• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבה להייטק לפני תום התואר

• פותח הנושא eden
  • פורסם בתאריך

eden

משתמש רשום
דירוג
3
היי חברים
אני לקראת סיום התואר ה-1, לצערי הוא נפרס לי ל5 שנים כי נכשלתי בקורס אחד שמהווה חסם לעליה לשנה הרביעית והאחרונה. יצא מצב שיש לי שנה חופשית לגמרי "לנצל" עד לסיום התואר (יש לי רק קורס אחד בשנה הרביעית, הקורס שנחסם לי). התואר איננו טכנולוגי אלא פרה-רפואי ואני תוהה איך הכי כדאי לי לנצל את השנה הנוספת הזו לטובתי, שלא תהיה מבוזבזת. העבודה הסטודנטיאלית שלי הנוכחית שמתקשרת לתואר היא עבודה של גג 3000 בחודש, לא ממש מקדמת אותי מבחינה מקצועית אלא רק כאן בשביל להרוויח מעט במהלך הלימודים והחופשים. עכשיו אני רוצה לחפש עבודה לתקופה של שנה, אבל שגם תתן לי ניסיון לעתיד וגם אוכל להרוויח בה קצת יותר טוב. חשבתי על להיכנס לתחום ההייטק, לקחת קורסים מסויימים כדי לפתוח דלתות לעולם הזה ובמקביל לעבוד בעבודת ג'וניור אולי כמו בודק תוכנה- שלפי הבנתי לא צריך נסיון או תואר ראשון בזה אלא בעיקר קשרים, יצירתיות ואנגלית בשפת אם. אני לא ממש רואה את עצמי מתכנתת לכן אשמח אם יש לכם רעיונות למישהי שרוצה להיכנס לעולם החדש הזה בהייטק ללא ניסיון קודם או רקע, או אם יש לכם רעיון לעבודה או משהו אחר שכדאי לי לנצל בשנה הזו? אני שומעת על מלא שעשו הסבה להייטק אחרי תואר ראשון מדעי נגיד. השאלה שלי אם אפשרי לעשות את המסלול ההפוך- לעשות "הסבה" להייטק לפני שאסיים את התואר שלי?

ובנימה קצת יותר רגשית...אני מרגישה בעיקר בדור שלי (גיל 20-30) מירוץ חיים שלא נגמר. אני מסתכלת על בני דודים שלי שהם 35-45, לקחו את הזמן בטיול, תואר ראשון, שני, דוקטורט, הסבה...ורק בגיל 35 מתחילים לעבוד במשהו רווחי. ואני מכירה לא מעט אנשים וסיפורים כאלה ומהצד השני זה מרגיש כאילו כולם היום כבר מרוויחים טוב ומסיימים תארים מוקדם ואני מרגישה ממש נשרכת מאחור. אני בת 25, אסיים את התואר שלי לקראת 28 וזה תחום שלוקח כמה שנים טובות עד שעולים בדרגה, בותק לתפקידים קצת יותר בכירים. אני מרגישה שאסיים אותו ממש ממש מאוחר. היתרון הוא שתמיד אמצא עבודה. אני מסתכלת על כאלה שאמנם סיימו תואר לפני אך ייקח להם זמן למצוא את עצמם. הבעיה שאני מרגישה שאני גם מאחור במירוץ שלי נגד עצמי. אני מציבה יעדי מטרה- עד גיל 26 לסיים תואר, עד גיל 28 לעבוד בזה ובזה, עד גיל 30 להתחתן ולהביא ילד ראשון...וכשאני לא עומדת בהיצבים של עצמי (ולרוב, גם של החברה שלנו) אני נכנסת לחרדה ומרגישה ממש כשלון. אני יודעת שגיל 25 זה עוד צעיר אבל הדחייה הזו של שנת הלימודים ללא סיבה בעצם, מביאה אותי לתסכול כי זה אומר דחייה של הצטרפות למעגל התעסוקה ולהרוויח סוף סוף כמו שצריך ולהתחיל את הקריירה. שנה לפה שנה לשם נראית לא קריטית, אבל לי מפרספקטיבה של גיל 25 זה נראה כמו משהו קריטי ביותר. אשמח לשמוע על דעתכם בנושא.

דעתי היא שזה לא קריטי.

אסביר למה - דרך הדוגמא האישית שלי:

בתור ילד דצמבר, התגייסתי לשירות צבאי בגיל מאוחר יחסית (18 וחצי) - לתפקיד שהצריך קורס טר"צ (שלא על חשבון הפז"ם) ולאחר מכן חייב אותי גם לחתום קבע לחצי שנה. השירות הצבאי היה אמנם "מובחר" ולא סתמי, היה מעניין, רכשתי מיומניות שונות - אבל לא תרם בשום צורה לקריירה שלי.

השתחררתי בגיל 23 - לא הרבה יותר צעיר ממך.

התחלתי לעבוד במשרה מלאה בסטרטאפ (היה לי מזל והייתה קרובת משפחה שהמליצה עלי שם, אבל גם הצלחתי להוכיח את עצמי) -
ולאחר מכן עשיתי טיול של חודשיים שממנו חזרתי ישירות ללימודים, שאותם התחלתי בגיל 24, וסיימתי בגיל 28 וחצי (המשכתי לעבוד במקביל במשרד סטודנט באותה חברה). אם שאלת את עצמך למה התואר לקח לי 4 וחצי שנים במקום 3 - היא שגם אני נכשלתי בקורס בשנה א'.

כיום, בגיל 36, אני עם חסכונות של מאות אלפי שקלים ושכר גבוה מהממוצע בהייטק.

====

חשבתי על להיכנס לתחום ההייטק, לקחת קורסים מסויימים כדי לפתוח דלתות לעולם הזה ובמקביל לעבוד בעבודת ג'וניור אולי כמו בודק תוכנה- שלפי הבנתי לא צריך נסיון או תואר ראשון בזה אלא בעיקר קשרים, יצירתיות ואנגלית בשפת אם. אני לא ממש רואה את עצמי מתכנתת לכן אשמח אם יש לכם רעיונות למישהי שרוצה להיכנס לעולם החדש הזה בהייטק ללא ניסיון קודם או רקע

יש הרבה מקצועות בחברות הייטק שלא קשורות לפיתוח (או בדיקת תוכנה) - שכן מדובר בסוף בעסק וכמו כל עסק אחר יש לו הרבה "תומכי לחימה" - החל מאנשי HR, דרך אנשי מכירות, ניהול לקוחות, שיווק ופרסום, ניהול קשרי קהילה / יח"צ, אנליסטים של נתונים, חשבי שכר, אנשי פיננסים, מעצבים גרפיים, אנשי מחקר, מנהלי מוצר.... וזו לא רשימה מקיפה

הרבה אנשים יכולים למצוא את עצמם בכל אחד מהתפקידים האלה בקלות, אבל - קודם כל נחוץ שתכווני למקצוע שמעניין אותך (ועדיף שגם את טובה בו ושיש בו רמות שכר שמתאימות לך) - ואחר כך תכווני ספציפית לחברות הייטק.

אני לצערי לא מכיר מספיק את מצב התגמול של מקצועות שאינם פיתוח תוכנה, ולכן לא יכול להגיד עד כמה השכר איש שיווק גבוה יותר בחברת הייטק מאשר בחברה שאינה הייטק (אם בכלל), אבל מה שכן : בחברות סטרטאפ נהוג להעניק אופציות לעובדים, ובחברות מונפקות (לדוגמא גוגל, פייסבוק, וויקס, פייבר, וכו') נהוג לחלק מניות לעובדים. התגמול הזה (שמכונה EQUITY) הוא בעל ערך גבוה שאין לו ממש תחרות מחוץ להייטק (לדוגמא, אני לא חושב שעובדי טבע מקבלים מניות בטבע כחלק מהתגמול, אבל אולי אני טועה). הסיבה שזה משמעותי היא שלחברות קל יותר לשלם במניות מאשר במזומן .

אני שומעת על מלא שעשו הסבה להייטק אחרי תואר ראשון מדעי נגיד. השאלה שלי אם אפשרי לעשות את המסלול ההפוך- לעשות "הסבה" להייטק לפני שאסיים את התואר שלי?

הכל אפשרי, זה בעיקר פונקציה של הנתונים האישיים שלך אבל לא פחות מזה של הרצון והעניין שלך .
אין איזה "סוד" מיוחד בכל התפקידים שתיארתי (ואפילו לא בפיתוח או בדיקת תוכנה), בסוף אלה עבודות כמו כל עבודה, ואפשר ללמוד אותן ולרכוש את הכישורים הנחוצים. השאלה אם העבודה עצמה מספיק מעניינת אותך ותוכלי להיות מספיק טובה בה כדי להפוך אותה למקצוע.
ני מציבה יעדי מטרה- עד גיל 26 לסיים תואר, עד גיל 28 לעבוד בזה ובזה, עד גיל 30 להתחתן ולהביא ילד ראשון...וכשאני לא עומדת בהיצבים של עצמי (ולרוב, גם של החברה שלנו) אני נכנסת לחרדה ומרגישה ממש כשלון

קודם כל, תחושות של חרדה הן טבעיות, אבל :

1.כדאי לא להיסחף - את צעירה וכל החיים לפניך
2. מותר גם לטעות בחיים. המצליחנים הגדולים ביותר עשו זאת כי העזו לטעות כמה שיותר, לא כמה שפחות. כל בני האדם יטעו בממוצע כמות דומה של פעמים במהלך חייהם מתוך הנסיונות שיעשו (מי יותר ומי פחות, עניין של מזל). ההבדל הוא שמי שמנסה יותר - יש לו יותר הזדמנויות לקום ולצמוח גם מהטעויות.
3. אי אפשר לשלוט בתחושות בקלות, אבל כדאי לאזן את החרדה עם תזכורת ריאליסטית יותר לגבי מצבך האובייקטיבי (שהוא לא רע בכלל לפי מה שאת מתארת).

אין למעשה באמת שום מירוץ, היעדים שאת מציבה לעצמך הם לגיטימיים אבל צריך לזכור שהחיים זה לא רק מפעל יצור של תחנות ש-"צריך" לעבור בהן.
את בטח לא מתחרה באחרים, אבל גם לא בעצמך. לפעמים תוכניות משתבשות או דברים מתעכבים ואנחנו עושים דברים בסדר קצת אחר או פחות ביעילות או בעיכוב --- זה קורה לכולם, זה לא ייחודי לך. גם אחותי עכשיו לדוגמא עושה הסבה לעריכת דין כי היא החליטה שפסיכולוגיה לא בשבילה... קורה.

מבחינה פרקטית הייתי מציע לך להבין מה בעצם את רוצה לעשות GOING FORWARD מבחינת קריירה -
ומשם לגזור את מה כדאי (או לא כדאי) לך לעשות כדי להשיג את זה.

תודה רבה!
הייתי רוצה לסיים את התואר שלי ולהתמקצע בו, אבל כן לפתוח את האופציה ודלתות להיכנס לתחום ההייטק יום אחד. אין לי כישורים של עיצוב גרפי או משאבי אנוש או שיווק, אין לי ניסיון שיכול לגרום לחברות לקבל אותי בכלל. הדבר היחיד שיש לי הוא אנגלית גבוהה (שפת אם) ויכולות טובים באקסל, וידע רפואי שמגיע עם התואר שלי. הייתי רוצה אולי להיכנס לסטארטאפ שעוסק בתחום הרפואי, וככה להרגיש שאני כן תורמת בתחום שאני טובה בו ואוהבת. להתחיל ללמוד תכנות מאפס זה פחות הכיוון, אני מאוד טכנופובית ומהניסיון המועט שלי עם תכנות היה לי מאוד קשה, אבל אני לא שוללת כלום...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הפרופסור הסבה להייטק התפתחות אישית 1
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 7
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
E הסבה בגיל 42 מהוראה להייטק התפתחות אישית 3
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 46
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
S פיתוח מקצועי / הסבה התפתחות אישית 4
א הסבה, וייעוץ תעסוקתי - מומלץ? התפתחות אישית 15
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
D הסבה להוראה התפתחות אישית 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
I הסבה / תואר נוסף התפתחות אישית 28
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
F מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה התפתחות אישית 20
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
ד הסבה להוראה התפתחות אישית 3
ב יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
D הסבה מתכנות C++ התפתחות אישית 20
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
ש הסבה מקצועית אוף טופיק 6
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37
M קבלה להייטק התפתחות אישית 11
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
T לוחמים להייטק התפתחות אישית 14
R מדעים להייטק, דעתכם התפתחות אישית 5
V אתרים ופורומים להייטק אוף טופיק 15
oferM אופציה להיכנס להייטק, האם כדאי? התפתחות אישית 17
Namy מימוש RSU לפני חופשת לידה מיסים 3
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה