• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עידן פוסט-נתניהו

מצב
הנושא נעול.
כדי להצליח בפוליטיקה חייבים הרבה כסף. יש 2 שיטות להשיג כסף:
1. לבוא איתו מהבית, ע"ע רוס פרו, משפחת בוש, דונלד טראמפ.
2. הזרמת כסף על ידי "תרומות" למיניהן...

לברק היו עמותות, לאולמרט היו מעטפות מזומנים, לביבי\קלינטון\אובמה יש חברים.

לא אומר אם זה טוב או רע, אני רק אומר שזה המצב בשיטה הפוליטית כיום. מה הפתרון? לא יודע. בעיה.

בכל מקרה אני חושב שפתרון אחד הוא הגבלת תקופת כהונה, כמו בארה"ב. כח משחית, גם את האנשים הטובים ביותר.
מסכים, ולכן אני חושב שאכן צריך להבחין בין תרומה פוליטית להענקה אישית. אם שרה היתה מוכיחה שתרמה את התכשיטים (או ביקשה שלא לקבלם, אלא למכור אותם ולהעביר את התמורה) לקמפיין של בעלה, אכן הסיפור היה שונה, אבל אפילו היא לא מעזה לטעון שזה מה שקרה כאן.
העובדה שיש שטח אפור של תרומות פוליטיות, לא הופכת כל הענקה אישית לכשרה.

• אהבתי
Reactions: Roi
בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה הכי גרוע שהיה פה אי פעם.
בכל נסיעה שלי לחול, אני רואה איך כל מדינה מתפתחת ופורחת, אפילו מדינות מזרח אירופה או ה PIGS מדהימות אותי מחדש בכל ביקור וביקור וביקור.. ורק מדינת ישראל עדיין חיה בשנות התשעים.

מה שמדהים אותי במתנגדי נתניהו זו רמת השינאה ועיוות המציאות.
מעודי לא הצבעתי נתניהו, אבל כשאני שומע הטיעונים של המתנגדים לו, אני כמעט מתפתה להצביע לו... מפחיד אותי חוסר הרציונליות ועיוות המציאות של חלק מההאופוזיציה.

מסכים, ולכן אני חושב שאכן צריך להבחין בין תרומה פוליטית להענקה אישית. אם שרה היתה מוכיחה שתרמה את התכשיטים (או ביקשה שלא לקבלם, אלא למכור אותם ולהעביר את התמורה) לקמפיין של בעלה, אכן הסיפור היה שונה, אבל אפילו היא לא מעזה לטעון שזה מה שקרה כאן.
העובדה שיש שטח אפור של תרומות פוליטיות, לא הופכת כל הענקה אישית לכשרה.

מסכים.
אגב, יש אינסוף שיטות לתרומות פוליטיות מוסוות.
עוד שיטה נחמדה היא להפוך בן\בת הזוג ל"אמן" , שמוכר עבודות בכסף רב. מי שרוצה ביקרו של הפוליטיקאי פשוט יקנה עבודות של בן\בת הזוג, וכך העביר לו תרומה ללא שום בעיה. או להעסיק הבן במשכורת יפה (מי אמר שרון ואי יווני?).
לכן הפתרון היחיד לדעתי הוא הגבלת זמן כהונה. כל חור אחר שנסתום, יצוצו במקומו.

מסכים.
אגב, יש אינסוף שיטות לתרומות פוליטיות מוסוות.
עוד שיטה נחמדה היא להפוך בן\בת הזוג ל"אמן" , שמוכר עבודות בכסף רב. מי שרוצה ביקרו של הפוליטיקאי פשוט יקנה עבודות של בן\בת הזוג, וכך העביר לו תרומה ללא שום בעיה. או להעסיק הבן במשכורת יפה (מי אמר שרון ואי יווני?).
לכן הפתרון היחיד לדעתי הוא הגבלת זמן כהונה. כל חור אחר שנסתום, יצוצו במקומו.
אכן כך. ושים לב שבמבחן התוצאה, מערכת המשפט עשתה את ההבחנה עליה כתבת.
בעלה של האמנית נכנס לכלא וגם "הבן של" נענש (אם כי נדמה לי שדווקא הבן השני קיבל עונש כבד יותר). זה שקיבל מימון דרך עמותות וזה שרצה למנות יועמ"ש בלתי כשיר בדיל פוליטי, לא הועמדו לדין.
לדעתי, הענקה במישור האישי חורגת מהעניין הפוליטי עליו כתבת. באופן דומה, בן דוד ויועץ קרוב שמקבל תיווך בסך עשרות מיליוני יורו בעסקה שאתה מאשר, נשמע רע, אבל בנושא הזה העובדות בשלב זה פחות ברורות.

. כל מועמד פוטנציאלי שיבוא במקומו -- אולי חוץ מאיילת שקד -- יבקש לבדל את עצמו מ"ביבי הקפיטליסט" ולהנהיג מדיניות כלכלית מתירנית אפילו יותר ביחס לקיים.
סימוכין?
מאיפה הידע מי יחליף אותו בראשות הליכוד ומה יהיו דעותיו ומעשיו? אפשר לטעון: BETTER THE DEVIL YOU KNOW אבל אישית אני מעדיף להיות אופטימי, לא מגיע לנו ראש ממשלה שיהיה גם ימני וגם לא מושחת (לכאורה!).?
לא חושב שסיגרים ושמפניה זאת סיבה להפיל ממשלה.
+++1

אני כמעט מתפתה להצביע לו... מפחיד אותי חוסר הרציונליות ועיוות המציאות של חלק מההאופוזיציה.
לבריאות שיהיה לך.
אני לא משתייכת לאף אחת ממפלגות האופוזיציה.

מי שרוצה להסתכל על מדינת ישראל במשקפיים וורודים, ולהמשיך לשנן את המנטרה על הכלכלה הכי חזקה, הצבא הכי מוסרי, סטארטאפניישן וגו' - זה באמת עניין שלו.
אני שמחה בשבילך שאתה מספיק מבוסס כלכלית ומוקף באנשים שאתה אוהב כדי לפספס כמה המדינה הזאת יותר דומה למזרח התיכון מאשר למערב.

לא מת על נתניהו למרות שהצבעתי לו תמיד גם כשקיבל פחות מעשרים מנדטים.
לא יודע אם עידן פוסט נתניהו קרוב אבל מן הסתם מתישהו זה יבוא.
באידיאל שלי שקד רצה בראש הליכוד.
אם צריך לבחור בין כץ לסער אלך עם כץ כי סער השניא את עצמו עליי עם ענין המרכולים בשבת.
ואם אוסיף את ארדן אז כנראה הוא עדיף על שניהם.
ואולי יפציע מישהו חדש כמו אבי דיכטר.
אין ספק שלאבי גבאי/מפלגת העבודה/יאיר לפיד/בוגי לא אוכל להצביע.

לבריאות שיהיה לך.
אני לא משתייכת לאף אחת ממפלגות האופוזיציה.

מי שרוצה להסתכל על מדינת ישראל במשקפיים וורודים, ולהמשיך לשנן את המנטרה על הכלכלה הכי חזקה, הצבא הכי מוסרי, סטארטאפניישן וגו' - זה באמת עניין שלו.
אני שמחה בשבילך שאתה מספיק מבוסס כלכלית ומוקף באנשים שאתה אוהב כדי לפספס כמה המדינה הזאת יותר דומה למזרח התיכון מאשר למערב.

גם לך אני מאחל בריאות מכל הלב.
קבלי עצה ממני, אל תעשי קישור בין המצב הפרטי שלך למצב האומה. אין שום קשר.
יכולים להיות לך חיים נהדרים ומאושרים בונצואלה, ויכולים להיות לך חיים מחורבנים בדנמרק, הכל תלוי בך.

לגבי עלות השחיתות - בואו לא נשכח שביבי פיזר את הכנסת והלך לבחירות בגלל חוק ישראל היום. כמה זה עלה? עסקת הגז במחיר לא תחרותי, מה העלות שלה? וגם צוללות זה עסק לא זול. אז אפילו אם זה לא שחיתות זה בזבוז כספי ציבור וחוסר יעילות כלכלית, וכלל לא בטוח שרפורמות חברתיות יעלו יותר, וגם אם כן, כפי שנאמר ישנן רפורמות חברתיות שיכולות להיות כלכליות ולפחות תהיה תמורה כלשהי. לא כל רפורמה חברתית היא פופוליזם.

בנוסף, בזמן שראש הממשלה מתעסק בדברים שבהם הוא מתעסק, הוא לא מתעסק בדברים אחרים. מה העלות של הקפאון המדיני למשל? או של התדרדרות המצב הבטחוני (הוצאות צבאיות, אבדן הכנסות מתיירות)? או של אבדן האמון של הציבור בממשלה ושלטון החוק?

אז לא, ממש לא בטוח שהעלות של החלפת השלטון תעלה על העלות של שחיתות. יש קייס משכנע מאוד שההפך.

בנוסף, לעיתים קרובות כאשר אנשים משמיעים טענות שהמערכת בנויה כך שבעלי ההון מרוויחים על חשבון האזרח הקטן, אז אנשים מה"ימין הכלכלי" אומרים להם שאם זה המצב הם צריכים לקנות מניות בחברות של בעלי ההון. כלומר אם אי אפשר לנצח אותם, נצטרף אליהם. לדעתי אפשר יהיה לנקוט באותה טקטיקה עם פופוליזם. יש מחיר למשתכן לזוגות צעירים? נקנה דירה להשקעה בהנחה על מחיר השוק (נרשום על שם הילד). מגדילים קצבאות נכות? העלו לנו את המוטיבציה להתחיל לקבל קצבה בשל הנכות שממנה אנו סובלים שעד עכשיו הייתה מזכה בסכום נמוך מידי בשביל להתעסק איתה. מאלצים את הבנקים לתת משכנתא של 90%? המחיר של הנכסים שלנו ימשיך להרקיע שחקים בגלל הגידול בביקוש. מעלים קצבאות אבטלה? נקפוץ מידי פעם ללשכה להחתים שעון.

אז גם אם העלות של הפופוליזם תהיה גדולה, אנחנו נהנה מחלק מהעלות הזו. אחוז יותר גבוה מהמיסים שלנו יחזור אלינו.

אני אישית מחליף צד ובוחר בגבאי. חייבת להיות אלטרנטיבה לבית משוגעים הזה.

נערך לאחרונה ב:
כלומר אתה מעריך שיש לזה ההסתברות דומה לזכייה בלוטו?
כבר מחקתי את המשפט הזה, אבל התכוונתי שאצביע לו למרות הסיכוי הנמוך (לא בהכרח נמוך כמו בלוטו) כי זה לא עולה לי הרבה ולפעמים נתקלים במזל.

אבל חשבתי על זה אחרי שכתבתי את זה ואני אצביע לו מעוד הרבה סיבות כבדות משקל ולכן מחקתי.

קבלי עצה ממני, אל תעשי קישור בין המצב הפרטי שלך למצב האומה. אין שום קשר.
ברור שלא, גם מצבי הפרטי נהדר ופנומנלי, אני פשוט רואה מספיק עולם כדי לדעת שמצב המדינה חרבנא. אני לא מתבלבלת מטבלאות ומספרים.

(OT) בריז, לפי מה את בוחרת באיזה מגדר אתה מגיב?
זרימה חופשית. אם ממש קשה לי להחליט - הטלת מטבע.

ברור שלא, גם מצבי הפרטי נהדר ופנומנלי, אני פשוט רואה מספיק עולם כדי לדעת שמצב המדינה חרבנא. אני לא מתבלבלת מטבלאות ומספרים.
.

טוב, אז אני לא אטרח לבלבל אותך עם העובדות.

עם העובדות.
אף אחד לא מתעלם מהעובדות, פשוט צריך להסתכל על התמונה הגדולה מעבר למספרים היבשים.
מדינת ישראל היא המדינה שהכי קשה להיות בה עני, והכי משעמם להיות בה עשיר מכל מדינות המערב.
מדינת ישראל היא מדינה שחנוקה ברגולציה, מסובכת בכיבוש, נוטה להיות מדינת הלכה ולאחרונה גם שואפת לשלול חופש מחשבה מתושבייה.

אבל רק ביבי יכול.
היידה ביבי.
ביבי המלך.
אמן נקבל את יאיר לשלטון.
אמן!!!

כפיים.

מתגעגע לפוסטים של אורי כץ בהארץ, כתב מעולה (אפשר לשתף?).
בנימין נתניהו גמור, הוא בעיקר צל של עצמו בכל הדברים.
לדעתי, רה"מ לא יכול לכהן יותר מ-2 קדנציות כמו באמריקה, או תקופה דומה (התאמה לשיטה הפרלמנטרית שלנו).
אבל, הסיפורים שיוצאים מחדרי החקירות נדמים יותר כמו "צל של כתב אישום" ואוסף רכילויות, כאשר הוא מתוזמן ע"י עיתונאים אובססיבים כמו דרוקר.
אולי אני נאיבי אבל, נשמע לי מוזר שכל מי שמגיע לרה"מ (מאז רבין ע"ה) אוטומטית הוא מושחת שעבר עבירות פליליות חמורות.
הייתי רוצה להצליח להפיל את הממשלה בבחירות הבאות, אבל לא לפני.
נ"ב, תחזית העלאת הדרוג של S&P מאתמול, נותנת ציון טוב לכישורי הניהול של נתניהו, ומחדדת את החשיבות של יציבות פוליטית.

בואו לא נשכח שביבי פיזר את הכנסת והלך לבחירות בגלל חוק ישראל היום. כמה זה עלה? עסקת הגז במחיר לא תחרותי, מה העלות שלה? וגם צוללות זה עסק לא זול
אתה לא מבין...
זה תשלום חד פעמי (פיזור כנסת)
עסקת הגז יוצא מהכיס שלך אישית - תשתמש בחשמל יותר, לא תשתמש בחשמל פחות.

ראש ממשלה חברתי, זה נזק מחדש כל שנה.

הבעיה האמיתית היא שאין בישראל שום יצוג פוליטי לעמדה הליברלית (הימנית). אין שום מפלגה, אין שום גוף פוליטי שמייצג עמדה שאני הייתי רוצה לבחור בה (חילוני ימני ליברלי). יש טיפה הדים בבית היהודי. יש קצת צל של ליברליזם בליכוד. חוץ מזה קדחת.

אני חבר ליכוד, ואני מאמין שצריך להצביע למפלגה שהתפקדת אליה. אם נגד נתניהו יהיו האשמות מבוססות הוא הופך ל unelectable בעיני.... כמו ליברמן, אגב.
גם באמריקה ובריטניה, שנחשבות מדינות קפיטליסטיות, הנבחרים בעיקר מנסים להציע לבוחרים הצעות פופוליסטיות.
בוש הבן דוגמה לפריצת תקציבית, ואם הבנתי נכון החוקים שלו לגבי שוק הדיור לפני הסאב-פריים האיצו את התנפחות הבועה.
קצת היסטוריה, פיט הבן מהמפלגה השמרנית באנגליה הוא זו שאימץ חקיקה "חברתית" פעם ראשונה בשילטון.

נערך לאחרונה ב:
בואו לא נשכח שביבי פיזר את הכנסת והלך לבחירות בגלל חוק ישראל היום. כמה זה עלה?
רק על מע"מ אפס היה צריך להפיל את הממשלה, לדעתי.
אבל אז ביבי ידע שהוא לא יבחר שוב, אם זה יהיה נושא הבחירות!

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P תעודה פאסיבית מחקה מדד - האם תם עידן? שוק ההון 40
yossik עידן+ T2 אוף טופיק 7
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Benjamin W עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג] דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 67
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47

נושאים דומים

Back
למעלה