• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבה / תואר נוסף

infochange

משתמש רשום
דירוג
2
היי חברה
יצא לקרוא בפורום בנוגע לחסכון וכו' וראיתי שיש כאן משתמשים שמתייעצים בנוגע לשינוי כיוון מקצועי.

אני אוטוטו בן 32 עם תואר בכלכלה וחשבונאות, לאחר סטאז' אך לפני בחינות מועצה (כלומר אינני רואה חשבון).
החלטתי לעזוב את מקום עבודתי לאור:
א. המשכורת הנמוכה - פחות מ-9 ברוטו ופחות מ-10 ברוטו כולל נסיעות ודמי הבראה (עבור יום עבודה ללא שעות נוספות, על שעות נוספות משלמים) ו-400 ש"ח בלבד לקרן השתלמות (התחלתי עם סכומים נמוכים יותר).
ב. שעות עבודה - ישנן תקופות שיום עבודה העבודה הוא 12-16 שעות ויש לי עוד 3.5 שעות נסיעה הלוך וחזור.
ג. עבדתי בתחום נישתי.

אני מתלבט כרגע בנוגע למספר נושאים:
1. האם שווה לי להוציא את האסמכתא של ראיית החשבון? נותרו לי עוד 4 מבחנים. אני יכול לגשת לאחד ביוני-יולי ולשאר המבחנים באזור סוף השנה. זה התרחיש האופטימי בהנחה שאני עובר את כל המבחנים בפעם הראשונה ומצליח לדחוס אותם (אחוזי המעבר לא גבוהים). תרחיש יותר ריאלי הוא לגשת לאחד עכשיו, לשניים בסוף השנה ולמבחן הרביעי ביוני-יולי 2021.
אם אני אעבור את המבחנים ואלך במסלול הרגיל של ביקורת, אני ארוויח באזור ה-8.5-9 ברוטו כולל הכל וכנראה בלי קרן השתלמות. להבנתי מתוך 12 חודשים בשנה, לפחות 6 חודשים יהיו עם שעות נוספות משמעותיות (לפחות 11-12 שעות). לאחר בין שנה לשנתיים אוכל לצאת לתפקיד עוזר חשב עם משכורת של בערך 13 ברוטו ולהבנתי גם כאן מדובר בתפקיד עם לא מעט שעות.

2. האם עדיף לי ללמוד תואר ראשון נוסף במדעי המחשב או בהנדסה? החיסרון הוא מספר שנים ללא אפשרות לעבוד (או עבודה סטודנטיאלית). בנוסף, מקריאה ברשת, ראיתי שהרבה רושמים שבגיל 40 כבר מתחילים להיות לא רלוונטיים בתחום.

בנוסף, האם ניתן למצוא עבודה עם שעות עבודה סבירות ומשכורת סבירה (נגיד 15 אלף ברוטו) בתחום?

3. לעבור את מבחני המועצה ואז ללמוד תואר נוסף.

4. פתוח לשמוע רעיונות נוספים אם ישנם.

תודה מראש!

היי חברה
ממש אעריך אם תוכלו לעזור לי בנושא
תודה

אם אתה הולך לכיוון של תוכנה, אז לדעתי עדיף הסבה מקצועית לתוכנה מאשר לשרוף שנים על תואר(שהקשר בינו לבין התעשיה הוא בכל מקרה מקרי בהחלט וכבר יש עלייך V של בוגר אקדמיה). יש את אינפינטי או אקספרייס שדברו עליהן כבר המון בפורום.

*אני אישית מכיר מספר אנשים שנכנסו לתחום של פיתוח תוכנה בגיל 40 (אני לא מדבר על QA).

כתבתי פה שרשור מתעדכן על הסבה שאני עברתי, יכול לחפש אותו, מניחה שזה ייתן לך עוד רעיונות.
יש בהייטק המון מקצועות מאוד רוחיים שלא דורשים כתיבת קוד, ואולי דווקא כדאי לך לנסות להתברג אליהם כעובד במשרה בכירה במקום כעובד זוטר.

האם עדיף לי ללמוד תואר ראשון נוסף במדעי המחשב או בהנדסה? החיסרון הוא מספר שנים ללא אפשרות לעבוד (או עבודה סטודנטיאלית). בנוסף, מקריאה ברשת, ראיתי שהרבה רושמים שבגיל 40 כבר מתחילים להיות לא רלוונטיים בתחום.
2 הסיבות ללמוד תואר במדעי המחשב הן או נישה או אקדמיה.
אם אין לך חלום להתעסק במשהו נישתי ולא מיין-סטרים אין סיבה להיכנס לאקדמיה.
כדי ליצור יתרון על בוגרי תואר ראשון או בוגרי קורסים אחרים אני ממליץ על פרקטיקה, הרבה בוגרי אקדמיה וקורסים יוצאים עם בערך 0 ניסיון משמעותי, לכן אני ממליץ לפתוח חשבון גיטהב, לעבור באינטרנט ולחפש רעיונות תוך כדי הלימודים לאיך לממש את מה שלמדת.
לדוגמא פרויקט מתגלגל יכול להיות עוזר וירטואלי, פשוט תדמיין משהו וברגע שאתה חושב שיש לך את הכלים תנסה להוסיף אותו.

כל הסיטואציה הזו היא כבר אבסורד...
במבט מהצד, אם הייתי חי פה בפורום הייתי בטוח שכל העולם הזה הוא אתרים, שורות קוד ומחשבים והיי-טק זה הקופאיות של השופרסל, כולם עובדים בזה כי היי-טק ואין בלתו.
אני חייב לחבר שיר, לפחות בית, לפחות פזמון על - "כולם רוצים להיי-טק היי-טק היי-טק" (לחן של "כולם הלכו לג'מבו" של ציפי שביט).
זה נראה לי שיצטלצל נהדר.
ההיי טק מציל את האנושות מעצמה.

אני אוטוטו בן 32 עם תואר בכלכלה וחשבונאות, לאחר סטאז' אך לפני בחינות מועצה (כלומר אינני רואה חשבון).
אז עשית תואר ואתה לא רואה חשבון... עבדת קצת בתחום (שנה? שנתיים?) ומיד התאכזבת, למרות שכמעט בכל תחום תמיד יש שנתיים-שלוש-חמש עלובות וקשות שבהם לא רק שאתה כל כך Novice שזה מביך, אלא שאתה באמת כל כך Novice שזה באמת מביך, ואז בנוסף לזה אתה גם Underpaid (חוץ אולי מכולם הלכו להיי-טק).
ולמה זה מפתיע?
אתה חושב שהמעסיק שלך קוטף עובדים טובים ומוכשרים מהעץ של הלימונדה? או שהוא קוטף את הכסף לעובדים מהעצים של בוא ונהיה נחמדים אליהם אז ניתן לעובדים משכורות גבוהות יותר?
זה אפילו קצת הגיוני שבהתחלה משלמים מעט (ובהמשך רשמת 13K ברוטו ואולי יותר שזה כבר שכר של בוגר ביולוגיה עם תואר שני + נסיון של 6 שנים במקצוע ובמעבדה)...
לוקח לבנאדם חצי שנה עד שנתיים (ויותר במקרים גרועים) לקפוץ מהאקדמיה ומהלימודים (שבדר"כ כל כך לא מייצגים) למקום עבודה מעשי ואמיתי ולהבין מה רוצים ממנו.
יש את הממוצעים עם עקימת למידה ממוצעת שלוקח להם סביבות שנה להשתלט על הכל.
יש את המהירים שתוך חצי שנה כבר תותחים.
ויש את האיטיים שגם שנתיים לא מספיקות להם ואני לא מבין למה לא מעיפים אותם לכל הרוחות.
ללמוד המקום נעבודה מה המעסיק רוצה ממך, כמה הוא רוצה ממך, איך הוא רוצה ממך. זו אומנות, זה לא עד כמה אתה טוב במה שאתה עושה וזהו (ומה עם כל הפוליטיקה הפנימית וההיררכיות?).
לוקח כמעט שנה ויותר לתפוס ביטחון כדי להיות אחראי מספיק, ולהגדיל ראש מבלי לקבל מעצורים לפנים, ולהיות טוב מאוד במה שאתה עושה.
כל מעבדה שהגעתי אליה, לקח לי לפחות שנה להבין מה רוצים ממני ברמה שאחרי שנה כבר הייתי תותח.
ותמיד יש מה ללמוד. תמיד עוד ועוד ועוד (ואם אין - אז גרוע מאוד).
שורה תחתונה - אתה טירון. תתמודד.
אם תשאל אותי, כל מי שמקבל פחות מ- 15K ברוטו הוא Underpaid, ולפי ההגיון הזה אני Underpaid כפליים וכל עובד הוא תת-משולם.
אתה לא צופה את העתיד... אתה לא יודע מה יהיה... התחלת?.. סיים!!!
אז סליחה על הישירות, ואני לא מכיר אותך ואת המסע שלך (ואתה לא מכיר אותי ואת המסע שלי אז בוא לא נשפוט) - תפסיק לקשקש וסיים את התואר/סטאז'/דיפלומה.
כן בא לך, לא בא לך, אולי לא בא לך... רק אל תשחק אותה מתלבט, מהורהר ותשקיט את המצפון שלך במחשבות על לקפוץ החוצה מהעגלה נוסעת אין עצור.. אתה יודע מה צריך להיעשות.
מאיפה שאתה נמצא עכשיו זה נראה מיותר, טיפשי, מציק, מעצבן. אולי כבר יצא לך כל האוויר מהמפרשים.
הכל נכון.
ועדיין. בשביל האני העתידי שלך שאתה לא יודע מה איתו (ואולי בכולם רוצים להיי-טק לא יילך לך?) אז שנס מותניים, תהיה גבר ותשפיל את עצמך - סיים את מבחני הלשכה וקבל את הדיפלומה של ראיית החשבון.
אל תוותר על הדיפלומה הזו שמעניקה לך, אם תרצה או שלא, מקצוע להתנחם בו ואולי אולי לברוח אליו כשלך תדע מה יהיה. אולי איזה תחום שתתעניין בו בעתיד שלך כן יעריך את הדיפלומה הזו.
אתה יכול לעשות איזה קורס כולם רוצים להיי-טק שאתה רוצה תוך כדי לימודים למבחני הלשכה.

המשכורת הנמוכה - פחות מ-9 ברוטו ופחות מ-10 ברוטו כולל נסיעות ודמי הבראה (עבור יום עבודה ללא שעות נוספות, על שעות נוספות משלמים) ו-400 ש"ח בלבד לקרן השתלמות (התחלתי עם סכומים נמוכים יותר).
סליחה כן, אבל נו ו?...
אתה אולי בהגזמה שנה (?) או שנתיים (?) במקצוע, ואתה בעצם גם לא ממש במקצוע כי אין לך אפילו את הדיפלומה הרשמית ככה שאתה אפילו עדיין לא באמת רואה חשבון.
בלע את הרוק ותסיים את המבחנים.
אז אתה מקבל פחות מ- 9K ברוטו שכר בסיס וזה באמת שכר לא משהו אבל אתה רק בהתחלה (נסיעות לפי חודשי חודשי, דמי הבראה לפי החוק, וקרן השתלמות 2.5% - לא אמרת בזה הרבה).
אני מכיר ביולוגיות עם תואר ראשון (גם מעוניברסיטאות) עם 5 שנים במקצוע שלא מקבלים עדיין 9K ברוטו שכר בסיס... תתפלא, אתה ממש לא היחיד שמקבל שכר כזה, וגם לא בהתחלה...
כמובן בלי להזכיר את כולם הלכו להיי-טק. כי אם תסתכל לכיוון ההוא אתה רק תצטער.

שעות עבודה - ישנן תקופות שיום עבודה העבודה הוא 12-16 שעות
תקופות. אצל כולם. גם אצלי. גם בהיי-טק.
תלוי במקום העבודה. תלוי בבוסים. תלוי בהרבה דברים, לא רק בתחום.
אני היום כבר לא מוכן למכור את זמן החיים שלי בצורה הזו גם לא בשביל כלום. פעם הייתי ועוד איך חמור עבודה ומעבדה. כלום לא שווה תא השקט שלי, גם לא מלא כסף (שאף אחד מעולם לא הציע לי).
לפעמים 12 שעות עבודה זה משהו שנדרש ממך ישירות. לפעמים אתה עושה את זה כדי לרצות את המעסיק. ולפעמים אתה עושה את זה לעצמך בשעות נוספות כדי להרוויח עוד כמה גרושים.
אסור לעבוד חוקית מעל 12 שעות.

ויש לי עוד 3.5 שעות נסיעה הלוך וחזור
זה לא קשור וזה לא אשמתו של מקום העבודה. זו בעיה שלך.
עצם העובדה שאתה מערבב את הנתון הזה בסך השיקולים שלך להישאר במקצוע או שלא, לסיים את מבחני הלשכה או שלא, מעיד על לקות חשיבה מאוד רצינית.
אתה חייב לצאת מהבית, לעשות סיבוב בים/יער/אושר-עד ולהתאפס חביבי.

עבדתי בתחום נישתי.
לפעמים הנישתיות הופכת אותך למומחה בתחומו, בלתי ניתן להחלפה כמעט.
לפעמים זן נכחד שאוצר ידע שאין לאחרים.
לפעמים כלום ושום דבר.

האם שווה לי להוציא את האסמכתא של ראיית החשבון?
ומה נראה לך?
שמישהו פה יגיד לך - "לא!!! עזוב הכל לך לכולם רוצים להיי-טק!!! אתה מפספס משכורות של 25K בלי לעשות כלום כולל אופציות ו- RSU!!!"
חד משמעית כן.
תפסיק לבלבל לעצמך בשכל ולהתלבט כמו כל דור ה- Y התחת הזה, ותהיה כנה עם עצמך.
לא הגעת עד לפה כדי לוותר, ואתה גם אולי תתחרט כל החיים אם תוותר בכזו קלות על הדיפלומה הזו.
מבטיח לך שלא יהיה לך כח לעשות את זה אחר כך, תהיה בטוח (אפילו שאולי אין לך כוחות לזה כבר עכשיו).

האם עדיף לי ללמוד תואר ראשון נוסף במדעי המחשב או בהנדסה?
בזבוז זמן אקוטי להאכיל את מפלצת האקדמיה המנופחת והגאה בעצמה שוב.
לך לאיזה BootCamp של Experis או Infinity Labs וסגור עניין אם יקבלו אותך, בהנחה ואתה לא מסוגל או רוצה או יכול ללמוד לבד בבית ולשדרג את עצמך.

נערך לאחרונה ב:
אם הקרטיריון היחיד היה עניין, בתור מה היית בוחר לעבוד?
עוזר חשב או מתכנת?

במידה והתשובה מתכנת, מצטרף להמלצה על הסבה עם אינפינטי\אקספריס (גילוי נאות, אני בוגר של הסבה).

אם אתה פוזל לתכנות עקב הבדלי השכר בלבד ממליץ בחום לוותר.

אז סליחה על הישירות, ואני לא מכיר אותך ואת המסע שלך (ואתה לא מכיר אותי ואת המסע שלי אז בוא לא נשפוט) - תפסיק לקשקש וסיים את התואר/סטאז'/דיפלומה.
לא יכולה לא להסכים איתך יותר מזה..

אני הלכתי בגישה שלך, וביזבזתי עוד 3 חודשים מהחיים לקראת לימודים למבחני לשכה, ואז קיבלתי את התעודה, שילמתי את האגרה, והתפטרתי כדי להתחיל מסע אחר.
אם פות"ש יודע שהוא לא רואה את עתידו התעסוקתי בתחום, אז תן לו את הקרדיט. לא חייבים לסיים, כדי לסיים. החיים זו לא ארוחת ערב אצל סבתא, ולא חייבים לאכול הכל מהצלחת.

נערך לאחרונה ב:
כתבתי פה שרשור מתעדכן על הסבה שאני עברתי
אחד המרשימים
שווה קריאה
עוד לא ערכתי הסבה אבל בהחלט מעורר השראה
חושבת עליך לא פעם

בקצרה: Been there, don that

עברתי למשרת עוזר חשב לפי הספר, והכל סבבה: העבודה, השעות, השכר וגם האנשים.

כשעברתי לעוזר חשב היה לי מאוד חשוב להתקרב לתחומי ענין שלי, באופן אישי, אז בררתי את ההצעות...

בראיה לאחור זה היה משתלם. הגדיל את הwell being שלי משמעותית.

להייטק, ככל הניראה, אם אגיע, זה יהיה דרך מחלקת הכספים. אני על ההסבה לתכנות ויתרתי. על השכר... עדיין לא. ממשיכה לחשוב איך להתקדם לכיוון...

חברים
תודה רבה לכם על התגובות. אני ממש מעריך את זה.
אגיב כרגע לחלק מהתגובות ובתקווה מחר לשאר התגובות.

אם אתה הולך לכיוון של תוכנה, אז לדעתי עדיף הסבה מקצועית לתוכנה מאשר לשרוף שנים על תואר(שהקשר בינו לבין התעשיה הוא בכל מקרה מקרי בהחלט וכבר יש עלייך V של בוגר אקדמיה). יש את אינפינטי או אקספרייס שדברו עליהן כבר המון בפורום.

*אני אישית מכיר מספר אנשים שנכנסו לתחום של פיתוח תוכנה בגיל 40 (אני לא מדבר על QA).

קראתי הרבה על נושא הסבה דרך אינפיניטי/אקספריס. המון אנשים רשמו שהם בעד אך מנגד גם המון רשמו שמדובר בקיצור דרך שבעתיד לא ישתלם והם המליצו על תואר.
עד כמה אתה מכיר אנשים שהצליחו עם ההסבה והם כבר נניח 5 שנים ומעלה בתחום?

כתבתי פה שרשור מתעדכן על הסבה שאני עברתי, יכול לחפש אותו, מניחה שזה ייתן לך עוד רעיונות.
יש בהייטק המון מקצועות מאוד רוחיים שלא דורשים כתיבת קוד, ואולי דווקא כדאי לך לנסות להתברג אליהם כעובד במשרה בכירה במקום כעובד זוטר.

היי
קראתי את כל ההודעות בנושא שפתחת. אני לא חושב שיש לי איזו מקפצה לתפקיד בכיר יותר בהיי טק (התפקיד שעשיתי לא רלוונטי בכלל לתחומים אחרים בהיי טק).

מרשים ביותר ההסבה שעשית. כל הכבוד על האומץ ועל ההצלחה.

האם עדיף לי ללמוד תואר ראשון נוסף במדעי המחשב או בהנדסה
הצעד הראשון, לפני שאתה עושה משהו זה להתנסות בתכנות ולראות אם אתה מתחבר (קורס פייתון אונליין או משהו בסגנון).
במידה וכן, אני אישית הייתי הולך על בוטקאמפ אבל רק על אחד מאלו שלא גובים תשלום ועושים מבחנים בכניסה.
הרווח שלהם מגיע מזה שאתה מתחייב להיות מועסק דרכם במשך איזו תקופה.
ראיתי שהרבה רושמים שבגיל 40 כבר מתחילים להיות לא רלוונטיים בתחום.
לא נכון.
יש אייג'יזם מסויים אולי בגיל 50, אתה תגיע לגיל הזה רק בעוד 18 שנה, הרבה יכול לקרות עד אז ולכן אין תכלית לעשות תחזיות.
בנוסף, האם ניתן למצוא עבודה עם שעות עבודה סבירות ומשכורת סבירה (נגיד 15 אלף ברוטו) בתחום?
לא בטוח מה התשלום בשנתיים הראשונות כשאתה עובד קבלן אבל לאחר מכן, אם אתה טוב, תוכל להערכתי להגיע ל15.

נערך לאחרונה ב:
אחד המרשימים
שווה קריאה
עוד לא ערכתי הסבה אבל בהחלט מעורר השראה
חושבת עליך לא פעם

בקצרה: Been there, don that

כשעברתי לעוזר חשב היה לי מאוד חשוב להתקרב לתחומי ענין שלי, באופן אישי, אז בררתי את ההצעות...

בראיה לאחור זה היה משתלם. הגדיל את הwell being שלי משמעותית.

להייטק, ככל הניראה, אם אגיע, זה יהיה דרך מחלקת הכספים. אני על ההסבה לתכנות ויתרתי. על השכר... עדיין לא. ממשיכה לחשוב איך להתקדם לכיוון...

אדלג לרגע להודעה הזו שכן היא חשובה לצורך הבנת האופציות העתידיות בתחום ראיית החשבון ומחר אשתדל להגיב לשאר ההודעות.

חן, לאור ניסיונך בתחום, תוכלי בבקשה לרשום אם המספרים שרשמתי מבחינת שעות העבודה ומבחינת השכר במחלקת ביקורת הם נכונים? (אם אלך למחלקת ביקורת במשרד גדול השכר כולל הכל יהיה בערך 8.5 ברוטו, משהו כמו 4 חודשים בכל שנה אצטרך לעבוד 11-12 שעות ועוד חודשיים בכל שנה אצטרך לעבוד 13-14 שעות יום אחרי יום ולעיתים אף כמות שעות משמעותית גבוהה יותר).

בנוגע לעוזר חשב - שמעתי לאחרונה שמתחומים מסוימים בביקורת יוצאים לשכר של בערך 10 ברוטו. זה נכון?

האם זה ככה אצל רוב אלה שיוצאים להיות עוזרי חשב? (ממעט האנשים ששאלתי, הבנתי שהתפקיד כרוך בלא מעט שעות נוספות).

עד כמה העבודה מעניינת?

אני לא חושב שיש לי איזו מקפצה לתפקיד בכיר יותר בהיי טק
אל תהיה כזה פסקן.
תתיעץ.
תברר על חברות בתחום הכספים.
יש תפקידי מכירות, פריסייל, ניהול פרוייקטים, קוסטומר סקסס וכו' שנדרשים אליהם אנשים עם ידע בתחום התוכן ולא בכתיבת קוד.
לך (התחבר בזום נכון להיום) למיטאפים ותקשיב קצת לנושאים שמגבריל עליהם.
זה רלוונטי גם אם תלך לכתוב קוד.. כי בסוף חיים באותה הסביבה ואותו הז'רגון.

באמת כאב לי לקרוא שאתה מרוויח 9K עם 12 שעות עבודה.

בסכומים הנמוכים האלה, הייתי מכניס לסל השיקולים לא רק "תכנות". מה עם משהו עצמאי?
דוכן גלידה במסיבות מרוויח יותר
או חצי שנה למידה של התקנת רעפים או שפיכת מלט, יבטיחו לך יותר כסף ועם סיכוי הצלחה שגבוה בהרבה מהסבה לתכנות.
או למכור בייגלה.
או ללמד כלכלה לסטודנטים/תלמידים, זה כבר מגיע לרף של 10+

קראתי הרבה על נושא הסבה דרך אינפיניטי/אקספריס. המון אנשים רשמו שהם בעד אך מנגד גם המון רשמו שמדובר בקיצור דרך שבעתיד לא ישתלם והם המליצו על תואר.

התעשיה, פרט לכמה מקומות בודדים מודדת אנשים לפי יכולת, זו גם הסיבה שבוגרי 8200 (ספציפית אלה שהתעסקו במשהו מהותי בשרות) נחטפים אחרי השחרור.

ניקח שני אנשים שנמצאים באותה צומת דרכים,
הראשון הולך ועושה הסבה מאוד אינטנסיבית (מדבר ספציפית על הסבה שהמודל שלה הוא שתעבוד דרכם) של חצי שנה+ הסבה שכל תכלתיה היא אוריינטציה לתעשיה, הסבה שאין לה את הפרוילגיה לא להכשיר אותך לתעשיה כי אם לא תהיה טוב הם פשוט לא יעשו עלייך כסף וגרוע מכך המוניטין שלהם יפגע מול המעסיק שפיטר אותך ולא יחזור לגייס אצלם.

והשני הולך לטכניון, שלוקח את הכסף שלו מראש בלי להבטיח כלום חוץ מתעודה מכובדת, שהמודל העסקי שלו זה בכלל מחקר. סטודנטים מבלים שם במשך 3 שנים (במקרה המאוד אופטימי), לומדים המון תוכן שלא רלוונטי לשום דבר פרט לתואר השני ויוצאים לעולם האמיתי.

אותם שני אנשים נפגשים אחרי 3 שנים, האחד בוגר טכניון והשני "כולה עשה הסבה במקום שלא נותן אפילו ניקוד אקדמי", האחד עבד קרוב לשנתיים וחצי וקיבל שכר וצבר נסיון בעולם האמיתי והשני פתר טורי פוריה והקוד שלו מעולם לא היה צריך לעבור ל-production.

אני יכול כבר עכשיו לעשות לך ספויילר ולגלות לך שבוגר הטכניון ובוגר ההסבה לא יפגשו ליד אותה הדלת, כי עם שנתיים וחצי של נסיון לבוגר ההסבה יהיו דלתות מסוג אחר, בכמות גדולה יותר ועם שכר שהולם את הנסיון שלו. לבוגר הטכניון יהיה יתרון על מישהו שלמד באותו הטכניון ויש לו ממוצע נמוך יותר ממנו או ממישהו "שחלילה" הלך ללמוד במכללה, כאשר הם מנסים להכניס את הרגל באותה דלת למשרת junior.

אין ספק שמדובר בקיצור דרך, אבל כל עוד אתה יוצא עם ידע שמאפשר לך להשתלב בתעשיה ומעסיקים מוכנים לקבל את ההסבה כמסננת לאיכות אז למה ללכת בדרך הארוכה יותר? תחשוב על כמות הכסף שאתה מפסיד (מעבר לשכר לימוד באקדמיה) רק מעצם העובדה שאתה יוצא לעולם האמיתי ב-lag של מעל שנתיים.

אני הלכתי בגישה שלך, וביזבזתי עוד 3 חודשים מהחיים לקראת לימודים למבחני לשכה, ואז קיבלתי את התעודה, שילמתי את האגרה, והתפטרתי כדי להתחיל מסע אחר.
או קיי. מכבד את אי ההסכמה שלך.
יש פה מצב מאוד פשוט של 1-0 - סיים את מבחני הלשכה וסיים את הדיפלומה או שחרר/זנח את זה והמשך בחייך.
אם ככה, למה עשית את המסלול עד סופו?
למה היה חשוב לך כן לקבל את התעודה?
את לא רגועה יותר עכשיו או מרגישה יותר שלמה עם עצמך כשהפרק הזה בעברך עגול וסגור?

מבחינת שעות העבודה
כרוך בלא מעט שעות נוספות
הבנתי.
יש לך פה פאניקת שעות עבודה רצינית.
אתה יודע לומר לי מה ממוצע שעות העבודה שלך בשנה-שנתיים שאתה עובד בתחום ללא הדיפלומה?
כמה שעות חודשיות אתה עובד בממוצע?
Dazzle me.

באמת כאב לי לקרוא שאתה מרוויח 9K עם 12 שעות עבודה.
כואב?... למה כואב?...
הרבה מאוד אנשים מרוויחים עד 10K ברוטו שכר בסיס, אם בשכר שעתי ואם בשכר גלובאלי.
מידי פעם הם עובדים 12 שעות... וגם לא כזה מידי פעם... יותר לכיוון ה- 220 שעות בחודש.
תוסיף לכך נסיעות (300-1000 ש"ח) + שעות נוספות (כשמדובר בשכר שעתי), וזה יוצא בערך עוד 2-3K.
שורה תחתונה יוצא סביבות ה- 10K-13K ברוטו כולל הכל, ככה שלאחר כל הסיבוב הזה נשאר בכיס נטו בסביבות שכר הבסיס ברוטו (9K-10K).
כן, 9-10K נטו נטו בכיס לא נחשב הרבה היום בעולם הכולם רוצים להיי-טק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 45
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
S פיתוח מקצועי / הסבה התפתחות אישית 4
א הסבה, וייעוץ תעסוקתי - מומלץ? התפתחות אישית 15
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
D הסבה להוראה התפתחות אישית 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
הפרופסור הסבה להייטק התפתחות אישית 1
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 7
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
F מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה התפתחות אישית 20
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
E הסבה בגיל 42 מהוראה להייטק התפתחות אישית 3
ד הסבה להוראה התפתחות אישית 3
ב יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
D הסבה מתכנות C++ התפתחות אישית 20
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
ש הסבה מקצועית אוף טופיק 6
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 7
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה