• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1099div בחשבון IRA

הם מנכים 25% במקור (אגב גם מדיבידנדים שם המס הוא פחות)
רק על דיבידנדים. על רווחי הון אין מס ב IRA. ובכל מקרה המס על רווח ההון לא הולך ל IRS.
יש בעיה של קיזוז מול הפסדים
אין שום בעיה, פשוט אין הפסדים. זה חשבון פטור ממס בארץ. מבחינת מיסוי בארץ הוא קופסה שחורה וממוסה לפי סוג החשבון (גמל/קה"ש) רק במשיכה

רק על דיבידנדים
בדקתי עוד פעם. אתה צודק. המס הוא על דיבידנדים וברישומים שלהם הוא מופיע כ "מס חו"ל". האם אתה עדיין חושב שהם לא מעבירים לחו"ל? לאן המס הזה עובר אם זה קופת גמל? - הוא בפירוש נוכה מהחשבון.
אם בנק פועלים (בחשבון השקעה רגיל) מנפק לי 1099-DIV אני מניח שהוא מעביר מס ל- IRS.
מבחינת ה- IRS יש הפסדים ורווחים בקופת גמל ישראלית ואני לא מקבל טופס מתאים לדווח ולקזז בשוטף כאשר ניתן. מיטב טרייד לא מוכנים לנפק לי כזה.

האם אתה עדיין חושב שהם לא מעבירים לחו"ל?
מתי אמרתי שהם לא מועברים לחו״ל?
לאן המס הזה עובר אם זה קופת גמל? -
למדינת התושבות של הנייר שחילק את הדיבידנד.
במקרה של נייר אמריקאי זה הולך ל IRS
אם בנק פועלים (בחשבון השקעה רגיל) מנפק לי 1099-DIV אני מניח שהוא מעביר מס ל- IRS.
כמובן.
מבחינת ה- IRS יש הפסדים ורווחים בקופת גמל ישראלית
זאת כבר שאלה יותר מורכבת.
במקרה של מי שלא אזרח אמריקאי לא מעניין את ה IRS רווחי/הפסדי הון.
במקרה של אמריקאים זה באמת שאלה מעניינת איך מדווחים את זה.

זה מה שהבנתי מהם.
הרי אתה ממלא W8/W9, אז למה שלא יהיה הSSN?

אבל אתה מוזמן לשאול את פות"ש מה בדיוק הוא קיבל.
למה לא?
תלוי בגובה הדיבידנד שהם קיבלו ובמדרגת המס האמריקאית שלהם וכו
למה שהוא לא ידע שהם שילמו?
אבל זה לא מס שהקופה שילמה אלא אתה שילמת. למה נאמנות זרה?
זה הכל חוזר לאותה נקודה. יש "קופה", הקופה היא זו שפותחת את חשבון הבנק על שמה, והיא מעבירה לשם ומקבלת משם כספים. לא היחיד שהוא העמית בקופה.
לא מומחה לעניין, וכמו שכתבתי אין לי מושג מה המבנה המשפטי בישראל של הקופות האלו. הם ודאי נראים ומתנהגים בצורה די דומה לנאנמנות.
(להבנתי, כל העניין של ה IRA, זה סהכ אומר שהעמית יכול לבחור את מנהל התיק של הקופה. האם אתה חושב שגם בקופת גמל רגילה (לא IRA) מנפיקים אלפי 1099 ו 1042S בשביל כל העמיתים לפי החלק ששייך להם מהדיבידנדים?).
שוב, אם יש כאן מישהו שאי פעם קיבל 1099 מ IRA עם ה SSN שלו זה באמת מאוד מעניין. אף אחד עוד לא אמר את זה. אני מחכה בקוצר רוח :)

פנסיה רגילה נראה לי מוגדרת באופן ברור בחוק, לא?
אנחנו לא המדינה היחידה עם פנסיה...
לא, אין שום הגדרה של "פנסיה זרה". צריך לבחוק כל פנסיה ולראות מה היא נחשבת בחוק האמריקאי. הבעייה היא, שאם הולכים ממש לפי החוק מגיעים לתוצאות הרסניות... הפתרון הוא, שממציאים "גישה" :) (בקצרה, לדוגמא בישראל, שהעובד יכול למשוך את כל הכספים שלו מהקופות למיניהם מתי שהוא רוצה (כמובן שהוא צריך לשלם מס בישראל, אבל זה לא מעניין את החוק האמריקאי) אין להבנתי שום פרשנות שיכולה לטעון שלא כל הכסף שנמצא בקופות נחשבות בדיוק כמו שהעובד היה מפקיד בעצמו את הכסף לקופות. לכל החלוקה בין קרנות גמל, קרנות השתלמות וקרנות גמל להשקעה אין כל ביסוס חוקי למיטב הבנתי)
הבעייה היא לא רק לאזרחים אמריקאיים בישראל. בכל מדינה ממציאים משהו אחר.
אני אזרח אמריקני ומקבל מבנק פועלים טופס 1099 על ניכוי מסים במקור מדיבידנדים שמחלקת תעודת סל אמריקנית (SGOV) .
אני גם מחזיק חשבון IRA של קופת גמל וקרן השתלמות במיטב ומבצע מסחר דרך מיטב טרייד
בהשקעות האלו האני משקיע בתעודות סל אמריקניות
למרות מאמצים חוזרים וטלפונים למיטב טרייד (או לאגפים אחרים במיטב) ב-3 החודשים האחרונים - לא הסכימו להוציא להוציא לי 1099 בטענה שזה "לא רלוונטי ל- IRA" . מעבר לכך לא קיבלתי הסבר ולא הצלחתי להגיע לנציג שמבין משהו במיסים או בדיווחים.
איימתי עליהם שאני אדווח ל- IRS (המצב הוא שהם מנכים מיסים במקור אשר לטענתם (אם זה נכון בכלל) מועברים לרשות המס האמריקנית - אבל לא עומדים בדרישות החוק האמריקני לדיווח ללקוח, ה- IRS יכול להטיל קנסות במקרים כאלו). אבל זה לא עזר מי שדיברתי איתו טוען שהם לו מוציאים את הטפסים הללו ל- IRA. הבעיה העיקרית שאני רואה:
1. הם מנכים 25% במקור (אגב גם מדיבידנדים שם המס הוא פחות) ואין אפשרות לדווח בצורה תקינה ל- IRS ולהתחשבן
2. יש בעיה של קיזוז מול הפסדים - כי הם לא מדווחים גם על הפסדים.
גם זה חוזר לאותה נקודה. אתה מניח שזה חשבון בנק שלך, ולא חשבון של קופת הגמל ושל קופת ההשתלמות.

זה הכל חוזר לאותה נקודה. יש "קופה", הקופה היא זו שפותחת את חשבון הבנק על שמה, והיא מעבירה לשם ומקבלת משם כספים. לא היחיד שהוא העמית בקופה.
זה שאלה טובה.
בגדול חשבון המסחר הוא כן באופן חלקי על שם העמית.
למשל אצלי בבנק הוא מופיע ברשימה ביחד עם כל שאר החשבונות שיש לי בבנק הזה.
לא מומחה לעניין, וכמו שכתבתי אין לי מושג מה המבנה המשפטי בישראל של הקופות האלו. הם ודאי נראים ומתנהגים בצורה די דומה לנאנמנות.
דומה אבל לא זהה.
להבנתי, כל העניין של ה IRA, זה סהכ אומר שהעמית יכול לבחור את מנהל התיק של הקופה
לא.
IRA אומר שהעמית יכול לנהל בעצמו את התיק. הוא נכנס למערכת המסחר (עם שם משתמש וסיסמא אישיים שלו) ויכול למכור ולקנות ניירות.
האם אתה חושב שגם בקופת גמל רגילה (לא IRA) מנפיקים אלפי 1099 ו 1042S בשביל כל העמיתים לפי החלק ששייך להם מהדיבידנדים?
כמובן שלא.
שם העמית לא מנהל את הקניות בעצמו.

אגב, לפי מה שאתה אומר, לא אמורה להיות בעיה לאמריקאי לקנות ניירות איריים בIRA כי לטענתך הוא לא הבעלים של הקופה.
ממה שהבנתי אבל זה לא המצב ואנשים מאוד נזהרים מPFIC ב IRA (בניגוד לקופה מנוהלת ששם אין להם שליטה ולכן גם אין בעיה).
שוב, אם יש כאן מישהו שאי פעם קיבל 1099 מ IRA עם ה SSN שלו זה באמת מאוד מעניין. אף אחד עוד לא אמר את זה. אני מחכה בקוצר רוח :)
כמו שאמרתי - פות"ש בעצמו אמר שהוא קיבל. תקרא שוב את ההודעה הראשונה בשרשור הזה.

אתה מניח שזה חשבון בנק שלך, ולא חשבון של קופת הגמל ושל קופת ההשתלמות
אז איפוא נעשה החשבון של המס על רווחי הון וזיכוי המס על ההפסדים? אצלי בחשבון נראה שמס מנוכה במקור רק מדיבידנדים.

אז איפוא נעשה החשבון של המס על רווחי הון וזיכוי המס על ההפסדים?
אין.
זאת קרן השתלמות. המיסוי נעשה במשיכה של הקה"ש.
אצלי בחשבון נראה שמס מנוכה במקור רק מדיבידנדים.
נכון.
כי למדינות זרות לא איכפת שזה חשבון פטור. מבחינתן חולק דיבידנד ע"י חברה תושבת שלהן אז הן רוצות את המס על זה.

רווחי הון וכו' הולכים למדינת התושבות של המחזיק בנייר ולא של החברה המחלקת, ולכן בחשבון פטור אתה לא ממוסה על רווחי הון במכירה ואין לך זיכוי מס על ההפסדים.

ברגע שאתה אזרח אמריקאי הסיפור קצת מסתבך, כי הם ממסים גם אזרחים שאינם תושבים ושם באמת יש שאלה יותר מורכבת מה קורה עם IRA ישראלי.

דומה אבל לא זהה.
שוב, השאלה היא מה זה כן (או שאולי זה כלום. הכל ייתכן).
לא.
IRA אומר שהעמית יכול לנהל בעצמו את התיק. הוא נכנס למערכת המסחר (עם שם משתמש וסיסמא אישיים שלו) ויכול למכור ולקנות ניירות.
אולי לא התנסחתי טוב. "בניהול אישי" מתיר לעמית לנהל את זה בעצמו או להתקשר עם מנהל תיקים שינהל את התיק. הנקודה שלי הייתה שזה סך הכל נותן לו אפשרות לקנות ולמכור בתיק (הוא המקביל למנהל תיקים חיצוני של קופת גמל רגילה). אין לי מושג למה זה אמור לשנות את סטטוס הבעלות בנכסים בחשבון בהשוואה לקופה רגילה)
כמובן שלא.
שם העמית לא מנהל את הקניות בעצמו.
מה הקשר? אם מנהל תיקים מנהל את חשבונך בבנק אתה לא מקבל 1099/1042S?
אגב, לפי מה שאתה אומר, לא אמורה להיות בעיה לאמריקאי לקנות ניירות איריים בIRA כי לטענתך הוא לא הבעלים של הקופה.
ממה שהבנתי אבל זה לא המצב ואנשים מאוד נזהרים מPFIC ב IRA (בניגוד לקופה מנוהלת ששם אין להם שליטה ולכן גם אין בעיה).
לא... אני אומר שלפי החוק, ניירות איריים בקופה רגילה הם גם כן PFIC. (אני גם חושב שמישהו שידווח עליהם בקופת גמל רגילה כ PFIC (לא שהוא יכול בכלל. אין לו את הנתונים) הוא משוגע D:) שיהיה ברור, אני לגמרי בעד דיווח פרקטי וסביר. אם יש לך חשבון IRA שנראה ומתנהג כמו חשבון שלך, נשמע סביר לגמרי להתייחס אליו כחשבון שלך. הנקודה המקורית שלי הייתה, שדרישה החזר של מיסים שנוכו במקור כשהם לא שוייכו ל SSN שלך, נראה לי כמעט כמו להתגרות בשטן
(לא שזה מאוד מסוכן.. עכשיו ה IRS עסוקים בקמפיין החדש שלהם בגביית מס מאנשים עם הכנסה של מעל מיליון שההכנסה שלהם דווחה ל IRS (ממעסיקים וכדומה) והם לא הגישו דוחות בשנים האחרונות....עד עכשיו לא היה להם כח אדם אפילו לדברים הזויים כאלו... הם נמצאים מרחק שנות אור לפני שיהיה מעניין אותם מה קורה עם אזרחים אמריקאיים רגילים מחוץ לארהב)
כמו שאמרתי - פות"ש בעצמו אמר שהוא קיבל. תקרא שוב את ההודעה הראשונה בשרשור הזה.
קראתי, ולכן שאלתי האם זה היה 1099 אמיתי עם השם וה SSN של פותש. זה שיש כאלה שנותנים 1099-דמה קראתי כבר בשרשור אחר. לשמוע שיש כאלה שנותנים אמיתי, ובאותו הזמן מנכים במקור כאילו שמדובר בישראלי שהוא לא אמריקאי, יהיה מעניין מאוד. אין כאן וויכוח... אני סהכ שואל האם באמת יש על ה1099 את השם וה SSN. נחכה ונראה אם מישהו יכול לאשר (בכל מקרה, נשמע שהפסיקו. אז כנראה גם הם חושבים שהם לא יכולים להנפיק 1099. עדיין מעניין מה היה עד עכשיו)

אין לי מושג למה זה אמור לשנות את סטטוס הבעלות בנכסים בחשבון בהשוואה לקופה רגילה)
בעיקר כי יש הפרדה בחשבונות.
בקופה רגילה יש "פול" גדול של כסף. אי אפשר לשייך מניה ספציפית שנרכשה לפלוני או לאלמוני.
בIRA יש ממש חשבון השקעות נפרד לכל עמית, ולכן באופן מובנה מאוד ברור איזה מניה שייכת לאיזה עמית.
מה הקשר? אם מנהל תיקים מנהל את חשבונך בבנק אתה לא מקבל 1099/1042S?
א. עדיין יש הבדל - למנהל תיקים אתה מגדיר מה המדיניות. אתה יכול להגיד לו מה מותר לו ומה אסור לו לקנות למשל. בקרן מנוהלת אין לך שום שליטה על מה קונים. אף אחד לא שואל אותך ואף אחד לא מודיע לך מראש "אנחנו הולכים לקנות X". גם אם מאוד תרצה, אין לך שום דרך לבקש מידע כזה מראש או לשלוט במה שנעשה בפנים.
ב. מעבר לעניין השליטה יש גם את העניין של ה"פול" - כל הכסף והנכסים של כל העמיתים יושב ביחד, אין באמת יכולת להפריד מה של פלוני ומה של אלמוני. יש קופה אחת ענקית.
לא... אני אומר שלפי החוק, ניירות איריים בקופה רגילה הם גם כן PFIC. (אני גם חושב שמישהו שידווח עליהם בקופת גמל רגילה כ PFIC (לא שהוא יכול בכלל. אין לו את הנתונים)
אבל זאת בדיוק הנקודה - בפנסיה רגילה (או גמל רגיל) אין לך את הנתונים הללו.

מעבר לזה, להבנתי פנסיה (עבור שכיר) מוגדרת כקופה של המעסיק ולכן אין שם בעיות PFIC.
ראיתי בכמה מקומות המלצות ספיצפית לאמריקאים *עצמאיים* לעבור ל IRA בגמל וקה"ש בדיוק בגלל נושא הPFIC, כי בתור עצמאי הקופה נחשבת שלך (מבחינת האמריקאים) ולא של המעסיק ולכן יש לך יותר סכנה לבעיות PFIC.
הנקודה המקורית שלי הייתה, שדרישה החזר של מיסים שנוכו במקור כשהם לא שוייכו ל SSN שלך,
אבל זאת בדיוק הנקודה - הם כן שוייכו ל SSN שלך (לפחות זה מה שהבנתי ממספר אנשים שיש להם SSN ו IRA).
זה שיש כאלה שנותנים 1099-דמה קראתי כבר בשרשור אחר.
מה זה אומר "דמה"?
אני הייתי בטוח כל הזמן שמדובר ב 1099 אמיתי עם SSN והכל.
ממה שאני זוכר, הם גם ביקשו למלא W8/W9 (כתלות באמריקאיותך), ככה שבהחלט יש להם גם את הSSN שלך.
נחכה ונראה אם מישהו יכול לאשר
@FIYaacov אני בטוח שאתה יודע יותר טוב ממני ובטח מכיר אמריקאים עם IRA ישראלי שקיבלו 1099

@Solid seat תוכל לספר לנו מה קיבלת בשנים קודמות?

שמוע שיש כאלה שנותנים אמיתי, ובאותו הזמן מנכים במקור כאילו שמדובר בישראלי שהוא לא אמריקאי, יהיה מעניין מאוד. אין כאן וויכוח... אני סהכ שואל האם באמת יש על ה1099 את השם וה SSN. נחכה ונראה אם מישהו יכול לאשר
זה בדיוק מה שקורה אצלי בחשבון בבנק הפועלים. אני מקבל 1099 "אמיתי" עם SSN שלי עליו ומנכים ממני מס במקור בשיעור כאילו שהייתי ישראלי (זה לא כאילו - אני מחזיק אזרחות כפולה). ב-1099 מופיע "foreign tax paid" והמדינה הזרה: Israel.אין מס אחר. המס הוא על דיבידנדים שמחולקים על ידי תעודת סל אמריקנית SGOV. כלומר אני עדיין צריך להתחשבן מול ה- IRS ולהראות להם ששילמתי מס במדינה זרה.25%
המיסוי נעשה במשיכה של הקה"ש
במקרה שלי מדובר בקרן השתלמות ובקופת גמל IRA במיטב טרייד. בשניהם מורידים מס על דיבידנדים של אותה תעודת סל אמריקנית, אבל מסרבים לתת לי 1099. אני לא חושב שבמשיכה לאחר 20 שנה הם יתנו לי 1099 .
אגב למה אם אני אחזיק מכשירים פיננסיים ישראליים בקרן השתלמות ובגמל - לא מנכים לי מס על דיבידנדים?

אני לא חושב שבמשיכה לאחר 20 שנה הם יתנו לי 1099 .
לא אמרתי שהם יתנו.
בדיוק כמו שלא תקבל 1099 במשיכה של קה"ש שהיא לא IRA.
מבחינת המיסוי במדינת ישראל זאת קרן השתלמות לכל דבר. לא מעניין אותם באמת אם זה IRA או מסלול מנוהל.
אגב למה אם אני אחזיק מכשירים פיננסיים ישראליים בקרן השתלמות ובגמל - לא מנכים לי מס על דיבידנדים?
כי זה חשבון פטור ממס.
כמו שאמרתי - ארוע המס הוא במשיכת הקה"ש. מה שקורה בתוך הקה"ש פטור ממס מבחינת מדינת ישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U חלופה לפיקדון בחשבון ועד בית שוק ההון 9
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 2
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
T שותפות בחשבון הורה מיסים 24
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
R מס נוסף שהופיע בחשבון כתוצאה מהפרשי הצמדה משנה קודמת שוק ההון 6
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
ב 150 אלף הופיעו בחשבון (IB) צרכנות פיננסית 35
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Level חושש על כך שאין 2 authentication במיטב, האם יש דרך לשפר בטחון בחשבון? שוק ההון 42
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
mk1 מינוס בחשבון שקלי ב-IB שוק ההון 6
I מניות vested נעלמו בחשבון של Etrade שוק ההון 2
C קיזוז הפסד יחסי מהסכום להפקדה בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 75
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
A העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה צרכנות פיננסית 23
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
S השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה צרכנות פיננסית 8
U עמלות ביתרה חיובית בחשבון מט"ח שוק ההון 6
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
S מס יסף על רווח הון מני"ע בחשבון משותף פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה