של כסף על יועצות ורפואה פרטית - היא פשוט יותר חרדתית ממה שאני הייתי. מקווה שזה ירגע אצלה אבל שמחה שיש לה אפשרות לממן את משככי החרדות האלה.
מזל טוב!

אני מכירה אירועים כאלו עם בני נוער שיוצאים על התן ביס של ההורים, במאות שקלים. טרלול.
לא תמיד, לפעמים זה funny money. יש תקציב, נגיד 1000₪ בחודש, ומה שלא מחוסל נמחק.

קניית אוכל מוכן בכל מקום ובכל שעה
במקום להביא מהבית, ולחסוך אלפי שקלים.

אך זה ניחא - מה שמעצבן זה היללנות שלא נגמרת, כמה קשה, וכמה המדינה צריכה לדאוג להם. כאילו שזה יעזור.
ברגע שהמדינה תתן יותר - הם יבזבזו יותר

עם 47% מס, שלרוב האנשים שוכחים...
35% מס.
כשהיה תן ביס על סך 400 ש"ח בחודש, שילמנו בפועל 150 לחודש כמס. וזה בהחלט שווה.
כפינוק ביום חמישי.
או קניית אוכל מוכן לשבת אחת בחודש.

או סתם יציאה למסעדה שמכבדת תן ביס, ולהרגיש משוחררים.

לא יודעת,
לי ניראה טרלול
שנער בן 15
מזמין חברים לארוחות
במאות שקלים
על "חשבונו"
רק כי יש לאימוש תן ביס

בעייני זה לא בריא כי:
1. מרגיל אותו להשתמש בכסף של ההורים שלו בשביל לקנות חברים. ככה.
2. מעמיס לחץ חברתי על נערים שאין להם תן ביס ורוצים להרגיש ב'חברה'. הם אשכרה צריכים לגייס כמה מאות שקלים. אם זה לא פאטתי... תגיד לי מה...

בדורנו 20 שקל לסוכריות ג'לי בהחלט סגרו פינה,
לא משהו שנערה לא יכולה להתארגן עליו, מקסימום באיזו שעה בייביסיטר

אותי זה פשוט הדהים.
אתה אומר שיש איזורים שזה כבר הסטנדרט?

וצרכנות חרדות זה אוף אחד ענק...
בשופוני לפחות יש הנאה

עם 47% מס, שלרוב האנשים שוכחים...
נכון, :lol:

לי ניראה טרלול
שנער בן 15
מזמין חברים לארוחות
במאות שקלים
על "חשבונו"
רק כי יש לאימוש תן ביס
להזמין חברים לא נראה גם לי הגיוני.
אבל לא לזלזל בקונספט של funny money, שלפעמים סטארטאפים דוחפים כל מני כרטיסים שמצטברים לאלפי שקלים (לא בהגזמה) לחנויות מטופשות שאין מה לקנות בהם. אין שום בעיה להסביר לילד את הקונספט שזה הזוי, אבל זה מה שיש, זה חינם, ושיתפרע.

קודם כל מזל טוב ומברוק על השינוי סטטוס הקרוב :) מאוד משמח

לא זה ולא זה יקרה (מבחינת הבדיקות / חרדה המימון זה עניין שלה). היא מוקפת נשים אחרות אחרי או תוך כדאי הריון או יותר גרוע, קבוצות פייסבוק, שחופרות לה במוח.
זה בדרך כלל הולך בערך ככה
אז בנות מי המדקר מספר אחד !!! במרכז תל אביב לביצוע מי שפיר ? רק הכי הכי הכי טוב ! עצם המחשבה על סיבוכים בלתי אפשרית להתמודד עימה (ספרות עדכנית מדברת על הפלה כתוצאה מזיהום אחת לכמה אלפים). כנל לכל שאר הבדיקות של ההריון (סקירה מוקדמת ומאוחרת בדרך כלל). אפשר גם לעשות מי שפיר ללא אינדקציה (למי שלא בגיל) דרך המושלם במחיר סופר נמוך. אבל תמיד עדיף פרטי באסותא ובכמה אלפי שקלים.

מה שהיא (וכל השאר) לא יודעות, זה שמי שעושה לה את הניקור אחר צהריים בסביון ב5000 שקל, עושה את אותו ניקור בבוקר, בביח הציבורי בחינם.

אגב הזכרת לי עוד יציאה צרכניסטית מעולה, סקר מנהלים ! בוא נעשה על חשבון החברה בדיקות מיותרות לחלוטין לאנשים סופר בריאים עם אפס אינדיקציה. כולם מרווחים ! המכון שמשלמים לו, הרופאים שעובדים שם (יותר נכון המחלקה מנדבת אותם זו נחשבת עמדה מאוד לא נחשקת) , והחברה שמוכרת לעובדים איכפתיות.

מה שהיא (וכל השאר) לא יודעות, זה שמי שעושה לה את הניקור אחר צהריים בסביון ב5000 שקל, עושה את אותו ניקור בבוקר, בביח הציבורי בחינם.
כמה שזה נכון.

בהריון השני, לא היה בקופ"ח רופא נשים לסקירה, אז שלחו אותנו למרפאה פרטית בצפון ת"א. על חשבון הקופה.
איזה יחס מקסים, כל התהליך שופע חיוכים, התעניינות אינסופית.
ואפילו חיוך אל הבעל האמיץ.

כשבשורה התחתונה - חוץ מלשרוף בוקר שלם - הכל היה אותו דבר.

עושה את אותו ניקור בבוקר, בביח הציבורי בחינם.
רק שאין אליו תורים.

אם גם ככה מקבלים החזר מהביטוח, אין שום סיבה ש*לא* ללכת לפרטי.

אגב, אנחנו ויתרנו על בדיקות מסויימות ונולד לנו ילד חולה.

אגב, אנחנו ויתרנו על בדיקות מסויימות ונולד לנו ילד חולה.
מצטערת לשמוע. לא התכוונתי לוותר על בדיקות, אלא לא לעשות את כולן בפרטי באלפי שקלים לבדיקה כי פשוט לא צריך.

דווקא מבחינת הריון, עניין התורים לא משחק תפקיד. מגלים על ההריון סביב שבוע 6 נגיד 8 הולכים לשמוע דופק והסקירה הראשונה היא סביב שבוע 12 ואז מי שפיר סביב 17 וסקירה שניה בכלל סביב 24. מעולם לא נתקלתי בבעיה במציאת תור. יחד עם ההפניות של הדופק מתקשרים למוקד בריאות האישה הקרוב וזהו כל התורים סגורים .

ניקור בביח נעשה רק באינדיקציה (זא מעל גיל 35, או אם יש חשש לבעיה עם העובר) , אבל אי אפשר לבחור את הרופא. מעולם לא מצאתי בבחירת הרופא רלוונטיות כולשהי. גניקולוגים רבים גובים אלפי שקלים על הבדיקה כי הם יכולים. לא כי יש להם יתרון מסויים על פני אחרים. זה כמו בניתוחים, הרבה זה עניין של מוניטין ופחות מדדים אובייקטיבים על איכות הרופא ואחוזי הסיבוכים שלו.

ושוב אישית בהריונות שלי, למרות שיש צק הריון מהמושלם, וביטוח פרטי, טרם מצאתי סיבה להפעיל אף אחד מהם. הולכת למי שיש ועד כה כולם היו מצויינים. בניקור מי שפיר האחרון, היה רופא מבוגר ונחמד, אחרי זה הסתכלתי על החותמת שלו, מסתבר שהוא מנהל בית חולים לילודות שפשוט במקרה היה שם באותו בוקר ועשה את הניקורים.

מעולם לא נתקלתי בבעיה במציאת תור
הבעייה היא לא במציאת סתם תור, אלא התור אצל המומחה שרצית.
לאור זה שמקבלים החזר מהביטוח, זה באמת לא בהכרח עניין של יציאה צרכניסטית אלא סוגייה של נוחות וניהול סיכונים.

לא התכוונתי לוותר על בדיקות
לא ויתרנו על בדיקה מומלצת, פשוט לא עשינו בדיקות אקסטרה שקיימות בשוק מתוך איזו חשיבה שסתם דוחפים לנו והסיכון זניח ו
פשוט לא צריך

אז חסכנו
אלפי שקלים

וזכינו במחלה גנטית שהייתה מתגלה רק בבדיקות המורחבות.

מעולם לא מצאתי בבחירת הרופא רלוונטיות כולשהי. גניקולוגים רבים גובים אלפי שקלים על הבדיקה כי הם יכולים. לא כי יש להם יתרון מסויים על פני אחרים. זה כמו בניתוחים, הרבה זה עניין של מוניטין ופחות מדדים אובייקטיבים על איכות הרופא ואחוזי הסיבוכים שלו.
מוניטין הוא יותר עניין של מיתוג מאשר באמת מדדים אובייקטיבים (שלחלוטין אינם שקופים לחולים/יולדות לצערי הרב, כמו הרבה נושאים קריטים אחרים).
ההבדל בינך (וגם אני איתך) ובין רוב ההריוניות הוא שהתחושה שהם משלמות הרבה כסף לרופא פרטי ממותג, נותנת להם שקט נפשי ואשליית שליטה ויהיה מי שידאג מרחוק לכך שצוות המיילדים ייצא מגידרו בשביל אותה לקוחה "חשובה".
לא סתם המציאו את המושג VIP, עושים עליו הרבה כסף (ולא רק בתחום הבריאות). אנשים אוהבים להרגיש חשובים יותר מאחרים ומוכנים לשלם על זה הרבה כסף אם מתאפשר להם.

ניקור בביח נעשה רק באינדיקציה (זא מעל גיל 35, או אם יש חשש לבעיה עם העובר) , אבל אי אפשר לבחור את הרופא. מעולם לא מצאתי בבחירת הרופא רלוונטיות כולשהי. גניקולוגים רבים גובים אלפי שקלים על הבדיקה כי הם יכולים. לא כי יש להם יתרון מסויים על פני אחרים. זה כמו בניתוחים, הרבה זה עניין של מוניטין ופחות מדדים אובייקטיבים על איכות הרופא ואחוזי הסיבוכים שלו.
מוניטין הוא יותר עניין של מיתוג מאשר באמת מדדים אובייקטיבים (שלחלוטין אינם שקופים לחולים/יולדות לצערי הרב, כמו הרבה נושאים קריטים אחרים).
ההבדל בינך (וגם אני איתך) ובין רוב ההריוניות הוא שהתחושה שהם משלמות הרבה כסף לרופא פרטי ממותג, נותנת להם שקט נפשי ואשליית שליטה ויהיה מי שידאג מרחוק לכך שצוות המיילדים ייצא מגידרו בשביל אותה לקוחה "חשובה".
לא סתם המציאו את המושג VIP, עושים עליו הרבה כסף (ולא רק בתחום הבריאות). אנשים אוהבים להרגיש חשובים יותר מאחרים ומוכנים לשלם על זה הרבה כסף אם מתאפשר להם.
הבעיה עם רופא אקראי, היא שאמנם הוא בסדר בתוחלת, אך בפועל יכולים ליפול על אחד מאוד לא מוצלח. ברור שגם המומחה בתשלום יכול לעשות פאשלה, אך הסיכויים לכך קטנים יותר.
אפשר להסתכל על זה כסוג של ביטוח נגד קטסטרופות, שאכן לא משתלם בתוחלת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה