• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרם הגנה

מה אתם אומרים על זה? (אותו קרם - SPF שונה)

כפי שהסברתי קודם בשרשור, הבנתי שטעיתי כשהסתמכתי על EWG שהמליץ על מסננים פיזיים.

יש מסננים כימיים שעומדים בתקנים האוסטרלי והאירופאי (הנחשבים למחמירים ביותר) ולכן מומלצים.
דווקא מסנני הגנה אמריקאיים, כמו זה שהפנית אליהם, הרבה פעמים נעדרים את התקנים המחמירים הללו. הם עלולים לספק הגנה נחותה לעומת מסנני הגנה מקומיים כמו של ד"ר פישר וסקין גארד שהינם בעלי תקן אוסטרלי ואירופאי.

אמזון UK הוא כנראה מקום טוב יותר מאמזון US לאיתור מסנני הגנה.

נערך לאחרונה ב:
אתה יכול לתת דוגמה?

דווקא בדיוק קראתי שמסננים פיזיים הכי טובים נגד UVA. אז התגובה שלך קצת מבלבלת אותי.

בהתחלה קראתי כתבה שבה ד"ר מרינה לנדאו, מומחית לרפואת עור, ציינה:
"ברוב המסננים של החברות הטובות יש חומרים נגד קרינת ‭,UVA‬ וצריך לבדוק שקונים תכשיר בעל הגנה מקסימלית. המסננים הטובים יותר הם פיזיקליים – הם פחות נעימים למריחה, נשארים על פני העור ודוחים את קרינת השמש. המסננים האלה מומלצים לילדים, כי אין בהם ספיגה של כימיקלים."

כלומר אם אני מבין נכון הכוונה בעיקר ל-Zinc Oxide.
ואז קראתי את המאמר שקישרת אליו של EWG, והם גם מציינים ש-Zinc Oxide מסנן טוב מפני UVA:

The sunscreens that receive EWG’s highest ratings for UV protection and balance tend to contain the mineral zinc oxide. While zinc doesn’t provide ultra-high SPF, it produces a relatively equal degree of UV protection across the spectrum.

@OnTheVerge בקרם שנתת כדוגמה קודם יש Titanium Dioxide.

נכון, זהו חומר פעיל שנמצא בדרך כלל במסננים פיזיים והומלץ על ידי EWG אך איני יודע עד כמה אני סומך עליהם בשלב זה. הם יוצאים נגד חומרים שאיגוד רופאי העור האמריקאי חוזר ואומר שהם בטוחים לשימוש.
בדיקות של Consumer Reports על מסנני הגנה בארה"ב הראו שמסנני קרינה כימיים מספקים הגנה טובה יותר ממסנני קרינה פיזיים.
ציטוט מהאתר שלהם:
Dermatologists often recommend titanium and zinc formulas for children and people with sensitive skin. However, in the past six years of sunscreen testing, we haven’t found a mineral product that offers both top-notch UVA and UVB protection, and meets its labeled SPF, says Susan Booth, the project leader for our sunscreen testing.

בכל מקרה, אני מעדיף להסתמך על תקנים רשמיים מחמירים כמו האוסטרלי והאירופאי ולא על אתרים ספק קיקיוניים או על דעת יחיד. לכן אני רוכש קרם הגנה מקומי, בעל SPF 30-50, שמתהדר בתקנים האלה. בחירה בטוחה מבחינתי וגם לא כל כך יקרה.

נערך לאחרונה ב:
ציטוט מהאתר שלהם:
ומשפט אחרי זה הם המליצו על שני מסננים פיזיים, שיש בהם כ-18-20% zinc oxide, כמו אצל ניוטרוג'ינה. ראיתי שיש גם מסננים עם 4-5%, אולי שם ההגנה פחות טובה. טוב שורה תחתונה קשה מאוד להגיע למסקנה. אני התרשמתי שהקרם Neutrogena Sheer Zinc Oxide הוא אפקטיבי מאוד נגד UVA, והדבר היחיד שמטריד אותי זה כמה לבן הוא משאיר ואם אראה איתו כמו זומבי.

רק הערה לוויכוח ה"מלומד" פה...

קרמים מבוססי טיטניום, ושות', נוטים להישטף בקלות במים ובזיעה....

קרם הגנה זה נחמד, אבל אם אחרי טבילה של 5 דקות הוא נשטף....

רק הערה לוויכוח ה"מלומד" פה...

קרמים מבוססי טיטניום, ושות', נוטים להישטף בקלות במים ובזיעה....

קרם הגנה זה נחמד, אבל אם אחרי טבילה של 5 דקות הוא נשטף....
מה הכוונה "ושות'"? כי zinc oxide הוא חומר די עמיד במים.

הוא מינרל, שבא בצורת אבקה. למיטב זכרוני הוא גבישי...

הוא עמיד למים, במובן שאינו מסיס, אבל אלא אם הוא נמצא בתמיסה ש"תדביק" אותו לעור הוא פשוט ישטף.

כן, זה מצריך חומרים שידביקו אותו. לא חושב שזו בעיה ובפועל בקרמים הוא לא נשטף אחרי 5 דקות במים.

כן, זה מצריך חומרים שידביקו אותו. לא חושב שזו בעיה ובפועל בקרמים הוא לא נשטף אחרי 5 דקות במים.
חצי שעה?

אני רק אומר, שזאת נקודה לחשוב עליה.

@sagilevi
מצאתי באמזון UK מסנני הגנה עם SPF 50 (הגנה מקרני UVB) ו-5 כוכבי הגנה מקרני UVA:
הראשון הוא Sunsense שנמכר ב-4.27 ליש"ט ל-100 מ"ל. השני הוא Altruist ב-3.75 ליש"ט ל-100 מ"ל.
על פניו, שני אלה מספקים את ההגנה הטובה ביותר במחיר נמוך יחסית.

גם קרם ההגנה של ניבאה עם SPF 50+ ו-4 כוכבי הגנה מקרני UVA נחשב מצוין, אך מסיבה כלשהי הוא מתומחר באופן דומה - 4.25 ליש"ט ל-100 מ"ל.

קניתי את הקרם של Altruist SPF30. עושה רושם מאוד חיובי עד עכשיו.
יש לו גם חבילה של ליטר שהיא אפילו יותר משתלמת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
S הגנה על מניות שוק ההון 7
מ הגנה מפני גנבת זהות צרכנות פיננסית 25
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0
Y הגנה על תיק מנייתי שוק ההון 15
M הגנה מפני אינפלציה/קריסת הכלכלה המקומית אוף טופיק 17
D הגנה על חסכון לדירה שוק ההון 8
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
A הגנה מפני אינפלציה שוק ההון 2
T פק"מ צמוד עם הגנה -- קיים במציאות או בדמיון? שוק ההון 19
מרק סרפדים הגנה על כספים במיטב-דש במסלול IB שוק ההון 1
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
ק הגנה במקרה גירושים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 186
ס תיק level-up עם הגנה למדד שוק ההון 3
ארגמן הגנה כנגד עליית המדד שוק ההון 8
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
CarpeDiem הגנה מירידה במחירי הדיור באמצעות משכנתא בריבית קבועה? שוק ההון 10
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back