איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י הנודדת, ‏1/5/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

מפצלת משרשור אחר, פותחת שרשור יעודי לדיונים בנושא של הזמנת חופשה בהנחה.
    כל מה שאני מתארת הוא דעתי ואיך שאני מבינה דברים. יכול להיות שהיה לי ניסיון רע או טוב וזה יוצא דופן ויכול להיות שיש הנחות שלא ידעתי עליהן, אם זה ככה בבקשה תחלקו איתי:)

בתי מלון, אכסניות ודירות נופש

יש 2 קבוצות עיקריות להזמנת בתי מלון :
    - Expedia Group Inc שבה expedia, hotels.com, ebookers ועוד (מנוע השוואת המחירים trivago שייך לקבוצה)
    - Booking Holdings Inc שבה priceline, booking.com, agoda ועוד (מנוע השוואת המחירים kayak שייך לקבוצה)

היצע:
    בקבוצה הראשונה יש קצת פחות אפשרויות (איכשהו בוקינג מגיעים לעסקים הקטנים ולמלונות הזולים יותר בקלות למרות שהבנתי שהעמלה שלהם זהה?) רוב המלונות יופיעו באתרים של שתי הקבוצות.

שירות:
    בבוקינג הזמנתי מלונות וכשהגעתי אמרו לי שהם מלאים ובוקינג לא עזרו עם זה (מציעים לעזור לחפש מקום אחר), לצערי המצב שבו מזמינים מבוקינג והמלון לא מכיר בהזמנה קורה הרבה. ההנחה שלי היא שהמלונות לא מקבלים הרבה הזמנות מבוקינג ולכן לא מתחזקים את הavailability ביומן.
    באקספדיה השירות טוב בהרבה, אם זה קורה שהמלון לא זמין הם ימצאו מלון אלטרנטיבי שמתאים לקריטריונים שקבעת (צריכים להיות גם במלון המקורי, כלומר אם הזמנתי אכסניה פשוטה ואגיד שאני מוכנה לעבור רק למלון עם בריכה זה לא יעבוד).
    בדוגמא שאני יכולה לתת מהשהייה שלי בהודו - המלון לא היה זמין, התקשרתי לשירות לקוחות של החברה, ציינתי את הקריטריון שלי (ארוחת בוקר, איזור) והם מצאו לי מלון אחר שהיה כפול במחיר והזמינו אותו בשבילי בלי תוספת מחיר.
    בנוסף, אם יש בעיה אחרת עם המלון בזמן השהייה או אחריה, אקספדיה גרופ מאוד נדיבים ובצידו של הלקוח. דוגמאות:
    - פעם הזמנתי מלון עם ארוחת בוקר ובמלון נאמר שההזמנה היא לא עם ארוחת בוקר וסירבו לתת לי אותה. כתבתי להוטלס והם נתנו לי שובר בגובה עלות השהייה.
    - בפעם אחרת השהייה היתה אמורה לכלול 25 דולר למיניבר, כשהגעתי למלון הם אמרו שזה לא קיים, כתבתי לשירות לקוחות והם נתנו לי 250 שקל להזמנה עתידית (הרבה יותר מ25 דולר)

תשלום ומטבע:
    בbooking.com התשלום בד"כ ישירות במלון, משאירים כרטיס אשראי לגיבוי ובית המלון מקבל את המספר ויכול לחייב אתכם אם לא תגיעו. היה לי ניסיון גרוע ביותר עם מלון שסירב לספק את החדרים ואח"כ חייב את הכרטיס אשראי. התקשרתי וכתבתי לשירות לקוחות של בוקינג במשך שבועות והם הציבו יותר ויותר קשיים - לשלוח תצלום מחשבון כרטיס האשראי, לשלוח תצלום של החשבון שבו הכתובת שלי מופיעה (בבנק שלי זו לא היתה אפשרות והם גם לא הסכימו לבטל את החיוב) עד שבסוף ויתרתי והפסדתי את הכסף. ממליצה למי שכן מזמין דרכם להכניס מספר כרטיס אשראי לדוגמא (מספר כרטיס האשראי וספרת הביקורת עובר ולידציה בfrontend אבל הכרטיס אשראי לא מחויב, כך שמספר כמו 4111111111111111 אמור לעבוד) ולא את המספר כרטיס אשראי האמיתי, או לחסום את הכרטיס אשראי זמנית ברגע שיש בעיות עם המלון.
    התשלום במלון הוא במטבע המקומי כך שזה מוסיף עמלת המרה ולעיתים רק במזומן.
    בagoda (הגרסא האסייתית) וpriceline (הגרסא האמריקאית) התשלום הוא בד"כ אונליין בזמן ההזמנה ובמטבע זר.
    בhotels-com תוכלו לבחור לשלם בשקלים ולשלם בד"כ את השער הרשמי. עם זאת, גיליתי שלפעמים יש טעויות בחישוב של המרה במטבע זר מה שמוביל להפרשים גדולים בין מטבעות. פעם הבאה שתהיה לי דוגמא אעלה אותה לפה. שווה לדעתי לפני שמזמינים להחליף לדולר ולהחליף לאירו ולראות מה השער שנקבע, אם ההנחה גדולה משמעותית עדיף לשלם על ההמרה ולחסוך במחיר הכולל.
    החיוב הוא מיידי גם אם השהייה היא בעוד שנה. חסרון לחלק (שאין להם את הכסף הזמין) ויתרון לחלק (שרוצים להגיע לבונוס בכרטיס האשראי מהר יותר). אם מבטלים (בהנחה שהזמנתם מלון עם ביטול חינם) מקבלים את ההחזר לכרטיס האשראי תוך זמן קצר (עכשיו בתקופת הקורונה הם מתמהמהים עם ההחזר, לקח כמה שבועות לקבל החזר למלון שביטלתי)
    בקבוצת אקספדיה התשלום הוא בד"כ אונליין ומראש, עם מיעוט של מלונות שבהם יש אפשרות לבחור לשלם במלון (יוצא יותר יקר בגלל המרת מט"ח) ומיעוט קטן יותר של מלונות שלא מקבלים תשלום אונליין בכלל (ובד"כ אלה המלונות שיצפו שתשלמו מזומן בצ'ק אין)

מיסים:
    אני משווה בין מלונות באתר הגרמני של kayak או trivago מהסיבה שבגרמניה הם מחוייבים לכלול במחיר את כל המיסים והתוספות שמתווספות למחיר, בישראל חלק מהעלויות הנוספות מחושבות במחיר וחלק לא ובארה"ב הסכום לא מראה מיסים ותוספות ויכול לקפוץ לפי 2. השיטה האמריקאית עם תוספות נסתרות שמייקרות את המחיר מקשה על החיפוש של דיל טוב.

הנחות:
    ההנחות שאפשר לקבל באתרים של אקספדיה גבוהות בהרבה.
    בוקינג:
    ההנחות בבוקינג הן ברובן קשבק של 4-8% מערך ההזמנה. (השוואת אתרי קשבק בשרשור נוסף שאפתח בעתיד)
    באגודה ובפרייסליין יש קופונים, אבל ההנחה המקסימלית שהגעתי אליה דרכם היא 10%.
    אקספדיה:
    באתרים של אקספדיה אפשר לקבל עד 15% קשבק במבצעים. בשילוב עם המועדון לקוחות שלהם זה יכול להגיע להנחה גבוהה יותר.
    hotels.com היה בעבר האתר המשתלם ביותר: שילוב של קשבק עם תכנית הrewards (לילה חינם על כל 10 לילות), הביא לחסכון של בין 15% ל20% מהמחיר. הצעות הקשבק נחלשו מאז וכרגע ההצעה הגבוהה היא רק ללקוח שלא הזמין בעבר, חלק מהמחירים באתר הם מחירים מוזלים ללקוח קיים ולכן זה רלוונטי למעט מהמקרים.
    כרגע, מבין האתרים של אקספדיה האתר המשתלם ביותר הוא ebookers.com ובעיקר הגרסא האנגלית שלו - ebookers.co.uk:
    עם קופונים חינמיים שזמינים ברשת, מקבלים הנחה מיידית של 13-15% מהמחיר, בניגוד להוטלס ששם צוברים לילות בחינם לפי ערך ממוצע ויכולים להפסיד את ההנחה על הסכום שנותר לשלם (על ההפרש במחיר מקבלים קשבק אבל לא צוברים לילות וכך יוצא שמפסידים חלק מההנחה) אם המלון שבחרתם יקר משמעותית מהמחיר הממוצע.
    בהזמנה באפליקציה מקבלים 5% מהערך בתור קרדיט לשימוש בהזמנה הבאה (ותוך תקופה של שנה) ואפשר לשלב הנחות, כלומר לקבל הנחה עם קופון על שאר הערך בשימוש בקרדיט בהזמנה- הגרסא של ריבית דריבית של חסכני לינה.
    בנוסף, צוברים לילות בתכנית שלהם. כלומר הנחה של 17-19 אחוז (כי ה5 אחוז זה הנחה על הנחה) והטבות נוספות:
    4 לילות מקנים מעמד זהב, מעמד זהב נותן:
    - כניסה חינם ללאונג' בשדה תעופה (יש להם מעט לאונג'ים לעומת הpriority pass שמקבלים עם כרטיסי אשראי אבל עדיין בונוס משתלם)
    - החזר על מזוודה בטיסה (מצוין ללואו קוסט)
    - החזר על אינטרנט בטיסה.
    אחרי 12 לילות מגיעים למעמד פלטינום שמקנה את הבונוסים של זהב * 2 (2 כניסות ללאונג', פעמיים החזר על מזוודה ואינטרנט) ובנוסף הם מציעים אחריות שאם לא מרוצים מהמלון, הם יטפלו בזה ויעבירו למלון אחר.

Best Price Guarantee:
    האתרים מציעים אחריות למחיר הזול ביותר. איך זה עובד?
    מחפשים מקום לינה שמתאים (מבחינת מיקום, מחיר וכו'. אפשר להשתמש בtripadvisor, kayak, trivago או מנוע אחר להשוואת מחירים)
    ברגע שמוצאים אתר עם מחיר זול יותר, מצלמים מסך של ההצעה הזולה ביותר ואז מזמינים באתר שרוצים להזמין בו (למשל של קבוצת אקספדיה בגלל ההנחה), אח"כ מעלים צילום מסך לאתר ובד"כ תוך יום מקבלים את ההפרש (אם כל התנאים זהים, כלומר אותו החדר ואותם תנאים לביטול)
    חשוב לצלם מסך לפני שמזמינים באתר הרצוי כי אם נותר חדר אחד בלבד המחיר באתר האלטרנטיבי עשוי לעלות אחרי ההזמנה.

מלונות בארץ
    יש אפשרות להזמין לינה בארץ דרך אתרים זרים, זה בעיקר רלוונטי ללא ישראלים שיש להם ויזת ביקור (b2) בגלל חסכון המע"מ. האינפורמציה באתרים שגויה - כתוב שם שמע"מ נגבה רק מאזרחים ישראלים, זה לא נכון, כל אדם עם אשרת שהייה בישראל שהיא לא למטרת תיירות צריך לשלם מע"מ. (אני תוהה אם אוכל להתלונן על זה ולקבל החזר, הרי הם פרסמו מידע שגוי שהוביל אותי ללהזמין מלון במחיר גבוה משסיכמנו, משפטית זה אמור לתפוס)
    אם יש לכם אורח/ים מחו"ל, תוכלו (בד"כ, עבד רוב הפעמים חוץ מפעם אחת) להזמין את כל החדרים על שם אותו אדם, להגיד לו שישמור טוב על הנייר שמקבלים בכניסה לארץ שבו מצוין b2, ולחסוך במע"מ לכל החדרים. כדאי להתקשר למלון מראש ולבדוק שיקבלו הזמנה של מספר חדרים על שם אדם אחד.
    בפעמים מעטות מצאתי אפשרויות לינה בארץ בהנחה באתרים בינלאומיים, אבל בד"כ לתושבי ישראל עדיף להזמין באתרים ישראלים.
    היחס שמקבלים במלון כשמזמינים מאתרים בינלאומיים, טוב בהרבה מהיחס שמקבלים אם מזמינים מאתרים ישראלים. ברוב הפעמים קיבלתי upgrade וחלק מהשדרוגים היו שווים במיוחד (קומת club עם לאונג' שפתוח כל היום ומגיש אוכל, ארוחות בחינם כשהזמנתי רק לינה וכו').

to be continued

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/20
  2. nomad

nomad משתמש ותיק

תודה על השיתוף !
    המון טיפים מועילים מקווה לראות עוד פוסטים כאלה בהמשך :)

@הנודדת הכוכבת העולה בפורום!

הנודדת אוהב/ת את זה.
  3. unrealx

unrealx משתמש ותיק

יש טעם להשתמש ב- VPN?

הנודדת אוהב/ת את זה.
  4. בת העמק

בת העמק מודרטור

בתור אחת שמזמינה רק דרך בוקינג כבר שנים, לא נתקלתי בבעיות כאלה באירופה. מה שכן שמעתי, מבעל אכסניה ביוון, זה שהוא רושם בבוקינג רק מספר חדרים מצומצם (נניח שיש לו 4 יח' אבל בעצם יש לו 10) כי העמלות גבוהות מאד ובמילא רוב הלקוחות שלו הם מקומיים שמגיעים מאתרים יוונים. הוא הציע לנו שכאשר אנחנו רואים משהו שמוצא חן בעינינו בבוקינג, להתקשר ישירות לאכסניה ולקבל מחיר הרבה יותר טוב. לא ניסיתי...

5. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

תודה רבה! שמחה שיש שימוש לידע ושיש לי עם מי לחלוק!
    לא היה לי צורך בזה עד עכשיו, שמעתי שincognito mode עוזר במצבים מסוימים אבל בהרבה בדיקות שעשיתי זה לא עשה הבדל (אני בודקת במחשב ואז בודקת מהטלפון כדי לוודא שאין הבדל בין המחירים במובייל ובמחשב, אם incognito mode היה משפר תוצאות הטלפון היה מראה אותם)
    שמחה על הניסיון שלך עם בוקינג, הניסיון הגרוע שהיה לי איתם היה באיסטנבול ושאר הניסיונות הגרועים במדינות עולם שלישי אז אולי זה קשור לזה.
    לגבי לכתוב או להתקשר למלון - זו תמיד אפשרות, אני לפעמים הולכת לאכסנייה לבדוק אותה ולראות אם זה מקום שארצה להשאר בו ואז שואלת כמה יעלה לי לשלם ישירות דרכם, אם מבקשים ממני את אותו המחיר אני אומרת שבאתר יש לי הנחה ורואה אם הם מוכנים להתפשר. לפעמים המחיר שהם מציעים זה בדיוק המחיר שהייתי משלמת בלי ההנחה דרך האתר(קרה לי ב3 אכסניות שונות בחודשים האחרונים), כלומר הם קובעים באתר מחיר יקר יותר כדי להתחשב בעמלות.
    בבוקינג זה קל כי הקשבק נמוך (4-6%) והעמלה שהם משלמים גבוהה (15% אאל"ט). זה אומר שאם הם מציעים לי הנחה של 15%, ההנחה שווה לי יותר מהקשבק, ואם הם לא מורידים לי במחיר ואני רוצה לתמוך בהם, אני לא מפסידה הרבה בלוותר על הקשבק.
    באקספדיה זה לא ככה, לפעמים ההנחה שאני מקבלת בהזמנה אונליין גדולה מההנחה שהמלון/אכסנייה "עושה לי טובה" לתת(אם העמלה של אקספדיה היא 15% זה אומר שלפעמים הם מסבסדים לי את הלינה, הרבה פעמים כשאמרתי במלון כמה יוצא לי לשלם הם הסתכלו עליי מופתעים ואמרו לי שעדיף לי להמשיך להזמין אונליין) בנוסף לזה יש לי אפשרות לשלם בכרטיס אשראי (שימושי במיוחד במדינות כמו תאילנד שבהן להוציא כסף עולה הרבה ואני מחשבת 2% אקסטרה לשימוש במזומן) ויש לי את התמיכה של אקספדיה במידה ומשהו לא הולך טוב (אם אני משלמת במלון ואז מגלה שלא קיבלתי דברים שהיו אמורים להיות כלולים, זה ביני לביניהם ואין מי שיעזור לי.)

Judith ו-Roi אוהבים את זה.
  6. שלי

שלי משתמש ותיק

תודה רבה !! כיף לקרוא אותך

הנודדת אוהב/ת את זה.
  7. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

השכרת רכב

אין לי הרבה טיפים בנושא ואני חוזרת על דברים שכתבתי בשרשורים אחרים, אבל אולי זה יעודד מישהו להוסיף מהידע והניסיון שלהם.

השוואת מחירים להשכרת רכב:
    אני משתמשת בkayak או בskyscanner להשוות מחירי השכרת רכב בחו"ל (ולפעמים באתר גרמני בשם billiger-mietwagen.de)
    שוני אחד הוא בין הזמנה בגרסאת אתר של מדינות שבהן הביטוח כלול (עם או בלי השתתפות עצמית) כמו גרמניה ואנגליה לבין מדינות שבהן הביטוח לא כלול (ארה"ב ואולי אחרות שאני לא יודעת לגביהן) - כלומר kayak.de vs kayak.com ולא המדינה שבה אני שוכרת את הרכב.
    מחירי השכרת רכב באתרים בארה"ב מראים את המחיר בלי ביטוח (כי מניחים שיש ביטוח רכב קיים שמכסה השכרת רכב או ביטוח דרך כרטיס אשראי) מה שמאפשר לפעמים מחירים נמוכים מאוד (פחות מדולר ליום, כי הם מניחים שלאנשים לא יהיה ביטוח נוסף וינסו "למכור" להם ביטוח יקר במעמד קבלת הרכב)
    אם יש לכם כרטיס אשראי שכולל ביטוח רכב - שווה להשוות את שתי האלטרנטיבות (אני משווה בין גרמניה לארה"ב) לפני השכרת הרכב, ולהשוות את כיסוי הביטוח של כרטיס האשראי שלכם לביטוחים הכלולים באלטרנטיבות.
    מהניסיון שלי בד"כ בkayak מצאתי הצעות זולות יותר, אבל לפעמים גם skyscanner ניצח, שווה לפתוח את שניהם ולהשוות ולראות מה כלול בכל אחת מההצעות.

ביטוח רכב/ביטול השתתפות עצמית:
    הרבה פעמים ההפרש במחיר בין רכב עם ביטוח שכולל השתתפות עצמית לביטוח עם 0 השתתפות עצמית גדול מאוד. אתם יכולים "לקחת את הסיכון" (לא מומלץ כי יש השכרות רכב ש"מוצאות" נזקים, דוגמא בהמשך), לשלם את ההפרש, או למצוא פתרון שיחסוך לכם:
    1. כרטיס אשראי עם ביטוח להשכרת רכב - השתמשתי בכרטיס אשראי כזה פעם אחת על נזק שחברת השכרת הרכב טענה שעשיתי (מתחת לרכב ולא צילמתי מתחת לרכב כשלקחתי אותו, מאז אני בודקת גם את המצב מתחת לרכב), ההחזר היה מהיר ולא מסובך. מחיפוש באינטרנט לא מצאתי כרטיס אשראי בארץ שכולל את זה. אבל אם יש לכם חשבון בחו"ל שווה לבדוק שם.
    2. ביטוח ביטול השתתפות עצמית.Car Hire Excess Insurance - היה לי בעבר לפני שעברתי לכרטיסי אשראי עם ביטוח. זול משמעותית גם לנסיעה קצרה וחד פעמית וגם כעלות שנתית למי שמטייל טיולים ארוכים. לצערי ולשמחתי לא היה לי נזק בכל ההשכרות שבהן הסתמכתי על הביטוח אז לא יכולה לספר על הניסיון שלי עם זה אבל קראתי חוות דעת וזה נשמע בסדר. שימו לב שאת האלטרנטיבה הזאת אפשר לשלב עם קשבק (למשל 25%) ולחסוך עוד יותר. אם זה רלוונטי למישהו, תגידו ואני אשמח להרחיב.

איפה היו לי בעיות?
    רומניה - למרות שחברת השכרת הרכב שבה הזמנתי ושילמתי מראש לשבוע (2.80 יורו לשבוע) כתבה שהם מקבלים אמקס (ושילמתי מראש באמקס), במעמד קבלת הרכב הם אמרו לי שהם לא מוכנים לחייב את הדיפוזיט באמקס (רק ויזה או מסטרקארד), ואם הם לא מחייבים את הדיפוזיט באמקס אז הביטוח לא תופס. העובד שם גם אמר לי שבכל נזק, אפילו קטן מאוד, הם מחייבים לפחות(!) 650 יורו, עשינו סיבוב סביב הרכב והוא הראה לי דברים קטנים שלא הייתי מבחינה בהם בעצמי. הוא רצה משהו כמו 40 יורו ליום רק על הביטוח, ולא ידעתי אם להאמין לו לגבי ה650 יורו (התקשרתי לאמקס כדי לבדוק איתם את זה ומחלקת הביטוח לא היתה זמינה), אז ויתרתי על הרכב וכתבתי תלונות באתרים שונים להזהיר אחרים. בפעם הבאה אזמין ביטוח ביטול השתתפות עצמית ותהיה לי הזדמנות לבדוק את איכותו.
    מקסיקו - השכרת רכב ב50 סנט ליום אבל במעמד קבלת הרכב הם מסרבים להתחשב בביטוח כרטיס אשראי ולא נותנים את הרכב אם לא עושים ביטוח נוסף דרכם. ככה מ50 סנט ליום זה עולה ל30-40 דולר ליום.
    ישראל - בהזמנה לטווח ארוך יותר (3 שבועות) דרך אתרים אמריקאיים מצאתי מחירים של פחות מדולר ליום. בישראל מקבלים את הביטוח של כרטיסי האשראי ומתחשבים בו, הטריק של חברות השכרת הרכב בישראל זה ביטוח נוסף שעליו אי אפשר לוותר (הכרטיס שלי כלל ביטוח חובה עד נזקים של 750 אלף יורו וביטוח מקיף עד לנזקים של 75 אלף יורו. אמור להספיק) , והביטוח הנוסף הזה עולה 12-17 דולר ליום, פחות או יותר כמו ההפרש בין להזמין באתר אמריקאי לאתר גרמני. When CDW & TP are covered through the credit card policy, TPLC/TLDW is mandatory and must be purchased.
    דוגמא - דרך קיאק ארה"ב אני יכולה להזמין רכב קטן ב2 דולר ליום לא כולל ביטוח ולהסתמך על הביטוח של כרטיס האשראי שלי, אבל אז במעמד קבלת הרכב אצטרך לחתום שאני מוותרת על הביטוח וגם להוסיף 12 דולר ליום. דרך קיאק גרמניה אני משלמת מראש 10 יורו ליום כולל כל הביטוחים (עם השתתפות עצמית שהכרטיס אשראי יחזור לי אם יהיה נזק).

השכרת רכב בארץ
    השכרת רכב בארץ דרך אתרים בינלאומיים משתלמת יותר לדעתי מאפשרויות מקומיות (מצאתי מחירים של פחות מ40 שקל ליום כולל ביטוחים, לא מצאתי מחירים כאלה באתרים ישראלים) אף על פי שתצטרכו להוסיף מע"מ אם השכרת הרכב היא לא על שם מישהו שיש לו דרכון זר וויזת b2.
    לגבי השכרת רכב בארץ לעומת שימוש ברכב פרטי ואם זה משתלם - לפי החישוב שלי בהרבה מצבים זה משתלם.
    - לנסיעות ארוכות: חישבתי בלאי ותיקונים, ירידת ערך, צריכת דלק גבוהה יותר וכו' והשוותי להשכרת רכב וברוב ההשוואות השכרת רכב נצחה
    - לשימוש יותר קבוע: עם ההגבלות שהביטוח דרך כרטיס האשראי תקף בד"כ עד 30 יום, כלומר פעם במקסימום 30 יום צריך להחזיר את הרכב ולקחת אחר ושיש תאריכים שבהם השכרת רכב עולה יותר (חגים וכו') - לפי החישוב שלי עדיין יצא יותר משתלם בהרבה מהמקרים.
    - בגלל הביטוח (חברת כרטיסי האשראי לא מענישה אתכם אחרי נזק, חברת ביטוח הרכב כן).
    - בגלל הנוחות - בעיקרון רכב פרטי אמור להיות נוח יותר, אבל הזמן שמתבזבז בלקחת את הרכב למוסך, לטסט וכו' עושה את זה פחות נוח לדעתי מלשלב החזרת רכב ולקיחת רכב חדש בסידורים קיימים (זה די מהיר).
    - בגלל הגמישות - לא צריך לשלם על תקופות שלא צריך את הרכב

הדוגמא האישית שלי - יש לי רכב ישן בארץ, אבל אני מקפיאה את הביטוח ואת הרישוי חוץ מבתקופות שמשתלם להשתמש בו, זה קורה מעט מאוד פעמים ובד"כ משתלם לי יותר להזמין רכב בהשכרת רכב מאשר להשתמש ברכב שלי.

השכרת רכב בחינם או בהוזלה משמעותית:
    כיוון אחד:

יש אתרים שונים באינטרנט שמציעים לקחת רכב מעיר אחת לאחרת, לפעמים בחינם, לפעמים כולל דלק, לפעמים כולל דברים נוספים.
    דוגמא לאתר כזה היא imoova, זה אתר שכולל רשימות של השכרת קרוואנים מאוסטרליה, ניו זילנד, ארה"ב קנדה ואירופה (באירופה יש בד"כ פחות הצעות). לחברות השכרת קראוונים משתלם יותר לתת את הקראוון בחינם (הדולר ליום זה רק למטרות ביטוח) עם ביטוח ועם החזר על הדלק מאשר לשלוח עובד שלהם להסיע אותו ממקום למקום. באוסטרליה זה עובד טוב במיוחד כי אם מזמינים קרוב לתאריך שהם צריכים אותו, הם נותנים גם כסף להוצאות אישיות (אוכל וכאלה). פעם לקחתי קראוון ממלבורן לטזמניה והם אפילו שילמו על המעבורת. עוד משהו שימושי הוא שכשמגיעים לאסוף את הקראוון, יש מדפים עם מוצרים שאנשים קנו ולא השתמשו בהם (כי סיימו את הטיול והמשיכו לשדה התעופה) שאפשר לקחת.
    באירופה יש אתרים אחרים שמציעים השכרת רכב ממדינה למדינה או מעיר עיר במדינה אחת בחינם.
    שיתוף רכבים:
    דומה לאוטותל, יש חברות שיתוף רכבים שונות בערים גדולות בעולם, שעובדות לפי מודלים שונים (לוקחים ומחזירים לאותה תחנה, לוקחים מתחנה ומחזירים לכל תחנה, או לוקחים רכבים שחונים במקומות רנדומליים בעיר ומחזירים בכל מקום שרוצים בטווח שהוגדר ע"י החברה)
    לחלק מהחברות האלה יש בונוס למי ש"עוזר להן". למשל, אני נהגתי 3 שנים בברלין ברכבים חשמליים של חברה שנתנה 30 דקות במתנה לכל מי שמסיים את הנסיעה במטען (המטענים לרכב נמצאים בהרבה מקומות בעיר). סיימתי כל נסיעה במטען במרחק של 5 דקות הליכה מהבית שלי ולפעמים כשהיה לי זמן פנוי הייתי הולכת לטייל בשכונה ומחנה מחדש מכוניות שלא היו מחוברות למטען. זה היה כיף וגם הטעין לי את החשבון איתם. כשסגרו את החברה(:'(:(:'() לפני שנתיים אפילו העבירו לי לחשבון הבנק את השווי של היתרה בדקות שבה לא השתמשתי אז הרווחתי כסף מלנסוע בחינם.
    שווה להרשם עם החברות האלה לביקור הבא שלכם כי הן לפעמים שולחות קופונים באימייל (5/10 יורו במתנה או דקות בחינם) ואפשר לנצל אותם בביקור הבא.
    משהו נוסף זה "הזמנת חברים" / refer - בכל החברות יש בונוסים (לעיתים קטנים ולעיתים גדולים) למי שמביא לקוחות חדשים. אם אתם נוסעים בקבוצה אתם יכולים לעשות שרשרת ולרשום את כולם כך ולהרוויח בונוס שיכסה את כל הנסיעות שלכם.
    חלק מהחברות האלה מציעות מחירים זולים מכל האלטרנטיבות חוץ מאופניים או הליכה (מכונית פרטית, מונית, או תחבצ), כמו בגרמניה עם רכבים מ5/9 סנט לדקה כולל דלק. יהיה לי קשה למצוא אלטרנטיבה שהיא לא אופניים או הליכה ויוצאת זולה יותר.

nomad, Judith, YPV ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. amit

amit משתמש בכיר

המלון מקבל מייד הודעה שכנראה שהכרטיס לא תקין .

9. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

לא היתה לי בעיה עם זה בעבר. יש לך ניסיון עם זה? מלון שלא כיבד הזמנה בגלל זה? ואיך האתר אמור לדעת אם הוא לא עושה חיוב ניסיון? (גם כשאני שמה כרטיס אשראי נכון, הוא לא חוסם דולר ומשחרר כדי לוודא שהכרטיס עובד)

10. amit

amit משתמש בכיר

המלון מקבל מהם התראה בוודאות , יכול להיות שהם תופסים מסגרת.

11. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

איך אתה יודע? כמו שהסברתי, גם כשהשתמשתי בכרטיס אשראי אמיתי (כזה שנותן לי נוטיפיקציה מיידית ברגע שמישהו "תפס מסגרת" או עשה בדיקה של אפשרות חיוב) הם לא עשו שום בדיקה כזאת. על סמך מה אתה אומר את הדברים האלה? מה זה "בוודאות"?

12. amit

amit משתמש בכיר

אני מארח ומקבל התראות כאלה

ניצן המצוין ו-הנודדת אוהבים את זה.
  13. הנודדת

הנודדת משתמש ותיק

אתה מבקש תשלום מראש או deposit מראש או שזה 100% תשלום בצ'ק אין? אני תוהה איך הם יודעים שכרטיס האשראי לא תקני אם הם לא מחייבים כלום.

14. unsullied

unsullied משתמש ותיק

תודה על הפירוט הנודדת.
    לגבי השכרות רכב רציתי להוסיף שיש לי ניסיון טוב עם מציאת דילים ב
    autoslash.com
    priceline.com

Judith ו-הנודדת אוהבים את זה.
  15. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

תודרבה על השיתוף.
    דרך אילו אתרים למשל ? רוב החברות הגדולות נמצאות רק במרכז וכולם לרוב נותנים הצעות מחיר זולות יותר רק אם אתה בא "פיזית",
    בטלפון לרוב מנפנפים.

אני בדיוק שוכר רכב לחברת משפחה וזה יקר מאד [hertz], מחפשים אלט'

16. משקיע חובב לא מקצועי

משקיע חובב לא מקצועי משתמש רשום

אם אפשר לקבל פרטים על חברות בילאומיות בישראל במחירים זולים, אבל ללא כרטיס אשראי עם ביטוח, האם ניתן למצוא מחירים חותר טובים מהמוצעים בסוכנויות בארץ?
    תודה רבה

17. Shadows

Shadows משתמש ותיק

תודה רבה, מידע מועיל מאוד! מצפה בקוצר רוח למנה העיקרית - טיסות

nomad אוהב/ת את זה.
  18. Anonymous86

Anonymous86 משתמש רשום

וואוו איזה דיון שווה!! בתור חובב מציאת דילים טובים נראה לי שיש לי עוד הרבה ללמוד מ @הנודדת ! תודה

עוד טיפ לאוסף:
    השכרת רכב דרך אתר אקספדיה - ברוב המקרים אפשר להזמין ללא תשלום מראש ועם אפשרות לביטול חינם ממש עד לשעת איסוף הרכב - כלומר זאת הזמנה ללא תשלום מראש כלל, שזה חוסך בהתעסקות בקבלת ההחזר הכספי במידה ומבטלים וגם מאפשר להשתמש באתר כמו autoslash שמנטר ושולח מייל אם יש ירידת מחיר על השכרת הרכב...

nomad ו-הנודדת אוהבים את זה.
  19. לארוצה

לארוצה משתמש ותיק

נהדר, תודה.
    לגבי ביטול השתתפות עצמית בהשכרת רכב, שירביט היחידים בארץ שמוכרים את זה כשירות נפרד מביטוח נסיעות. בפעמים שבדקתי זה גם היה זול מהצעות של חברות בחו"ל שמציעות ביטוח כזה, מה גם שמשפטית אעדיף חברה ישראלית.
    היה לי ניסיון טוב עם שירות שנקרא פאפם פאפם, חסכו לי לא מעט בהשכרת רכב.
    יש אתר ישראלי שנקרא carrent וגם אצלם נתקלתי במחירים מאוד תחרותיים בהזמנת השכרה בחו"ל.

Anonymous86 אוהב/ת את זה.
  20. nr123

nr123 משתמש רשום

ממליץ על Hostelworld להזמנת מיטה או חדר באכסניה.
    השתמשתי באתר הזה להזמנת לינה בעשר אכסניות במהלך הטיול האחרון שלי.
    המחירים שהופיעו לי בחיפוש היו לרוב יותר זולים מBooking.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
אם לא קראתם אז בבקשה: 6 סיבות להפסיק לחסוך ולהתחיל לבזבז כסף ! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏24/4/16
איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏7/5/20
איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏16/4/20
מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏25/12/19
איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏4/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.