• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות

אז אם קניתי טלפון חדש אני צריך להסדיר את האפליקציה לפני שאני יכול להזמין טיסה/כרטיסים לאירוע וכו'? אגב, בארה"ב, עם גולן טלקום, היו לי בעיות קשות מאוד להתחבר לרשת הסלולרית בשביל לקבל הודעות SMS...
כן, אם קנית טלפון חדש תצטרך פעם אחת לאמת את המכשיר כדי שתוכל לעשות עסקאות מכר מרחוק באלפי שקלים.
במדינות עולם שלישי אסור לי לטייל?
מותר לך הכל, אבל כדאי שתהיה לך גישה לאינטרנט אם אתה נדרש לבצע פעולת חיוב ללא מכר מרחוק.
אם אתה מציע סף מסוים מעליו עסקה היא "לא סבירה", בו ידרש אימות נוסף ומתחת לסף זה לא לדרוש אותו בגלל הטרחה. איך בדיוק הנוכל יעצור באלף במקרה זה בלי להטריח את הלקוח בעסקאות לגיטימיות?
אפשר לבנות כמה הגדרות לסף:
עסקה או מספר עסקאות בבית עסק בודד תוך זמן קצר.
עסקה או מספר עסקאות בבתי עסק שהלקוח לא נוהג לרכוש בהם בדרך כלל, תוך זמן קצר.

וכל זה כאמור רק בעסקאות מכר מרחוק כי בעסקה פיזית יש את הקוד שהוא האימות השני.
אבל זו מערכת שדורשת פיתוח, תחזוקה, תמיכה בלקוחות ועסקים במקרים של בעיות, יכול להוריד מחזור כי לקוחות יעדיפו חברות אחרות בלי אמצעים אלו.
רוב המערכת כבר קיימת, השינויים שהצעתי זה פיצ'רים שכדאי להוסיף למערכת קיימת. העלות שלהם ביחס לעלות האבטחה היא שולית.
לגבי לקוחות שיעדיפו חברות אחרות, למה שמישהו יעדיף חברה אחרת, במקום פשוט לבטל את האופציה אם זה מפריע לו?
אני נוטה להאמין שאם זה היה רווחי לחברות האשראי הן היו עושות זאת, אך לא כך הדבר.
כל הנושא של אימות דו שלבי לא ממש היה נפוץ לפני כמה שנים ובשנים האחרונות מקבל תאוצה וגם דרישה מלקוחות בענפים שונים. מעריך שבעוד כמה שנים זה ייכנס יותר ויותר גם לתחום עסקאות האשראי.

שוב - אתה מכניס חוסר נוחות שבאה לפתור בעיה שבקושי קיימת, וגם אז לא תוריד את ההונאה לאפס.

העלות אינה שולית, כי במקרים של בעיה או אנשים שלא מסתדרים נדרשת תמיכה בזמן אמת.
מדוע לדעתך חברות האשראי לא מציעות זאת כפיצ'ר אופציונאלי לכולם? הן לא רוצות לחסוך לעצמן כסף?

אני מאוד אוהב אימות דו שלבי כשזה מגן עלי. כשזה מגן על מישהו אחר ומציק לי, פחות.

אז אם קניתי טלפון חדש אני צריך להסדיר את האפליקציה לפני שאני יכול להזמין טיסה/כרטיסים לאירוע וכו'?
הפרדוקס הוא שאם התקלקל הטלפון הישן לא תוכל לקנות טלפון חדש... אלא אם תגיע פיסית לחנות, ואם הגדרת OTP גם על עסקאות במסמך מלא אז אפילו בחנות לא תוכל :)

לגבי הדיון שהתפתח כאן, הייתי בהחלט שמח אם הייתה ללקוח אפשרות להגדיר OTP לסכומים גבוהים, עסקים שמעולם לא קניתי בהם וכו׳
אני מבין שמבחינת חברת האשראי זה לא מצדיק את ההשקעה כי הלקוח הממוצע לא עומד להשתמש בזה וגם מי שכן עשוי להזדקק לתמיכה, עושה רושם שהאבטחה כרגע די מאוזנת.
אגב, כתבת שאתה עובד בחברת אשראי, מסקרנות, אם נעשה שימוש עם PIN בכרטיס שאבד, חברת האשראי תפצה על זה או תמיד תאשים את הלקוח ? כי בהחלט ייתכן תרחיש בו מישהו נחשף לקוד (הקופאי/אדם אחר שהסתכל) סמוך לגניבת הכרטיס,
אם במקרים כאלו האחריות עלי (כי הייתי צריך להסתיר וכו׳) אז בעיני כלקוח המדיניות של חובת הקשת PIN הורידה את האבטחה.

נערך לאחרונה ב:
דעתם של רוב האנשים לא באמת קובעת כלום, מה שקובע זה הסטנדרט, שחברות האשראי די מתיישרות לפיו.
בדיוק הפוך
מה שקובע זה דעת האנשים. הסטנדט נקבע לפי הדיעה הזאת.
הקשת pin code נכנסה לשימוש בארץ בחודשים האחרונים לא כי זה נוח למישהו. כמה אנשים הפסיקו להשתמש באשראי בשל כך?
בארץ אנשים מוכנים לקבל את זה וכנראה חושבים (בטעות) שזה טוב להם.
עובדה שבארה"ב כל הכרטיסים הם בלי PIN (הם עם EMV כמובן, אבל לא דורשים הקשת PIN בשום מצב).
בארה"ב לא נדרשת הקשת קוד, את הטיפ במסעדות רושמים על הקבלה לאחר גיהוץ הכרטיס, והשמועות אומרות שחברות האשראי מזכות מייד במקרה של בעיה.
לא רק השמועות. מנסיון - החברות מזכות מידיית ורק אח"כ עושות את הבדיקה.
אם יתברר שהחיוב תקין יגבו ממך את הכסף (המקורי) בסוף הבדיקה.

מכשיר טלפון שמחובר לאינטרנט זה די בסיסי בימינו אלא אם אתה מטייל במדינות עולם שלישי.
או שבדיוק גנבו לך את הטלפון כשאתה בחו"ל (קורה המון) ואתה רוצה ללכת לחנות לקנות מכשיר חדש כדי שלא תישאר עירום.
אבל מה, העסקה הזאת בד"כ קצת גדולה. כלומר כזאת שתגרור לפי התפיסה שלך צורך באישור דרך האפליקציה, שכאמור אין לך איך להתקין בכלל.

אם חברת האשראי מקבלת עשר עסקאות מאותו בית עסק בטווח זמן קצר, חברת האשראי צריכה להסתכל על זה כמו עסקה אחת בסכום הכולל. כנ"ל אם יש רצף של הרבה בתי עסק שונים ולא אופייניים ללקוח בטווח זמן קצר.
אני מניח שכבר היום התנהגות כזו נתפסת באלגוריתם של חברת האשראי כחשש להונאה.
אכן יש היום אלגוריתמים.
מה שאתה מציע הוא להקשיח אותם. השאלה איפה הגבול עובר בין נוחות לשימושיות.
מה קורה למשל אם אתה עכשיו נסעת לטיול בצפון? יהיו לך רצף של הרבה בתי עסק שונים ולא אופיניים ללקוח.

בקיצור, זה לא פשוט. דרוש איזון בין אבטחה לנוחות שימוש, ואתה (בניגוד לרוב שאר המשתמשים) מעדיף שהחברות ילכו יותר לכיוון חוסר הנוחות.
זה בסדר שאתה רוצה, אתה צריך פשוט להבין שאתה במיעוט.

ארצות הברית די בפיגור בבחינה הזו לעומת אירופה, אבל בהרבה בתי עסק בארה"ב כן נדרשת הקשת קוד.
בדיוק להיפך, אירופה (וגם ישראל) בפיגור גדול לעומת ארה"ב.
האימוץ של EMV אכן מאוד גדול בארה"ב, ואם אתה בא לשם עם כרטיס ישראלי או אירופאי אכן תצטרך להכניס קוד. אבל בכרטיס האמריקאי עצמו אין קוד.
כלומר גם כשאתה משלם בישראל או באירופה עם כרטיס אמריקאי, המכשיר (אותו מכשיר EMV שמשמש לסליקה) פשוט לא יבקש ממך קוד, כי הכרטיס מוגדר ככה.
לטעמי דוקא הדרישה להכניס קוד היא סיכון בטיחותי הרבה יותר גדול (בין הייתר בגלל מה שאמרת קודם - כמות ההונאות שמערבות גניבת כרטיס היא זניחה. מצד שני, כשאתה מכניס קוד אתה נותן לתוקף פוטנציאלי את הקוד הזה יחד עם שאר הפרטים של הכרטיס שלך).
כן, זה באמת קטע הזוי שאתה בעצם נותן למסעדה צ'ק פתוח והמלצר יכול להפוך טיפ של עשרה דולר למאה אם יחליט.
מה הזוי בזה?
גם בארץ בהרבה מקומות בכלל לא נותנים לך חשבונית. כלומר שואלים אותך, ורוב האנשים (כולל אותי) פשוט לא רוצים חשבונית.
אין עם זה שום בעיה - אתה רואה את החיוב מיידית באפליקציה/אמייל/סמס. אם יש בעיה בחיוב חברת האשראי (האמריקאית) מחזירה לך מייד את הסכום.
ארצות הברית היא דווקא דוגמה למדינה עם הרבה יותר הונאות אשראי לעומת מדינות אחרות. בסוף מי שמשלם על הביטוח הזה אלו בתי העסק שמשלמים עמלות גבוהות יותר על הסליקה, ובתורן מגלגלות את ההוצאה על הצרכן. אין מתנות חינם.
תתפלא.
עד כמה שאני מכיר, אין יותר הונאות אשראי מאשר במדינות אחרות. הסיבה שהעסקים משלמים עמלות כלכך גבוהות היא בגלל ההטבות ללקוח.
אני למשל מקבל 2.6% קשבק (מזומן) על כל קניה בכל מקום עם אחד הכרטיסים שלי. אחרי שאתה מוריד את ההטבות ללקוחות, מה שנשאר לחברת האשראי הוא אפילו פחות ממה שהן מרויחות בארץ...
הצורך בטלפון קיים רק בעסקת מכר מרחוק. בעסקה פיזית ה pin code הוא האימות הנוסף, ובשבילו אתה לא נדרש לטלפון עם חיבור אינטרנט או אפליקציות.
אבל זה משהו שקיים כבר עכשיו. לא מבין מה החידוש.
בחלק מהאתרים אתה נדרש לעבור דרך מערכת נוספת לזיהוי של מנפיק האשראי שלך. באתרים שלו, רמת הסיכון שהאתר לוקח גדולה יותר.
אם הנוכל הצליח ליצור לי חיוב של אלף ש"ח ולא של 30,000 ש"ח, אז הנזק הפוטנציאלי שנגרם לי הרבה יותר נמוך.
הנזק שנגרם לך הוא בכל מקרה אפסי. מי שישלם זאת חברת האשראי.
הרי אם יש כמה עסקאות וכלכך קל לאלגוריתם לזהות שהן חשודות אז ברור שבחקירה גם חברת האשראי תגיע למסקנה שאלו לא עסקאות שאתה ביצעת.
אני בטוח שהמקרה שדיברת עליו שלא החזירו בו את הכסף לא היה על רצף של 10 עסקאות באותו אתר אינטרנט.

כן, אם קנית טלפון חדש תצטרך פעם אחת לאמת את המכשיר כדי שתוכל לעשות עסקאות מכר מרחוק באלפי שקלים.
אבל שוב - איך בדיוק תקנה את הטלפון הזה אם אין לך כרגע טלפון שתוכל לאשר דרכו את החיוב?
מותר לך הכל, אבל כדאי שתהיה לך גישה לאינטרנט אם אתה נדרש לבצע פעולת חיוב ללא מכר מרחוק.
אתה חושב כנראה ש"מכר מרחוק" זה רק קניות באינטרנט.
אתה לא מודע לזה שחלק מהעסקאות שבהן אתה בא עם כרטיס פיסי מוגדרות ע"י העסק כ"עסקה טלפונית".
נכון שהיום עם הEMV זה פחות נפוץ, אבל עדיין הרבה מאוד עסקים בארץ (ובטח שבמדינות עולם שלישי) יסכימו לחייב אותך לפי מספר כרטיס בלבד.
ומה קורה אם אתה בחו"ל ורוצה להזמין משלוח אוכל למשל? אין לך אינטרנט, אין למסעדה גישה פיסית לכרטיס שלך, איך יתבצע אימות על עסקה טלפונית כזאת?
אפשר לבנות כמה הגדרות לסף:
עסקה או מספר עסקאות בבית עסק בודד תוך זמן קצר.
עסקה או מספר עסקאות בבתי עסק שהלקוח לא נוהג לרכוש בהם בדרך כלל, תוך זמן קצר.

וכל זה כאמור רק בעסקאות מכר מרחוק כי בעסקה פיזית יש את הקוד שהוא האימות השני.
אבל שוב, כל זה כבר מוגדר. ולא רק על עסקאות מכר מרחוק אלא גם על עסקאות פיסיות עם הכרטיס עצמו.
אתה מנסה להמציא מערכת שחברות האשראי משתמשות בה כבר בערך 20 שנה...

אגב, כתבת שאתה עובד בחברת אשראי, מסקרנות, אם נעשה שימוש עם PIN בכרטיס שאבד, חברת האשראי תפצה על זה או תמיד תאשים את הלקוח, בהחלט ייתכן תרחיש בו מישהו נחשף לקוד (הקופאי/אדם אחר שהסתכל) סמוך לגניבת הכרטיס,
אם במקרים כאלו האחריות עלי (כי הייתי צריך להסתיר וכו׳) אז בעיני כלקוח המדיניות של חובת הקשת PIN הורידה את האבטחה.
אני בהחלט חושב שחובת הקשת הקוד הורידה מאוד את האבטחה. לא סתם אין PIN בכרטיסי אשראי אמריקאים.
תחשוב על תרחיש כזה:
נניח שאתה נכנס לקנות בעסק חדש שאתה לא מכיר. סתם איזה מוצר קטן (קולה בקיוסק או משהו כזה). בעסק יש מכשיר שנראה לך כמו מכשיר סליקה EMV רגיל.
מה שאתה לא יודע הוא שהמכשיר הוא בכלל לא של חברת אשראי ולא מכשיר אמיתי. המכשיר הזה קורא לך את הפס המגנטי ושומר בתוכו את הקוד שהקשת. הUI כמובן נראה רגיל לגמרי כמו של כל EMV שאתה רגיל אליו, אפילו רושם לך שהוא מתקשר לחברת האשראי ושהעסקה בוצעה וכו, למרות שבפועל לא קרה כלום.
עכשיו לאותו בעל עסק יש את כל הפרטים שהוא צריך כדי ללכת לכספומט הקרוב ולהוציא לך כסף מזומן מחשבון הבנק (יש עדיין מספיק כספומטים שעובדים עם פס מגנטי ולא עם EMV).
והקטע הכי בעייתי - על משיכות כאלה יהיה לך הרבה יותר קשה לקבל החזר, כי אלו לא עסקאות אשראי והביטוח של חברת האשראי לא תופס פה.
אתה עכשיו צריך לריב עם הבנק, שכנראה יסביר לך שאין בכלל ביטוח על מקרים כאלה.

נערך לאחרונה ב:
אבל שוב, כל זה כבר מוגדר. ולא רק על עסקאות מכר מרחוק אלא גם על עסקאות פיסיות עם הכרטיס עצמו.
אתה מנסה להמציא מערכת שחברות האשראי משתמשות בה כבר בערך 20 שנה...
לא מנסה להגדיר כלום מחדש, אלא מציע לתת ללקוח להוסיף סט חוקים נוספים שיחולו רק על עצמו וייתנו לו הגנה נוספת. לא מבין למה אנשים כל כך מתנגדים לכך. לא מתאים לכם, אל תפעילו.

לא מנסה להגדיר כלום מחדש, אלא מציע לתת ללקוח להוסיף סט חוקים נוספים שיחולו רק על עצמו וייתנו לו הגנה נוספת. לא מבין למה אנשים כל כך מתנגדים לכך. לא מתאים לכם, אל תפעילו.
כלומר אתה רוצה שהחברות יפתחו פיצ'ר חדש (בהשקעה גדולה של כסף) שלא יתרום להם כלום ואולי 2% מהלקוחות ישתמשו בו.
כן, באמת הגיוני...

מה הזוי בזה?
גם בארץ בהרבה מקומות בכלל לא נותנים לך חשבונית. כלומר שואלים אותך, ורוב האנשים (כולל אותי) פשוט לא רוצים חשבונית.
אין עם זה שום בעיה - אתה רואה את החיוב מיידית באפליקציה/אמייל/סמס. אם יש בעיה בחיוב חברת האשראי (האמריקאית) מחזירה לך מייד את הסכום.
זה הזוי לי בתור מי שטייל בארה"ב עם כרטיס ישראלי -- אני לא מקבל SMS על כל עיסקה (גם לא בישראל למרות שזה מוגדר, טרם הבנתי את החוקיות), בטח שלא מייל, ואני צריך לצלם/לרשום את ההוצאות בשביל לוודא שאף מקום לא הגדיל את הטיפ שנתתי (או לא נתתי).

אני בהחלט חושב שחובת הקשת הקוד הורידה מאוד את האבטחה. לא סתם אין PIN בכרטיסי אשראי אמריקאים.
תחשוב על תרחיש כזה:
נניח שאתה נכנס לקנות בעסק חדש שאתה לא מכיר. סתם איזה מוצר קטן (קולה בקיוסק או משהו כזה). בעסק יש מכשיר שנראה לך כמו מכשיר סליקה EMV רגיל.
מה שאתה לא יודע הוא שהמכשיר הוא בכלל לא של חברת אשראי ולא מכשיר אמיתי. המכשיר הזה קורא לך את הפס המגנטי ושומר בתוכו את הקוד שהקשת. הUI כמובן נראה רגיל לגמרי כמו של כל EMV שאתה רגיל אליו, אפילו רושם לך שהוא מתקשר לחברת האשראי ושהעסקה בוצעה וכו, למרות שבפועל לא קרה כלום.
עכשיו לאותו בעל עסק יש את כל הפרטים שהוא צריך כדי ללכת לכספומט הקרוב ולהוציא לך כסף מזומן מחשבון הבנק (יש עדיין מספיק כספומטים שעובדים עם פס מגנטי ולא עם EMV).
והקטע הכי בעייתי - על משיכות כאלה יהיה לך הרבה יותר קשה לקבל החזר, כי אלו לא עסקאות אשראי והביטוח של חברת האשראי לא תופס פה.
אתה עכשיו צריך לריב עם הבנק, שכנראה יסביר לך שאין בכלל ביטוח על מקרים כאלה.
חשבתי על העוקץ הזה ביום בו התחילו לחייב להקיש קוד סודי. צריך לשים לב שבמסופים בהם מקישים קוד סודי, הפס המגנטי לא נסרק. עם זאת שמעתי טענה לפיה ניתן לייצר פס מגנטי רק מפרטי הכרטיס (מס' + תוקף) כך שאני לא סגור על הסיכון פה.
עוקץ נפוץ הוא שכפול כרטיסים בכספומטים אמיתיים ע"י הצמדת קורא כרטיסים נוסף + מצלמה/לוח מקשים מזויף. מכיר אישית אדם שנפגע מכך והבנק (אמריקאי) השיב לו את הכסף שנמשך לא על ידו. טרם שמעתי על מסופים מזוייפים שמשכפלים בעזרתם כרטיסים.

צריך לדעת כמה נפוצה גניבה פיזית של כרטיסים או הצהרות *שקריות* של אנשים שלא ביצעו עיסקה, בשביל להבין האם חובת הקשת קוד זה חכם או לא.

צריך לשים לב שבמסופים בהם מקישים קוד סודי, הפס המגנטי לא נסרק.
ואם יש מכשיר שהכרטיס כולו נכנס פנימה (כלומר הוא יכול בתאוריה לסרוק את הפס), אתה באמת תשים לב לזה ותסרב לשלם שם?
ונניח שאתה כן, איזה אחוז מהאנשים אתה חושב שישים לב לזה?
עם זאת שמעתי טענה לפיה ניתן לייצר פס מגנטי רק מפרטי הכרטיס (מס' + תוקף)
זה אומנם מספיק לחיוב אונליין/טלפוני אבל בשביל תשלום בפס מגנטי (ובמיוחד לכספומט) צריך גם את הCVV שמופיע בפס. (שהוא שונה מהCVV שמודפס מאחורה בכתב רגיל).
עוקץ נפוץ הוא שכפול כרטיסים בכספומטים אמיתיים ע"י הצמדת קורא כרטיסים נוסף + מצלמה/לוח מקשים מזויף.
אכן נפוץ.
אחת הבעיות הגדולות עם הפס המגנטי (והסיבה למעבר לEMV) זה הקלות שבא אפשר להעתיק אותו.
מכיר אישית אדם שנפגע מכך והבנק (אמריקאי) השיב לו את הכסף שנמשך לא על ידו.
בארה"ב כל הסיפור הרבה יותר קל מהצד של הלקוח. גם בכרטיסי אשראי הדיווח על fraud הרבה יותר קל והטיפול יותר מהיר.
השאלה מה הבנקים בארץ יעשו במקרה כזה.
שמעתי כבר על מקרים שגנבו לאנשים את הPIN ואת הכרטיס הפיסי, ועשו רכישות איתו. חברת האשראי הישראלית במקור סרבה לפצות באיזה טענה מוזרה שמאחר והשתמשו בPIN זה כנראה אשמת הלקוח או משהו כזה.
טרם שמעתי על מסופים מזוייפים שמשכפלים בעזרתם כרטיסים.
זה שלא שמעת לא אומר שזה לא קיים. וזה שזה לא קיים היום לא אומר שזה לא יהיה קיים מחר.
הנקודה היא - למה שאני אתן מידע "סודי" ככה סתם לכל בעל עסק רנדומלי? זה מסכן אותי.
צריך לדעת כמה נפוצה גניבה פיזית של כרטיסים או הצהרות *שקריות* של אנשים שלא ביצעו עיסקה, בשביל להבין האם חובת הקשת קוד זה חכם או לא.
לא חושב שזה כלכך רלונטי.
אל תשכח שגניבה פיסית זה משהו שאנשים שמים לב אליו יחסית מהר (לעומת סתם העתקה של המספר), ואז הם יבטלו את הכרטיס. כלומר החשיפה (והסיכון) של חברת האשראי הוא קטן יחסית גם אם כמות הגניבות גדולה (ומישהו הביא מידע במהלך הדיון שדוקא הגניבות הפיסיות מועטות יחסית).
הבעיה עם חובת הקשת קוד היא שזה בעיקר מסכן אותי כלקוח ופחות מסכן את חברת האשראי.
מצד שני, זה מסבך אותי כלקוח, מה שפוגע בחברת האשראי. תחשוב שיש לי 10 כרטיסים. לכמה מהם אני זוכר כבר את הקוד? זה אומר שיש לי 5-9 כרטיסים בארנק שאני לא אשתמש בהם כי אני לא זוכר את הקוד - זאת לדעתי הסיבה העיקרית שהאמריקאים לא דורשים קוד. זה והעובדה שהפגיעה באבטחה מינימלית.

ואם יש מכשיר שהכרטיס כולו נכנס פנימה (כלומר הוא יכול בתאוריה לסרוק את הפס), אתה באמת תשים לב לזה ותסרב לשלם שם?
ונניח שאתה כן, איזה אחוז מהאנשים אתה חושב שישים לב לזה?
אני בהחלט מסכים שזה לא bulletproof.
זה שלא שמעת לא אומר שזה לא קיים. וזה שזה לא קיים היום לא אומר שזה לא יהיה קיים מחר.
הנקודה היא - למה שאני אתן מידע "סודי" ככה סתם לכל בעל עסק רנדומלי? זה מסכן אותי.
הפתרון צריך להיות לא להשתמש יותר בפס המגנטי. בשום מקום, שלא יהיה קיים בכלל על הכרטיס.
לא חושב שזה כלכך רלונטי.
אל תשכח שגניבה פיסית זה משהו שאנשים שמים לב אליו יחסית מהר (לעומת סתם העתקה של המספר), ואז הם יבטלו את הכרטיס. כלומר החשיפה (והסיכון) של חברת האשראי הוא קטן יחסית גם אם כמות הגניבות גדולה (ומישהו הביא מידע במהלך הדיון שדוקא הגניבות הפיסיות מועטות יחסית).
הבעיה עם חובת הקשת קוד היא שזה בעיקר מסכן אותי כלקוח ופחות מסכן את חברת האשראי.
מצד שני, זה מסבך אותי כלקוח, מה שפוגע בחברת האשראי. תחשוב שיש לי 10 כרטיסים. לכמה מהם אני זוכר כבר את הקוד? זה אומר שיש לי 5-9 כרטיסים בארנק שאני לא אשתמש בהם כי אני לא זוכר את הקוד - זאת לדעתי הסיבה העיקרית שהאמריקאים לא דורשים קוד. זה והעובדה שהפגיעה באבטחה מינימלית.
לאדם עם 10 כרטיסים שגונבים אחד, כמה מהר הוא ישים לב? גם אם שם לב שחסר כרטיס, אולי הוא עוד ימצא אותו? למה לבטל ולהוציא חדש? זו הרי בעיה של חברת האשראי אם ישתמשו בו.

מישהו נורא אוהב לקנות אלקטרוניקה. אותו בחור גם אוהב לקבל הנחות ולא אכפת לו מדי פעם "לאבד" את כרטיס האשראי ולשים לב יום-יומיים אחרי 2-3 רכישות גדולות. שימוש בקוד סודי יקטין הונאות מהסוג הזה.

הפתרון צריך להיות לא להשתמש יותר בפס המגנטי. בשום מקום, שלא יהיה קיים בכלל על הכרטיס.
זה יקח זמן. הרבה זמן.
רק בשנים האחרונות הפסיקו בחלק מהכרטיסים עם המספרים המוגבהים, שזאת השיטה שהייתה נהוגה לפני הפס המגנטי (משם מגיע מקור המילה "לגהץ").
אז תחשוב כמה זמן יקח עד שיורידו את הפס...
לאדם עם 10 כרטיסים שגונבים אחד, כמה מהר הוא ישים לב? גם אם שם לב שחסר כרטיס, אולי הוא עוד ימצא אותו? למה לבטל ולהוציא חדש? זו הרי בעיה של חברת האשראי אם ישתמשו בו.
זה תלוי.
לא מחזיקים את כל הכרטיסים בארנק. בתור אחד שיש לו הרבה יותר מ10 כרטיסים, רוב הכרטיסים נמצאים בבית במגירה. בד"כ יש לי רק 2-3 כרטיסים בארנק, ולפעמים (תלוי במבצעים באותו חודש) אני עולה ל5-7.
מה שיושב בבית במגירה בד"כ יותר בטוח (אם פרצו אליך הביתה כנראה שיקחו עוד דברים חוץ מהכרטיסים).
מה שנמצא בארנק אני בד"כ מודע לקיומו שם ואני אשים לב די מהר אם הוא נעלם.

נכון שאם גונבים כרטיס שאני כמעט ולא משתמש בו יקח לי הרבה זמן עד שאני אשים לב, ונכון שזאת בעיה של חברת האשראי, אבל ברגע העסקה הראשונה אני אישית מייד אשים לב כי אני מקבל מייל על כל חיוב.

מישהו נורא אוהב לקנות אלקטרוניקה. אותו בחור גם אוהב לקבל הנחות ולא אכפת לו מדי פעם "לאבד" את כרטיס האשראי ולשים לב יום-יומיים אחרי 2-3 רכישות גדולות. שימוש בקוד סודי יקטין הונאות מהסוג הזה.
נכון.
אז מצאת פתרון שמתאים ללקוח אחד בדפוס קניות אחד. השאלה בכמה לקוחות הדבר הזה פוגע?
כמה עסקאות חברת האשראי תפסיד בגלל הקוד? (שיט, שכחתי את הקוד. טוב נו, אני אשלם לך במזומן).
בסוף הכל תריידאוף.

המספרים הבולטים לא הזיקו לאיש בניגוד לפס מגנטי שיכול לייצר פתח לשכפולי כרטיס.
אתה שם לב, אבל אתה מייצג את האדם הממוצע? כמה לא ישימו? אני גם לא יודע, לדעתי שווה לדעת מה הסטטיסטיקה.
אני אומר שכדאי לדעת גם מה הסטטיסטיקה של אנשים שמנסים להונות את חברת האשראי בהכחשת עסקאות שהם ביצעו.

המספרים הבולטים לא הזיקו לאיש
בגלל המספרים האלה הפתח של הכרטיס רחב מספיק בשביל קוראי כרטיסים שגונבים את הפרטים, נקראים skimmers, כאב ראש קולוסאלי עבור חברות האשראי.

המספרים הבולטים לא הזיקו לאיש בניגוד לפס מגנטי שיכול לייצר פתח לשכפולי כרטיס.
בטח שהם הזיקו - אתה יודע איזה בלאי זה גורם לארנק? :)
אתה שם לב, אבל אתה מייצג את האדם הממוצע? כמה לא ישימו?
לאדם הממוצע יש פחות כרטיסים ממני, ולכן יותר סיכוי שהוא ישים לב :)
השאלה גם מה זה גניבה של כרטיס. בד"כ כייס יגנוב לך את כל הארנק ולא רק כרטיס בודד, כלומר להגיע למצב שגונבים לך כרטיס אחד בלי שתשים לב זה לא משהו פשוט כלכך.
אני גם לא יודע, לדעתי שווה לדעת מה הסטטיסטיקה
אני חושב שהזכירו אותה פה בשרשור.
אני אומר שכדאי לדעת גם מה הסטטיסטיקה של אנשים שמנסים להונות את חברת האשראי בהכחשת עסקאות שהם ביצעו.
מסכים, אבל גם זה לדעתי זניח.

מישהו הפנה אותי לשרשורים בפורום החרדי פרוג
היזהרו - הונאה בכרטיס אשראי
גם לכם גנבו את מספר האשראי והשתמשו בו לתשלום קנסות?
אפשר לראות שהתופעה נפוצה כבר מספר חודשים, יש גם דיווח על קורבן אחד שזיהה את זה באיחור וחברת האשראי לא זיכתה אותו על חיובים של יותר משלושה חודשים אחורה,
2 דברים התחדשו לי שם (א) אפשר באזור אישי הממשלתי לראות פירוט הקנסות ששולמו (ב) אפשר להגיש בקשה לתלונה למשטרה באופן מקוון.
אז הדפסנו שם את רשימת העסקאות שנעשו עבור המרכז לגביית קנסות, והגשנו בקשה לתלונה במשטרה
עבור כל חיוב מופיע שם, מספר זהות, רישיון נהיגה, ומספר דוח ששולם/תיק הוצל״פ, חלק מהשמות מוסתרים עם **** אבל הגלויים בהחלט מעידים עבור מי שולמו הקנסות.

עם הפרטים האלו אפשר לתבוע גם אזרחית.
קרוב לוודאי שמדובר על קורבנות הונאה שהוצע להם כיסוי חובות בחצי מחיר, מדובר על 10-12 אנשים שונים,
לא חושב שיש עילה משפטית לתבוע אותם אישית, וגם לא חושב שזה מוסרי או שתצמח מכך תועלת כלשהי למישהו.

אגב, לפני מספר דקות קיבלנו שיחת טלפון אנושית מהמשטרה עם עדכון שהתלונה התקבלה והועברה לחקירה + אישור במייל.

נערך לאחרונה ב:
קרוב לוודאי שמדובר על קורבנות הונאה שהוצע להם כיסוי חובות בחצי מחיר, מדובר על 10-12 אנשים שונים,
לא חושב שיש עילה משפטית לתבוע אותם אישית, וגם לא חושב שזה מוסרי או שתצמח מכך תועלת כלשהי למישהו.
גם אם כן, בהחלט יש עילה משפטית ומוסרית לתבוע אותם אישית.
חוב שרשום על שמם סולק בכסף שלך. זה עונה להגדרה של עשיית עושר שלא במשפט.

לא במקרה שלך, כי קיבלת חזרה את הסכום מחברת האשראי, אבל בהחלט מתאים למי שלא קיבל חזרה את הכסף כי עבר יותר מדי זמן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
שם משתמש בעייתי "סלייס" גמל להשקעה. זה עוקץ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A עוקץ/ הונאת משכירי דירות - משכיר שרוצה לסגור מרחוק נדל"ן 29
ה עוקץ איתור כספים אבודים צרכנות פיננסית 9
מומו הברווז טווח השקעה ל3 שנים ו"עוקץ" הריבית במשכנתא שוק ההון 23
הסולידית עוקץ ביטוח מוצרי חשמל צרכנות פיננסית 42
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
Jane Doe כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי] צרכנות פיננסית 3044
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
I מה אפשר ״לסחוט״ מכרטיס האשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
B כשל תמורה - החזר מחברת האשראי צרכנות פיננסית 3
amit הורדת דירוג האשראי של ארה"ב פוסטים מאיכות נמוכה 20
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
B איך מעלים את דירוג האשראי האישי? צרכנות פיננסית 27
B העברת כסף לבנק בחו"ל מכרטיס האשראי צרכנות פיננסית 3
amit האם דחיית משכנתא פוגעת בדירוג האשראי? צרכנות פיננסית 4
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
H כניסה למאגר האשראי - צעירים צרכנות פיננסית 2
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
לא חשוב שמות מהי משמעות השינויים של כרטיס האשראי "ישראכרט"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Benjamin W סין חתכה את דרוג האשראי של ארהב שוק ההון 46
G להיות 'מסומן' אצל חברת האשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

Back
למעלה