• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שותפות בחשבון הורה

taipei

משתמש רשום
דירוג
4
שלום,
אמא שלי רוצה לתת לי יפוי כוח על חשבונות הבנק שלה אך הבנקאים אמרו שעדיף פשוט להוסיף אותי כשותפה לחשבון, שזה יקל בהמשך הדרך ביום סגריר כי הם כבר ראו מקרים שגם עם יפוי כוח לוקח הרבה זמן עד שנפתחת גישה במקרה ובעל החשבון לא כשיר. יש לציין שנאמר לנו את זה בשני בנקים שונים.

עתה פתאום עלתה לי המחשבה אם להוסיף אותי לחשבונות זה לא יכול לפגוע בנו בצורה כשלהי.

1. בפעם הבאה שארצה להגיש בקשה להחזר מס, האם אצטרך גם להגיש טפסי 867 גם עבור החשבונות האלו? למרות שאין לי שום נגיעה לכספים ששם (רובם מגיעים מקצבת פנסיה וביטוח לאומי).
2. האם היותי שותפה בחשבון יכול לפגוע בהטבות מס שיש לה היום (מס רווחי הון מופחת מעל גיל 60)?

אולי עוד דברים שלא חשבתי עליהם? אשמח לשמוע מיודעי דבר.

1. בפעם הבאה שארצה להגיש בקשה להחזר מס, האם אצטרך גם להגיש טפסי 867 גם עבור החשבונות האלו? למרות שאין לי שום נגיעה לכספים ששם (רובם מגיעים מקצבת פנסיה וביטוח לאומי).
למיטב ידיעתי אחרי שבדקתי בשביל עצמי - לא
האם היותי שותפה בחשבון יכול לפגוע בהטבות מס שיש לה היום (מס רווחי הון מופחת מעל גיל 60)?
ייתכן מאוד שרווחי ההון אם קיימים בחשבון המשותף ייזקפו רק ב50% לזכותה. תבדוק את זה. נתקלתי בזה בעניין ריבית מפקדונות ראה למטה.

אולי עוד דברים שלא חשבתי עליהם? אשמח לשמוע מיודעי דבר.
יש הטבת מס על ריבית מפקדונות ועל תכניות חיסכון למי שנולד לפני שנת 1948. במידה ותהיה שותף בחשבון ויהיה לה פקדון או תכנית חסכון, אז חצי ממנו יחשב כשלך (ללא הטבת המס). לא מדובר בהטבה גדולה מדי עד כמה שזכור לי. אתה יכול לחפש ברשת ולמצוא פרטים.

1. לא. יש מסמך שבו מצהירים בפני מס הכנסה שהחשבון מתחלק בחלקים לא שווים בין השותפים, כלומר ש100% של הכסף הוא של האם ו 0% שלך
2. לא יודע.

אבל יש כלי אחר - יפוי כח מתמשך, שיכול לאפשר לך להיות מיופה כח בעניינים כלכליים כשההורה עוד כשיר ולא פוקע כשההורה הופך ללא כשיר, אם כי כשההורה הופך ללא כשיר אז אתה מאד מוגבל.

עו״ד שדיברתי איתו לא מזמן אמר שלהכנס כשותף לחשבון עם הורה זה טעות ורק מסבך דברים.

הם כבר ראו מקרים שגם עם יפוי כוח לוקח הרבה זמן עד שנפתחת גישה במקרה ובעל החשבון לא כשיר.
בהחלט, ושותפות בחשבון ממש לא עזרה. אבל בנתיים ההוראות לבנקים השתנו.

נערך לאחרונה ב:
עו״ד שדיברתי איתו לא מזמן אמר שלהכנס כשותף לחשבון עם הורה זה טעות ורק מסבך דברים.
אז אמר.. הסביר גם למה? אגב אם היה אומר לך את זה בנקאי זה היה יותר מעניין מאשר עורך דין שאולי מעדיף לעשות יפוי כוח מתמשך לקליינטים

זה אולי מסבך דברים בנוגע לירושה אבל אם גם ככה מדובר ביורש שמצטרף לחשבון אז נראה לי פחות בעייתי.
ייתכן מאוד שרווחי ההון אם קיימים בחשבון המשותף ייזקפו רק ב50% לזכותה. תבדוק את זה. נתקלתי בזה בעניין ריבית מפקדונות ראה למטה.
מעניין. זה דווקא משמעותי אצלה כי יש לה תיק ניירות ערך ושם במכירה/דיווידנד יורד מס של 10% במקום 25%, לא הייתי רוצה לפגוע בזה. למרות שכנראה אפשר לבקש החזר דרך מס הכנסה בסוף שנה.

זה אולי מסבך דברים בנוגע לירושה אבל אם גם ככה מדובר ביורש שמצטרף לחשבון אז נראה לי פחות בעייתי.
לא מדובר בכלל על ירושה.
המדינה מטילה על הבנק אחראיות על חשבונות של חסוי ועל מנת שהשותפים לא יקחו לחסוי את הכסף הבנקאים מכסתחים ומקפיאים את החשבון.
על חשבון חסוי יש מלא הגבלות,מאותה סיבה.

אז אמר.. הסביר גם למה? אגב אם היה אומר לך את זה בנקאי זה היה יותר מעניין מאשר עורך דין שאולי מעדיף לעשות יפוי כוח מתמשך לקליינטים
מאחר והתעסקתי אם שניהם בהקשר הזה - אתה לגמרי טועה. הבנקאים מכסתחים את עצמם ותו לא. הם לא יודעים ולא מבינים מלבד ההתראות שמופיעות להם על החשבון.
וכאמור, התקנות השתנו לא ככ מזמן. מה שבנקאי אקראי מכיר מניסיונו מהעבר כבר לא בתוקף.

בנקאי לא אחראי כלפך. לא אתה בוחר אותו, ומחר הוא יתחלף. עו״ד אפשר וחשוב לבחור נכון.

המדינה מטילה על הבנק אחראיות על חשבונות של חסוי ועל מנת שהשותפים לא יקחו לחסוי את הכסף הבנקאים מכסתחים ומקפיאים את החשבון.
הבנתי. תודה על ההסבר!

לא הבנתי. אז מה במקרה של זוג נשוי שאחד מבני הזוג לא כשיר? הבנק מקפיא את החשבון? מנסיון זה לא קורה במציאות, אלא אולי במקרים של עסקאות גדולות. אני שותף עם אבי בן 90 בחשבון בשני בנקים שונים ומנהל לו את ההשקעות. מעולם לא שאלו או בדקו אם הוא כשיר.

לא הבנתי. אז מה במקרה של זוג נשוי שאחד מבני הזוג לא כשיר? הבנק מקפיא את החשבון? מנסיון זה לא קורה במציאות, אלא אולי במקרים של עסקאות גדולות.
אכן כן. לבן/בת הזוג יכולות להיות בעיות רציניות.

עם אבי בן 90 בחשבון בשני בנקים שונים ומנהל לו את ההשקעות. מעולם לא שאלו או בדקו אם הוא כשיר.
זה לא תפקיד הבנק לבדוק אם אביך כשיר.

אבל אתה חשוף ,

למשל מישהו מהמשפחה יטען שאביך היה לא כשיר אתה ניצלת את זה ועליך להחזיר את כל הכסף של השקעות שהפסידו. למשל להחזיר את כל הכסף ששילמת משהוא לאביך ולא שמרת קבלות.

יכול להיות מצב שתהיה אחראי לחובות של אביך.
אביך יכול להפסיד זכויות שמגיעות לו בעקבות גילו.

כבר היו על זה כמה וכמה שרשורים.

נערך לאחרונה ב:
יש מצב שאתה לא יודע הכל ?
בוודאי. אבל ככל הנראה גם אתה לא.. במיוחד אם אתה סומך על בעלי אינטרס כמו עו"ד.
הדרך הכי נוחה והגיונית לנהל ולהגן על החשבון מבלי לערב עורכי דין, בתי משפט ואפוטרופוס כללי היא להיות שותף. כמובן שלעורכי דין זה מוריד עבודה והכנסה וגם תמיד קיים סיכוי קלוש שמשהו ישתבש. אבל גם לאופציות האחרות יש את הבעיות הקשות שלהן כמו לדוגמה העובדה שבעל החשבון זורם בהרבה מקרים עם להכניס את ילדיו כשותפים אבל הרבה פחות עם העובדה שמכריזים עליו כלא כשיר ומפעילים אפוטרופוסות, מה עוד שבהרבה מקרים אין סיבה לעשות את זה ועדיין רוצים שקרוב המשפחה ינהל את הכספים.

אבל ככל הנראה גם אתה לא
אז עכשיו אתה יודע הכל עלי. שני רק לאלוהים.
אל תיטרח לענות.

כבר היו על זה כמה וכמה שרשורים.
יש עוד סיבוכים אפשריים - כאמור כבר היו דיונים.
ממליץ שחפור בליניקים שכבר הבאתי.
בנתיים הוראות לבנקים השתנו.

בהצלחה.

זה עלול לעשות לך צרות עם האחים כשההורה יגיע ל-120 במידה והיחסים פחות ממושלמים ויהיה משפט ירושה. זה עלול לתת להם פתחון פה לצייר את העניין כמו ראשיתה של מזימת השתלטות. תישאל השאלה למה רצית יד בתוך החשבון ולא הסתפקת בייפוי כוח למשל. תהיה להם זכות לבדוק הכל אחורה והם עלולים להסתכל על כל שקל שהוצאת מהחשבון כגניבה כל עוד לא הוכח חד משמעית אחרת. ולא הכל קל להסביר בדיעבד.

אם את עושה דבר כזה ממליץ לשתף את כל האחים במהלך ולפעול בשקיפות ובהסכמה מלאה. גם אם זה נראה לך רחוק ולא סביר משפטי ירושה הם דבר מאוד נפוץ. שמעתי הרצאה של עו"ד בכיר שאמר שהיום "כמעט בכל משפחה שניה יש משפט ירושה אבל אנשים לא מדברים על זה". כסף מוציא מאנשים את המיטב כמו שאומרים, הרבה פעמים שדים ותסכולים משתחררים מהבקבוק רק כשהורה נפטר ולא תמיד הכל קורה בצורה צפויה ומתוכננת. מוטב להיזהר.

זה עלול לעשות לך צרות עם האחים כשההורה יגיע ל-120 במידה והיחסים פחות ממושלמים ויהיה משפט ירושה. זה עלול לתת להם פתחון פה לצייר את העניין כמו ראשיתה של מזימת השתלטות. תישאל השאלה למה רצית יד בתוך החשבון ולא הסתפקת בייפוי כוח למשל. תהיה להם זכות לבדוק הכל אחורה והם עלולים להסתכל על כל שקל שהוצאת מהחשבון כגניבה כל עוד לא הוכח חד משמעית אחרת. ולא הכל קל להסביר בדיעבד.

אם את עושה דבר כזה ממליץ לשתף את כל האחים במהלך ולפעול בשקיפות ובהסכמה מלאה. גם אם זה נראה לך רחוק ולא סביר משפטי ירושה הם דבר מאוד נפוץ. שמעתי הרצאה של עו"ד בכיר שאמר שהיום "כמעט בכל משפחה שניה יש משפט ירושה אבל אנשים לא מדברים על זה". כסף מוציא מאנשים את המיטב כמו שאומרים, הרבה פעמים שדים ותסכולים משתחררים מהבקבוק רק כשהורה נפטר ולא תמיד הכל קורה בצורה צפויה ומתוכננת. מוטב להיזהר.
נכון.
ואפילו אם לא מגיעים למשפט, חבל על הדם הרע שהסיטואציה יוצרת. ענייני כספים של ההורים צריכים להתנהל בשקיפות מלאה גם כשהיחסים טובים ויודעים שאף אחד לא יילך לבית משפט בגלל כסף.

תודה!
אין אחים, לא הייתי מעזה לו היו.

שבי עם הבנקאי ותשאלי על מדיניותו של הבנק בנושאים האלו. הרבה הפחדות שמספקות פרנסה נאה לעורכי דין רצות מסביב לעניין הזה, ואמר לי את זה עו"ד בעל משרד מכובד שבין השאר עושה הסכמים של ייפוי כוח מתמשך. לאמא הקשישיה שלו הוא לא עשה אגב.

שלום,
אמא שלי רוצה לתת לי יפוי כוח על חשבונות הבנק שלה אך הבנקאים אמרו שעדיף פשוט להוסיף אותי כשותפה לחשבון, שזה יקל בהמשך הדרך ביום סגריר כי הם כבר ראו מקרים שגם עם יפוי כוח לוקח הרבה זמן עד שנפתחת גישה במקרה ובעל החשבון לא כשיר. יש לציין שנאמר לנו את זה בשני בנקים שונים.
מנסיון, אין ספק שזה יקל מאוד על הבנקים, יקל מאוד להגביל את החשבון כאשר הם ישדדו אותך בעמלות ולא יתנו לך להעביר את החשבון לבנק אחר ללא צו בית משפט למשל.

לוקח הרבה זמן ? מעניין שלא סיפרו לך שיפוי כח לבנק מפסיק להיות תקף כאשר בעל החשבון נהפך ללא כשיר.

תסתכלי למשל על סעיף 14 בחוק.

לפעמים אני לא מבין אנשים, תלכי לעורך דין מתמחה בנושא ותשאלי על הבעיה הפרטית שלך.

נערך לאחרונה ב:
מנצל"ש -
איפה באתר הבנק ניתן להנפיק אישור על שותף? או לפחות ראות שיש שותף בחשבון עם ההורה?
אני כן רואה את השם שכתוב בנוסף לשם ההורה בפנקס הצק'ים (ישראלה ישראלי ו/או ישראל ישראלי). מחפש עוד מקום בו זה מופיע "הוכחה" שיש שותף, מישהו מכיר?
באתר הבנק לא הצלחתי למצוא אזכור אלי לשם שלי (השותף. הבן.) מעבר למה שציינתי בשורה הקודמת - לשם שלי על פנקס הצ'קים.
בטוח שאני מפספס את זה. איפה זה נמצא? או זה בכוונה לא קיים? מה אני מצפה למצוא - אני מצפה לקובץ בסגנון "אישור שותף" או "שותפים נוספים בחשבון זה"
משהו נוסף מעבר לשם שלי בפנקס צ'קים שבו יהיה ניתן להיווכח שיש יחד עם ההורה עוד שותף לחשבון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
J ניתוח עסקה - שותפות נדל"ן 10
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
S שותפות מוגבלת - שאלה חשובה! שוק ההון 1
A שותפות ללא חברה בע"מ התפתחות אישית 1
U חלופה לפיקדון בחשבון ועד בית שוק ההון 9
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 2
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
R מס נוסף שהופיע בחשבון כתוצאה מהפרשי הצמדה משנה קודמת שוק ההון 6
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
ב 150 אלף הופיעו בחשבון (IB) צרכנות פיננסית 35
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Level חושש על כך שאין 2 authentication במיטב, האם יש דרך לשפר בטחון בחשבון? שוק ההון 42
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
mk1 מינוס בחשבון שקלי ב-IB שוק ההון 6
I מניות vested נעלמו בחשבון של Etrade שוק ההון 2
C קיזוז הפסד יחסי מהסכום להפקדה בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 75
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
A העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה צרכנות פיננסית 23
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה