• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עידן פוסט-נתניהו

מצב
הנושא נעול.
גם כאלו שדעתם זהה לדעתך נשמעים לך רדודים או רק מי שאת לא מסכימה איתו ?
כולם :>
אני באמת מתכוונת שאין דרך לצאת טוב משיחות פוליטיות ואני ממש נמנעת מהן גם בחיים האמיתיים.
מה שכן יכול להיות מעניין ומעמיק זה שכל אחד יתאר באיזה עולם/מדינה/חברה הוא רוצה לחיות ואיך אפשר לקדם את המטרות הטובות.
כל הסיסמאות הנבובות של רק ביבי/רל"ב/חרדים/שמאלנים/בוגדים/ערבים/חילונים/חמאס/מחבלים/קומוניסטים/קפיטליסטים - ממש נמאס ולא מוביל לשום מטרה טובה, ולא משנה מה היא.

הצל מחפש את הדרכון הפורטוגלי שלו.
דרעי מאיים להתפטר.
יאיר שלח קורות חיים למשרת שליח ב-wolt.
הממשלה החדשה צוברת הישגים עוד לפני הקמתה.
חכה שקד באה לפוצץ תתקווה ואם לא היא אז לוין יגרור עוד שבועיים.

כולם :>
אני באמת מתכוונת שאין דרך לצאת טוב משיחות פוליטיות ואני ממש נמנעת מהן גם בחיים האמיתיים.
מה שכן יכול להיות מעניין ומעמיק זה שכל אחד יתאר באיזה עולם/מדינה/חברה הוא רוצה לחיות ואיך אפשר לקדם את המטרות הטובות.
כל הסיסמאות הנבובות של רק ביבי/רל"ב/חרדים/שמאלנים/בוגדים/ערבים/חילונים/חמאס/מחבלים/קומוניסטים/קפיטליסטים - ממש נמאס ולא מוביל לשום מטרה טובה, ולא משנה מה היא.
רל"ב זה ממש לא סיסמה נבובה. היא מאחדת כל כך הרבה מגזרים ומפלגות שברור שיש מאחוריה הרבה. את כנראה מנותקת לגמרי ממה שקורה במדינה.
עצוב לי שזו דעתך ואני סמוך ובטוח שיש אחד ששמח מאוד שמבחינתך "הכל אותו דבר ומה זה משנה מה נבחר". קוראים לו ב. נתניהו והוא נאשם בפלילים.

אז למה את כאן?
להוסיף עוד עמודים של כלום ושום דבר?

ימנים אומרים לי שהשמאל בעצם רוצה להשמיד את ישראל
חס ושלום.
כולנו אוהבי ישראל שרוצים טוב.
אבל יש שתי שאלות:
א) מה הטוב.
ב) מה הדרך.
רל"ב זה ממש לא סיסמה נבובה.
אני חושב שזה בדיוק כמו רק ביבי.
פרסונלי ולא אידאולוגי.
במובן מסויים יותר גרוע, כי זה מבוסס פסילה ולא חיוב.

אני חושב שזה בדיוק כמו רק ביבי.
פרסונלי ולא אידאולוגי.
במובן מסויים יותר גרוע, כי זה מבוסס פסילה ולא חיוב.
דעתך לגיטימית.
לדעת הנאשם אני "שמאלני בוגד".
תהיה קטנה - זה מבוסס פסילה או שזה לחיוב?

אודה לעזרתך

עריכה: תוגברה האבטחה על בנט, שקד ולפיד עקב איומים על חייהם. משוכנע שזה גם בעקבות אוהבי ישראל שרוצים טוב.

לא הייתי בונה על זה, למרות שבתקשורת מאוד אוהבים להדגיש בתקשורת את התקציבים לחרדים מדובר בכסף קטן יחסית לתקציב המדינה. הבעיה העיקרית עם החרדים היא לא בתקציבים אלא בהשתתפות הנמוכה שלהם בשיעור התעסוקה ואלו שכן מועסקים נמצאים ברובם במדרגות מס נמוכות.
מעניין. יש לך אולי הערכה לתקציבי חרדים כאחוז מתקציב המדינה ?

כל הסיסמאות הנבובות .... - ממש נמאס ולא מוביל לשום מטרה
לא מוביל לשום מטרה ?
את לא חושבת שהשיח בנושא שחיתות שלטונית, כהונת נאשם וכו תרם לכך ששלטון אלטרנטיבי נראה קרוב מאשר אי פעם ?

לא מוביל לשום מטרה ?
את לא חושבת שהשיח בנושא שחיתות שלטונית, כהונת נאשם וכו תרם לכך ששלטון אלטרנטיבי נראה קרוב מאשר אי פעם ?
שחיתות שלטונית לא התחילה עם נתניהו ולא תסתיים לאחריו, ואני אומרת את זה בצער רב. פוליטיקה ושחיתות לרוב צועדות ביחד יד ביד אל השקיעה עם אנשי ההון והפקידות הבכירה...משולש נצחי בארץ. האם אנשי השמאל- מרכז יפגינו נגד שחיתות אם זה יהיה נגד המייצגים שלהם? האם ליברמן, לפיד, סער ובנט נקיים מזה?
הייתי רוצה ראשת ממשלה, הייתי רוצה שלטון נשי יותר -פחות מתלהם, שחצן ושש אלי קרב. הייתי רוצה שנהיה דומים יותר לניו זילנד ולא למכסיקו. הייתי רוצה שאנשים שמגיעים לכנסת יעשו זאת בגלל רצון להיטיב עם כלל הציבור ולא רק עם עצמם או מיגזרם. הייתי רוצה שיגבילו את זמני הקדנציה של ראשי ממשלה והייתי שמחה אם חברי כנסת לא היו נשארים שנים בכיסאם. הייתי רוצה שמפלגות יצהירו מראש על המצע והאידאולוגיה שמנחה אותם, הייתי רוצה שיהיו רק 2-3 מפלגות. הייתי רוצה לראות בכנסת אנשים חכמים, חברתיים ובעלי חזון ולא ערמה של ציניקנים שמבלבלים את המוח.

מעניין. יש לך אולי הערכה לתקציבי חרדים כאחוז מתקציב המדינה ?
קודם כל צריך להגדיר מהו "תקציב חרדים".
יש דברים שברור שנועדו לחרדים, כמו תקצוב כוללים, קצבאות לבני ישיבות ותקציבים למוסדות דת (אם כי גם עליהם אפשר לדון, כי לא רק חרדים הולכים לבית כנסת או נרשמים לנישואין).
יש תקציבים שהחרדים משתמשים בהם באחוז גבוה יותר מחלקם באוכלוסיה אבל הם לא מוגבלים דווקא להם, כמו קצבאות הילדים או מס הכנסה שלילי לבעלי הכנסה נמוכה, או אפילו תקצוב לחדרי הלידה בבתי חולים.
יש תקציבים למערכת החינוך החרדית, אבל אם המדינה תסגור אותה היא תצטרך להגדיל את התקציב של מערכות החינוך האחרות, שיקלטו את אותם ילדים.

אני משער שאם מקצצים את כל הסעיפים ש80% מהנהנים מהם הם חרדים, מדובר בפחות מ10 מיליארד ש"ח בשנה. תקציב המדינה השנתי הוא כ 500 מיליארד בשנה (בפעם האחרונה שאושר, ב2019).

נערך לאחרונה ב:
שחיתות שלטונית לא התחילה עם נתניהו ולא תסתיים לאחריו, ואני אומרת את זה בצער רב. פוליטיקה ושחיתות לרוב צועדות ביחד יד ביד אל השקיעה עם אנשי ההון והפקידות הבכירה...משולש נצחי בארץ. האם אנשי השמאל- מרכז יפגינו נגד שחיתות אם זה יהיה נגד המייצגים שלהם? האם ליברמן, לפיד, סער ובנט נקיים מזה?
הייתי רוצה ראשת ממשלה, הייתי רוצה שלטון נשי יותר -פחות מתלהם, שחצן ושש אלי קרב. הייתי רוצה שנהיה דומים יותר לניו זילנד ולא למכסיקו. הייתי רוצה שאנשים שמגיעים לכנסת יעשו זאת בגלל רצון להיטיב עם כלל הציבור ולא רק עם עצמם או מיגזרם. הייתי רוצה שיגבילו את זמני הקדנציה של ראשי ממשלה והייתי שמחה אם חברי כנסת לא היו נשארים שנים בכיסאם. הייתי רוצה שמפלגות יצהירו מראש על המצע והאידאולוגיה שמנחה אותם, הייתי רוצה שיהיו רק 2-3 מפלגות. הייתי רוצה לראות בכנסת אנשים חכמים, חברתיים ובעלי חזון ולא ערמה של ציניקנים שמבלבלים את המוח.
את מוכיחה בדיוק את מה כתבתי קודם - לשמחת הנאשם את מחזיקה בדעה שמה זה משנה מי בשלטון כי כולם מושחתים.
לא יודע אם תקום ממשלה אחרת, לא מסכים עם 90% מהדעות של מי שיעמוד בראשה, אבל מה שבטוח זה שבראשות הממשלה הנוכחית עומד נאשם בפלילים ולצידו עבריינים מורשעים וכאלה שעומדים לדין. להגיד ש"כולם מושחתים כי ככה זה" זה פשוט לא נכון.

אני משער שאם מקצצים את כל הסעיפים ש80% מהנהנים מהם הם חרדים, מדובר בפחות מ10 מיליארד ש"ח בשנה. תקציב המדינה השנתי הוא כ 500 מיליארד בשנה (בפעם האחרונה שאושר, ב2019).
רק להדגיש שוב שהתקציב הזה אינו הבעיה העיקרית.
הבעיה היא השילוב של מדינת הרווחה עם מגזר שרובו המוחלט מקבל מהמדינה יותר ממה שהוא נותן וגדל בקצב אקספוננציאלי.
בסופו של דבר משהו יצטרך להשתנות, או מדינת הרווחה או כמות המיסים שהחרדים משלמים.
בינתיים הולכים לכיוון של הגדלת מדינת הרווחה :(
אני חושב שהחבר'ה ממרצ והעבודה צריכים לנהל שיחה עם @משה גל .

רק להדגיש שוב שהתקציב הזה אינו הבעיה העיקרית.
הבעיה היא השילוב של מדינת הרווחה עם מגזר שרובו המוחלט מקבל מהמדינה יותר ממה שהוא נותן וגדל בקצב אקספוננציאלי.
בסופו של דבר משהו יצטרך להשתנות, או מדינת הרווחה או כמות המיסים שהחרדים משלמים.
בינתיים הולכים לכיוון של הגדלת מדינת הרווחה :(
אני חושב שהחבר'ה ממרצ והעבודה צריכים לנהל שיחה עם @משה גל .
זו גם דעתי
הבעיה העיקרית עם החרדים היא לא בתקציבים אלא בהשתתפות הנמוכה שלהם בשיעור התעסוקה ואלו שכן מועסקים נמצאים ברובם במדרגות מס נמוכות.

אוקי, נראה לי שהדיון הזה לא יתרומם לגבהים נוספים.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P תעודה פאסיבית מחקה מדד - האם תם עידן? שוק ההון 40
yossik עידן+ T2 אוף טופיק 7
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Benjamin W עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג] דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 67
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
DiverGirl פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת התפתחות אישית 42
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47

נושאים דומים

Back
למעלה