• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך

• פותח הנושא Sp0
  • פורסם בתאריך

Sp0

משתמש רשום
דירוג
1
שלום חברים,אין לי רצון להמשיך לגור בשכירות ולכן חשבתי על הרעיון של קניית יאכטה למגורים,לפי הבדיקה שעשיתי יש יאכטות נחמדות מאוד באזור ה60K-80K.
לא זול מאוד אבל אחרי בערך שנתיים אפשר להחזיר את ההשקעה ולהתחיל לחסוך,יש צורך לשלם עגינה ומים וחשמל אבל זה עדיין יותר זול משכירות באזור המרכז(היום משלם 3.5K, שכירות + חשבונות)
פלוס לאדם כמוני שאוהב את השקט שלו ולא מפונק בכלל זה נראה לי עדיף,בנוסף לזה הכיף של להתעורר על הים נראה לי שווה את הכל.
אני אשמח לשמוע אם מישהו עשה את התהליך כמה זה עלה ואיך הייתה החוויה,ובגדול איך מתחזקים יאכטה ועד כמה זה קשה.
תודה רבה

• אהבתי
Reactions: Roi
לא זול מאוד אבל אחרי בערך שנתיים אפשר להחזיר את ההשקעה ולהתחיל לחסוך,יש צורך לשלם עגינה ומים וחשמל אבל זה עדיין יותר זול משכירות באזור המרכז(היום משלם 3.5K, שכירות + חשבונות)
הבעיה שאין איפה לעגון לטווח ארוך.

הבעיה שאין איפה לעגון לטווח ארוך.
למה? אני רואה שהמרינה באשקלון למשל פרסמה מחירות לשנת 2022 ולא כתוב בשום מקום שאין מקום,כנ"ל במרינה של הרצליה

יכול להיות שתקום מחאת היאכטות בואנו 2023

זו תוכנית מאוד רומנטית ונחמדה, אבל הפרקטיקה פחות זוהרת:
א. קשה למצוא מקומות עגינה בארץ. המרינות מלאות ויש רשימות המתנה לא שקופות. שוחד של כמה עשרות אלפי שקלים יכול לפתור את הבעיה. לחילופין, ניתן לקנות ספינה עם מקום עגינה ולשכנע את המרינה להעביר את המקום לרוכש או להשאיר את המוכר "שותף".
ב. גם אם מצאת מקום עגינה, המרינות אוסרות מגורים. לא ברור אם יש להן אמצעי אכיפה, אבל אלה הכללים היבשים. אז השאלה היא איזה טיפוס אתה, ואם אתה מעונין לגור ביאכטה תוך סכסוך קבוע עם הנהלת המרינה.
ג. יאכטה סבירה עולה פי 5 לפחות מהסכומים שכתבת. לא יודע מה ראית במחיר הזה, אבל אם זה בחול, אתה יכול להשאר בארץ עד 3 חודשים עם דגל זר, או ליבא אותה לישראל בתוספת מעמ ומס עשירים שיוצאים ביחד כ-35%.
ד. אתה צריך רשיון משיט, אבל זה לא קשה.
ה. אחזקה עולה במינימום כ-2000 שח אם היא לא זזה. אם תשוט, אז קח בחשבון כ-50k בשנה אחזקה, כולל עגינה, תיקונים, כושר שייט.
ה. יאכטה זה המון התעסקות. אני סקיפר ומפליג כתחביב אבל לא מתכון לקנות.

זו תוכנית מאוד רומנטית ונחמדה, אבל הפרקטיקה פחות זוהרת:
א. קשה למצוא מקומות עגינה בארץ. המרינות מלאות ויש רשימות המתנה לא שקופות. שוחד של כמה עשרות אלפי שקלים יכול לפתור את הבעיה. לחילופין, ניתן לקנות ספינה עם מקום עגינה ולשכנע את המרינה להעביר את המקום לרוכש או להשאיר את המוכר "שותף".
ב. גם אם מצאת מקום עגינה, המרינות אוסרות מגורים. לא ברור אם יש להן אמצעי אכיפה, אבל אלה הכללים היבשים. אז השאלה היא איזה טיפוס אתה, ואם אתה מעונין לגור ביאכטה תוך סכסוך קבוע עם הנהלת המרינה.
ג. יאכטה סבירה עולה פי 5 לפחות מהסכומים שכתבת. לא יודע מה ראית במחיר הזה, אבל אם זה בחול, אתה יכול להשאר בארץ עד 3 חודשים עם דגל זר, או ליבא אותה לישראל בתוספת מעמ ומס עשירים שיוצאים ביחד כ-35%.
ד. אתה צריך רשיון משיט, אבל זה לא קשה.
ה. אחזקה עולה במינימום כ-2000 שח אם היא לא זזה. אם תשוט, אז קח בחשבון כ-50k בשנה אחזקה, כולל עגינה, תיקונים, כושר שייט.
ה. יאכטה זה המון התעסקות. אני סקיפר ומפליג כתחביב אבל לא מתכון לקנות.
יפה,שוב אכזבה במדינת ישראל...
לגבי המחיר,אני ראיתי ביד 2,יאכטות סבירות שאפשר לגור בהן,תראה את הכתבה הבאה:
אני רואה שאנשים גרים שם,הבחורה בכתבה מדברת על 1400 שקל בחודש עבור עגינה חשמל ומים

חבר גר בזמנו בשכירות ביאכטה כזאת במרינה הרצליה, שילם 2500 כולל הכל אם איני טועה.
כמובן זה די קטן, וההסכם היה שבשישי שבת הבעלים יכול לקחת את היאכטה :lol:
לא הייתי מתחלף.
בכל מקרה נסה לגור בשכירות קודם. תראה אם מתאים לך

איך זה מסתדר?
לדעתי בצורה טובה מאוד,הכוונה באוהב שקט זה לא שאני רוצה שטח ענק שיקיף את הבית שלי כדי
להימנע מרעש משכנים למשל,הכוונה שאני אוהב לעשות את הדברים לבד להיות האחראי ולעשות מה שבא לי בנכס בלי לתאם עם אנשים שיגידו לי מה לעשות
ובעיקר בלי אנשים שיכולים להגיד לי שמחר השכירות עולה סתם כי בא להם ואני צריך לשבור את הראש למצוא שוב דירה חדשה ולעבור (עם כל הכאב ראש הנלווה)
או להישאר ולהיות הפרייאר שלהם
חבר גר בזמנו בשכירות ביאכטה כזאת במרינה הרצליה, שילם 2500 כולל הכל אם איני טועה.
כמובן זה די קטן, וההסכם היה שבשישי שבת הבעלים יכול לקחת את היאכטה :lol:
לא הייתי מתחלף.
בכל מקרה נסה לגור בשכירות קודם. תראה אם מתאים לך
חחח ומה הוא עשה בשישי שבת? בהסכם כזה לא סטנדרטי הוא היה צריך לשלם ממש גרושים לדעתי,אחרת זה לא משתלם.
הבעיה עם שכירות של יאכטה זה שוב שאני נשאר עם בעלי בית שמחליטים לי מה לעשות,וממש לא בא לי על זה...

לגבי המחיר,אני ראיתי ביד 2,יאכטות סבירות שאפשר לגור בהן
לא יודע מה ראית ומה זה סביר. ב-60-80 אלף תוכל למצוא ספינה קטנה כמו של הבחורה הראשונה בכתבה, שלא נראית 10 מטר (33 פיט). מגורים צפופים מאוד.

אני כרגע מפליג עם מישהו שהתחיל תהליך רכישת יאכטה 32 פיט ביותר מ-100k אירו.

אני רואה שאנשים גרים שם,הבחורה בכתבה מדברת על 1400 שקל בחודש עבור עגינה חשמל ומים
עגינה זה חלק קטן מהאחזקה של ספינה

למה? אני רואה שהמרינה באשקלון למשל פרסמה מחירות לשנת 2022 ולא כתוב בשום מקום שאין מקום,כנ"ל במרינה של הרצליה
לפני שעוברים משכירות במרכז ליאכטה באשקלון, בדקת מחירי שכירות בדירה באשקלון?

לדעתי בצורה טובה מאוד,הכוונה באוהב שקט זה לא שאני רוצה שטח ענק שיקיף את הבית שלי כדי
להימנע מרעש משכנים למשל,הכוונה שאני אוהב לעשות את הדברים לבד להיות האחראי ולעשות מה שבא לי בנכס בלי לתאם עם אנשים שיגידו לי מה לעשות
ובעיקר בלי אנשים שיכולים להגיד לי שמחר השכירות עולה סתם כי בא להם ואני צריך לשבור את הראש למצוא שוב דירה חדשה ולעבור (עם כל הכאב ראש הנלווה)
או להישאר ולהיות הפרייאר שלהם

חחח ומה הוא עשה בשישי שבת? בהסכם כזה לא סטנדרטי הוא היה צריך לשלם ממש גרושים לדעתי,אחרת זה לא משתלם.
הבעיה עם שכירות של יאכטה זה שוב שאני נשאר עם בעלי בית שמחליטים לי מה לעשות,וממש לא בא לי על זה...
בד"כ יצא להפלגות עם בעלי היאכטה. אם לא הלך להורים

או שאפשר להוסיף אלפיה ולגור לידי בהרצליה בדירה לבד עם הרבה יותר מקום ממה שיש ביאכטה :lol:
אני משוכנע שהכתבה לא משקפת את התמונה המלאה.

מכיר דרך אגב הרבה אנשים מעולם השיט - פעם, הייתי במעגלים האלה יותר. יש לך עשרות אם לא מאות אלפי אנשים בעולם שחיים על המים. אבל זה לא לייפסטייל כזה שמחליף מגורים בתוך פיסת נדל״ן בעיר. האנשים שחיים ככה, זה חבר׳ה שיש להם קצת הכנסה פסיבית - פנסיה תקציבית למשל מהצבא. והם חיים את החיים on the go ופשוט שטים ממקום למקום. וגם זה נמאס בסופו של דבר. אבל יש לך בערך עשור טוב לחיות ככה בממוצע, עד שימאס.

הדרך שהכי באופנה כרגע של לייפסטייל אלטרנטיבי למגורים בעיר יקרה, זה עבודה מרחוק באינטרנט (למשל עובדי הייטק) ולגור במדינה אחרת שהיא עניה.
זה משהו שאני הכרתי כבר שנים, אבל בפורטוגל יש מסלולים מעניינים. לאחרונה, גילו אותם כמה אלפי אמריקאים וזה דוחק החוצה מליסבון את המקומיים אז יש שם מחאה על זה. אותו דבר במקסיקו סיטי. זה נראה לי לייפסטייל הרבה יותר סולידי מאשר ביאכטה וגם עם מסלול התאזרחות הרבה פעמים. ואפילו יש חיי חברה עם כל ה-expats האחרים.

שלום חברים,אין לי רצון להמשיך לגור בשכירות ולכן חשבתי על הרעיון של קניית יאכטה למגורים,לפי הבדיקה שעשיתי יש יאכטות נחמדות מאוד באזור ה60K-80K.
פלוס לאדם כמוני שאוהב את השקט שלו ולא מפונק בכלל זה נראה לי עדיף,בנוסף לזה הכיף של להתעורר על הים נראה לי שווה את הכל.
אני אשמח לשמוע אם מישהו עשה את התהליך כמה זה עלה ואיך הייתה החוויה,ובגדול איך מתחזקים יאכטה ועד כמה זה קשה.
תודה רבה
תבדוק את האופציה של קראוון נגרר
נשמע לי אופציה יותר טובה

בדיוק ראיתי כתבה מעניינת על בתים קטנים להרכבה עצמית שנמכרים בהום דיפו תמורת סכומים מגוחכים (יש שם אחד ב14K$).
מעניין אם יגיע גם לישראל...

וזה במרינה תל אביב -

אין עגינה,
אין אפשרות לבית בלי ממ''ד,

אז אולי לשלם פרוטקשן קבוצתי ל'חברת שמירה' שיודעת ולבנות בתים בזיל הזול ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2