• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קידום או משכורת

annona

משתמש בכיר
דירוג
1,346
הי,
פונה לחכמת ההמונים בעלי הניסיון (והפנגיסטים :)) כאן בפורום כדי לקבל דעות שבתקווה יעזרו לי להחליט בתבונה.
אז אחרי הרבה דם יזע ודמעות התקבלתי לאחת מחברות הפאאג(נטפליקס סורי, אבל אתם כבר לא), ובמקביל לתהליך שלקח חודשים רבים גם הוצע לי, שלא מיוזמתי, מעבר לתפקיד בצוות אחר שמהווה קידום מבחינתי במקום העבודה הנוכחי.
התפקיד המיועד בפאאג יהיה דומה למה שעשיתי עד כה(פיתוח) ואילו הקידום בחברה הנוכחית יהיה למשרה טכנית בעלת אופי ניהולי, משמע יותר אחריות מבחינתי וקידום בדרגה.
מבחינת מספרים, בפאאג השכר החודשי יהיה גבוה יותר בכ ~20א שקלים(בtc) בערך עם מניות יציבות הרבה יותר, עוד לא קיבלתי חוזה מהמקום הנוכחי אבל זה הכיוון המסתמן, לא חושב שירצו להשוות.
כמו כן ההפרשה לקהש היא מכל השכר בפאנג לעומת המקום הנוכחי ובנוסף נראה שהתנאים בפאנג טובים יותר(ימי חופשה, חופשת לידה לגבר ארוכה יותר, קורסים וכנסים, פינוקים וכו) .
מבחינה אישית, טוב לי במקום הנוכחי, מוערך, מוביל, אין תלונות מה שנקרא :)
הדילמה היא כזאת, מצד אחד טוב לי במקום הנוכחי, נראה שקיבלתי בהפתעה אחלה תפקיד עם אחלה של אתגרים וגם השכר בסופו של יום הוא של הייטקיסט ממוצע, ככה שלא נמוך במיוחד.
מצד שני תפקיד בחברת ענק בעלת שם(יעזור בעתיד?), שהרבה היו רוצים להתקבל אליה, הרבה יותר כסף ועם זאת לא מעט סיכון מבחינתי, לא יודע אם יהיה לי טוב שם מבחינה חברתית, אולי גם בפן המקצועי תהיה ירידה ועוד הרבה סימני שאלה.
בהסתכלות על העתיד אין לי מושג מה יביא אותי מהר יותר למטרות שלי, מבחינה כלכלית כנראה שבאחת מחברות הפאנג שאליה התקבלתי, מבחינה מקצועית יכול מאוד להיות שבתפקיד שהוצע לי, כנראה גם מעבר למקום עבודה חדש אם ארצה בעתיד יהיה לתפקיד מקביל ולא למה שאני מתעסק בו היום.
מישהו היה בסיטואציה דומה? מה דעתכם?

הוצע לי, שלא מיוזמתי, מעבר לתפקיד בצוות אחר שמהווה קידום מבחינתי במקום העבודה הנוכחי.
אם זה נתפס גם ע"י החברה הנוכחית כקידום שלך, המשמעות היא שיש לך נתונים טובים להיות מוערך גם בחברת הפאאג במהלך הזמן ולהתפתח שם, לא כך?
אין לי מושג מה יביא אותי מהר יותר למטרות שלי
שאלת השאלות :)
האם המטרה שלך היא להתקדם מקצועית, להתפתח, להשתכר עוד יותר טוב?
האם המטרה שלך היא איזון טוב בין העבודה והחיים הפרטיים?
האם המטרה שלך היא להגיע לעצמאות כלכלית בגיל מסוים? להפחית אחוזי משרה? לשנות מקצוע? לפתוח עסק?
תתחיל מלבחון מה המטרה המועדפת שלך, זה עוזר בקבלת החלטות...

לפני שנתיים הייתי בחברת הייטק גדולה וחיפשתי לעבור לפאאנג. עצרתי את החיפוש כשהציעו לי קידום לניהול בחברה. לאחר שנה עברתי לפאאנג.
ניהול נתן לי ניסיון בתפקיד חדש, פיתח אותי לא מעט והכין אותי יותר טוב לסביבה של פאאנג. האם הייתי מסתדר בפאאנג בלי הניסיון הניהולי? כנראה שכן.
הדעה שלי היא ששתי הבחירות שלך טובות. אם לא תלך לפאאג עכשיו, תוכל ללכת עוד שנה. מצד שני, מהחוויה שלי, החיים בפאאג ממש טובים ולא רק בגלל הכסף אלא גם שאר התנאים ואיכות האנשים.

לא חושב שיש כאן שאלה בכלל.
עם כל הכבוד להתקדמות ופיתוח אישי וכו', אנחנו בעבודה בשביל כסף.
אז 20k יותר + נטפליקס = פאק יה.
חשוב לפעמים להתמקד ולזכור את המטרות הבסיסיות שלנו.

פאאג לא נשמע טוב:> (זה גם צריך להיות מאאג עכשיו כי פייסבוק היא בעצם מטא)...
בכל מקרה לדעתי האישית אם רק עכשיו "נזכרו" לתת לך את הקידום בחברה שבה אתה עובד - תעבור.

אני לא יודעת לאיזו מהחברות אתה עובר אבל אם יש לה רפרשים טובים אז להבדל של 20K (בחודש!) יש עוד פוטנציאל לגדול (בהרבה).

בנוסף, כמו ש- @בת העמק כתבה, אם גם בחברה שלך רוצים לשמר אותך על ידי קידום כנראה שאתה טוב. כך שגם ב- מאאג(?) יש לך פוטנציאל להתקדם ואז ההבדל ב- TC יהיה עצום.

אז אחרי הרבה דם יזע ודמעות התקבלתי לאחת מחברות הפאאג
יאאלה, קצור את פירות ההשקעה. אם לא יהיה לך טוב יהיה הרבה יותר קל להתקדם עם אחת מהחברות האלו ברזומה.

שיהיה בהצלחה בכל מה שתבחר.

לא חושב שיש כאן שאלה בכלל.
עם כל הכבוד להתקדמות ופיתוח אישי וכו', אנחנו בעבודה בשביל כסף.
אז 20k יותר + נטפליקס = פאק יה.
חשוב לפעמים להתמקד ולזכור את המטרות הבסיסיות שלנו.
גם איזון בית-עבודה, יחסים טובים עם עמיתים לעבודה ועם המנהלים, וביטחון תעסוקתי - אלו פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון.
לא תמיד "יותר כסף = יותר טוב"... בסופו של דבר כסף תמיד יבוא עם תג מחיר. אין ארוחות חינם בעולם.

אם זה נתפס גם ע"י החברה הנוכחית כקידום שלך
בוודאי.
האם המטרה שלך היא להתקדם מקצועית, להתפתח, להשתכר עוד יותר טוב?
תמיד ישנה השאיפה לפרוץ גבולות בכל התחומים. אני מניח שאאלץ לעשות ויתור כלשהו בבחירה שלי.
את האמת אני לא יודע אם המעבר שלי בחברה הנוכחית מעיד עליי משהו, אני מאוד מקווה שכן, אבל אולי האפשרות השניה היא פשוט לסתום חור בזול.

@Wonko תודה!
נראה שגם אתה וגם דורון מציגים קו דומה בתור כאלו שעובדים שם. כנראה זה אומר משהו.

הייתי מתייעץ עם קולגות שעובדים באותה חברה בשביל לקבל בטחון במעבר,
לא מכיר יותר מדי, אחת הסיבות שבחרתי להתייעץ כאן.
אני לא יודעת לאיזו מהחברות אתה עובר אבל אם יש לה רפרשים טובים אז להבדל של 20K (בחודש!) יש עוד פוטנציאל לגדול (בהרבה)
תודה על זה, זה משהו שאני אבדוק, שכחתי מזה לגמרי.
גם איזון בית-עבודה, יחסים טובים עם עמיתים לעבודה ועם המנהלים, וביטחון תעסוקתי - אלו פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון.
אני לגמרי איתך בזה, אלו דברים שבסוף אפשר גם לתרגם לכסף.

לא תמיד "יותר כסף = יותר טוב"... בסופו של דבר כסף תמיד יבוא עם תג מחיר. אין ארוחות חינם בעולם.
זה מאוד נכון. העניין הוא שספציפית, במקרה הזה, אני לא בטוחה שהקידום שהוא קיבל לא יבוא עם "תג מחיר" אפילו יותר גבוה.
פות"ש כתב:
נראה שקיבלתי בהפתעה אחלה תפקיד עם אחלה של אתגרים וגם השכר בסופו של יום הוא של הייטקיסט ממוצע, ככה שלא נמוך במיוחד.
כלומר למרות שהוא קיבל קידום ועובר לתפקיד ניהולי השכר שלו עולה ל-"הייטקיסט ממוצע". מה שאומר שבחברה הזו אפילו משכורת ממוצעת כבר מגיעה עם "מאמצי שימור" ותפקיד ניהולי, ולכן (לדעתי) גם תבוא עם ציפיות וכמו שכתבת "תג מחיר". בנוסף הוא יעבור צוות ויעבוד כנראה עם אנשים אחרים כך שגם בנושא הזה אין ביטחון שהיחסים ימשיכו להיות טובים כפי שהיו לו עד עכשיו. כך שבסופו של יום הוא יכול לצאת קירח מכאן ומכאן.

לעומת זאת בחברת ה"פאאג" הוא יעשה את אותו התפקיד שהוא עשה כך שאני מניחה שהוא מצטרף בדרגה לא גבוהה. בחברות האלו בדרגות הנמוכות יש פחות ציפיות (ובגלל זה, אם אתה טוב, אז יחסית קל להתקדם). רק בדרגות הגבוהות מתחיל להיות קשה להמשיך ולהתקדם בגלל שהציפיות עולות.

ברור. אין שאלה שהדברים האלה חשובים..
אבל המשכורת בחשיבות עליונה וכשכל הפרמטרים האלה ככל הנראה דומים והמשכורת גבוהה בהרבה - אז אין מה לחשוב בכלל.

פאאג פשוט... פאאג

גם אם זה לא יסתדר, אחרי החברות האלה תוכל להמשיך בקלות למקומות אחרים

אם כבר הקפיצו, @annona , בא לך לעדכן?
מעניין אותי המחשבות וההחלטה הסופית.
בתור אחד שעזב עכשיו את הפאאנג אחרי כמה שנים חזרה להייטק הישראלי

אם כבר הקפיצו, @annona , בא לך לעדכן?
מעניין אותי המחשבות וההחלטה הסופית.
בתור אחד שעזב עכשיו את הפאאנג אחרי כמה שנים חזרה להייטק הישראלי
היית בגל המפוטרים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
גרהם קידום אוריינות פיננסית במסגרת התנדבותית התפתחות אישית 22
D קידום הכנסה על בסיס תחביבים ומיומנות אוף טופיק 14
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה