• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופות גמל ישנות - מה לעשות?

• פותח הנושא noy
  • פורסם בתאריך

noy

משתמש רשום
דירוג
0
היי ההורים וסבים שלי פתחו לי 2 קופות חיסכון והפקידו סכומים קטנים בשנים 1990-1995. הם עברו ל 2 חברות שונות

אחת הקופות גמל נמצאת בפסגות וצברה 19 אלף שח
והשניה נמצאת ב כלל וצברה 80 אלף שח

שניהם לוקחים 1.05% דמי ניהול על הצבירה
ושניהם לא להיט מבחינת תשואה - לפחות לא מבחינתי
בשניהם רוב הכסף הוא מרווח הון (אזור ה 75%)

השאלות:
1. לפי מה שאני מבין לא שווה לי למשוך את הכספים לחשבון בנק
כי הכספים הקיימים וגם אלו שיצטברו הם פטורים ממס גם לפני גיל 60 ועדיף להשאיר אותם בקופות גמל

2. בהתחשב והכספים פטורים ממס גם לפני גיל פרישה (עכשיו והלאה), האם יש אפשרות לנייד את הקופת גמל באותה חברה למסלול אחר? והאם אפשר להעביר לחברה אחרת לגמרי - ובשני המקרים עדיין ישאר היתרון שהכסף פטור ממס, גם זה שייצטבר מהרווחים?

3. אחרי שיחה עם כלל הבנתי שהם עובדים עם סוכנים - המוקדנית הציעה להוריד את הדמי ניהול ל 0.7% ואמרה שדרך סוכן אפשר אולי להשיג הטבה יותר טובה. האם זאת אותה מדיניות כמו בפסגות? ומה כדאי לעשות בנושא?

תודה מראש

לפי מה שאני מבין לא שווה לי למשוך את הכספים לחשבון בנק
כי הכספים הקיימים וגם אלו שיצטברו הם פטורים ממס גם לפני גיל 60 ועדיף להשאיר אותם בקופות גמל
תלוי בדמי הניהול. לרוב מעל 0.3%, כן שווה למשוך לחשבון הבנק ולנהל את ההשקעות עצמאית למרות הטבות המס.

אם אין עניין בניהול עצמאי, אז שווה להשאיר ופשוט לחפש להוריד דמי ניהול.

בהתחשב והכספים פטורים ממס גם לפני גיל פרישה (עכשיו והלאה), האם יש אפשרות לנייד את הקופת גמל באותה חברה למסלול אחר? והאם אפשר להעביר לחברה אחרת לגמרי - ובשני המקרים עדיין ישאר היתרון שהכסף פטור ממס, גם זה שייצטבר מהרווחים?
ניתן להחליף מסלול וניתן לנייד לכל חברת גמל אחרת ולשמור על הטבות המס.

ומה כדאי לעשות בנושא?
לברר בכל חברות הגמל אלו מסלולי השקעה יש להם ואלו דמי ניהול הם מציעים.
לקרוא את בלוג הסולידית בנושאי השקעות כדי לקבל את הכלים להחליט איזה מסלול מתאים לך ורצוי (אסור לנו לייעץ לך).
לבחור את החברה שמציעה את השילוב מסלול/דמי ניהול האופטימלי מבחינתך.

תלוי בדמי הניהול. לרוב מעל 0.3%, כן שווה למשוך לחשבון הבנק ולנהל את ההשקעות עצמאית למרות הטבות המס.

אם אין עניין בניהול עצמאי, אז שווה להשאיר ופשוט לחפש להוריד דמי ניהול.

לברר בכל חברות הגמל אלו מסלולי השקעה יש להם ואלו דמי ניהול הם מציעים.
לקרוא את בלוג הסולידית בנושאי השקעות כדי לקבל את הכלים להחליט איזה מסלול מתאים לך ורצוי (אסור לנו לייעץ לך).
לבחור את החברה שמציעה את השילוב מסלול/דמי ניהול האופטימלי מבחינתך.

אני משקיע כרגע בקרנות ותעודות סל. אין לי תיק השקעות אחר וכרגע לא מעוניין. במידה ואני יקח את הכסף וישקיע באיזה קרן או תעודת סל גם שם יש דמי ניהול דומים רק ששם אני יצטרך לשלם 25% מס על הרווחים

האם ניתן להעביר את הכסף ולשמור על הטבת מס רק בקופות גמל או שאפשר גם בתקופת גמל להשקעה ? אם אני מעביר לקופה אחרת או חברה אחרת זה אומר שהכסף לא נזיל כמו היום ? או שזה שומר גם על הנזילות

אחרי ניוד נשמרים הפטור ממס והנזילות.

אי אפשר לנייד לגמל להשקעה (למרות שבשניהם המילה "גמל", הם לא ממש קשורים).

דמי הניהול של קרנות קיימים בגמל ודומיו בשם אחר: הוצאות ניהול השקעות. דמי הניהול של גמל הם בנוסף לזה.

היה לי סיפור דומה משלך, קופת גמל ישנה ב"כלל", ברגע שביצעתי משיכה התקשרה אליי מישהי ואמרה לי שהם פטורים ממס (שלא ידעתי) ואמרה לי לשקול שוב את המשיכה, בנוסף עדכנה לי את הדמי ניהול ל 0.5%, לבסוף העברתי את הקופה לאינטרגמל ב- 0.35% עד היום במסלול S&P 500, לא רואה סיבה משמעותית להעביר את הכסף למקום אחר

אם פודה אותם כעת:
הכספים שיצטברו עד 2020 גם פטורים ממס? לא רק אלו שנצברו עד 2008?
לא ברור לי המשפט הזה פשוט:
י הכספים הקיימים וגם אלו שיצטברו הם פטורים ממס גם לפני גיל 60 ועדיף להשאיר אותם בקופות גמל

@Shlomi Z

גם הרווחים העתידים פטורים ממס, אבל אי אפשר להפקיד עוד (או, מה שיופקד יהיה חייב מס, והחלק הישן לא).

אם פודה אותם כעת:
הכספים שיצטברו עד 2020 גם פטורים ממס? לא רק אלו שנצברו עד 2008?
זו לא קופת גמל לתגמולים (או קופת גמל פנסיונית שניתן שהמעסיק יפקיד אליה במקום לקרן פנסיה).

מדובר בקופת גמל ישנה של דור ההורים שלנו שהאופציה להפקיד אליה נעצרה ב2006.
התנאים בקופה הזו היו:
1. לשלם המון דמי ניהול.
2. נזיל מתום 15 שנה לפתיחת הקופה.
3. פטור ממס על כל הרווחים.

תודה לכולם !

היה לי סיפור דומה משלך, קופת גמל ישנה ב"כלל", ברגע שביצעתי משיכה התקשרה אליי מישהי ואמרה לי שהם פטורים ממס (שלא ידעתי) ואמרה לי לשקול שוב את המשיכה, בנוסף עדכנה לי את הדמי ניהול ל 0.5%, לבסוף העברתי את הקופה לאינטרגמל ב- 0.35% עד היום במסלול S&P 500, לא רואה סיבה משמעותית להעביר את הכסף למקום אחר

אינטרגמל נמכרו ל MORE, מה השם של הקופת גמל הזאת? ואיך החברה הזאת MORE ? ראיתי שהם חדשים יחסית אבל תשואות גבוהות

דמי הניהול הנוכחיים שלהם גבוהים. ה-0.35% רק נשאר ללקוחות שכבר היה להם את זה.

אוקיי.. המלצה של מישהו לקופת גמל עם דמי ניהול באזור ה 0.5% ומעטה עם חשיפה גבוהה למניות ?

אוקיי.. המלצה של מישהו לקופת גמל עם דמי ניהול באזור ה 0.5% ומעטה עם חשיפה גבוהה למניות ?
לקל גמל יש 0.3% על כל המסלולים שלהם (כולל מסלולים שמחקים מדדי מניות).
מצד שני, הם חדשים ושירות הלקוחות שלהם יכול להשתפר. עדיין משתלם לדעתי.

אם צריך איש קשר בנוגע ל
לקל גמל יש 0.3% על כל המסלולים שלהם
גש לפרטי.
* מהעולה בפורום, בעייתים מאד בשירות לצערנו.

יש בהלמן אלדובי גם מסלולים מחקים.
עם צבירה של 100K תוכל לקבל 0.5%~.
גם גש לפרטי.
* מנסיוני, פחות גרועים משאר החברות. [אני שמה כעת ]

אוקיי.. המלצה של מישהו לקופת גמל עם דמי ניהול באזור ה 0.5% ומעטה עם חשיפה גבוהה למניות

בעמוד הקודם בפורום יש שרשור בנושא "יש קבוצת רכישה IRA שמקבל מצטרפים חדשים" ומוזכרת שם קבוצת רכישה במיטב ב-0.2% . שים לב שזה IRA, הקבוצה עדיין פתוחה למצטרפים חדשים (נכון לשבוע שעבר), אבל טכנית צריך לפחות 100 אלף שח להצטרפות. כיוון שיש לך סכום קרוב, סביר להניח שהם יתגמשו

בעמוד הקודם בפורום יש שרשור בנושא "יש קבוצת רכישה IRA שמקבל מצטרפים חדשים" ומוזכרת שם קבוצת רכישה במיטב ב-0.2% . שים לב שזה IRA, הקבוצה עדיין פתוחה למצטרפים חדשים (נכון לשבוע שעבר), אבל טכנית צריך לפחות 100 אלף שח להצטרפות. כיוון שיש לך סכום קרוב, סביר להניח שהם יתגמשו

אם אני מעביר את הקופת גמל שלי ל IRA בדמי ניהול של 0.3% לדוגמא ומשקיע בקרנות ותעודות סל זה עדיין משתלם? כי בסופו של דבר אני לא ישקיע במניות בעצמי.
לדוגמא
קופת גמל רגילה דמי ניהול של 0.6% + הוצאות ניהול השקעות
או
IRA עם דמי ניהול של 0.3% + דמי ניהול של קרנות ותעודות סל
מה יותר גדול בסופו של דבר והאם ההפרש מצדיק IRA ?

כן ובגדול!
למה מה החישוב
נגיד ולקחתי קופת גמל באלטשולר שחם
דמי ניהול 0.6%
דמי ניהול השקעות 0.2%
דמי ניהול מהפקדות אין כי אני לא מפקיד

נגיד עשיתי קופת גמל IRA
דמי ניהול 0.3%
דמי ניהול של קרנות באזור ה 0.5%

נראה שזה אותו הדבר. יכול להיות שאם זאת הייתה קופת גמל שאני מפקיד המצב היה שונה.
ממה שאני רואה החסרון היחידי של קופת גמל היא החוסר בגמישות. אבל מניח שזה יכול להיפטר אם אני יבחר בקפידה את הקופת גמל עם השקעות שמתאימות לי. ואז החסרון קצת מורגש, מנגד יש לי "ראש שקט" בהתעסקות כלשהי

אשמח לתיקונים במידה ואני טועה

על מה אתה מדבר? רוב הקרנות הנפוצות הם פחות מ0.2% ואפילו פחות מ0.1%.
לא הרוב, יש עדיין הרבה קרנות עם 0.4 - 0.5 - 0.6 - 0.7 בעיקר הותיקות

בכל אופן הבנתי את הנקודה למצוא קרנות באזור ה 0.2% גג עם IRA של 0.3% ולהגיע לאזור ה 0.5%. חיסכון של 0.2-0.3%. לא מטורף אבל נחמד..

אשמח לדעת אם יש למישהו IRA עם דמי ניהול של 0.2 - 0.3 שאפשר להצטרף עם 100 אלף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ מתחיל להשקיע ושוקל לפדות קופות גמל ישנות וקופ״ג להשקעה לצורך כך + שאלה לגבי IB שוק ההון 14
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בובין חוט-השני פנסיונר מעל גיל 60 - קרנות השתלמות, קופות גמל והגיון בשיגעון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
B האם יש קופות גמל להשקעה בחו"ל, שאינן מניות בלבד נקובות בדולאר עם דמי נהול סבירים נא המלצותיכם פוסטים מאיכות נמוכה 9
A שאלות על קופות גמל שוק ההון 1
T השקעה במספר קופות גמל להשקעה- האם נותן ערך מוסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
E קופות גמל להשקעה ואזרחים אירופאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
ה האם נפתחו קופות גמל להשקעה IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ קרנות נאמנות, קרנות סל, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון שוק ההון 4
שם משתמש בעייתי האם יש בעיה בשתי קופות גמל להשקעה במקביל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M האם קופות גמל והשתלמות חייבות לאפשר עדכון פרטי מעסיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A קופות גמל וקרנות הפנסיה של אמי הפורשת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500 שוק ההון 52
A ריבוי קופות גמל וקופות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B האם יש קבוצות רכישה פתוחות ל-IRA/קופות גמל עוקבות S&P500? צרכנות פיננסית 2
ה מה לעשות עם קופות גמל לא פעילות אחרי יציאה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G שאלה בהבנת חלוקת תיק השקעות יחד עם קופות גמל שוק ההון 17
K איחוד קופות גמל שוק ההון 0
קוף שמבין קופות גמל, התייעצות דחופה. צרכנות פיננסית 5
B התייעצות בנושא קופות גמל וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
U איחוד / מיזוג קופות גמל להקשעה צרכנות פיננסית 1
U איחוד / מיזוג קופות גמל הלשקעה צרכנות פיננסית 2
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
נ קופות גמל להשקעה והקורונה שוק ההון 17
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
ע קופות גמל ira פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ברייטס דילמת קופות גמל שוק ההון 6
נ קופות גמל מהסוג הישן שוק ההון 13
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
C משקיע חדש שרוצה להשקיע לטווח ארוך - התייעצות לגבי קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות שוק ההון 24
M קופות גמל - שאלות ומיתוס שנשבר? שוק ההון 31
א קופות גמל להשקעה שוק ההון 20
O חישובי חשיפה של קרנות השתלמות\קופות גמל שוק ההון 0
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
B קופות גמל להשקעה מול תיק מנוהל שוק ההון 1
A העברת קופות גמל של מורים (רשף והילה - מנורה מבטחים) צרכנות פיננסית 10
R מעבר בין קופות גמל צרכנות פיננסית 4
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה