• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר ראשון

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
אם אני אסיים תואר ראשון בממוצע 82 (מוסד נחשב וכו) , בהנחה ויש לי נסיון (בערך 4-5 שנים)
עד כמה יסתכלו לי על הממוצע ? במיוחד ב גאמפא,
כש התראיינתי בעבר הממוצע שלי היה טיפה יותר גבוה, אבל ירד בגלל שאין לי מוטיבציה בתואר כבר.
מתלבט על הצעדים הבאים שלי ורציתי לשמוע את דעתכם.

- תלוי בבן אדם שאמור לגייס אותך.
- עבדתי בחברה בSP500 והפעם הראשונה ששאלו אותי מה הממוצע זה אחרי שביקשתי העלאה ואמרו שזה יכול לעזור בבקשה במעלה הסולם. עד אז לאף אחד לא היה אכפת.

- חוץ מזה, זה נטו עניין של היצע וביקוש. בתקופות שהחברות הגדולות מגייסות הרבה מאוד אנשים, הן מורידות את הדרישות ומגייסות אנשים שיכולים להתאים גם אם הם לא ticking all the boxes, ובתקופות שמגייסים מספר מצומצם של אנשים, יש להם את הפריבילגיה לבחור במקומך מישהו אחר שיש לו ממוצע גבוהה אם בכל שאר הפרמטרים הייתם בדיוק אותו דבר.
- ב"גאמפא" לא מגייסים באותה צורה אז השאלה לא מספיק ממוקדת.
- במייקרוסופט אני מכיר שכנראה זה לא ישנה בכלל. בגוגל אני מכיר שבסוף מי שמחליט אם אתה בפנים, לא פגש אותך והוא עושה את ההחלטה על פי הנתונים היבשים שלך + הנקודות שכתבו עלייך בראיונות. כל מקום עם העניינים שלו.

לנסות להתקבל ומקסימום לא להצליח, או לוותר מראש ולעשות תואר שני בשביל שאולי החיים שלך ישתנו?
בעיקר עניין של הלך רוח ופחות קשור לממוצע שלך.

אם אני אסיים תואר ראשון בממוצע 82 (מוסד נחשב וכו) , בהנחה ויש לי נסיון (בערך 4-5 שנים)
עד כמה יסתכלו לי על הממוצע ? במיוחד ב גאמפא,
כש התראיינתי בעבר הממוצע שלי היה טיפה יותר גבוה, אבל ירד בגלל שאין לי מוטיבציה בתואר כבר.
בגמפא, ראיתי בחורה מ hr מסננת לפי 85. לפני שנתיים בערך.

לנסות להתקבל ומקסימום לא להצליח, או לוותר מראש ולעשות תואר שני בשביל שאולי החיים שלך ישתנו?
בעיקר עניין של הלך רוח ופחות קשור לממוצע שלך.
לשפר ממוצע מבחינה טכנית גרידא יהיה לי יחסית קל, הבעיה העיקרית שלי זה מוטיבציה. לעשות קורס חוזר זה לא דבר של מה בכך, אבל בהינתן בחירה לעשות את זה והרתמות, החומר עצמו לא מהווה מכשול.

אנקדוטה: אני הגעתי לגאמפא לפני שסיימתי את התואר
סיימתי עם ממוצע 84
זה לא כתוב לי בקוח (אבל כן כתוב שקיבלתי מצטיין דיקן בשנה א׳)

אנקדוטה: אני הגעתי לגאמפא לפני שסיימתי את התואר
סיימתי עם ממוצע 84
זה לא כתוב לי בקוח (אבל כן כתוב שקיבלתי מצטיין דיקן בשנה א׳)
אני מכיר אנשים בלי תואר בגאמפא,
אני מפחד מדברים מוזרים כמו למשל אם אין לך תואר אז לא בודקים ממוצע מן הסתם, אבל אם יש כן בודקים שהוא מעל רף כלשהו.

נניח שאם צריך לבחור בין מועמד שלא עשה תואר למועמד שעשה תואר במוסד לא וואו בממוצע נמוך(לא המקרה שלי אבל אני מגזים לצורך ההמחשה), אפילו שעל פניו יש לו יותר ״אקרדיטציה״ זה פחות אולי מרשים מאשר אוטודידקט.

אני מכיר אנשים בלי תואר בגאמפא,
אני מפחד מדברים מוזרים כמו למשל אם אין לך תואר אז לא בודקים ממוצע מן הסתם, אבל אם יש כן בודקים שהוא מעל רף כלשהו.

נניח שאם צריך לבחור בין מועמד שלא עשה תואר למועמד שעשה תואר במוסד לא וואו בממוצע נמוך(לא המקרה שלי אבל אני מגזים לצורך ההמחשה), אפילו שעל פניו יש לו יותר ״אקרדיטציה״ זה פחות אולי מרשים מאשר אוטודידקט.
אני גם תוהה לגבי זה...
נניח גם ולמדת במוסד מוביל, סיימת עם 88 או אפילו 90 ממוצע ויש לך כבר 5+ שנות ניסיון, האם אתה מציין את המספר הזה? כי נניח והצטיינות במוסד שלך זה לא הציון הזה אלא קצת יותר אז אתה לא יכול לכתוב שסיימת בהצטיינות ומצד שני לציין ממוצע כשיש לך כבר כמה שנים ניסיון זה קצת מצחיק לא? (נראה מגוחך)

אני גם תוהה לגבי זה...
נניח גם ולמדת במוסד מוביל, סיימת עם 88 או אפילו 90 ממוצע ויש לך כבר 5+ שנות ניסיון, האם אתה מציין את המספר הזה? כי נניח והצטיינות במוסד שלך זה לא הציון הזה אלא קצת יותר אז אתה לא יכול לכתוב שסיימת בהצטיינות ומצד שני לציין ממוצע כשיש לך כבר כמה שנים ניסיון זה קצת מצחיק לא? (נראה מגוחך)
תראה לדעתי יש בעיה עם לציין דברים בקורות חיים כשהם לא רלוונטיים..
יש המון אנשים שסיימו לא בציון גבוה במיוחד, ויכול להיות שיתעוררו להם רגשי נחיתות על הממוצע שלהם,אפילו לא במודע.
בגלל שאין לי רקורד בגאמפא עדיין אני לא יודע עדיין מה אני אעשה אבל שוקל להשתמש ביועץ/יועצת בתחום .

גם אנשים עם ניסיון כבר?
זה משהו שבכלל מציינים בקורות חיים אחרי כמה שנות ניסיון?
זה היה תהליך דיי הזוי. היא ביקשה עזרה בגיוס, שאאפשר לה להכנס ללינקד-אין שלי. אישרתי. אמרה נסנן לפי אוניברסיטאות, ובפועל השאירה רק ת״א וטכניון. אמרה נסנן לפי ממוצע, והשאירה רק 85 ומעלה. ועל אלה עברה איתי אחד אחד לראות אם מעניין. היו כמה לידים רלוונטיים. בסוף התהליך העפתי אותה מרשימת הקשרים, אולי פעם יחידה שזרקתי מישהו.

לציין ממוצע כשיש לך כבר כמה שנים ניסיון זה קצת מצחיק לא? (נראה מגוחך)
אותי שאלו על ממוצע רק כשחיפשתי עבודה אחרי התואר. אבל אולי זה כי לא ממש התראיינתי לגאמפ"א (חוץ מפעם אחת לאמזון).

אני גם תוהה לגבי זה...
לא. אני ציינתי לימודים וממוצע והצטיינות גם 20 שנה אחרי. למעלה כתוב נסיון אחרון, ולמטה כתוב נתוני בסיס.

לא. אני ציינתי לימודים וממוצע והצטיינות גם 20 שנה אחרי. למעלה כתוב נסיון אחרון, ולמטה כתוב נתוני בסיס.
מה היה הממוצע אם אפשר לשאול? זה נשמע לי קצת מגוחך לא? מציינים ממה שראיתי רק הצטיינות/הצטיינות יתרה/הצטיינות דיקן.
למי אכפת מה המספר שקיבלת? מעניין מה עשית בניסיון הקודם כי זה מה שרלוונטי.

לצורך העניין נגיד סיימתי עם 90 (אבל לא בהצטיינות), זה לא כזה מרשים שאני אעשה לזה flex וארשום את זה בקורות חיים שלי כשיש לי עשור ניסיון לא? על מי אני בא לעשות רושם? זה לא כזה גבוה גם ממוסד טופ 4 שעכשיו אני אתגאה בזה בקולי קולות.... אולי אני גם ארשום שקיבלתי 100 בבגרות בפיזיקה מתמטיקה ומחשבים - איפה הגבול? חחח

ובכללי מי יודע כמה בן אדם השקיע בשביל אותו ציון?(לדעתי ציונים זה בעיקר השקעה, אם מישהו התקבל למוסד ולא היה גבולי כי התנאי קבלה במדמח גבוהים אז סך הכל כולם לא טיפשים) אם בן אדם רצה יותר להנות מהחיים בזמן התואר וקיבל כמה נקודות פחות או יותר אז מה זה אומר עליו? יש לך מלא שנים ניסיון לשפוט את המועמד על פניהם ונשמע לי הזוי שתעסיק מישהו רק כי הוא ציין ממוצע 90 בקורות חיים ואחד לא ציין ממוצע.... יש כל כך הרבה פרמטרים בראיונות אפילו קצרים שאתה יכול לשפוט אנשים לפניהם(מנוסים) שלא תצטרך בכלל לחשוב על מה היה הממוצע של הבן אדם

בגאמפ"א יש ארכיטקטים בלי תואר אבל עם ניסיון צבאי, אז עדיף להיות בלי תואר אם הוא לא בהצטיינות ולהיות עם ניסיון צבאי?

בגאמפ"א יש ארכיטקטים בלי תואר אבל עם ניסיון צבאי, אז עדיף להיות בלי תואר אם הוא לא בהצטיינות ולהיות עם ניסיון צבאי?
אני רק רוצה לציין שזה די נדיר לראות אנשים בגאמפא בלי תואר (למעט מייקרוסופט אולי, ששם גם משלמים הרבה פחות), אצלי בקבוצה (30 איש) אין אפילו אחד, והיחידים שאני מכיר בחברה שלי זה כי רכשו את הסטארטאפ שלהם.

אני רק רוצה לציין שזה די נדיר לראות אנשים בגאמפא בלי תואר (למעט מייקרוסופט אולי, ששם גם משלמים הרבה פחות), אצלי בקבוצה (30 איש) אין אפילו אחד, והיחידים שאני מכיר בחברה שלי זה כי רכשו את הסטארטאפ שלהם.
זה מובן, השאלה אם הממוצע חשוב למשל (או אם סיום בהצטיינות), מי שמסיים לא בהצטיינות מבחינתי נראה לי זה לא משנה אם הוא סיים עם 70 או 90 כי הוא במילא לא אמור לציין את זה בקוח...

אני לא יודע אם זה בגלל שאין להם תואר, אני מכיר אנשים שאין להם תואר וכאלה שיש להם.

בן אדם שלמד תואר במוסד טוב יהיה לו קל (יחסית)עם קצת אימון לפתור שאלות easy+medium בleetcode, בזמן סביר.

ניתן להיות מתכנת מאוד טוב בלי לדעת לפתור leetcode ,
ואם בן אדם שלא עשה תואר לא יקדיש אקטיבית זמן ללמוד את זה הוא פשוט לא יצליח לעבור ראיונות.

אני לא בטוח. בגאמפא מחפשים מהנדסים, לא מתכנתים, וחשיבה אלגוריתמית זה בסיסי בשביל מהנדס תוכנה.
אציין מראש שאני מאוד מאוד מאוד אוהב leetcode ודומיהם, ולי ברמה האישית הרבה יותר נוח לפתור שאלה בleetcode מאשר להתחיל לעשות מטלת בית או מיליון ואחד דברים כאלה וכנראה שיהיה לי קל יותר ככה.

לגבי leetcode ותכנות:

גם אם מניחים שleetcode זה קורלציה גבוהה לחשיבה אלגוריתמית,
וגם אם חשיבה אלגוריתמית הכרחית להנדסת תוכנה,
מתכנת שהוא לא חזק אלגוריתמית יכול לפצות בהרבה דברים אחרים:
רצון להוכיח, השקעה, מחויבות, יכולות חברתיות

בראייה שלי מתכנת אידאלי מראיית עולם ביזנסית:
- יודע להתחשב בהמון פרמטרים ולתכנן לעתיד
- יודע לא לתכנן יותר מידי ולא להתעכב על בעיות עתידיות
- יודע לעבוד עם המון stakeholders
- יודע לכתוב קוד בהיר ומובן
- הקוד שלו רץ חלק וscalabily
- יודע לעבוד מהר
- אפשר לסמוך עליו שהעבודה תתבצע בזמן
- בעל יכולות חברתיות שמאפשרות לו לעבוד בצוות - כולל וזו בעיה של הרבה אנשים חכמים - לא יהיר מידי
- פוליטיקה ארגונית - זה רמה יותר גבוה של יכולות חברתיות, שיכולה להרים בן אדם
- יודע להודות בטעות ולבקש עזרה
- יודע להשתמש בספריות ובעזרים חיצונים(SO/GOOGLE/GPT/ETC...)

אם אדם יודע לכתוב קוד טוב,והקוד לא הכי טוב אלגוריתמית, אבל מבחינת הדרישות, הוא עונה לדרישות, רץ מהר, נכתב בזמן סביר, בהיר, וסקיילבילי מספיק, אז הקוד טוב.

אם אתה כותב אתר, ועשית משהו בסיבוכיות ריבועית שאפשר לעשות בסיבוכיות לינארית, אז טכנית, ולי לקח המון זמן להבין את זה, נכון הקוד שלך לא יעיל, אבל אם הקלט המקסימלי, הוא במאות, והפונקציה מסיימת את עבודתה בזמן סביר, והקוד ברור ל95% מי שקורא אותו,
אז מה הופך אותו לרע? השיפור התאורטי?

עכשיו נניח באמת יש בעיה אלגוריתמית והקוד הזה לא עומד כבר באלפי בקשות, אבל מצד שני אפשר לעשות לו שיפור קטן, למשל לחלק לחלקים קטנים והוא יעבוד, נכון עדיין לא יעיל אבל יעבוד.

עכשיו מבחינת הביזנס, יש בן אדם שנותן פתרונות, אין לו תואר, אבל הכל עובד,

מבחינה עסקית, הרבה חברות ישמחו להעסיק אותו

כמובן שיעדיפו אדם שהוא גם אלגוריתמקאי נפלא, אבל אם ב95% מהמקרים הוא נותן עבודה טובה מאוד וב5% מהמקרים צריך שהראש צוות/ ארכיטקט/חבר לצוות יעזור לו, אז הרבה ישמחו לקחת אותו.

עכשיו נניח ויש אלגורתמיקאי טוב, האם בהכרח הוא יהיה טוב בכל שאר הדברים - שמאוד חשובים גם- כמו אותו אדם?

כמובן שיעדיפו אדם שהוא גם אלגוריתמקאי נפלא
השאלות ששואלים בגאמפא הם לא ברמה ככ גבוהה, רמה של תואר ראשון, המטרה היא לא לכתוב אלגוריתמים אלא לבחון איך הבן אדם ניגש לבעיות חדשות ומורכבות, בוחנים הרבה יותר מרק הסיבוכיות.

אוסיף ואומר שלא סיימתי את כל הראיונות בהצלחה והיו דברים שפספסתי, וכשאני מראיין אני ממש לא מסתכל רק על הסיבוכיות, זה רחב יותר

אם אתה חושב שאתה טוב והציונים לא משקפים אותך אז כדי להתגבר על הסינון של המגייסות תנסה להשתחל לראיון דרך תכנית "חבר מביא חבר" זה נפוץ ברוב החברות ואם אין לך חברים כאלו תנסה להתחבר לסטודנטים באוניברסיטה שכבר עובדים שם.
אם אתה לא טוב אז לרוב יעלו על זה בראיון, תנסה להשתפר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
H תואר ראשון- ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 21
Y ללמוד תואר ראשון נוסף? התפתחות אישית 17
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
W תואר ראשון התפתחות אישית 9
B תואר ראשון בחשבונאות התפתחות אישית 11
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61