• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שנה שנייה במדעי המחשב

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
20
התחלתי להרגיש לאחרונה אבוד.
התחלתי באוקטובר תואר במדעי המחשב, הגעתי בלי רקע בתכנות והצלחתי לסגור פערים תוך זמן קצר עם הרבה השקעה.
אני אוטוטו מסיים סמסטר קיץ (מבני נתונים, מונחה עצמים ותכנות מתקדם) וכרגע עומד על ממוצע 92. מאמין שאחרי הציונים בקורסים האלה, יירד לי לאיזור ה-90 בערך.

אני אוטוטו מתחיל שנה שנייה ואני מרגיש חסר ידע. חסר כלכך הרבה פרקטיקה בתואר הזה. אני רואה חברה אצלי שכבר יודעים במה הם ירצו לעסוק בעתיד וכבר מעכשיו משקיעים הרבה בהתפתחות וקידום לעבר המטרה. התחום הזה כלכך רחב שאין לי מושג במה אני רוצה לעסוק.
אני כל היום רק שומע מושגים כמו React, Embedded, Fullstack, Frontend ואני יודע פחות או יותר מה הם אומרים, אבל לא לגמרי. מרגיש שאני לא שם עדיין.

אני כרגע יודע רק C, C++ ומבני נתונים ברמה טובה. מעבר לזה, שום דבר.
אני לא מתלהב מהציונים כי אני יודע שהם לא משקפים משהו. אני יודע פשוט איך ללמוד. אני לא מרגיש שיש לי מספיק ידע. כלכך קשה לי לראות את עצמי מוצא משרת סטודנט במצב שלי עכשיו, אין לי מושג למה.
רק עכשיו הגעתי למסקנה שאני חייב לעבוד על פרויקטים במקביל מהצד כדי לצבור יתרון על אחרים במציאת משרה ראשונה, אבל אין לי מושג מאיפה להתחיל. כמו שאמרתי, מרגיש שחסר לי כלכך הרבה פרקטיקה. איך סוגרים את הפער הזה, איך אני מתחיל אשכרה לבנות פרויקט מ-0, איך אני מגלה למה אני מתחבר יותר ולמה פחות, במה ארצה לעסוק ובמה לא?

אני רואה אנשים בחוץ שסיימו תואר במדעי המחשב ומחפשים עבודה במשך כמה חודשים במקרה הטוב. פוחד להגיע למקום הזה. מת לצבור את הניסיון דרך משרת הסטודנט כמה שיותר מוקדם כדי לצבור יתרון על אחרים במציאת עבודה ראשונה בתעשייה אחרי תואר.
אבל בשביל משרת סטודנט, לא מספיק רק בציונים, אלא צריך באמת להיות טוב ולהפגין ידע.
אני יודע שאני צריך להגיד תודה כרגע על הממוצע שלי, אבל לא מרגיש שזה עוזר לי במשהו. צריך לעשות עוד הרבה מעבר, כמו לבנות דברים מהצד ולהתנסות בכמה שיותר דברים. רק חייב לדעת מאיפה להתחיל.

אשמח לכיוון על ידי חברה כאן שהיו באותו מצב והצליחו לצאת מזה.

נערך לאחרונה ב:
שלום לך.

כמה הערות פסיכולוגיות לפני המיקרו-טקטיקה.

1) אף אחד לא מגיע לעולם כשהוא יודע דברים. זה בסדר גמור לסיים שנה א' ולהרגיש שאתה יודע מעט, זה סימן טוב. תקרא קצת על אפקט דאנינג-קרוגר. במשפט - מי שמבין במשהו, יודע כמה הוא לא יודע, ומי שלא יודע כלום בטוח שהוא יודע הכל והוא מתנת האל לאנושות.

2) הציונים הם פרוקסי טוב לזה שאתה יודע ללמוד. מעסיקים מחפשים אנשים שיודעים ללמוד, את הניסיון תצבור בעבודה מעשית. התחושה שלך שאתה לא יודע כלום כנראה נובעת ממה שנקרא סינדרום המתחזה. תקרא על זה קצת, המון המון אנשים סובלים מזה, למרות שהם תותחי על חלל.

3) זה בסדר גמור לחפש עבודה כמה חודשים אחרי התואר, אין לך ניסיון וכל מעסיק סביר מעדיף אנשים עם ניסיון.

4) מה שמוביל למיקרו-טקטיקה - אם יש לך יכולת ללמוד ולשמור על הממוצע במקביל לעבודה כסטודנט זה מצוין, תנסה להשיג משרת סטודנט בשנה ב'. זה יתן לך פער ניכר על מי שיסיים תואר ולא רכש ניסיון כסטודנט.

5) גם אם לא הצלחת להשיג משרת סטודנט, זה בסדר. אני ממליץ על תרומה לפרויקטי קוד פתוח. זה מדגים שאתה מסוגל לעבוד בצוות, לפתור בעיות בעולם האמיתי, וצובע לך את הגיטהאב בהרבה ירוק.

6) בזמני הפנוי הלא קיים אני מייעץ לסטודנטים, בוגרי תארים ושוקלי הסבה. אם אתה מרגיש שלדבר עם מישהו מהתעשייה יעזור לך, אשמח לשוחח איתך בפרטי.

בהצלחה!

אני חושב שהרבה מרגישים אבודים בתואר הזה. וגם לי לקח זמן למצוא את העבודה הראשונה שלי. תזכור שסביר שהעבודה הראשונה כנראה לא תהיה משרת החלומות שלך, והיא בעיקר נועדה להשיג לך כמה שנים של ניסיון מעשי, כדי שיהיו לך יותר אופציות בעבודה השניה.
בקשר למשרת סטודנט, אם לא תמצא בפיתוח- אפשר לשקול גם להיות QA בחברה בתור סטודנט, ואז להתקדם למשרת פיתוח כשתסיים את התואר (בד"כ יותר קל לעשות את המעבר כשאתה בתוך החברה כבר, ומכירים אותך)

שלום לך.

כמה הערות פסיכולוגיות לפני המיקרו-טקטיקה.

1) אף אחד לא מגיע לעולם כשהוא יודע דברים. זה בסדר גמור לסיים שנה א' ולהרגיש שאתה יודע מעט, זה סימן טוב. תקרא קצת על אפקט דאנינג-קרוגר. במשפט - מי שמבין במשהו, יודע כמה הוא לא יודע, ומי שלא יודע כלום בטוח שהוא יודע הכל והוא מתנת האל לאנושות.

2) הציונים הם פרוקסי טוב לזה שאתה יודע ללמוד. מעסיקים מחפשים אנשים שיודעים ללמוד, את הניסיון תצבור בעבודה מעשית. התחושה שלך שאתה לא יודע כלום כנראה נובעת ממה שנקרא סינדרום המתחזה. תקרא על זה קצת, המון המון אנשים סובלים מזה, למרות שהם תותחי על חלל.

3) זה בסדר גמור לחפש עבודה כמה חודשים אחרי התואר, אין לך ניסיון וכל מעסיק סביר מעדיף אנשים עם ניסיון.

4) מה שמוביל למיקרו-טקטיקה - אם יש לך יכולת ללמוד ולשמור על הממוצע במקביל לעבודה כסטודנט זה מצוין, תנסה להשיג משרת סטודנט בשנה ב'. זה יתן לך פער ניכר על מי שיסיים תואר ולא רכש ניסיון כסטודנט.

5) גם אם לא הצלחת להשיג משרת סטודנט, זה בסדר. אני ממליץ על תרומה לפרויקטי קוד פתוח. זה מדגים שאתה מסוגל לעבוד בצוות, לפתור בעיות בעולם האמיתי, וצובע לך את הגיטהאב בהרבה ירוק.

6) בזמני הפנוי הלא קיים אני מייעץ לסטודנטים, בוגרי תארים ושוקלי הסבה. אם אתה מרגיש שלדבר עם מישהו מהתעשייה יעזור לך, אשמח לשוחח איתך בפרטי.

בהצלחה!
אשמח ממש.

אני חושב שהרבה מרגישים אבודים בתואר הזה. וגם לי לקח זמן למצוא את העבודה הראשונה שלי. תזכור שסביר שהעבודה הראשונה כנראה לא תהיה משרת החלומות שלך, והיא בעיקר נועדה להשיג לך כמה שנים של ניסיון מעשי, כדי שיהיו לך יותר אופציות בעבודה השניה.
בקשר למשרת סטודנט, אם לא תמצא בפיתוח- אפשר לשקול גם להיות QA בחברה בתור סטודנט, ואז להתקדם למשרת פיתוח כשתסיים את התואר (בד"כ יותר קל לעשות את המעבר כשאתה בתוך החברה כבר, ומכירים אותך)
השאיפה היא פיתוח, אבל אני לא נמצא בעמדה של מיקוח. כל מה שיביאו לי, אני אשמח, עם כמה שזה נשמע נואש.
העיקר למצוא משרת סטודנט בסופו של דבר כדי לצבור יתרון.

השנקל שלי בנושא זה באמת לקחת כל משרת סטודנט שתתקבל אליה ומתוך החברה תנסה לשפר עמדה.
לעבור לשפה/נושא שמעניין אותך.
השוק מאוד קשה לאנשים ללא ניסיון.

ממליץ לפתור מלא ליטקוד.

אם יש לך ציונים טובים אתה כבר בנקודה טובה, לדעתי אתה נמצא איפשהו בעמק שם למטה (וזה אומר רק דברים טובים):
dunning-kruger-0011.jpg

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
D מס הכנסה מאמצע שנה מיסים 7
D האם יש שם רשמי למפולת של החצי שנה האחרונה? פוסטים מאיכות נמוכה 17
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
E שינויים במסמכי ניכוי סוף שנה של הבנקים הישראלים מיסים 7
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
T קה"ש מנייתי או כללי - תקופה של 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
N תמהיל תיק ל 15 שנה לפחות מחקות מדד שוק ההון 0
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z משכנתא לתקופה קצרה שנה עד מקסימום שנתיים. נדל"ן 18
B הפקדת רטרו לקרן השתלמות עבור שנה שעברה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
גראהם שנה של למידה - מה עכשיו? יומני מסע אישיים 27
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7
1337justme תיק ואסטרטגית פרישה ל60 שנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38

נושאים דומים

Back
למעלה