• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

מתניע את הדיון המקורי שוב:

דמי הניהול על קרנות ההשתלמות המחקות עלו בטירוף? מהפוסטים שכתבה הסולידית לפני כמה שנים הבנתי שדמי הניהול צריכים להיות עד 0.1 גם בקרנות השתלמות ישראליות (למי שעדיין לא יכול לעשות IRA) - היום המסלול המחקה הכי זול שמצאתי נוא בד"נ 0.49 (הלמן אלדובי). אין כמעט הבדל בין מסלולים פסיבים מחקים למסלולים אקטיבים.

אני מפספס משהו? איך נכון להתנהל במצב הנוכחי?

תודה רבה מראש לעונים!

דמי הניהול על קרנות ההשתלמות המחקות עלו בטירוף? מהפוסטים שכתבה הסולידית לפני כמה שנים הבנתי שדמי הניהול צריכים להיות עד 0.1 גם בקרנות השתלמות ישראליות (למי שעדיין לא יכול לעשות IRA)
אני חושב שאתה מבלבל בין קרנות השתלמות לבין קרנות מחקות (שאינן קרנות השתלמות).
הפוסט על קרנות השתלמות ("איך לבחור קרן השתלמות") דיבר על עלות דמי ניהול מינימלית של 0.5%, לקרנות השתלמות שאינן במסלול IRA.
מאז המחירים ירדו, וככל שהצבירה עולה, כוח המיקוח שלך כלקוח עולה (כלומר שגם ה-0.49% שהציעו לך בהלמן אלדובי לא חקוק בסלע).

למען האמת - אני גם לא זוכר התייחסות לגבי קרנות מחקות שאומרת שהעלות צריכה להיות עד 0.1%. זו עלות נמוכה באופן מחשיד, שבאופן כמעט וודאי תסתיים בהעלאת דמי הניהול ברגע שהקרן תצבור מספיק לקוחות, מה שמוביל למלכודת דבש של אירוע מס.

נערך לאחרונה ב:
אני מצטט את הפוסט של הסולידית:
--
לא אגזים אם אומר שלשלם יותר מ-0.5% על תעודת סל, קרן מחקה או כל מוצר עוקב מדד אחר זו עסקה לא טובה.
--
היום כמעט כל מה שראיתי זה 0.7-0.8.
החל מאיזה סכום אתה אטרקטיבי מספיק כדי שבהתמקחות יזילו לך את דמי הניהול?

שאלה צדדית- העברת קרן השתלמות לבית השקעות אחר זה אירוע מס שמשלמים עליו 25% מס רווח הון?

אני מצטט את הפוסט של הסולידית:
--
לא אגזים אם אומר שלשלם יותר מ-0.5% על תעודת סל, קרן מחקה או כל מוצר עוקב מדד אחר זו עסקה לא טובה.
--
החל מאיזה סכום אתה אטרקטיבי מספיק כדי שבהתמקחות יזילו לך את דמי הניהול?

שאלה צדדית- העברת קרן השתלמות לבית השקעות אחר זה אירוע מס שמשלמים עליו 25% מס רווח הון?
לא הייתה עלייה משמעותית מאז שהיא כתבה את זה. גם לא הייתה ירידה משמעותית.
החברות מנסות לקחת בסביבות 0.7-1 ממי שלא מבין (במיוחד אלו שמציגות תשואות עבר וגרפים יפים). אפשר להתמקח על 0.5 בלי צבירה ובלי קבוצת רכישה. עם צבירה ועם קבוצת רכישה המספרים יורדים לבערך 0.3. עם צבירה יותר משמעותית ו/או בIRA המספרים יורדים ל0.2 ומטה

כמעט כל מה שראית הוא לא קרנות מחקות, אלא קרנות אקטיביות. ולפעמים, כן, חברות גובות יותר ממה שלדעתנו הן צריכות עבור מוצר מחקה. צבור צבירה משל עצמך, ונהל מו"מ.
לא.

כרגע חוזר משיחה עם נציג של אקסלנס. אמר לי שעלות העברת תיק ני"ע יכולה להגיע עד ל-1000 ש"ח.
נשמע הגיוני? (המדובר סה"כ בכ-10 ניירות)
שמע, הנציג עוקץ אותך.
אצלי אי בי אי לקחו רק 10 דולר על כל נייר.

בדקת מה רשום בחוזה?

החל מאיזו צבירה בערך זה רלוונטי להתחיל להתמקח? סדר גודל..
אפשר להתחיל כבר מאפס :) זה שלא תוכל לקבל 0.2% על קופה לא אומר שצריך להסכים לשלם את המקסימום. אז תקבל 0.45% במקום 0.5%. אולי 0.4%. כבר טוב.
אתן דוגמה רלוונטית - חבר שרצה לפתוח קופת גמל להשקעה בהלמן אלדובי, אמר שהוא פונה בשמו ובשם שני חברים נוספים, ששלושתם ללא צבירה נוכחית אבל מתכננים להפקיד את המקסימום. הוא קיבל הצעה לפתוח קופה חדשה בדמי ניהול של 0.3%.
זה מו"מ פתוח.

יש ברשות דולרים בחשבון הבנק הישראלי. רוצה להשקיע 150K$ בקרנות איריות או אמריקאיות. בנוסף יש לי חשבון Brokerage ב Scwab עקב קבלת RSUs מהחברה האמריקאית שעבדתי בה. בתיק ההשקעות בבנק אין דמי משמרת. מבקש להתייעץ באופציה הכי הגיונית מבחינתי:
1. להתמקח וקנות את הקרנות בדולרים דרך הבנק הישראלי. כרגע לפני מיקוח עמלות קניה/מכירה יקרות מאוד (סביב 0.4%)
2. לבצע העברה של הדולרים ל Schwab. לפני מיקוח נראה שעמלה על העברת wire לחו"ל 0.35%. להבנתי ב Schwab אין היום עמלות.
3. לפתוח חשבון ב IB. נכתב כאן הרבה על העברת שקלים לחשבון. מה בדבר העברת דולרים? מישהו התנסה?

דעתכם?

3. לפתוח חשבון ב IB. נכתב כאן הרבה על העברת שקלים לחשבון. מה בדבר העברת דולרים? מישהו התנסה?
אין בעיה אבל העמלות יהיו כמו לשוואב.

אי אפשר להעביר דולרים לסניף בישראל?
לא. אי אפשר.
IB מוכנים לקבל בחשבון הבנק הישראלי שלהם רק שקלים.
בדיוק כמו שבחשבון הבנק האמריקאי שלהם הם מוכנים לקבל רק דולרים ובחשבון הבנק הבריטי שלהם רק פאונד.

במקרה כזה אם מדובר בחשבון על שמי העמלה היא 10 דולר.
חשבון הבנק בכל מקרה לא על שמך אלא על שם IB.

יש לי שאלה מאוד דומה:
יש לי דולרים בחשבון בנק בארץ שאני רוצה להעביר לib.
פתחתי נוטיפיקציה וקיבלתי פרטי חשבון בנק בניו יורק. ראיתי בדיון בפורום שיש עמלה של כ 0.35% להעברה לבנק בניו יורק.
אם לעומת זאת אעביר דרך סיטי בנק בארץ העמלה תהיה ברובה עמלה ההמרה לשקלים, שתצא כ0.2%
נשמע שלא משתלם להעביר את הכסף כדולרים, יש למישהו נסיון בנושא? זאת הפעם הראשונה שאני מבצעת העברה ואשמח לשמוע תובנות בעניין

מה הדמי ניהול שאפשר להשיג היום בקופת גמל רגילה. צבירה 0. כל שנה בערך הפקדה של 50K

אותו דבר קרן השתלמות. צבירה 0 הפקדה מקסימלי.

יש מסלול S&p וגם איך השתייכות ההפקדות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה