• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון של פפר

צעירים

משתמש סולידי
דירוג
24
היי :)
האם יש חלופה טובה לפיקדון של פפר לשנה (פריים + 1.4)?
הפיקדון הזה מצוין מבחינתי כיוון שהריבית יחסית גבוהה והכסף סגור רק לשנה וללא סיכון.
הבעיה היחידה זה ההגבלה של הסכום (עד 10K) וההגבלה שאפשר לפתוח רק חיסכון אחד כזה לכל חשבון. כלומר לפי מה שהבנתי אם הפקדתי פעם אחת וזה נגמר אני לא יכול לפתוח חיסכון נוסף מסוג זה.
אני מחפש תכנית אחרת שבה אוכל להפקיד סכום של כ20K לפרק זמן של שנה-שנתיים בריבית דומה.
יש דבר כזה?

אני מקווה שאתבדה, אבל מהחיפושים שלי לא מצאתי משהו שמתקרב לזה בפיקדונות.
יש כמה פיקדונות במזרחי טפחות או בבנק י-ם ששואפים לריבית הזאת אם נועלים את הכסף למספר שנים (למשל, 2.3% שקלי ל-5 שנים בבנק י-ם), אבל שום דבר ממה שמצאתי לא מתקרב לתנאי המבצע בפפר מהסיבה הפשוטה-שזה מבצע (גם רשום באפליקציה שזה לזמן מוגבל).
אגב, משיחה עם נציגי פפר התברר לי שאפשר לפחות פיקדון כזה שנה אחרי שנה, אם המבצע ימשך (1 לכל חשבון בו זמנית, אבל אפשר לפתוח שוב אחרי זה).

עריכה: נקודה מעניינת ששכחתי לציין-משיחה עם נציגי פפר גם התברר לי שלא מדובר בריבית דריבית, אלא בריבית פשוטה של פריים+1.4-שזה לא כזה ביג דיל כשמדובר בשנה ובסכום כזה, אבל מניח שלאורך זמן (בהנחה שהמבצע ימשיך) כדאי לשים לב לזה, כי יתחיל להתצטבר פער לטובת ריבית דריבית.

נערך לאחרונה ב:
עריכה: נקודה מעניינת ששכחתי לציין-משיחה עם נציגי פפר גם התברר לי שלא מדובר בריבית דריבית, אלא בריבית פשוטה של פריים+1.4-שזה לא כזה ביג דיל כשמדובר בשנה ובסכום כזה, אבל מניח שלאורך זמן (בהנחה שהמבצע ימשיך) כדאי לשים לב לזה, כי יתחיל להתצטבר פער לטובת ריבית דריבית
ניסיתי להבין מה כתבת כאן. אתה מתכוון שאחרי השנה, ניתן להפקיד שוב רק 10,000 שח ולא גם את הריבית שנצברה?

ניסיתי להבין מה כתבת כאן. אתה מתכוון שאחרי השנה, ניתן להפקיד שוב רק 10,000 שח ולא גם את הריבית שנצברה?

לא לזה התכוונתי, אבל גם זה נכון.
הכוונה שלי היא-שהריבית היא רק על הקרן. אין ריבית על הריבית שצברת (דה פקטו, הקרן תצבור ריבית מלמחרת יום ההפקדה, אבל על הריבית הזו לא תתקבל ריבית נוספת).
הדבר נכון לצערי גם על הפיקדון היומי (בריבית של 0.2% לשנה) ולפיקדון החודשי (בריבית של 0.2% לשנה גם הוא)-שגם עליהם מדובר על ריבית פשוטה ולא על ריבית דריבית, ומכיוון שבמקרה שלהם מדובר בפיקדונות מתחדשים, הבעיה חמורה יותר-כי תיאורטית סכום הריבית יעלה על הקרן ועדיין לא יצבור רווחים-והפיתרון היחיד יהיה למשוך ולהפקיד מחדש את הפר"י כל יום/חודש בשביל לזכות לריבית דריבית.
עם זאת, בהשוואה לריביות בשאר הבנקים-זה עדיין משתלם בעיניי. 0.2% ריבית פשוטה עדיפים מ-0.07% ריבית דריבית לטווח ארוך מספיק, ו-פריים+1.4 אחוז ריבית פשוטה לשנה זה כסף על הריצפה מבחינתי.

עריכה: זה עדיין לא נראה לי ברור מספיק, אז אתן דוגמה:
בוא נאמר שהפקדת לפר"י יומי שכזה 100,000 ש"ח. אתה תהיה זכאי לריבית של 200 ש"ח לשנה-בערך 0.55 ש"ח ליום.
זאת אומרת שיום לאחר ההפקדה, בבפר"י יהיו 100,000.55 ש"ח-אבל ה-0.55 ש"ח הזה לא יצבור ריבית, אף פעם. בסוף השנה, כשיהיו לך 100,200 ש"ח, הריבית של ה-200 ש"ח לא תמשיך לצבור ריבית-אלא עדיין תקבל ריבית רק עבור ה-100,000 ש"ח.
הדרך היחידה לגרום לריבית שלך לצבור ריבית (ה-200 ש"ח השנתי או ה-0.55 ש"ח היומי) הוא למשוך ולהפקיד מחדש את הקרן+הריבית (לאחר מס) מחדש כל יום-כך שסכום הקרן החדש יכלול את הריבית כל יום-שזה די מעצבן לטעמי.
לעומת זאת, בריבית דריבית, אתה ממשיך לקבל ריבית גם על הריביות שצברת אוטומטית.

נערך לאחרונה ב:
לא לזה התכוונתי, אבל גם זה נכון.
הכוונה שלי היא-שהריבית היא רק על הקרן. אין ריבית על הריבית שצברת (דה פקטו, הקרן תצבור ריבית מלמחרת יום ההפקדה, אבל על הריבית הזו לא תתקבל ריבית נוספת).
הדבר נכון לצערי גם על הפיקדון היומי (בריבית של 0.2% לשנה) ולפיקדון החודשי (בריבית של 0.2% לשנה גם הוא)-שגם עליהם מדובר על ריבית פשוטה ולא על ריבית דריבית, ומכיוון שבמקרה שלהם מדובר בפיקדונות מתחדשים, הבעיה חמורה יותר-כי תיאורטית סכום הריבית יעלה על הקרן ועדיין לא יצבור רווחים-והפיתרון היחיד יהיה למשוך ולהפקיד מחדש את הפר"י כל יום/חודש בשביל לזכות לריבית דריבית.
עם זאת, בהשוואה לריביות בשאר הבנקים-זה עדיין משתלם בעיניי. 0.2% ריבית פשוטה עדיפים מ-0.07% ריבית דריבית לטווח ארוך מספיק, ו-פריים+1.4 אחוז ריבית פשוטה לשנה זה כסף על הריצפה מבחינתי.
למיטב ידיעתי ריבית דריבית מתייחס לפקדונות מעל שנה. ריבית שנתית של 1% וריבית דריבית שנתית של 1% על פקדון של 100₪ לשנה שניהם יתנו 101₪ (לפני מיסים ובהנחה שאין הצמדה).

עריכה: נקודה מעניינת ששכחתי לציין-משיחה עם נציגי פפר גם התברר לי שלא מדובר בריבית דריבית, אלא בריבית פשוטה של פריים+1.4-שזה לא כזה ביג דיל כשמדובר בשנה ובסכום כזה, אבל מניח שלאורך זמן (בהנחה שהמבצע ימשיך) כדאי לשים לב לזה, כי יתחיל להתצטבר פער לטובת ריבית דריבית.
אם באמת אחרי סיום השנה אפשר לפתוח פיקדון נוסף, התכנון שלי הוא לסגור את הכסף לשנה כסוג של קרן לשעת חירום וכל שנה לסגור אותו מחדש ואת הריבית שנצברה באותה שנה להעביר לקופת גמל להשקעה מנייתית. ככה אני חושב (תקנו אותי אם אני טועה) פחות יש חשיבות לריבית הפשוטה של הפיקדון

למיטב ידיעתי ריבית דריבית מתייחס לפקדונות מעל שנה. ריבית שנתית של 1% וריבית דריבית שנתית של 1% על פקדון של 100₪ לשנה שניהם יתנו 101₪ (לפני מיסים ובהנחה שאין הצמדה).
תלוי מאוד בתנאים של הפיקדון. רובם מחשבים לך ריבית יומית. השאלה היחידה אם הריבית הזו מתחילה לצבור ריבית או לא. תחפש ריבית אפקטיבית בתנאי הפקדון, אם היא זהה לריבית הנומינלית, אז אין ריבית דריבית.

בכל מקרה ריבית דריבית בסה"כ אומר שגם הרווח מתחיל לצבור רווח. אין קשר לזמן.

גם אני חשבתי כך, אבל זה מה שהסבירו לי נציגי פפר.

אם באמת אחרי סיום השנה אפשר לפתוח פיקדון נוסף, התכנון שלי הוא לסגור את הכסף לשנה כסוג של קרן לשעת חירום וכל שנה לסגור אותו מחדש ואת הריבית שנצברה באותה שנה להעביר לקופת גמל להשקעה מנייתית. ככה אני חושב (תקנו אותי אם אני טועה) פחות יש חשיבות לריבית הפשוטה של הפיקדון

נכון, אבל בעיקרון יש לך אינפלציה-אז אתה צריך להגדיל נומינלית את הקרן מדי שנה, ואת זה אי אפשר לעשות בפפר (לפחות לא בתוך הפיקדון של הפריים+1.4 אחוז, בהנחה שההפקדה הראשונה היא 10K)

תלוי מאוד בתנאים של הפיקדון. רובם מחשבים לך ריבית יומית. השאלה היחידה אם הריבית הזו מתחילה לצבור ריבית או לא. תחפש ריבית אפקטיבית בתנאי הפקדון, אם היא זהה לריבית הנומינלית, אז אין ריבית דריבית.

בכל מקרה ריבית דריבית בסה"כ אומר שגם הרווח מתחיל לצבור רווח. אין קשר לזמן.
מה משנה הפונקציה המתמטית שהובילה מ100₪ ל101₪ (אחרי שנה)? בהנחה שבכל מקרה אין לך יכולת למשוך באמצע השנה.

מה משנה הפונקציה המתמטית שהובילה מ100₪ ל101₪ (אחרי שנה)?
כי לרוב הפונקציה היא יומית ולא שנתית, והריבית השנתית מוצגת לצרכי נוחות.

תראה את הדוגמא לעיל של @דור ה-Z .
נכון שאין לך דרך להשפיע על זה, אבל זה כן יכול לעזור לך לקבל החלטה איפה להפקיד.

אני מחפש תכנית אחרת שבה אוכל להפקיד סכום של כ20K לפרק זמן של שנה-שנתיים בריבית דומה.
יש דבר כזה?

אם התנאים של התוכנית מתאימים לך ואתה רוצה להפקיד 20K ולא 10K למה שלא תפתח חשבון לאחד ההורים שלך ותפקיד דרכו?

נערך לאחרונה ב:
כי לרוב הפונקציה היא יומית ולא שנתית, והריבית השנתית מוצגת לצרכי נוחות.

תראה את הדוגמא לעיל של @דור ה-Z .
נכון שאין לך דרך להשפיע על זה, אבל זה כן יכול לעזור לך לקבל החלטה איפה להפקיד.
קראתי. עדיין לא הצלחתי להבין איזה אלטרנטיבה יש שהריבית דריבית בה תן תוצאה באותו סדר גודל כמו של הריבית של פפר.
נ.ב. לא הבנתי מה יש להסתבך עם ריבית דריבית או פשוטה. בפפר הפקדון לשנה. הפקדת 10000 קיבלת 10300₪ לפני מיסים. רוצה שוב. סבבה. תפקיד שוב 10000₪. רוצה להפקיד גם את ה300*0.85 ₪. חבל. אפשר רק עד 10000₪.

נ.ב. לא הבנתי מה יש להסתבך עם ריבית דריבית או פשוטה
אין באמת מה להסתבך. זה היה אנקדוטלי. שיעור לחיים שיעזור לך בפעם הבאה שתשווה פקדונות בין שתי מקומות.

הפקדת 10000 קיבלת 10300₪ לפני מיסים
אילו הריבית היומית כן הייתה צוברת את המשך הריבית, היית מקבל 10,304.53.

ברור שלא צריך לבכות על 4.5 שקל (וגם אין לך מה לעשות במקרה של פפר). אבל כמו שנאמר, אולי יום אחד תתלבט בין שתי אופציות ותגלה שאחת מציגה ריבית אפקטיבית והשנייה נומינלית.

האם יש חלופה טובה לפיקדון של פפר לשנה (פריים + 1.4)?
אתה יכול לנסות את "חשבון הפוך" בבנק איגוד.
הם נותנים ריבית של 3% על הפלוס (עד 30K) ל3 שנים.

יש כמה מגבלות ושטויות שצריך לעמוד בהם, כמו לבצע מינ' 8 פעולות בחודש ולהכניס לחשבון 30K כל חודש (או פחות אם אתה רוצה לקבל ריבית על פחות כסף). אבל רובם די שטויות ואפשר לסדר את זה די בקלות (אפילו בהגדרה אוטומטית של הוראות קבע וכאלה).

אין באמת מה להסתבך. זה היה אנקדוטלי. שיעור לחיים שיעזור לך בפעם הבאה שתשווה פקדונות בין שתי מקומות.

אילו הריבית היומית כן הייתה צוברת את המשך הריבית, היית מקבל 10,304.53.

ברור שלא צריך לבכות על 4.5 שקל (וגם אין לך מה לעשות במקרה של פפר). אבל כמו שנאמר, אולי יום אחד תתלבט בין שתי אופציות ותגלה שאחת מציגה ריבית אפקטיבית והשנייה נומינלית.
הבנתי. תוכל לתת דוגמה בבקשה לפקדון בבנק שנותן ריבית דריבית לתקופה של שנה? אני לא מצאתי כזה. כלומר, כזה שמצהיר על ריבית x% ואחרי שנה יש יותר מx%.

תוכל לתת דוגמה בבקשה לפקדון בבנק שנותן ריבית דריבית לתקופה של שנה? אני לא מצאתי כזה. כלומר, כזה שמצהיר על ריבית x% ואחרי שנה יש יותר מx%.
הבעיה היא שצריך ריבית גבוהה מ-1.43% כדי שהריבית המתואמת תהיה גדולה ב-0.01% מהריבית הנומינלית, ואז זה ישתקף בעלוני ריבית של הבנק שמציגים עד מאית האחוז.

הבעיה היא שצריך ריבית גבוהה מ-1.43% כדי שהריבית המתואמת תהיה גדולה ב-0.01% מהריבית הנומינלית, ואז זה ישתקף בעלוני ריבית של הבנק שמציגים עד מאית האחוז.
הגיוני! טוב. תודה! נחכה כמה שנים (;

לדעתי ריבי
הבנתי. תוכל לתת דוגמה בבקשה לפקדון בבנק שנותן ריבית דריבית לתקופה של שנה? אני לא מצאתי כזה. כלומר, כזה שמצהיר על ריבית x% ואחרי שנה יש יותר מx%.
זה הבדל די זניח...

בדיוק נגמרה שנה של החסכון המדובר ונראה שהם ביטלו את האופציה. יש לנו שני חשבונות שנפתחו למטרה זו (משמשים לקופת חירום) ואני חידשתי בשני לפני חודש וחצי בערך אז כנראה שזה חדש שאין. נו מילא, גם ככה זה כולה 260 שח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
milx מה הריבית הכי טובה על פיקדון נזיל של מיליונים? שוק ההון 19
A הבדל בין פיקדון בבנק לאג"ח של הבנק שוק ההון 1
E אשמח לשמוע את דעתכם על פיקדון קוקוס של מזרחי טפחות שוק ההון 5
E פיקדון צמוד למדד של הבנקים שוק ההון 3
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3