• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח

tomchoook

משתמש סולידי
דירוג
13
אני מעוניין להמיר 100,000 שקלים לדולרים ולהעביר לחשבון בארה״ב.
ביצעתי העברה ראשונה של 10 ש״ח לצורך בדיקה כשפתחתי את החשבון ב-IB.
את ההעברה ביצעתי ב-7.5.22 וקיבלתי לאחר מספר ימים את ההודעה הזו:
A ILS ***** Wire deposit for IBKR account U****6820, processed on 2022-05-08 for value date was made available on 2022-05-09.
זה מה שמופיע לי ב-IB תחת Transfer & Pay > Transaction Status & History

בפורטפוליו שלי מופיע לי כעת 2.89 דולר, אך בעת כתיבת שורות אלו השער היציג הוא 2.99

אם כך העמלה על המרת מט״ח והעברה (חינם פעם בחודש?) היא 3.4%? האם זה סביר?

תודה מראש!

אין עמלה על קבלת מט"ח אלא רק על המרה, וזו פעולה אקטיבית להמיר, לא משהו שקורה אוטומטית עם ההעברה. יש על המרה עמלת מינימום של $2 אז זה היה אוכל לך את רוב ההפקדה.

הם ממירים סכומי כסף קטנים באופן אוטומטי ללא עמלת המינימום, כנראה מה שקרה זה שהסכום הומר באופן אוטומטי מעט זמן לאחר ההפקדה והשער עלה מאז. נסה לבדוק בהיסטוריית הפעולות בחשבון מתי התרחשה ההמרה.

אין עמלה על קבלת מט"ח אלא רק על המרה, וזו פעולה אקטיבית להמיר, לא משהו שקורה אוטומטית עם ההעברה. יש על המרה עמלת מינימום של $2 אז זה היה אוכל לך את רוב ההפקדה.

הם ממירים סכומי כסף קטנים באופן אוטומטי ללא עמלת המינימום, כנראה מה שקרה זה שהסכום הומר באופן אוטומטי מעט זמן לאחר ההפקדה והשער עלה מאז. נסה לבדוק בהיסטוריית הפעולות בחשבון מתי התרחשה ההמרה.
את ההעברה ביצעתי ב-7.5.22 (יום שבת). כיוון שלא היה מסחר באותו היום אלו השערים בשישי וראשון. עדיין נראה שהעמלה מאוד גבוהה, לא?

זה מה שמופיע לי ב-IB תחת Transfer & Pay > Transaction Status & History
זה רק מראה את השווי הנוכחי של נכסי הפיאט שלך במונחי דולר.
זה לא אומר שהנכסים שלך הם בדולר.
את ההעברה ביצעתי ב-7.5.22 (יום שבת). כיוון שלא היה מסחר באותו היום אלו השערים בשישי וראשון. עדיין נראה שהעמלה מאוד גבוהה, לא?
אם הם אכן ביצעו המרה אוטומטית (ולא בטוח בכלל שהם עשו), אף אחד לא אמר שהם עשו אותה ב7/5. כלומר בטוח שהם לא עשו אותה ב7/5.
אם אני זוכר נכון הם עושים המרה אוטומטית רק אם יש לך כסף ששוכב במט"ח (כלומר במטבע שונה ממטבע הבסיס שלך) בסכום נמוך ובמשך תקופה ארוכה יחסית (לדעתי לפחות שבוע).

• אהבתי
Reactions: CAI
לא יודע מאיפה הבאת את השערים האלה, אבל בIB השערים ב־9 במאי היו כאלה, כלומר בהחלט יתכן שהייתה המרה בלי עמלה, תבדוק בסטייטמנט אצלך בחשבון
צילום מסך מ־2022-05-24 18-18-02.png

לא יודע מאיפה הבאת את השערים האלה, אבל בIB השערים ב־9 במאי היו כאלה, כלומר בהחלט יתכן שהייתה המרה בלי עמלה, תבדוק בסטייטמנט אצלך בחשבון
צפה בקובץ המצורף 1210
אצלו זה שער השקל ביחס לדולר, ואצלך דולר ביחס לשקל, בסך הכל הבדל של לעשות 1 חלקי.

אצלו זה שער השקל ביחס לדולר, ואצלך דולר ביחס לשקל, בסך הכל הבדל של לעשות 1 חלקי.
והבדל של אחוז...
לא התכוונתי שהשערים שלו לא נכונים לחברה/אתר שהוא הביא ממנו, פשוט מדובר על מסחר בIBKR אז כדאי להביא את השער משם

והבדל של אחוז...
לא התכוונתי שהשערים שלו לא נכונים לחברה/אתר שהוא הביא ממנו, פשוט מדובר על מסחר בIBKR אז כדאי להביא את השער משם
בגלל שה-base currency שלי הוא USD אני רואה את ה-10 שקלים שהעברתי בתור דולרים?
כשאני מוציא דוח מה-9.5 (הוא לא מאפשר לי מתאריך קודם), אני מקבל את הנתונים האלו.
בדוח מהיום, אני רואה 2.98 דולר. האם זה כי בשבועיים האחרונים ירד ערך הדולר, ולכן מופיע הסכום בדולרים שאקבל לאחר המרה משקלים (אם אבצע המרה היום)?

תלוי איפה אתה מסתכל.
בסיכום הכללי תראה את השווי במונחי מטבע בסיס.
האם זה כי בשבועיים האחרונים ירד ערך הדולר, ולכן מופיע הסכום בדולרים שאקבל לאחר המרה משקלים (אם אבצע המרה היום)?
הוא מראה לך בכל יום את השווי במונחי מטבע הבסיס לפי השער של אותו יום.
אם תסתכל ברשימת הנכסים תראה איזה נכסים בדיוק יש, ולא רק את השווי שלהם במונחי מטבע הבסיס

כשאני מוציא דוח מה-9.5 (הוא לא מאפשר לי מתאריך קודם), אני מקבל את הנתונים האלו.
בדוח מהיום, אני רואה 2.98 דולר. האם זה כי בשבועיים האחרונים ירד ערך הדולר, ולכן מופיע הסכום בדולרים שאקבל לאחר המרה משקלים (אם אבצע המרה היום)?
דוח יומי מראה לך רק מה קרה ספציפית באותו יום, אבל ההמרה לא בהכרח התרחשה באותו יום שהעברת. תוציא דוח על טווח תאריכים רחב יותר, נניח month to date.

דוח יומי מראה לך רק מה קרה ספציפית באותו יום, אבל ההמרה לא בהכרח התרחשה באותו יום שהעברת. תוציא דוח על טווח תאריכים רחב יותר, נניח month to date.
אתה מניח שבוצעה המרה אוטומטית. אני לא בטוח שזה המצב בכלל.
בינתיים פות"ש פשוט לא מסתכל במקום הנכון ורואה רק את שווי התיק הכולל במקום להסתכל על האחזקות שלו.

אומנם הם עושים המרה אוטומטית אם יש לך אחזקות בגובה של פחות מ5 דולר במטבע שאינו מטבע הבסיס, אבל אני לא בטוח אם זה קורה גם אחרי הפקדה או רק אם עשית המראה ונשארו "שאריות".
בכל מקרה, זה לא קורה מיידית אלא רק כמה ימים אחרי.

אתה מניח שבוצעה המרה אוטומטית. אני לא בטוח שזה המצב בכלל.
אני די בטוח שזה המצב, גם בגלל שעברו יותר משבועיים מההפקדה וגם כי זה יכול להסביר את ההבדל בין שווי הנכסים הנוכחי שלו בדולרים לשווי של 10 ש"ח בדולרים. אבל אי אפשר להיות בטוח לחלוטין עד שלא בודקים היסטוריית פעולות בחשבון, מה שאני חושב שצריך להיות הצעד הבא.
אבל אני לא בטוח אם זה קורה גם אחרי הפקדה או רק אם עשית המראה ונשארו "שאריות".
גם אני לא, אבל נראה שהאופציה הראשונה.
בכל מקרה, זה לא קורה מיידית אלא רק כמה ימים אחרי.
אם אני לא טועה לפעמים זה ממיר לי אוטומטית די מהר, אחרי נניח יומיים, ובכל מקרה כבר עברו יותר מכמה ימים מאז שהפקיד.

עריכה:
בינתיים פות"ש פשוט לא מסתכל במקום הנכון ורואה רק את שווי התיק הכולל במקום להסתכל על האחזקות שלו.
בקישור השני שהוא צרף, לא מופיע שהיתרה בדולרים ולא שקלים?

אם אתה נכנס לתפריט convert currency, ובוחר מ ILS ל USD מופיע לך 10 ליד ה ILS?

אם אתה נכנס לתפריט convert currency, ובוחר מ ILS ל USD מופיע לך 10 ליד ה ILS?
אני באמת רק יכול לבחור דולר, אז כנראה שבוצעה ההמרה אוטומטית בשלב כלשהו.
אפשר להיות בטוח לחלוטין עד שלא בודקים היסטוריית פעולות בחשבון, מה שאני חושב שצריך להיות הצעד הבא.
בדוח מופיעים לי הפרטים הבאים. אם כך, הופקדו 10 ש״ח ב-8.5 (ובאותו הזמן הייתי מקבל 2.91 דולר אם הייתי מבצע המרה) וב-10.5 הם הומרו ל-2.89 דולרים כי זה היה השער באותו יום?

מופיע בדוח Mark-to-Market שווה מינוס 0.02 שזה באמת ההבדל בין 2.91 ל-2.89, אז האם זו סוג של עמלה?
פשוט מדובר על מסחר בIBKR אז כדאי להביא את השער משם
איך ניתן לראות את השער מיום ההמרה 10.5?

איך ניתן לראות את השער מיום ההמרה 10.5?
תבחר בחיפוש USD.ILS, זה יתן לך את הגרף של דולר שקל, כמו בתמונה.
מתחת לשווי הנוכחי יש אפשרות לבחור את מקטע זמן של מחיר, כאן בחרתי 2 דקות, ליד זה לבחור נרות.
למטה תבחר תקופת זמן שכוללת את המועד שאתה מחפש.
אחרי זה תתחיל להזיז את הגרף ימין ושמאל עד שתגיע למועד המבוקש.
הינה כאן בדקה של ההמרה אצלך, השער היה 3.4579 שקל לדולר, וההמרה במחיר הזה נותנת בדיוק 2.89 דולר

תבחר צילום מסך מ־2022-05-25 17-32-09.png

תבחר בחיפוש USD.ILS, זה יתן לך את הגרף של דולר שקל, כמו בתמונה.
מתחת לשווי הנוכחי יש אפשרות לבחור את מקטע זמן של מחיר, כאן בחרתי 2 דקות, ליד זה לבחור נרות.
למטה תבחר תקופת זמן שכוללת את המועד שאתה מחפש.
אחרי זה תתחיל להזיז את הגרף ימין ושמאל עד שתגיע למועד המבוקש.
הינה כאן בדקה של ההמרה אצלך, השער היה 3.4579 שקל לדולר, וההמרה במחיר הזה נותנת בדיוק 2.89 דולר

תבחר צפה בקובץ המצורף 1211
מעולה! תודה רבה! אז הם פשוט ביצעו המרה אוטומטית, ואם הייתי ממיר את השקלים לדולרים ביום שביצעתי את ההמרה הייתי מקבל 2.91, נכון?
עכשיו מגיע השלב בו אני מעביר את הסכום הגדול :) אני נמצא כעת בארה״ב. יש זמן מסויים במהלך היום שבו עדיף לבצע את ההמרה?
בפרופיל שלי ב-IB מופיע לי ד״ר לפני השם. בחשבון בארה״ב (וגם בארץ) זה לא מופיע. האם זה יכול ליצור בעיה ברגע שאבצע wire לחשבון שלי בארה״ב?

מעולה! תודה רבה! אז הם פשוט ביצעו המרה אוטומטית, ואם הייתי ממיר את השקלים לדולרים ביום שביצעתי את ההמרה הייתי מקבל 2.91, נכון?
עכשיו מגיע השלב בו אני מעביר את הסכום הגדול :) אני נמצא כעת בארה״ב. יש זמן מסויים במהלך היום שבו עדיף לבצע את ההמרה?
בפרופיל שלי ב-IB מופיע לי ד״ר לפני השם. בחשבון בארה״ב (וגם בארץ) זה לא מופיע. האם זה יכול ליצור בעיה ברגע שאבצע wire לחשבון שלי בארה״ב?
תנסה להעביר סכום קטן ותראה

אין סיבה שתהיה בעיה, ד"ר זה לא חלק מהשם זה רק תואר מפונפן.
מקסימום תמיד אתה יכול בהגדרות למחוק אותו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ IB בלי עמלה חודשית קבועה עם תיק של פחות מ100k$ שוק ההון 1
C עמלה לא ברורה בהעברת מט"ח ל ib שוק ההון 2
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
unsullied תשלום ל IRS אופטימלי (2% עמלה?) מיסים 6
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
B איך מעבירים כסף לחול (אירופה) בלי לשלם בבנק עמלה גבוה שוק ההון 28
G עמלה מיועץ השקעות שוק ההון 13
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
S כמה עמלה מהפקדה/צבירה נחשבת לקרן פנסיה טובה? צרכנות פיננסית 5
ט עמלה לצורך דיווח שערים בזמן אמת?? שוק ההון 5
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
א עמלה על רכישת ני''ע אירופאיים צרכנות פיננסית 3
גרהם מהי עמלה סבירה בבנק? צרכנות פיננסית 46
3 עמלה לבורסת לונדון צרכנות פיננסית 3
M המרת שקלים לדולרים דרך IB, יש 75 ש"ח עמלה קבועה? שוק ההון 5
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
klayhamn קבלת שקלים מחו"ל - עמלה? צרכנות פיננסית 9
A עמלה חדשה נולדה שוק ההון 3
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
מ עמלה על העברת נכסים בעת ניוד IRA? צרכנות פיננסית 24
ח עמלה מכירה וקנייה ניירות זרים צרכנות פיננסית 1
M עמלה גבוהה ברכישת מט"ח - רעיונות? שוק ההון 4
א עמלה על פעולות שוק ההון 2
רוקישיק צמצום עמלה באקסלנס צרכנות פיננסית 4
Erezi עמלות IRA - מה נחשב עמלה אטרקטיבית. שוק ההון 5
Sinister עמלה שקניית מקמ שוק ההון 3
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23