• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער המרת מט"ח

עידוס

משתמש סולידי
דירוג
5
אני מנסה להבין כיצד נקבע שער ההמרה לקנייה ולמכירה של מטח בבנק.
השער הוא לא השער היציג - שכן זהו שער תיאורטי שמתפרסם ע"י בנק ישראל.
השער הוא גם לא השער הרציף - שכן זהו שער ממוצע עבור כל העסקאות מהדקה האחרונה של כל גופי הפיננסיים בשוק.
אם כך כיצד כל גוף פיננסי קובע מה שער ההמרה של קנייה ומכירה (העברות והמחאות)?

אני מנסה להבין כיצד נקבע שער ההמרה לקנייה ולמכירה של מטח בבנק.
השער הוא לא השער היציג - שכן זהו שער תיאורטי שמתפרסם ע"י בנק ישראל.
השער הוא גם לא השער הרציף - שכן זהו שער ממוצע עבור כל העסקאות מהדקה האחרונה של כל גופי הפיננסיים בשוק.
אם כך כיצד כל גוף פיננסי קובע מה שער ההמרה של קנייה ומכירה (העברות והמחאות)?
לא מהכרות קרובה, אבל נראה לי שהמחיר נקבע כמו שנקבע מחיר של מלפפונים בחנות ירקות. רק בגלל שהנחות השוק המשוכלל מתקיימות יותר בשוק המטח (מוצר הומוגני, אינפורמציה כמעט מלאה וכו'), הפערים בין הבנקים קטנים מאשר בין הירקנים.

רוב הבנקים לוקחים מרווח של כ0.9-1.2% מה"אמצע". (כלומר מוסיפים/מורידים כ1% על האמצע)
עד כמה שהבנתי, שער תוך יומי לרוב לוקח את ההפרש הזה מהשער הרציף. שער "יומי" (זה שמפורסם פעם ביום) לוקח את המרווח מהיציג.
אבל זה סתם ניחוש שלי.

רוב הבנקים לוקחים מרווח של כ0.9-1.2% מה"אמצע". (כלומר מוסיפים/מורידים כ1% על האמצע)
עד כמה שהבנתי, שער תוך יומי לרוב לוקח את ההפרש הזה מהשער הרציף. שער "יומי" (זה שמפורסם פעם ביום) לוקח את המרווח מהיציג.
אבל זה סתם ניחוש שלי.

זאת אומרת זה לא מסחר חופשי נקי.. הבנק מתערב ע"י הוספת מרווח. האם המרווח הזה גלוי? האם אוכל לפנות לבנק ולשאול לגביו והם יהיו מחוייבים לספק לי את המידע?

זאת אומרת זה לא מסחר חופשי נקי.. הבנק מתערב ע"י הוספת מרווח. האם המרווח הזה גלוי? האם אוכל לפנות לבנק ולשאול לגביו והם יהיו מחוייבים לספק לי את המידע?
המרווח הזה לא באמת קיים כי לכל לקוח יש מרווח משלו, הציטוט שאתה מקבל מהבנק זה המרווח שלך.
יש תוכנות כמו מגמה שמראים לך את הציטוט הבינבנקאי של כל אחד מהבנקים, כלומר ציטוט שבנק נותן לבנק אחר או מוסדי גדול.
בIB מגיעים למרווחים כאלה, אתה ממש מקבל ציטוט בינבנקאי, של בנק פועלים אני מנחש.

זאת אומרת זה לא מסחר חופשי נקי.. הבנק מתערב ע"י הוספת מרווח
למה לא מסחר חופשי נקי?
אתה סוחר מול הבנק והוא באופן חופשי קובע את השער.
האם המרווח הזה גלוי?
כן - אתה יכול לחשב את ההפרש בין שער הקניה לשער המכירה ולהניח שהמרווח משני הצדדים שווה.
האם אוכל לפנות לבנק ולשאול לגביו והם יהיו מחוייבים לספק לי את המידע?
לא יודע.
אבל מה זה משנה אם אתה יכול לחשב אותו לבד?

השוק מאד חופשי, הבנק מציע מחיר ואתה יכול להסכים, להתמקח ולבדוק אצל המתחרה.

המרווח הזה לא באמת קיים כי לכל לקוח יש מרווח משלו, הציטוט שאתה מקבל מהבנק זה המרווח שלך.
לא בדיוק.
בנקים בארץ נוטים לתת "הטבת שער". כלומר לוקחים שער שהוא זהה לכל הלקוחות (כולל המרווח שלהם) ועליו נותנים לך הנחה.

דיסקונט פעם אחרונה שבדקתי
איך בדקת?
לא בדיוק.
בנקים בארץ נוטים לתת "הטבת שער". כלומר לוקחים שער שהוא זהה לכל הלקוחות (כולל המרווח שלהם) ועליו נותנים לך הנחה.
זה מה שאני אומר, לכל בנק יש מרווח משלו וכל לקוח בבנק עצמו מקבל גם הוא מרווח משלו.
זה מוצר OTC.

קרוב משפחה היה בכיר שמה - ריכז את הנוסטרו ומט"ח.
טוב בפק"מים ומזומנים אני יודע שהם עובדים עם פועלים וכזכור לי פועלים נותן להם גם את שירותי הברוקרז' לבורסה בארץ.

קרוב משפחה היה בכיר שמה - ריכז את הנוסטרו ומט"ח.

אני לא לקוח של IB
איך זה עובד?

USD.ILS זה בעצם ציטוט של בנק דיסקונט? האם אני מבין נכון?

טוב בפק"מים ומזומנים אני יודע שהם עובדים עם פועלים וכזכור לי פועלים נותן להם גם את שירותי הברוקרז' לבורסה בארץ.
אז במה מתבטאת העובדה ש-IB הוא "חבר בורסה", אם לטענתך הם עובדים דרך פועלים?

איך זה עובד?
הם מספקים (או סיפקו בעבר) נזילות לפי הסכם מסחרי ביניהם, בנוסף השתמשו בהם כזירת OTC.

אז במה מתבטאת העובדה ש-IB הוא "חבר בורסה", אם לטענתך הם עובדים דרך פועלים?
לא מכוון אלי אבל אנסה לענות,
חבר בורסה מאפשר לך חיבור לבורסה, אתה יכול לשלוח פקודות ולראות פקודות של אחרים.
שירותי ברוקראז' זה דבר רחב יותר, זה חישוב pre\post margin בהתאם לבורסה, זה חיבור ל custodian ומערכות settlement
ועוד...

למה לא מסחר חופשי נקי?
אתה סוחר מול הבנק והוא באופן חופשי קובע את השער.

כן - אתה יכול לחשב את ההפרש בין שער הקניה לשער המכירה ולהניח שהמרווח משני הצדדים שווה.

לא יודע.
אבל מה זה משנה אם אתה יכול לחשב אותו לבד?

אם אדע את המרווח שנותנים לי אז אני יכול לנסות להתמקח.. להוריד את המרווח.. או להשוות לבנקים אחרים.. כרגע מבחינתי הם יכולים בכל רגע גם לשנות את המרווח.. ולשים שערים כרצונם..
כיצד באמת אוכל להשוות? מהחישוב שלי לעומת השער הרציף באתר ביזפורטל, ראיתי שהמרווח הוא 3 אגורות, יותר מ-0.9%.. בבנק הבינלאומי. האם כך הדבר גם בבנקים ובגופים אחרים?

השוק מאד חופשי, הבנק מציע מחיר ואתה יכול להסכים, להתמקח ולבדוק אצל המתחרה.

איך אבדוק אצל המתחרה? אין לי משהו להשוות כמו מרווח קבוע. רק אם אצטרף לבנק אחר ואראה את הציטוטים האישיים שלי אוכל להשוות.. ואם אין מרווח קבוע גם הציטוטים שלי יכולים להשתנות מיום ליום.. אולי היום עדיף לי פועלים ומחר הבינלאומי.. החלפת חשבון בנק היא לא משהו קל כל כך כמו בחירת חנות מלפפונים.. והעברות מט"ח בין חשבונות גם הם מאוד יקרים. מרווח קבוע לפחות נותן מספר השוואה והתחייבות על מגבלה עבור שינוי המחיר ביחס למחיר שוק. מוזר לי שמרווח קבוע לא מפורסם.. בדיוק כפי שמפורסמים העמלות האחרות.. למה זו עמלה שאני צריך לנחש.. או לנסות לחשב בעצמי.. מדוע אין קול צעקה? אני מפספס משהו?

למה זו עמלה שאני צריך לנחש.. או לנסות לחשב בעצמי.. מדוע אין קול צעקה? אני מפספס משהו?
לא מפספס הרבה,באמת התעסקות במט"ח בבנקים ידועה כיקרה וכמעט כול החלופות יותר זולות.
דובר על זה לא מעט בפורום.

איך אבדוק אצל המתחרה? אין לי משהו להשוות כמו מרווח קבוע. רק אם אצטרף לבנק אחר ואראה את הציטוטים האישיים שלי אוכל להשוות.. ואם אין מרווח קבוע גם הציטוטים שלי יכולים להשתנות מיום ליום.. אולי היום עדיף לי פועלים ומחר הבינלאומי.. החלפת חשבון בנק היא לא משהו קל כל כך כמו בחירת חנות מלפפונים.. והעברות מט"ח בין חשבונות גם הם מאוד יקרים. מרווח קבוע לפחות נותן מספר השוואה והתחייבות על מגבלה עבור שינוי המחיר ביחס למחיר שוק. מוזר לי שמרווח קבוע לא מפורסם.. בדיוק כפי שמפורסמים העמלות האחרות.. למה זו עמלה שאני צריך לנחש.. או לנסות לחשב בעצמי.. מדוע אין קול צעקה? אני מפספס משהו?
אתה צודק. מי שקונה באופן קבוע דולרים, עדיף שלא יהיה תלוי בבנק. צריך להיות לקוח גדול עם נגישות למספר בנקים כדי שהמסחר מול הבנק יהיה כדאי .

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1
A המרת מטח, הטבת שער ומכרזי מכירת מטח - איך זה עובד? צרכנות פיננסית 12
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
Z שער דולר שוק ההון 114
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
JBUZZ בלאקרוק אג"ח - אין תזוזת שער...??? שוק ההון 2
Liron2035 מכירים שער חי (אמין) ל-USD/ILS ? שוק ההון 43

נושאים דומים

Back
למעלה