• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

זה לא יתכן.
זה לא אפשרי, חייב להיות הסבר מדעי

אנשים מסתכלים על מי שנכנס לטרקלינים, לא על מי שיושב סתם באזור ההמתנה.
במקום אנשים פשוט תכתבי "אני", זה יגרום לך להיראות פחות מגוחכת בדיון הזה
בכל מקרה, מאז שאני נכנס לטרקלינים אני מסתכל על אנשים שנעמדים בתור לקפה בתשלום במרכז הטרמינל הרבה יותר מעל אלה שנכנסים איתי לטרקלין (וגם זה מעט מאוד).

משתדלים מאד לא לחפש את ה"בחינם" רוב חיינו, אבל אני לא אתחיל להתפלסף כאן על השוני בהשקפת החיים בינך (כמייצג, אל תיקח את זה אישית) וביני. החינם, הנוחות והסטטוסים הם חלק מהשוני אבל הוא רחב יותר ובא לידי ביטוי בעוד הרבה זוויות של החיים
לא צריך להיעמד על הרגליים האחוריות של הפלספנות כדי להצדיק עקשנות.
את לא רוצה להיכנס לטרקלינים?
be my guest.
לא צריך להפוך את זה לדיון של
holier than thou.
יש לי שאלה, ברמת הפרנציפ, את גם משלמת עמלות שורה בבנק כי "את לא מחפשת את החינם"?
או שלא לחפש את החינם זה רק איפה שהעקרונות שלך אומרים לך שזה "לא בסדר"?

בת העמק לא דיברה על סבל.
ואני לא דיברתי על נוחות כטעם החיים.

עשית פה הנחה סמויה שחיים ללא הנוחות של הצריכה הם חיי סבל. זה לא נכון.
ראה את התגובה לשורה הקודמת.

התגובה שלה הייתה בנוגע לתן-ביס. אם אתה בוחר לא להשתמש בהטבת התן ביס שקיבלת מהחברה זה לא אומר שאתה בוחר בחיי סגפנות וסבל, זה קצת מרחיק לכת.
התגובה שלה הייתה כנגד שימוש בהטבות שקיבלת ממקום העבודה שלך (או בכלל, הרי שהיא לא התייחסה אך ורק להטבות ממקום העבודה כשהיא התנגדה לעצם הרעיון של כניסה לטרקלינים) מהטיעון ש"נוחות היא לא טעם החיים" ובלי טיעונים קונקרטיים אחרים (חוץ מ"איך אני אראה במשפחה אם אני אנצל הטבות כאלה שקיבלתי ממקום העבודה או בדרך אחרת?").
אני לא אמרתי שהיא אמרה שסבל זה מהות החיים, אלא ציינתי שגם אם נוחות היא לא טעם החיים, אין סיבה בכוונה לוותר על נוחות כשהיא מגיעה בחינם ולא בסתירה לשום דבר אחר בחיים שלך (אלא אם כן יש לך איזושהי אמונה טפלה שזה לא "בסדר" להשתמש בטרקלינים).

אני לא מבין מי שטס בביזנס,
חייב להיות שם משהו שאני לא מבין - שדרוג כפיצוי, נקודות, על חשבון העבודה.

למה שמישהו יבלה 5-15 שעות במושב יותר נוח תמורת כמה מאות או אלפי דולרים?
יצא לי לטוס פעמיים בביזנס (שודרגתי ללא תוספת תשלום) וזה ללא ספק משדרג את חווית הטיסה בכמה רמות, במיוחד כשהטיסה מפוצצת, ארוכה ואתה לא אחד מאותם אנשים שיכול להירדם בכל מקום ובכל תנוחה.
אני בהחלט אטוס הרבה בביזנס כשאהיה מיליונר.

זה לא יתכן.
מי מסתכל ומה בדיוק הוא עושה עם האינפורמציה הזו?
משתדלים מאד לא לחפש את ה"בחינם" רוב חיינו, אבל אני לא אתחיל להתפלסף כאן על השוני בהשקפת החיים בינך (כמייצג, אל תיקח את זה אישית) וביני. החינם, הנוחות והסטטוסים הם חלק מהשוני אבל הוא רחב יותר ובא לידי ביטוי בעוד הרבה זוויות של החיים.
זה לא שצריך לקפוץ דרך שלושה חישוקים בוערים. סך הכל כרטיס אשראי שכולל בתוכו כניסה לטרקלין...

באמת שאני לא מצליח להבין את האידיאולוגיה של לא להיכנס לטרקלין עם אוכל חינם ולהעדיף לקנות אוכל בתשלום מחוצה לו.

התגובה שלה הייתה כנגד שימוש בהטבות שקיבלת ממקום העבודה שלך
אני אתן דוגמא אחרת, אולי זה יסביר טוב יותר.
כשהבן שלי נכנס לקבע, הוא ממש רצה להביא לי את כרטיס ההנחות של"חבר" (סוף סוף להועיל קצת להורים) אבל אמרתי לו שישמור לעצמו כי לי אין מה לעשות עם זה.
אני לא קונה ברשתות ולא קונה מותגים, והאמת שאני משתדלת להמעיט מאד בקניות - אז "חבר" לא עוזרים לי בעניין. הם עוזרים למי שרוצה לקנות הרבה וממותג (גם חפצים וגם חוויות) ולכן זה הועיל לבן שלי ולא לי.
אז מחלקת עסקים, טרקלינים, מלונות 5 כוכבים וכל מיני אטרקציות בתשלום - אחלה הטבה למי שצורך את זה.
אילו הייתי עובדת בחברה שנותנת הטבות, כנראה שהייתי מבקשת שכר גבוה יותר במקום או פחות שעות עבודה במקום.

אני אתן דוגמא אחרת, אולי זה יסביר טוב יותר.
כשהבן שלי נכנס לקבע, הוא ממש רצה להביא לי את כרטיס ההנחות של"חבר" (סוף סוף להועיל קצת להורים) אבל אמרתי לו שישמור לעצמו כי לי אין מה לעשות עם זה.
אני לא קונה ברשתות ולא קונה מותגים, והאמת שאני משתדלת להמעיט מאד בקניות - אז "חבר" לא עוזרים לי בעניין. הם עוזרים למי שרוצה לקנות הרבה וממותג (גם חפצים וגם חוויות) ולכן זה הועיל לבן שלי ולא לי.
אז מחלקת עסקים, טרקלינים, מלונות 5 כוכבים וכל מיני אטרקציות בתשלום - אחלה הטבה למי שצורך את זה.
אילו הייתי עובדת בחברה שנותנת הטבות, כנראה שהייתי מבקשת שכר גבוה יותר במקום או פחות שעות עבודה במקום.
אבל אי אפשר לקבל משהו אחר במקום כניסה לטרקלין בחינם...

את אומרת שאת לא תקני חולצה בהנחה מטורפת כי את מראש לא צריכה אותה ואין מה להוציא עליה כסף - עם כך אני חושב שכולם יסכימו, אך זה ממש לא אנאלוגי לכניסה בחינם לטרקלין.

ההנחות של"חבר" (סוף סוף להועיל קצת להורים) אבל אמרתי לו שישמור לעצמו כי לי אין מה לעשות עם זה
אוקי, ואם נניח את קונה פעם ב… ברשת שבה יש הנחה עם הכרטיס? את מעדיפה על הפרנציפ לשלם יותר?
למשל אולי את קונה קניות בשופרסל (אולי, לא יודע) ויכולת לקבל 6% הנחה?
הם עוזרים למי שרוצה לקנות הרבה וממותג (גם חפצים וגם חוויות)
או למי שקונה אפילו מעט אבל במקרה ברשת שבה יש להם הטבות

מחלקת עסקים, טרקלינים, מלונות 5 כוכבים וכל מיני אטרקציות בתשלום - אחלה הטבה למי שצורך את זה
בתשלום אפשר להתווכח אם זה שווה, אבל בחינם? או בתשלום נמוך ממחלקת תיירים/מלונות 3 כוכבים?
כנראה שהייתי מבקשת שכר גבוה יותר במקום או פחות שעות עבודה במקום
א. לא תמיד ההטבות מגיעות ממקום העבודה
ב. יש הטבות שמקום העבודה נותן לכל העובדים, הוא לא יכול (וגם אם כן, כנראה לא יסכים) להחריג רק אותך ולתת לך כסף במקום

יצא לי לטוס פעמיים בביזנס (שודרגתי ללא תוספת תשלום) וזה ללא ספק משדרג את חווית הטיסה בכמה רמות, במיוחד כשהטיסה מפוצצת, ארוכה ואתה לא אחד מאותם אנשים שיכול להירדם בכל מקום ובכל תנוחה.
אני בהחלט אטוס הרבה בביזנס כשאהיה מיליונר.
מיליונר זה בן אדם עם דירה בתל אביב בגדול, 4000 דולר לטיסה זה משכורת מכובדת נטו .
כל אחד שיעשה כרצונו אבל זה 400 300 דולר לשעת טיסה, תחשוב האם הפינוק של זה שווה לך עוד 1000 שח לשעה ומה אתה יכול לעשות עם זה

זה לא יתכן.
הנה - כל החברים בפורום קוראים עלייך ואיך את לא נכנסת לטרקלין, לא עושה שופינג וכו וכו׳
אין ספק שאת אוהבת להשתמש בעובדות האלו בשביל לעשות שופוני וזה ממש לא השרשור היחיד.

למשל אולי את קונה קניות בשופרסל (אולי, לא יודע) ויכולת לקבל 6% הנחה?
האמת היא שאם זה היה קורה היום, אכן הייתי משתמשת בזה לשופרסל (אם כי אני קונה שם בסכום פעוט), רוב הקניות שלי הן עדיין בחנויות שחב' האשראי לא מתעניינות בהן (יד שניה במושב שכן, המכולת במושב שלי, קצביה, חנות תבלינים וכו').
או למי שקונה אפילו מעט אבל במקרה ברשת שבה יש להם הטבות
הזכרת לי עוד אנקדוטה. כשהבן סיים את השירות, הוא היה חייב לגמור נקודות שהצטברו לו ולקח את אביו ואחותו למסע קניות מטורף בעפולה. אז הם קנו קצת מגבות ולבנים וגרביים ו...זהו. לא היו צריכים שום דבר אחר ועדיין היו המון נקודות. אז הוא קנה מלנתלפים חולצות טריקו לעצמו ועוד ועוד בגדים ואולי גם דברים אחרים.
המתוק שלי פשוט חי את החיים הצרכניסטים הנורמטיבים, אלה שאני לא מצליחה להבין. מבחינתו חייבים לנצל כל הנחה והטבה ומבצע, מבחינתי אני אפילו לא עוקבת אחרי דברים כאלה למעט בקניות המזון. אם אני לא רוצה משהו, אז אני לא רוצה גם בחינם או בהנחה.

אם אני לא רוצה משהו, אז אני לא רוצה גם בחינם או בהנחה.
לא שיש סיבה להמשיך להתנצח אבל בזמן שאני מסכים שאם את לא רוצה משהו אז אין סיבה שתרצי אותו בהנחה או בחינם, זה נראה לי תמוה לזרוק כסף לפח ובנקודות האלה אפשר למצוא דברים שצריכים (אני למשל קניתי קצת גרביים, זוגות נעליים, וסכיני גילוח שהספיקו לי לשנים, אבל יש המון דברים שאפשר לקנות איתן)

אני לא מצליחה להבין. מבחינתו חייבים לנצל כל הנחה והטבה ומבצע, מבחינתי אני אפילו לא עוקבת אחרי דברים כאלה
נשמע מאוד מאוד לא סולידי.
כל הנקודות האלה שוות כסף. להתעלם מנקודות זה בדיוק כמו להתעלם מכסף מזומן שיש לך ופשוט לזרוק אותו לפח.
אם כבר, הייתי אומר שמה שאת עושה זאת היציאה הצרכניסטית הכי גדולה שהייתה פה בשרשור. את זורק לפח סכומי כסף מטורפים, רק כי "לא בא לך לעקוב אחרי דברים כאלה".

לא שיש סיבה להמשיך להתנצח אבל בזמן שאני מסכים שאם את לא רוצה משהו אז אין סיבה שתרצי אותו בהנחה או בחינם, זה נראה לי תמוה לזרוק כסף לפח ובנקודות האלה אפשר למצוא דברים שצריכים (אני למשל קניתי קצת גרביים, זוגות נעליים, וסכיני גילוח שהספיקו לי לשנים, אבל יש המון דברים שאפשר לקנות איתן)
בפרט כשמדובר בהטבה שבניגוד להטבות דומות שניתנות לשכירים, למיטב ידיעתי לא מדווחת ולכן לא מחוייבת במס.

אנשים שמוצאים שימוש יותר טוב לכמה אלפי דולרים תמורת כמה שעות של חוסר נוחות?
כן, בוא נגזים. טוב שלא אמרת כמה מליוני דולרים. זה לא מטוס פרטי ולא מחלקה ראשונה, בסה"כ ביזנס.

ההפרש הוא באמת לא כזה גדול, לרוב פי 2 בערך. (ועם קצת עבודה נכונה אפשר גם להגיע לפחות).
מי שמוציא 1K$ על טיסה יכול להוציא גם 2K$. מי שלא יכול כנראה שגם עצם הטיסה יקרה לו ואולי הוא לא צריך לטוס (אני לא מדבר על טיסות "חובה" מכל מיני סוגים, אלא על טיסות לכיף)

נשמע מאוד מאוד לא סולידי.
כל הנקודות האלה שוות כסף. להתעלם מנקודות זה בדיוק כמו להתעלם מכסף מזומן שיש לך ופשוט לזרוק אותו לפח.
אם כבר, הייתי אומר שמה שאת עושה זאת היציאה הצרכניסטית הכי גדולה שהייתה פה בשרשור. את זורק לפח סכומי כסף מטורפים, רק כי "לא בא לך לעקוב אחרי דברים כאלה".
למקרה שפספסת, אתה בפורום מינימליזם.
וזה מצחיק שמישהי שאשכרה מצליחה לקיים את מה שהפורום הזה בא ללמד ולחיות אורח חיים מינימליסטי, מוציאה כאלו אמוציות מאנשים.

לא, "לזרוק כסף לפח" זה לא יציאה צרכניסטית.
הצרכניזם הוא בעליה הלא-הכרחית ברמת החיים, שאחר כך הצרכניסט יצטרך לעבוד כדי לממן.
לרדת ברמת החיים, אפילו אם זה לא חוסך כסף בטווח המיידי, זו עדיין לא יציאת צרכנית.

בסופו של דבר אתה מתרגל לנוחות, וההטבה שקיבלת מסתיימת אבל קשה לחזור אחורה, ואז ההוצאות מרימות את הראש.
העסקים שנותנים לך את ההטבה יודעים את זה היטב, וזו בדיוק למה הם נתנו לך את ההטבה מלכתחילה.

למקרה שפספסת, אתה בפורום מינימליזם.
וזה מצחיק שמישהי שאשכרה מצליחה לקיים את מה שהפורום הזה בא ללמד ולחיות אורח חיים מינימליסטי, מוציאה כאלו אמוציות מאנשים.
זאת בדיוק הנקודה - לזרוק כסף לפח זה בדיוק ההיפך ממנימליזם.
לא, "לזרוק כסף לפח" זה לא יציאה צרכניסטית.
לא?
יש לך הגדרות מאוד מוזרות...
הצרכניזם הוא בעליה הלא-הכרחית ברמת החיים, שאחר כך הצרכניסט יצטרך לעבוד כדי לממן.
לרדת ברמת החיים, אפילו אם זה לא חוסך כסף בטווח המיידי, זו עדיין לא יציאת צרכנית.
כלומר למכור את כל המניות שלי, ללכת לבנק ולהוציא הכל כשטרות, ואז לעשות מכל זה מדורה סתם כי "בא לי לראות את הכל בוער", זה מבחינתך לא "יציאה צרכניסטית"?

בסוף זה לא משנה על מה אתה מבזבז את הכסף. זה יכול להיות על מוצרים או על "סתם בא לי לשרוף אותו", כל עוד בזבזת את הכסף בזבזת אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה