• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שחרור אכ"ע - מעבר מביטוח מנהלים לקופת גמל

yk2000

משתמש רשום
דירוג
4
שלום, אני שוקל לסגור את פוליסת ביטוח המנהלים שלי עם מקדם מובטח של 202 ולעבור לקופת גמל ב-IRA בעיקר כדי להוזיל דמי ניהול.

חוץ מההשלכות של ויתור על המקדם המובטח, נאמר לי שיש גם השלכות שכרגע יש לי "שחרור" ואם אני עושה את המעבר לא יהיה לי שחרור.

אני מקבל מסרים סותרים לגבי מהו אותו השחרור מהסוכן שלי, חברים והאינטרנט, מה גם שנראה שיש כמה שחרורים שונים. אשמח שתעזרו לי לעשות סדר.

ממה שאני מבין אבל לא בטוח לגביו: באירוע של אכ"ע, המבוטח מקבל כספים של אכ"ע בקמום המשכורת, אבל התשלומים של אכ"ע נגמרים בגיל הפרישה ואז צריך כספים פנסיוניים מהמדינה או צבירה אישית.

1. שחרור הוא סעיף בפוליסת אכ"ע של המעסיק שאומר שאם מופעל אכ"ע, אז הפוליסה של אכ"ע בנוסף לתשלום של אכ"ע תפקיד בשם המבוטח כספים פנסיוניים במקום תגמולים ופיצויים שהיו מופקדים על ידי העובד והמעסיק אם העובד היה ממשיך לעבוד. האם זה נכון?

2. לאן הכספים האלו מופקדים - לפוליסה של אכ"ע או למכשירים הפנסיוניים של המבוטח (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים)

3. האם זה סביר וחוקי להתנות הפקדת הכספים במוצר פנסיוני כזה או אחר כמו שנאמר לי? במה זה תלוי?

4. מה אני מחפש בדיוק בפוליסת אכ"ע או במקום אחר כדי לוודא את זה?

5. האם צפויים שינויים רגולטוריים או של השוק באיזור הזה שאמורים להשפיע על ההחלטה שלי?

תודה רבה!

שלום, אני שוקל לסגור את פוליסת ביטוח המנהלים שלי עם מקדם מובטח של 202 ולעבור לקופת גמל ב-IRA בעיקר כדי להוזיל דמי ניהול.

חוץ מההשלכות של ויתור על המקדם המובטח, נאמר לי שיש גם השלכות שכרגע יש לי "שחרור" ואם אני עושה את המעבר לא יהיה לי שחרור.

האם הגעת לבירור העניין? האם אכן לא ניתן להוסיף נספח שחרור במקרה של ביטוח אכ"ע ללא ביטוח מנהלים?

2. לאן הכספים האלו מופקדים - לפוליסה של אכ"ע או למכשירים הפנסיוניים של המבוטח (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים)

3. האם זה סביר וחוקי להתנות הפקדת הכספים במוצר פנסיוני כזה או אחר כמו שנאמר לי? במה זה תלוי?

חברת הביטוח נכנסת לנעליך ולנעלי המעסיק וממשיכה להפקיד את הפרמיות לביטוח הפנסיוני במקומכם.
זה תלוי בדף פרטי הפוליסה האישיים שלך, יש חברות ביטוח שמאפשרות מראש, יש כאלה שאם צפנה אליהם יתקנו את האישור בדיעבד
אבל חוזה ביטוח והפרטים שלו הם חוזה לכל דבר ואי אפשר להבריח את המבטח לשנות את פרטי ההסכם כך שאם חברת הביטוח לא מעוניינת
תאלץ לוותר או לפתוח ביטוח בחברה שכן מאשרת.
לפני שאתה עושה פעולה בלתי הפיכה תבדוק, הסוכן לא תמיד משתדל עבורך ביחוד אם זה כדי לניד כספים החוצה ולכן שווה לך לפנות לפניות הציבור של חברת הביטוח בשאלה ישירה, יכול להיות שזה יעזור.

ממה שהבנתי, לחברה שלי יש הסכם עם מספר חברות לאכ"ע, כך שרוב החברות הגדולות שיש בהם ביטוח מנהלים, יש גם פוליסת אכ"ע. אבל באמת נאמר לי (גם ע"י סוכן שלנו וגם על ידי שכר בחברה) שאין שחרור אם אין ביטוח מנהלים או ביטוח מנהלים הוא לא באחד הגופים הגדולים שיש בהם פוליסת אכ"ע

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
kazazo אכ"ע - שחרור מהפקדות וקופת גמל צרכנות פיננסית 10
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A שחרור רישום בטאבו נדל"ן 1
Kipodi שירות שחרור ממכס והקצאת אשראי צרכנות פיננסית 5
McMurphy שחרור מהפקדות מחד וגביית פרמיות מאידך, הילכו שניהם יחדיו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F שחרור קיטור על קבוצות ברשת חברתית כלשהי אוף טופיק 4
amidar שחרור נעילת ipad air 2 אוף טופיק 8
korma עזרה בפענוח סעיף של דמי ניהול ומהו "שחרור" ? צרכנות פיננסית 6
amidar קצת שחרור קיטור, דברים הזויים, ופקס חינם :) אוף טופיק 30
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I ביטוח אכ״א ומעבר מעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I אכ''ע לבעלי קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק הוצאת אכ״ע מקרן פנסיה והעברתו לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
R אכ"ע כבר לא חובה? צרכנות פיננסית 9
M ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי? צרכנות פיננסית 21
שמוליק קיפוד מיסוי על הפרשות אכ"ע מיסים 7
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
A ביטוח אכ"ע צרכנות פיננסית 25
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה