• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה)

אולי תתחיל בב"ג, ואם תראה שקל לך עם העומס, והציונים שלך טובים, תוכל בכיף לקחת משרת סטודנט שהיא באמת בתחום. מה שאתה עושה כרגע לא ממש תורם (מעבר לתגמול כספי) לדעתי, מבחינה מקצועית לפחות, כבר נראה לי שעדיף לך להשתתף באיזה פרויקט קוד פתוח, אם המטרה שלך היא לפתח כישורים מקצועיים שהם מעבר לידע האקדמי. אם העניין הוא הכנסות בזמן הלימודים, תצטרף למשהו כמו נחשון, ובהמשך לתיכון הוירטואלי, שם המשכורות כבר לא רעות בכלל לסטודנט, וזה יגזול ממך הרבה פחות זמן.

אשתף אותך במסלול שאני עשיתי, אולי זה יעזור (ואולי זה רק יבלבל, מקווה שלא):

ההתלבטות שלי בזמנו הייתה דומה - תואר באוניברסיטה ללא עבודה / פתוחה + משרה חלקית / אופציה שלישית: משרה מלאה + לימודים במכללה.
באותו זמן עבדתי במשרת לינוקס והיו לי שאיפות לעבור לתפקיד DevOps, ואולי לפיתוח בעתיד.

על אופציה א' ויתרתי ראשונה, כי לא רציתי לוותר על הניסיון המעשי שאוכל לצבור בשנים האלה (שלעניות דעתי הוא הרבה יותר רלוונטי לרוב המשרות, ברגע שאתה כבר בתעשייה) ועל הכסף שאחסוך.
אחרי שצמצתי את הבחירה ל2 אופציות, החלטתי שאם אצליח למצוא משרת DevOps שבה יאפשרו לי לצאת פעמיים בשבוע מוקדם ללימודים, אלך על אופציה ג' מ2 סיבות:

1. קשה מאוד למצוא משרת DevOps חלקית (אולי בפיתוח זה קצת יותר קל), וגם אם הייתי מוצא היה לי חשש שלא באמת אעשה פרויקטים רציניים ואתקדם מקצועית בצורה משמעותית, לעומת עבודה במשרה מלאה.
2. גם אז החזקתי בדעה שניסיון הרבה יותר חשוב מאשר תעודה, במיוחד ב DevOps.

מפה לשם באמת הצלחתי למצוא משרת DevOps שבה סיכמתי עם המעסיק מראש שאצא פעמיים בשבוע מוקדם בשעה 3, ועל הדרך גם השכר עלה. שילבתי עם העבודה תואר במדמ"ח במסלול ערב, ועוד כמה חודשים אני עתיד לסיים את התואר.

יתרונות:

1. בסוף התהליך יצא שב3 שנים האלה צברתי ניסיון משמעותי בתעשייה (מאז הספקתי לעבור תפקיד פעם נוספת), בנוסף לתואר (אמנם ממכללה, אבל תואר).
2. השכר שלי בתקופה הזו עלה ביותר מפי 2, וחסכתי הרבה מאוד כסף.
3. פתחתי לעצמי דלת לעבור לעבוד בתור מתכנת במידה וארצה.

חסרונות:

1. תובעני, מאוד. במסלול ערב עושים פחות קורסים בכל סמסטר אבל עושים סמסטר קיץ כדי לכפר על זה, ככה שהלימודים הם 3 שנים ברציפות, עם הפסקה של אולי שבוע בין סמסטר לסמסטר. אני מניח שמי שרוצה יכול למרוח את זה, אני העדפתי שלא.
2. נורא קשה להתמיד בתואר שאתה ביום יום מתעסק בפרקטיקה בעבודה, ואז בסופ"ש אתה צריך לפתור תרגילים באינפי ובדידה, ובסוף גם להיבחן על זה. אישית התחלתי את התואר עם 2 חברים טובים מהצבא ושלושתנו עשינו מסלול דומה של משרה מלאה ולימודים. בלעדיהם אני לא בטוח בכלל שהייתי מסיים.

בסוף אני חושב שהבחירה שעשיתי הייתה חכמה, צברתי ניסיון מאוד משמעותי וחסכתי סכומי כסף משמעותיים בגיל צעיר. בדיעבד אולי הייתי אפילו מוותר על התואר עצמו, עושה כמה קורסים ביודמי במקום, וחוסך לעצמי הרבה מאוד זמן. מלבד כמה קורסים (בסיסי נתונים, אלגוריתמים, מונחה עצמים ועוד כמה) הרגשתי שרוב התואר רחוק מלהיות שימושי, והחלקים המתמטיים והתאורטיים לא עניינו אותי פשוט כי כבר הייתי בתעשייה, אז רק רציתי לסמן V ולעבור הלאה. אבל שוב זאת חוכמה שביעבד וכל מקרה לגופו, אני מכיר אנשים שמוצאים הרבה בעניין גם בחלקים הלא פרקטיים לכאורה.

עריכה:
עכשיו ראיתי שרשמת שאתה עובד במשרה בהייטק, אבל לא עובד כרגע בתור מתכנת, מה שמשנה קצת את התמונה (חשבתי שאתה עובד כבר בתור מתכנת ובמקרה הזה ההתלבטות הייתה נורא דומה לשלי)

נערך לאחרונה ב:
למדתי מדמ"ח+ניהול בפתוחה (כלומר לא מדמ"ח טהור) במקביל לעבודה בתור DBA.
לפני התואר למדתי מסלול לימודי בסיסי נתונים באיזשהי מכללת מחשבים (מסלול של לימודי ערב של כשנה) ואחרי הלימודים עבדתי בתחום.

בזמן העבודה החלטתי שכדאי גם לעשות תואר.
החלטתי ללמוד תואר מדמ"ח חלקי, כי לא עניין אותי להיות מפתחת - רציתי רק להבין את עולם הפיתוח.
לקח לי 6.5 לסיים את התואר (יחד עם עבודה במשרה מלאה - ברבע האחרון של התואר ירדתי ל-80% משרה כדי להאיץ את הקצב של התואר, הגירה לחו"ל וילד ראשון).

חסרונות - אין חוויה סטודנטיאלית, אבל זה לא ממש שינה לי.
בנוסף, כמעט חצי מהתואר עשיתי מרחוק בחו"ל, כך שממילא לא הלכתי לשיעורים.
לקראת הסוף אפשר לומר שכבר שכחתי למה התחלתי את התואר,
כי עם הניסיון שהיה לי, תואר כבר לא היה דרישת סף.
עם זאת איני מצטערת שלמדתי תואר ראשון.

יתרונות - ממשיכים את החיים.
שכר לימוד אוניברסיטאי שקל לשלם אותו במקביל לעבודה רגילה.
צוברים ניסיון לאורך זמן.
הייתי עושה את המסלול הזה שוב, אם הייתי חוזרת אחורה.

אופציה 2 זה לא קל מצד אחד , מצד שני זה ישתלם לך כל כך מבחינה כלכלית ותעסוקתית לדעתי .
אין מתנות חינם בחיים, בשביל דברים טובים צריך לעבוד קשה .
הייתי בהתלבטות זהה לשלך בדיוק (בן גוריון או הפתוחה) .
ומעשרות שיחות עם אנשים מהתעשייה כולל פוסט עם מעל 100 תגובות המסקנה הייתה חד משמעית , פתוחה וניסיון תעסוקתי הם שילוב קשה אבל מנצח .
בתור סטודנט בפתוחה אני אגיד לך שמה שרואים מכאן לא רואים משם. ובאמת שהשד לא כזה נורא (בכלל לא ) אפשר לקחת 2 קורסים בסמסטר + קורס בקיץ ולסיים תוך 5 שנים עם ממוצע גבוה מאוד . כשתתחיל בפתוחה אתה תראה כל כך הרבה חבר׳ה מבוגרים עם ילדים /
צעירים במשרה מלאה עם ממוצע גבוה.
אני שילבתי עבודה במשרה מלאה (אומנם לא בתכנות אבל תובעני לא פחות ואפילו יותר) ולמדתי במקביל ואני כרגע על ממוצע מעולה ,
וזה רק חיזק לי את התובנה שזה לגמרי אפשרי בטח ובטח כשאתה צעיר .
אתה תפגוש בפתוחה הרבה אנשים שעובדים בתחום במקביל ועושים את התואר...

ברור שאופציה 2 עדיפה. קח את הניסיון ותעשה תואר. זו פריווילגיה נדירה, להיות סטודנט שעובד במקצוע וגם יש לו כסף (הוא לא עני) והוא עוד יכול לחסוך ולהשקיע.
אני חושב שזה מטומטם לא לבחור באופציה הזו.

חיי סטודנט הם לא ״אמריקן פאי״. תואר זה פשוט תיכון 2.0
ואם הכוונה היא להוואי החברתי אז בגדול אלכס צודק.

מסניון (לימדתי במכללה בעברי ולימדתי באוניברסיטה בעברי) - זה בעיקר נכון על מכללה (הקטע עם התיכון), ונכון יותר ככל שהיא נחשבת פחות...
לא דיברתי על הרמה האקדמית בכלל

זה בהחלט רחוק, אבל צריך להתחיל מאיפשהו.
המשהו הזה צריך להיות כזה שיקדם את המטרות שלך בחיים.
מה שאתה עובד בו כרגע לא משרת את המטרה שלך להיות איש תוכנה. זה רק מרחיק אותך כי יקח לך יותר זמן, במוסד פחות נחשב, ויקשה אליך להשקיע בלימודים
כשתתחיל בפתוחה אתה תראה כל כך הרבה חבר׳ה מבוגרים עם ילדים / צעירים במשרה מלאה עם ממוצע גבוה.
להבנתי הוא לא מפרנס משפחה ולכן יכול להרשות לעצמו להשקיע בתואר יותר. האם הצעירים האלו בחרו נכון? לא יודע, לא מכיר.
פתוחה וניסיון תעסוקתי הם שילוב קשה אבל מנצח
כנראה לא יצבור במקום עבודתו הנוכחי ניסיון תעסוקתי רלוונטי.

נערך לאחרונה ב:
העבודה שלך לא רלוונטית למשרת מהנדס/תכניתן.
תלמד מדמ"ח/הנדסה בב"ג "כמו שצריך" ותחפש משרת סטודנט אחרי כמה סמסטרים ולצבור ניסיון רלוונטי.
No brainer בעיני
בדיוק זה.

תחשוב איפה אתה רוצה להיות עוד שנה, עוד שנתיים, עוד 5 שנים ועוד 10 שנים.
תבחר מה שיקדם אותך כמה שיותר מהר למקום הזה.

להיות בתחום הרשתות / תמיכה טכנית / DBA זה מקצועות מעולים עם שכר מעולה, אבל שאתה מגיע תאכלס לראיון עבודה בתחום הפיתוח, זה לא יותר מעוד שורה יפה בקורות חיים. אנשים שסיימו תואר, ויודעים להראות שהם יודעים לקודד ולפתור שאלות אלגוריתמיות יקחו אותך בהליכה בהמשך.

אז או שתתחיל לעבוד במה שאתה רוצה לעסוק בו כמה שיותר מוקדם (לדעתי הכי טוב), או שתסיים שנה שנתיים אחרי ואז תתחיל מאותה הנקודה, עם קצת יותר כסף.. כל אחד וההעדפה שלו.

מה שכן, לעבוד במשרה חלקית בתור מפתח, זה שווה לדעתי לדחות קצת את סיום התואר, וזה שורה של זהב בקורות חיים למשרה הבאה (במידה ולא ממשיכים באותו מקום אחרי הלימודים כמובן)

בוא נוריד את זה מרשימת השיקולים. אתה לא הולך לוותר על עבודה בהייטק בשביל מסיבות ופאנג'ויה.
אין לי קשר לעולם המחשבים וההייטק אבל בעיניי זה כן שיקול. לבחור צעיר ורווק חיים סטודנטיאליים של 4 שנים שכוללים גם לגור מחוץ לבית זה בהחלט שלב חשוב ולשקוע מגיל צעיר כ"כ לעבודה + לימודים מרחוק זה הפסד רציני בעיניי.

אני בחור בן 22 שמתחיל ללמוד השנה.
הייתה לי התלבטות דומה. אני עובד כאיש IT/דבאופס. קיבלתי הצעה להשלים תואר בפתוחה ולעבוד במקביל. הגעתי למסקנה שהעבודה שלי, הטכנולוגיות שאני עובד איתן והשכר שלי לא מצדיקים את הלימודים בפתוחה.
לטעמי, ובניגוד לדעות שהוצגו כאן, השיקול החברתי הוא חשוב. לא ברור לי למה אנשים בפורום מעדיפים באופן כל כך ברור את השיקול הכלכלי על פני השיקול החברתי. אם השיקול היה בין תואר "נחשב" בפתוחה שמגיע עם משכורת גבוהה ונסיון רלוונטי במקביל, אולי באמת לוותר על החוויה הסטודנטיאלית זאת ההחלטה המצערת אך החכמה - אבל במקרה שלך מדובר באותו התואר בדיוק רק עם הבדל של שמיים וארץ מבחינה חברתית, מבחינת העצמאות שתחווה, מבחינת צורת החיים השונה ומבחינת החוויות שאתה הולך לצבור. תכניס גם את הדברים האלה למשוואה ולדעתי תגלה שעדיף לך ללכת לבן גוריון.

מחכה לך בבאר שבע (:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 10
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
A תואר באוניברסיטה- לאנשי ההייטק אוף טופיק 46
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13

נושאים דומים

Back
למעלה