• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל?

waskindalost

משתמש רגיל
דירוג
414
בירושלים בה אנחנו רוצים לקנות נכס. הנכסים רשומים תחת או שייכים לאחד מהגופים הללו.
מה ההבדלים וההשלכות של קניית נכס בכל אחת מהאפשרויות הללו?
קצת יותר עמוק מ"טאבו הכי טוב, מנהל זה בסדר וזה מה שיש וכנסייה זה לשים את כספך על קרן הצבי בעוד כמה עשרות שנים."

זה מאוד תלוי בשלושה גורמים:
1. מתי החכירה מסתיימת?
2. האם הכנסיה מכרה את הקרקע ליזם כך שהוא צפוי לקבל את הקרקעות עם המבנים לידיו בתום החכירה?
3. האם אתם אופטימיים וסומכים על מדינת ישראל ונציגיה שיפתרו את הבעיה?

אני יכול להרחיב על כל אחד מהנושאים, לא נראה לי שזה יעניין את כלל הפורום. אם יש שאלות ספציפיות אנסה לענות.

ההודעה למעלה מתייחסת לאדמות כנסיה.
לגבי הבדל בין טאבו למנהל, אין לי מספיק הבנה.

@HHH -
1. לא מדובר בנכס קונקרטי. אבל חכירה לכמה עשרות שנים בלבד של בית לא נשמע כמו רעיון טוב. האם הנכס חוזר למחכיר?
2. אשמח שתרחיב על זה - איך בודקים את זה?
3. לא.

בגדול אני מנסה להבין האם זאת עסקה שצריך להתרחק ממנה בכל מחיר? אם כן אז למה אנשים עדיין מבצעים עסקאות ספקולנטיות כאלו?

טיבו של פורום הוא שאפשר לעלות נושאים שמעניינים חלקים בו (גם אם נישתיים).
אשמח שתרחיב תודה.

@HHH -
1. לא מדובר בנכס קונקרטי. אבל חכירה לכמה עשרות שנים בלבד של בית לא נשמע כמו רעיון טוב. האם הנכס חוזר למחכיר?
2. אשמח שתרחיב על זה - איך בודקים את זה?
3. לא.

בגדול אני מנסה להבין האם זאת עסקה שצריך להתרחק ממנה בכל מחיר? אם כן אז למה אנשים עדיין מבצעים עסקאות ספקולנטיות כאלו?

טיבו של פורום הוא שאפשר לעלות נושאים שמעניינים חלקים בו (גם אם נישתיים).
אשמח שתרחיב תודה.

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3734131,00.html
ממליץ לקרוא את הכתבה ולחפש בגוגל מאמרים שנכתבו ע"י השמאי שמרואיין בה. הבן אדם מומחה לנושא אדמות הכנסייה וכתב הרבה מאמרים מועילים.

בתמצית: רוב אדמות הכנסייה נחכרו לפרקי זמן של 50-100 שנה. המשמעות של זה היא שבתום התקופה אין לכנסייה שום חובה להאריך את תקופת ההחכרה ותהיה לה זכות לקבל בחזרה את האדמות. לטענת השמאי, בדרך כלל נכסים שממוקמים באדמות הכנסייה מתומחרים נמוך יותר בשל הסיכון הגלום. עוד לטענתו, הרבה מהרוכשים בונים על כך שיתבצע תיקון חקיקה אשר יאפשר להפקיע את השטחים האמורים ולהציל את הרוכשים מהסכנה שבאיבוד השטח.

ממליץ שתחפש קודם כתבות בגוגל על משבר אדמות הכנסיה בירושלים ותתקדם משם, המון מידע נמצא ברשת. אין הרבה טעם לדון בנושא באופן כללי אלא רק כשיש דירה ספציפית על הפרק.
הדעה שלי: אם התקציב שלך מאפשר לקנות דירה שתגור בה שנים ארוכות בעצמך אז זה יכול להיות רעיון מעולה בגלל ההנחה הגלומה בעסקה. אם זו דירה להשקעה ממליץ להתרחק.
אשמח לעזור בפרטי אם תהיה דירה קונקרטית על הפרק.

לא מכיר אדמות כנסיה, אבל אני חושב שאני מבין את שתי האפשרויות האחרות.

הטאבו הוא גוף הרישום הממשלתי שבו רשומה הבעלות של כל חלקה במדינה.

אם קנית אדמה רשומה בטאבו, הכונה היא שאתה הבעלים, ובטאבו יש רישום שמשקף זאת. זה המקרה הכי פשוט.

אדמת רמי (מנהל, רשות מקרקעי ישראל) היא אדמה שהבעלים שלה היא רמי. בטאבו רשום שרמי היא הבעלים. כשאתה "רוכש" כזאת אדמה, אתה לא באמת רוכש אותה, אלא חוכר אותה לתקופה מוגבלת, בד"כ 98 שנים, כשהבעלים בטאבו נשארת רמי, ולך יש חוזה חכירה מול רמי. בתום 98 שנים החוזה נגמר, ויש לך או ליורשיך אפשרות להאריך את החכירה תמורת תשלום לא מבוטל.
ישנה מגמה ברמי בשנים האחרונות למכור את האדמות שהיא מחכירה לחוכרים, שוב, תמורת תשלום (נמוך באחוזים למגרשים קטנים, וגבוה באחוזים מערך הקרקע למגרשים גדולים). אין חובה לרכוש, אבל אם רכשת, הבעלות בטאבו עוברת על שימך, ובד"כ זו עיסקה משתלמת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
L מנהל תיק השקעות שוק ההון 14
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y מנהל תפתח בבקשה את תרד. פוסטים מאיכות נמוכה 2
F מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ברייכמן (הבינתחומי) התפתחות אישית 33
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
E בחירת מנהל השקעות אקטיבי שוק ההון 61
flower האם מנהל למקרקעי ישראל מונופוליסטית נדל"ן 2
ל מה דעתכם על מנהל תיקים שוק ההון 166
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
כ סיכון גוף מנהל בכספי פנסיה צרכנות פיננסית 0
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
S דירה בקיבוץ - שיוך מול מנהל ? נדל"ן 12
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
D עמלת מנהל תיק השקעות אישי שוק ההון 9
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
R מנהל התיקים של איש התמלוגים שוק ההון 54
גלעד 99 עמלות הבנק עבור חשבון השקעות המנוהל ע"י מנהל חיצוני שוק ההון 2
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ל קה"ש IRA = מנהל השקעות אישי? אוף טופיק 5
מיקי איך אני מנהל תקציב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
F משמעות של הבדל מ"ר בין נסח טאבו למציאות ? נדל"ן 10
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
E הבנת נסח טאבו נדל"ן 8
Y משכנתא כפולה בנסח טאבו נדל"ן 3
פסיוני איך אומרים טאבו באנגלית נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה