• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה

• פותח הנושא Yos
  • פורסם בתאריך
מאוד מקווה.
הרבה חברים שעברו מעסיק ניסו לשייך הפקדות חדשות אליהם, והם אמרו שהם מפסיקים לצרף לקוחות חדשים לIRA מתוך כוונה לוותר על התחום הזה. הם רק משמרים את הקיים. נקווה שחידוש הטבות ללקוחות קיימים זה "שימור הקיים"
מי לדעתך יכול לתת מענה לזה? הפניקס? אקסלנס? לאומי?.
האם כדאי לנסות לנייד לחברה אחרת? יש חברה שמוכנה לקבל IRA עם 300k?
210k בקהש ו90k בגמל

מי לדעתך יכול לתת מענה לזה? הפניקס? אקסלנס? לאומי?.
האם כדאי לנסות לנייד לחברה אחרת? יש חברה שמוכנה לקבל IRA עם 300k?
210k בקהש ו90k בגמל
הסקירה האחרונה שאני מכיר:
מגדל - 300k פר מוצר (כלומר במצב שלך לא יתנו לך לפתוח), עם דמי ניהול שמתחילים ב0.27% ויורדים עם העלייה בצבירה (וגם כאן שמעתי רחשים על הפסקת הצטרפות של חדשים, אבל ייתכן וזה זמני).
מיטב דש - מספיק 300k במצטבר בכל מוצרי ה IRA, דמי ניהול 0.25-0.3 תלוי צבירה, אבל יתנו לך רק מיטב דש טרייד כברוקר, אלא אם יש לך 300k פר מוצר ואז יש להם אופציה ללאומי
סלייס - 0.3 והעמלות הכי פחות טובות מכל ההצעות של הברוקרים, וגם הסיכוי להצטרף אליהם תלוי הרבה באיזה צד של המיטה איש השירות שלהם קם. היתרון - מוכנים לקבל כל סכום. אז מתאים למי שיש צבירה נמוכה ואורך רוח.

מצרף את התשובה שקיבלתי מהווצאפ של הפניקס:
היי איליה, תודה שפנית אלינו :)

הנה לך המייל של גמל והשתלמות כבקשתך :)

Gemel-service@xnes.co.il

הסקירה האחרונה שאני מכיר:
מגדל - 300k פר מוצר (כלומר במצב שלך לא יתנו לך לפתוח), עם דמי ניהול שמתחילים ב0.27% ויורדים עם העלייה בצבירה (וגם כאן שמעתי רחשים על הפסקת הצטרפות של חדשים, אבל ייתכן וזה זמני).
מיטב דש - מספיק 300k במצטבר בכל מוצרי ה IRA, דמי ניהול 0.25-0.3 תלוי צבירה, אבל יתנו לך רק מיטב דש טרייד כברוקר, אלא אם יש לך 300k פר מוצר ואז יש להם אופציה ללאומי
סלייס - 0.3 והעמלות הכי פחות טובות מכל ההצעות של הברוקרים, וגם הסיכוי להצטרף אליהם תלוי הרבה באיזה צד של המיטה איש השירות שלהם קם. היתרון - מוכנים לקבל כל סכום. אז מתאים למי שיש צבירה נמוכה ואורך רוח.
תודה! ואם אני עובר למיטב וסוחר דרך מיטב דש טרייד כברוקר, מהי העלות של העברת התיק הקיים מלאומי אליהם? כמה כסף צריך לשמור בעוש?. בנוסף, האם יש מכירה כפויה של הני"ע במקרה כזה?

הנה לך המייל של גמל והשתלמות כבקשתך :)
מעדכן שנציג של הפניקס שחזר אליי עקב בקשה שלי, אמר לי שהמייל של הIRA הוא זה:
ira-sherut@xnes.co.il

אני בנתיים שלחתי מייל לגביי העמלות ומחכה לראות מה יענו.
שלחו להם גם שאילתות לגביי עניין העמלות, כדי שיראו שיש הרבה לקוחות שהIRA חשוב להם ויטפלו בעניין העמלות.

תודה! ואם אני עובר למיטב וסוחר דרך מיטב דש טרייד כברוקר, מהי העלות של העברת התיק הקיים מלאומי אליהם? כמה כסף צריך לשמור בעוש?. בנוסף, האם יש מכירה כפויה של הני"ע במקרה כזה?
אין מכירה בכפייה, הניירות ערך עוברים כמו שהם

מרחיב קצת -
דרך מיטב דש אכן מספיק 300 במצטבר,

רק מעדכן שמלבד מיטב כברוקר, ניתן לקבל גם מזרחי או לאומי או בינלאומי כברוקר.

בינלאומי מצבירה של 1 מיליון.

לאומי מצבירה של חצי מיליון (או אם יש לך חשבון עו"ש בלאומי, מספיק 300).

כל זה נכון ללפני 3 חודשים, מאמין שלא השתנה.

כבר שבועיים שאני מנסה לברר למה ההפקדה שלי לא הגיעה ל-IRA, והם לא עונים. במייל האחרון היום איימתי לפנות למפקח על הביטוח.
לי לא מגיעות ההפקדות כבר מחודש מאי (!!) כשהעברתי את חשבון ה IRA ממזרחי ללאומי. כל כמה ימים יש לי שיחה עם מוקד השירות על הנושא וזה עדיין לא נפתר.
שלוש פעמים העבירו לי ידנית, את שאר הכסף עוד לא ראיתי.
פניתי שבוע שעבר לרשות שוק ההון, והתשובה של הפניקס הייתה "זה באשמת המעסיק שלך, הוא לא מפקיד למקום הנכון, אבל הפעם נתקן את זה כמחווה שירותית".
המעסיק טוען שעדכן את הפרטים לפי הפרטים שקיבל מהם בספטמבר (העברתי את החשבון במאי, כן?)

מעניין מתי (אם בכלל) זה יפתר..

בנתיים, יש לציין, דמי הניהול ממשיכים לרדת כל חודש. רק אלוהים יודע על מה אני משלם..

מכל השרשור הזה אני רואה שתחום ה-IRA גוסס בישראל, וחבל.
לאחר כל המאבקים שהיו כדי לאפשר את זה ולאחר כל הקשיי לידה שאנשים שעברו ל-IRA חוו.
האם זה עד כדי כך לא משתלם לחברות הפנסיה/ביטוח?
דיי מבאס לדעת שאם משנים מעסיק, קרן פנסיה/השתלמות נסגרת או סתם גחמות לעלות לעמלות לא סבירות, נצטרך לשלם כ-0.5% דמי ניהול מצבירה בהשתלמות (פנסיה ~0.2%) ולהיות במסלול 100%מחקה סנופי במקרה הטוב.

בהעברת IRA אין עלות ואין מכירה כפויה, בהתאם לתקנות. ה״עלות״ היחידה היא תקופת מעבר שבה אין גישה לחשבון.

דרך מיטב דש אכן מספיק 300 במצטבר,
יש לך מושג עד כמה הם גמישים? אם נניח יש לי 280K ולא 300K במצטבר, יש סיכוי שיאשרו?

בהעברת IRA אין עלות ואין מכירה כפויה, בהתאם לתקנות. ה״עלות״ היחידה היא תקופת מעבר שבה אין גישה לחשבון.
כלומר, אם אין לי הפקדות חדשות לIRA והכל מושקע כפי שאני רוצה, אז בעצם אני לא מפסיד כלום?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מעדכן שנציג של הפניקס שחזר אליי עקב בקשה שלי, אמר לי שהמייל של הIRA הוא זה:
ira-sherut@xnes.co.il

אני בנתיים שלחתי מייל לגביי העמלות ומחכה לראות מה יענו.
שלחו להם גם שאילתות לגביי עניין העמלות, כדי שיראו שיש הרבה לקוחות שהIRA חשוב להם ויטפלו בעניין העמלות.
ענו לי שעד סוף החודש ישלחו ההסכמים החדשים, נקווה לטוב :) הכי הרבה, יש אלטרנטיבות

נערך לאחרונה ב:
כשאני חושב על זה, הרי המיזוג אומר מן הסתם שעכשיו הIRA יהיה מנוהל ע"י אקסלנס, והרי ידוע שיש להם מסלול IRA כבר מספיק זמן ולפי הלינק הבא שמצאתי נראה גם שדמי הניהול שלהם טובים, אז בעצם מדוע החשש שדווקא עכשיו אחרי המיזוג יסגרו את הIRA?
אפילו רשום בלינק שב1.10 המסלול מוזג עם זה של אלדובי

נערך לאחרונה ב:
אז בעצם מדוע החשש שדווקא עכשיו אחרי המיזוג יסגרו את הIRA?
אמירה מפורשת של נציגי שירות של אקסלנס לאנשים שרצו להעביר הפקדות ממעסיק חדש ולא נתנו להם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
adamshalev בעלי IRA של הלמן אלדובי יכולים לראות עכשיו דוחות באתר צרכנות פיננסית 12
וינסנט יתרות שגויות בקופ"ג בניהול אישי (IRA) במיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12

נושאים דומים

Back
למעלה