• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1099div בחשבון IRA

Solid seat

משתמש בכיר
דירוג
2,399
ביקשתי לקבל מהבנק את טופס 1099div על חשבון הira שלי בקופת הגמל וקרן ההשתלמות.

הם לא יודעים על טופס כזה ואין להם ושאר תירוצים. בשנים שעברו קיבלתי. מישהו מכיר או יודע מה אפשר לעשות? מדובר על בנק לאומי, חברת הגמל היא מיטב.

יש לך נכסים או קרנות אמריקאיים? אבא שלי משקיע בקרנות אמריקאיות דרך לאומי והם מנפיקים לו 1099.

אני סתם מנסה לחשוב על אפשרויות עד שהמומחה יבוא :)

1. אם לא מילאת W9 כאזרח אמריקאי לא יהיה 1099

2. זה חשבון דחוי מס ולכן אין הכנסות לדווח עליהן לפני שאתה מבצע משיכה? גם בחשבון IRA ישראלי חשבתי שאין דיווח על דיבידנדים ומכירות עד המשיכה, חוץ מהפקדות המעסיק

1. אם לא מילאת W9 כאזרח אמריקאי לא יהיה 1099
מילאתי
2. זה חשבון דחוי מס ולכן אין הכנסות לדווח עליהן לפני שאתה מבצע משיכה? גם בחשבון IRA ישראלי חשבתי שאין דיווח על דיבידנדים ומכירות עד המשיכה, חוץ מהפקדות המעסיק
מה הקשר? קיבלתי דיבידנדים, הופרש עליהם מס לדוד סם.

מה הקשר? קיבלתי דיבידנדים, הופרש עליהם מס לדוד סם.
אם אתה משלם מיסים על דיבידנדים בלי דחיית מס, מה היתרון בלהחזיק נכסים כאלה בחיסכון פנסיוני? אני שואל בקטע של ללמוד ולהבין, לא בקטע של ביקורת.

אם אתה משלם מיסים על דיבידנדים בלי דחיית מס, מה היתרון בלהחזיק נכסים כאלה בחיסכון פנסיוני? אני שואל בקטע של ללמוד ולהבין, לא בקטע של ביקורת.
אני אזרח אמריקאי, אין לי ברירה.

א. אמריקאי לא יכול להחזיק קרנות צוברות, כי אין קרנות צוברות אמריקאיות וכל קרן לא אמריקאית היא PFIC
ב. זה לא נכון שאין דחיית מס (או אפילו חיסכון במס). ברוב המקרים אמריקאי ישלם לדוד סם פחות מ25% מס, ובגלל שזה חשבון פטור בארץ אין צורך לשלם למס הכנסה ישראלי את ההפרש.

א. אמריקאי לא יכול להחזיק קרנות צוברות, כי אין קרנות צוברות אמריקאיות וכל קרן לא אמריקאית היא PFIC
אני אזרח אמריקאי, אין לי ברירה.

בעייה ידועה :'(, אבל לדוגמא כשכיר יש לי פנסיה/קה"ש לא IRA שמכילות קרנות צוברות וזה לא בעיה להחזיק את זה בצורה הזאת. יכול להיות שעם דמי הניהול של IRA זה עדיין יותר זול, אבל זה נותן תחושה עוד יותר שלא בא לי להתעסק עם IRA...

כשכיר יש לי פנסיה/קה"ש לא IRA שמכילות קרנות צוברות וזה לא בעיה להחזיק את זה בצורה הזאת
נכון. בפנסיה/קה"ש לא IRA אין בעיה. חוקים מוזרים...
יכול להיות שעם דמי הניהול של IRA זה עדיין יותר זול
לא רק דמי ניהול, יש עוד הרבה סיבות אחרות שבגללן IRA בסה"כ יוצא יותר זול.
כל מיני חוסר יעילות למיניהם, הוצאות ניהול השקעות וכו'.
גם אם אתה אמריקאי.

בדקתי איתו שוב ומסתבר שהוא לא מקבל 1099. טעות שלי - הוא רק מקבל 867.
נשמע יותר סביר. לא נראה לי שהבנק יכול להנפיק 1099 על שם היחיד. בעל החשבון בבנק הוא הקרן למיטב הבנתי. לא נראה לי שיש סיכוי גדול לדרישת החזר מס אמריקאי שנוכה (או בכלל התחשבות במס הזה ב 1040) להתקבל בדוח האמריקאי. בנוסף, אם מישהו ממש ינסה וילך לערעור, אולי הם יישאלו אותו למה הוא לא הגיש גם 3520-A לדווח על הבעלות שלו בקרן .... אז אולי לא כדאי:)

בדקתי איתו שוב ומסתבר שהוא לא מקבל 1099. טעות שלי - הוא רק מקבל 867.
הוא מקבל 867 על IRA??
נשמע לי ממש לא הגיוני.
נשמע יותר סביר
להיפך - נשמע ממש לא הגיוני.
מה ההגיון להוציא 867 על חשבון פטור? דוקא 1099 זה מאוד הגיוני כדי לבקש החזר מס מהדוד סם.
לא נראה לי שהבנק יכול להנפיק 1099 על שם היחיד.
למה לא?
אני מכיר הרבה אנשים שקיבלו 1099 ב IRA, כולל פות"ש.
לא נראה לי שיש סיכוי גדול לדרישת החזר מס אמריקאי שנוכה
עובדתית אני מכיר כאלה שקיבלו.
אולי הם יישאלו אותו למה הוא לא הגיש גם 3520-A לדווח על הבעלות שלו בקרן .... אז אולי לא כדאי:)
למה לא כדאי? מה יש לך להסתיר?
רוב מי שאני מכיר מדווח, כדי לקבל חזרה את מיסוי הדיבידנד.

זה לא IRA. זה חשבון ממוסה. מה שחשבתי בהתחלה שיעזור לפות"ש זה שהם בכל זאת אמורים להכיר את ה1099, אבל עזוב היה פה בלבול מצידי...
אוקי, זה יותר הגיוני.
בחשבון ממוסה אכן אם נותנים 867.
בIRA הם נתנו בעבר 1099 (או 1042 במקרים מסויימים) כדי שאמריקאים יוכלו לקבל חזרה את המס מהדוד סם.
אפילו פות"ש קיבל מהם בערב 1099. לא ברור מה השתנה השנה שהם לא מוכנים לתת לו.

מה לא?
אני מכיר הרבה אנשים שקיבלו 1099 ב IRA, כולל פות"ש.
עובדתית אני מכיר כאלה שקיבלו.
1099 אמיתי עם השם וה SSN של היחיד?
(תראה, לא באתי להתווכח... אם אנשים באמת קיבלו כאלה זה ממש מעניין)
רוב מי שאני מכיר מדווח, כדי לקבל חזרה את מיסוי הדיבידנד.
וכולם מקבלים? על איזה סכומים מדובר? שוב, זה מאוד מעניין אם אנשים מצליחים לקבל החזר על מס שה IRS לא יודע שהם שילמו (או שזה כן עם ה SSN שלהם?).
(לפחות בסכומים גבוהים, הרבה פעמים אנשים שמגישים עם טענה לניכוי מס במקור שלא משויך ל SSN שלהם, ה IRS לא מאשר את הזיכוי. אני רואה את זה הרבה אצל נהנים של נאמנויות זרות)
למה לא כדאי? מה יש לך להסתיר?
כל הנושא של דיווח ומיסוי קרנות ופנסיות זרות זה בדרך כלל המצאות של רואי החשבון.
לא אומר שיש לך מה להסתיר, אבל אם תגיע למישהו ב IRS שמבין משהו, ותראה לו שאתה מוטב של חשבון ששייך לקופת גמל ולכן מגיע לך זיכוי בעבור המס שהקופה שילמה, אולי הוא ישאל אותך "האם זו לא נאמנות זרה"?
אני לא טוען שזו באמת נאמנות זרה (אין לי אפילו מושג קלוש מה המבנה המשפטי של הדברים האלה בישראל, אבל בגדול זה ממש נשמע כמו מבנה של נאמנות). השאלה היא מה זה כן?
(אני לא אומר שיש באמת סיכון אמיתי. נראה לי שה IRS נמצאים במרחק של כמה שנות אור מלהתחיל להסתכל על דברים כאלה)
בתור דוגמא:
נכון. בפנסיה/קה"ש לא IRA אין בעיה. חוקים מוזרים...
אני יודע שזה מה ש "כולם" עושים, אבל אם תוכל להראות לי איך מבריגים את העמדה הזו לתוך החוק זה ממש יפתיע אותי.

1099 אמיתי עם השם וה SSN של היחיד?
זה מה שהבנתי מהם.
הרי אתה ממלא W8/W9, אז למה שלא יהיה הSSN?

אבל אתה מוזמן לשאול את פות"ש מה בדיוק הוא קיבל.
וכולם מקבלים?
למה לא?
על איזה סכומים מדובר?
תלוי בגובה הדיבידנד שהם קיבלו ובמדרגת המס האמריקאית שלהם וכו
שוב, זה מאוד מעניין אם אנשים מצליחים לקבל החזר על מס שה IRS לא יודע שהם שילמו (או שזה כן עם ה SSN שלהם?).
למה שהוא לא ידע שהם שילמו?
לא אומר שיש לך מה להסתיר, אבל אם תגיע למישהו ב IRS שמבין משהו, ותראה לו שאתה מוטב של חשבון ששייך לקופת גמל ולכן מגיע לך זיכוי בעבור המס שהקופה שילמה, אולי הוא ישאל אותך "האם זו לא נאמנות זרה"?
אבל זה לא מס שהקופה שילמה אלא אתה שילמת. למה נאמנות זרה?
אני יודע שזה מה ש "כולם" עושים, אבל אם תוכל להראות לי איך מבריגים את העמדה הזו לתוך החוק זה ממש יפתיע אותי.
פנסיה רגילה נראה לי מוגדרת באופן ברור בחוק, לא?
אנחנו לא המדינה היחידה עם פנסיה...
לגבי קה"ש, אני יודע שזה בעייתי. אבל זאת הסיבה שהרבה אמריקאים ישראלים הולכים ל IRA - כדי שיוכלו לקנות ניירות אמריקאים ולחסוך הרבה בעיות.

בכל מקרה, אני ממש לא מומחה לעניין ומה שרשמתי זה רק מה שהבנתי מחברים ומקריאה פה בפורום ובפורומים אחרים.
אתה מוזמן לשאול את @FIYaacov הוא המומחה לעניין לדעתי.
או שאתה יכול לשאול את @Solid seat מה הוא עשה בפועל בשנים עברו כשהוא כן קיבל 1099

לא נראה לי שהבנק יכול להנפיק 1099
אני אזרח אמריקני ומקבל מבנק פועלים טופס 1099 על ניכוי מסים במקור מדיבידנדים שמחלקת תעודת סל אמריקנית (SGOV) .
אני גם מחזיק חשבון IRA של קופת גמל וקרן השתלמות במיטב ומבצע מסחר דרך מיטב טרייד
בהשקעות האלו האני משקיע בתעודות סל אמריקניות
למרות מאמצים חוזרים וטלפונים למיטב טרייד (או לאגפים אחרים במיטב) ב-3 החודשים האחרונים - לא הסכימו להוציא להוציא לי 1099 בטענה שזה "לא רלוונטי ל- IRA" . מעבר לכך לא קיבלתי הסבר ולא הצלחתי להגיע לנציג שמבין משהו במיסים או בדיווחים.
איימתי עליהם שאני אדווח ל- IRS (המצב הוא שהם מנכים מיסים במקור אשר לטענתם (אם זה נכון בכלל) מועברים לרשות המס האמריקנית - אבל לא עומדים בדרישות החוק האמריקני לדיווח ללקוח, ה- IRS יכול להטיל קנסות במקרים כאלו). אבל זה לא עזר מי שדיברתי איתו טוען שהם לו מוציאים את הטפסים הללו ל- IRA. הבעיה העיקרית שאני רואה:
1. הם מנכים 25% במקור (אגב גם מדיבידנדים שם המס הוא פחות) ואין אפשרות לדווח בצורה תקינה ל- IRS ולהתחשבן
2. יש בעיה של קיזוז מול הפסדים - כי הם לא מדווחים גם על הפסדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U חלופה לפיקדון בחשבון ועד בית שוק ההון 9
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 12
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 2
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
T שותפות בחשבון הורה מיסים 24
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
R מס נוסף שהופיע בחשבון כתוצאה מהפרשי הצמדה משנה קודמת שוק ההון 6
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש תשלום שוברים בחשבון פפר(Pepper) צרכנות פיננסית 3
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
ב 150 אלף הופיעו בחשבון (IB) צרכנות פיננסית 35
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Level חושש על כך שאין 2 authentication במיטב, האם יש דרך לשפר בטחון בחשבון? שוק ההון 42
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
mk1 מינוס בחשבון שקלי ב-IB שוק ההון 6
I מניות vested נעלמו בחשבון של Etrade שוק ההון 2
C קיזוז הפסד יחסי מהסכום להפקדה בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 75
N האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות? שוק ההון 21
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
A העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה צרכנות פיננסית 23
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
S השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה צרכנות פיננסית 8
U עמלות ביתרה חיובית בחשבון מט"ח שוק ההון 6
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
S מס יסף על רווח הון מני"ע בחשבון משותף פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה