• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית

"טיפ לחסכון בכסף: אבדו את היכולת להפיק הנאה מכל דבר שיש לעולם הזה להציע."
(הציטוט לא שלי, מישהו שלח לי לא מזמן)

ומי המצוטט? איזה רוחני?
אני סולידי וחברי אומרים שאני על גבול הקמצנות אבל נהנה מכול רגע שמעניק לי אושר העולם הזה...

א) מתקמצן בטירוף על אוכל:
א.1) בחוץ: פעם בשנה עד לאפס פעמים לשנה. אוכל בחוץ אך ורק בטיולים בחו"ל.
א.2) מכין אוכל לבד. מחומרי גלם בסיסיים ככל הניתן. גם יוצא יותר טעים וגם מוזיל פי 20-30 לעתים. להכין פיצה לבד ממים, קמח וגבינה מוריד את המחיר לכמעט אפסי.
א.3) יש דברים שאני לא יכול להכין לבד כי זה יותר מדי זמן ומעט מדי תועלת. אני אוהב בורקסים וקרואסונים. אבל אם קונים קפוא ומכינים לבד, אז חוסכים בערך פי 5-6 ביחס למאפייה. ושלא נדבר על זה שאז יוצא יותר טרי.
ב) תחבורה: לא מחזיק ברכב פרטי. משתמש בתחבורה ציבורית ככל הניתן. מתחלק בתשלום אם משהו מקפיץ אותי.
ג) רוכש טלפון חכם זול ככל הניתן בקטגוריה. כי תכלס: מה אני צריך טלפון חזק ויקר? האפליקציות עובדות. מה עוד צריך? העיקר לא לרכוש זבל שתפרק לך תוך חודשיים, כי אז לא הרווחנו בזה כלום.
ד) בחו"ל ביקרתי קבוע בחניות יד שניה. אפשר היה למצוא שם מציאות שלא היית חושב לרכוש אפילו, במחיר כמעט אפסי.

נערך לאחרונה ב:
אני מרגיש שעברתי את כל שלבי האבולוציה של חסכנות, התבנקרות והתכלבות.
היום אני כעיקרון לא חוסך כסף. כלומר לא מתעסק בזה ביום יום, ושם את הפוקוס שלי במקומות אחרים, אבל אחרי שנים ארוכות של חסכנות פשוט נשארו לי כמה הרגלים:

נוסע בתחב״צ, לא מחזיק רכב (אבל משלם שכירות מופקעת כדי להרשות לעצמי את הפריווילגיה הזו)
לא קונה חפצים מעבר למה שממש דרוש, יש לי ארון בגדים מצומצם, יש לי מעט כלי מטבח, שונא קישוטים, יוצר את האומנות של עצמי. אין לי שעון.
עושה דברים לבד, אני האנדימן אמיתי, ואני שונא בעלי מקצוע, ושונא אינטרקציה עם בעלי מקצוע, אז 90% מתחזוקת הבית אני עושה בעצמי.
פעם בשנה עובר על כל הספקים ומשפר הצעות, מבטל דמי מנוי וכו׳.
מבשל לבד. אני לא מזמין משלוחים. מעדיף לבשל לבד, והפריזר שלי מפוצץ ב freazer meals מעשה ידי מוכנים להפשרה.
מייחר.
מארח במקום לעשות אירוע במסעדה (אבל משלם שכירות מופקעת כדי להרשות לעצי את כל הפריווילגיה הזו)

אגב, אפשרי להוריד את עלות הטיול לחו"ל לעתים פי 2 אם לוקחים airbnb במקום מלון. והתנאים? תלוי. יצא לישון במקום ממש קקה (מזרן אוויר בחדר שהוא אפילו לא חדר שינה). יצא לי להיות בסטודיו קטן ככה שאפילו לא פגשתי את הבעלים (היה מעולה). יצא לי להיות בדירות שבהם יש לי חדר משלי בדירה של מישהו והיה לרשותי מטבח שלם שבו "הכנתי" דברים שקניתי בסופר. יצא לי לוותר מראש על דירה שהבעלים שלה כתב בתיאור "אנחנו מציעים שתקשור את המפתחות מסביב לצוואר למקרה ותיפול איפשהו שיכור. כי עלות החלפת המנעול במקרה של אובדן היא עליך" (כן, מישהו טוב ביחסי אנוש ובלעשות עסקים).
תמיד יוצא זול פי כמה וכמה מבית מלון. חלק אפילו דואגים לך לארוחת בוקר.

עוד טיפ לטיולים בחו"ל - במלא אטרקציות תיירותיות יש הנוחות לסטודנטים. מספיק לשאול "יש הנחה?" ולהציג תעודת סטודנט כלשהי (לפעמים אפילו לא בודקים תוקף).

המנוע שורף דלק בכמות X לסלד Y.
כמה שהתיבת הילוכים תעביר את הכח למהירות גבוהה יותר.
ואם יש לך את הידע המכני, יש מי שמגדיל את התיבה ומוסיף הילוכים.

שוב, שיפור באוירודינמיות תוביל לשיפור בצריכת הדלק, הורדת התנגדות וחיכוך. רכבים הרבה יותר טובים מאופנועים בקטע הזה, בגלל הצורה.
אז יש רוכבים שמשחקים עם הפלסטיקה... המשקל עולה בכמה קילוגרמים, אבל אם האוירודינמיות משתפרת, אז אפילו עדיף.
בנוסף באופנועים, יש מי שמשחק בגלגלי שיניים - מקטין את הגלגל האחורי/מגדיל את הגלגל הקדמי ולהיפך - כדי לקבל יותר כח לפעלולים או לקבל יותר מהירות בפחות דלק. הורדתי פעם 2 שיניים בגלגל האחורי/מגן רוח טיפה גדול יותר אבל מוטה לאחור ומעוגל בקצוות, המהירות עלתה ב-10 קמ"ש.

מבשל לבד. אני לא מזמין משלוחים. מעדיף לבשל לבד, והפריזר שלי מפוצץ ב freazer meals מעשה ידי מוכנים להפשרה.
מייחר.
מארח במקום לעשות אירוע במסעדה
התחלתי עם זה בתחילת הקורונה, מה שעודד אותי זה שמקום העבודה שלי נותן תוספת למשכורת שמיועדת לארוחות, במקום תן ביס, ואני לא רואה איך אני חוזר להזמין אוכל, גם כשאני במשרד.

בפעמים המעטות שאני כן מזמין אוכל, אני נזכר כמה הארוחות תן ביס האלה לא טעימות, ומשאירות הרגשה לא נעימה (מלח, שמן, וכו). ככל שעובר הזמן, הפער בין האיכות של האוכל הביתי לזה הקנוי רק גדל.

גם כשמתכננים לבוא אליי, כבר לא טורחים לשאול אם מזמינים אוכל.

נזכרתי בעוד משהו.
אני אומנם לא צרכן גדול, אבל בכל זאת אנחנו כבר משפחה עם ילדים, ואירועים אז קורה.
לפני כל הזמנה של משהו אונליין - לחפש קופון ברשת.
לפני כל בילוי (בארץ או בחו״ל) לחפש גרופון, או הטבה במועדון.

לחלוק מועדונים - יש לנו קובץ בגוגל דרייב עם חברים קרובים, ועוד אחד עם בני משפחה - ושם כולם מעדכנים מספרי מועדון וסיסמאות כניסה (חבר, הייטקזון וכו׳), וכולם יכולים להנות מההטבות אחד של השני.

referral codes - לא להתבייש להציע לחברים להשתמש בקוד שלכם. לפעמים אני אפילו מציע בפוסטים שאני כותב בהם, ובוודאי ובוודאי עם בני משפחה.
הנחות במוניות, בשירותי משלוחים שנים מהסופר, משחקים וקונסולות, אתרי תיירות וכו׳ וכו׳

ניתן לשים תזכורת פעם בשנה להתקשר ולוודא שהחבילה בחברה כזאת ואחרת לא השתנה לתעריף גבוה יותר ואף לנסות להוזיל אותה.

עוד טיפ לטיולים בחו"ל - במלא אטרקציות תיירותיות יש הנוחות לסטודנטים. מספיק לשאול "יש הנחה?" ולהציג תעודת סטודנט כלשהי (לפעמים אפילו לא בודקים תוקף).
לקבל הנחת סטודנט בלי להיות סטודנט לא שונה בהרבה מלהתפלח למקום דרך פרצה בגדר.

הקרדיט הוא למתן בלומנבלט (בטוויטר ובפייסבוק)
וזו כמובן הלצה, הקונטקסט הוא כתיבה הומוריסטית על דכאון ולא טיפים לחסכון בכסף.

התחלתי עם זה בתחילת הקורונה, מה שעודד אותי זה שמקום העבודה שלי נותן תוספת למשכורת שמיועדת לארוחות, במקום תן ביס, ואני לא רואה איך אני חוזר להזמין אוכל, גם כשאני במשרד.

בפעמים המעטות שאני כן מזמין אוכל, אני נזכר כמה הארוחות תן ביס האלה לא טעימות, ומשאירות הרגשה לא נעימה (מלח, שמן, וכו). ככל שעובר הזמן, הפער בין האיכות של האוכל הביתי לזה הקנוי רק גדל.

גם כשמתכננים לבוא אליי, כבר לא טורחים לשאול אם מזמינים אוכל.
אני מנסה ללמד לאנשים אצלי במשרד שיתייחסו לכרטיס תן-ביס שלהם כאילו זה כרטיס אשראי, ושלא יקנו בעזרתו משהו שהם לא היו מוכנים להוציא עליו מכספם הפרטי.
מעצבן אותי לראות אנשים מפרקים איזה 120 ש"ח על ארוחת צהריים ביום האחרון של החודש כי "למה לא? נשאר תקציב לנצל".
אבל אף אחד לא מצליח להבין מה אני רוצה ממנו, אז בסוף אני מספר שזה כדי לשלם פחות מס הכנסה על הטבות המעסיק- שזה בעיקרן נכון אבל מפספס לגמרי את כל הפילוסופיה שמאחורי זה.

אני רושם כל גיהוץ של התן ביס כהוצאה לכל דבר ועניין בתיעוד ההוצאות שאני מנהל באקסל.
מנסה להשתמש בו כמה שפחות, ועם היתרה בסוף החודש אני עושה קניות בסופר.

@optimum

לגמרי, אני זוכר התנהגות כזו מהחברה הקודמת שעבדתי בה, והיה בה תן ביס. כשאין תן ביס, אנשים גם מזמינים פחות, לפני הקורונה היו לא מעט שהביאו אוכל מהבית, ומאז הקורונה הם הרוב לדעתי.

אחד הדברים שאני מתקשה להבין לפעמים זה אנשים שמזמינים סלטים, כאשר המטבח מפוצץ בירקות, גבינות, אגוזים וכו' מכל סוג אפשרי, כל מה שנדרש זה 5 דקות עבודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx שיטות מומלצות לעקוב אחרי S&P 500 דרך קרן ישראלית שוק ההון 0
T שילוב של שתי שיטות השקעה שוק ההון 89
פ שיטות של קרנות נאמנות מנהלות להרוויח על חשבון המשקיעים שוק ההון 30
ע בדיקת שיטות השקעה שונות על אינדקסים שוק ההון 11
א כל אחד יכול להיות גאון? - שיטות זיכרון התפתחות אישית 34
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
ר איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
הנודדת איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
M 27 דרכים לחסוך כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
G איך הכי כדי לחסוך כסף? צרכנות פיננסית 1
I ומה אם אי אפשר לחסוך יותר? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
Y למה לחסוך אם אפשר לשדוד? (ועוד לנסוע לזנזיבר) אוף טופיק 22
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
c881 סרטון הדרכה של SNL - איך לחסוך ולצאת מחובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Roi אם לא קראתם אז בבקשה: 6 סיבות להפסיק לחסוך ולהתחיל לבזבז כסף ! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ל דרכים לחסוך בהוצאות בלי לסבול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 211

נושאים דומים

Back
למעלה