• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מספיק שאפל, לדוגמה, תנפיק מטבע וירטואלי משלה ו
א. למה לא עשו זאת עד היום ?
ב. למה שמשתמשי ביטקוין שדוגלים בביזוריות טוטאלית יחכו עד אותו רגע ללכת אחרי מטבע שכזה, ולא נטשו את ה"ביטקוין" הלא הכי מוצלח לדעתך ?

זה מרגיש לי כאילו צריך להצדיק בפניכם נסיעה ברכב בזמן שאתם מתעקשים על הסוסים ?
אלו דיונים של לפני 10 שנים. 5 שנים וכו'.
מדובר במיליונים, עשרות מיליונים, מאות מיליונים שנשפכו דווקא על ביטקוין ולא על אחרים. קיבלו אישור ETF, למה דווקא הוא ולא אחר ?
במקום להתעסק בלמה לא, תנסה (או תנסו) להבין למה דווקא ביטקוין השיג את אפקט הרשת.
רמז, זה קשור בזה שזה לא קשור לחברה

גם ארה"ב לא רצתה בהתחלה שהאינטרנט יהיה ללא גישתה ורצו כניסה אחורית לכל אתר. לא עזר להם בסוף.
כך יהיה עם הקריפטו.

מצד שני, לדעתי
אם כבר,
הסיכון יהיה שסאטושי יתעורר מהמתים ויזיז משהו.

ב. למה שמשתמשי ביטקוין שדוגלים בביזוריות טוטאלית יחכו עד אותו רגע ללכת אחרי מטבע שכזה, ולא נטשו את ה"ביטקוין" הלא הכי מוצלח לדעתך ?

מדובר במיליונים, עשרות מיליונים, מאות מיליונים שנשפכו דווקא על ביטקוין ולא על אחרים. קיבלו אישור ETF, למה דווקא הוא ולא אחר ?
במקום להתעסק בלמה לא, תנסה (או תנסו) להבין למה דווקא ביטקוין השיג את אפקט הרשת.
רמז, זה קשור בזה שזה לא קשור לחברה

גם ארה"ב לא רצתה בהתחלה שהאינטרנט יהיה ללא גישתה ורצו כניסה אחורית לכל אתר. לא עזר להם בסוף.
כך יהיה עם הקריפטו.

מצד שני, לדעתי
אם כבר,
הסיכון יהיה שסאטושי יתעורר מהמתים ויזיז משהו.
אני עדיין לא מבין למה שממשלת ארה״ב לדוגמא תתן לדבר הזה גב?
זה היה הטיעון שלי גם לפני 5 ו 10 שנים
למה שהיא לא תטיל סנקציות/תעצור כל חברה שעוקפת את השימוש בדולר?
ובקשר לאינטרנט, זה לא קשור לדיון, אבל מה גורם לך לחשוב שלארהב אין את היכולת לפתוח הצפנות? קראת על סנודן?

כתבתי,
כי נכון להיום חברות לא יכולות למכור את המוצרים שלהם במטבע בשליטתם בלי להסתבך עם בתי המשפט במדינות המערב.
ואז, כמו שאמרתי, או שבסוף החברות ינצחו ואז הם יהרגו את הביטקוין, או שבתי המשפט ינצחו ואז הם יהרגו את הביטקוין.
הקרב כאן הוא על מי יזכה להיות זה שיהרוג את הביטקוין.

הדיון שקיים כבר 10 שנים, 5 שנים וכו' הוא על השאלה האם מדובר בבועה או לא.
עכשיו זה אחלה שאתה מנסה להפריך את הטענה שמדובר בבועה. אבל ברור לך שהנימוק "כי יש אנשים ששופכים עליו מלא כסף" הוא חלש מאוד מאוד.
הרי זו בדיוק ההגדרה של בועה, מצב שבו אנשים משלמים על מוצר כשלהו הרבה מעבר לערך האמיתי שלו.

כך יהיה עם הקריפטו.
יש מצב גדול מאוד.
אבל גם בתרחיש הזה אנחנו נשתמש באיזה "גוגלקוין" או "אפלקוין" ובטח שלא בביטקוין.

אין לי שמץ. אבל היא ניסתה להילחם בו. לא הצליחה ועכשיו נתנה לו גב. לכן נשבר ATH אמש.
מה זה אומר ?
שכמו בחוק היובש וההצפנת אינטרנט, יש דברים שבלתי ניתן להילחם בהם.

ואז, כמו שאמרתי, או שבסוף החברות ינצחו ואז הם יהרגו את הביטקוין, או שבתי המשפט ינצחו ואז הם יהרגו את הביטקוין.
איך זה מתכנס עם העובדה שזה לא מכבר הם הכשירו את השרץ בדמות כל ה-ETF שאושרו? זה רק צעד להלבין אותו לא ?

הרי זו בדיוק ההגדרה של בועה, מצב שבו אנשים משלמים על מוצר כשלהו הרבה מעבר לערך האמיתי שלו.
מקבל.
זורם:
א. יכול לתת לי דוגמא לבועה שהתנפחה מעל ל-3 שנים ?
ב. למה זהב לא בועה? האם יכול להיווצר מצב שביטקוין יהיה אלט' נזילה יותר לזהב לדעתך ?

מצטער. לא הבנתי את הדוגמא.
ביטקוין הוא ראשית כל, לא בגלל אפקט הרשת, אלא גם בגלל אפקט הרשת.
הדולר הוא ראשית כל, לא כי הוא היה הראשון, אלא כי בין השאר ההון האנושי, הכלכלי, הרוחני, הקפיטל וכמובן הצבאי מצוי בארה"ב (כרגע).
וגם בגלל תוצאות WW2.
מדינות אחרות יכלו להגיד הנה יש לנו דולר ישראלי משלנו! או טבעדולר. אז ?

שורה תחתונה.
הוא בן 15.
ארה"ב הכשירה אותו.
מתי זה לא בועה אלא משהו לג'יט?

[אגב, אני לא מתיימר להיות בקואליציה/אופוזיציה של התופעה. אני פשוט מרגיש שאני עצמי נמצא על ספסלי ההיסטוריה ורואה טכנו'/תופעה חדשה ואנשים מסרבים לראות את התמונה הגדולה. מנגד אני מנסה לא לצאת מקסימליסט שוטה]

איך זה מתכנס עם העובדה שזה לא מכבר הם הכשירו את השרץ בדמות כל ה-ETF שאושרו? זה רק צעד להלבין אותו לא ?
זה נשמע כמו התכנסות לכיוון ניצחון של חברות הטק על בתי המשפט.

א. יכול לתת לי דוגמא לבועה שהתנפחה מעל ל-3 שנים ?
זה לא רלוונטי. זה יגרור אותנו לויכוח מיותר על איך קובעים מהו היום בו החלה הבועה להתנפח. זה לא כזה קל למדוד.
וכל מקרה תמיד יש פעם ראשונה.

לגבי זהב אני לא יודע אם זה בועה. אולי כן, אולי לא. אני לא מחזיק בכל מקרה (וגם אף אחד לא טוחן לי על זה בשכל כמו עם הקריפטו), אז לא אכפת לי.

מדינות אחרות יכלו להגיד הנה יש לנו דולר ישראלי משלנו! או טבעדולר. אז ?
אז נכון להיום טבע תנסה להדפיס "טבעדולרים", ומשטרת ישראל תזרוק אותם לכלא.
אולי האכיפה תשתנה מתישהו בעתיד, וטבע תצליח להדפיס מטבע משלה בלי סנקציות. ואז אנחנו כולנו נסחור ב"טבעדולר", שזה לא ביטקוין, זה מטבע אחר, לא מבוזר אלא ריכוזי בשליטת חברה מסחרית אחת.

מתי זה לא בועה אלא משהו לג'יט?
כשחזון אחרית הימים של ביטקויניסטים יתממש, אני מניח.
כשהשטר הכחלכל עם הדיוקן של נתן אלתרמן יהפוך לפריט אספנות וכולנו נסחור בביטקוין בבלוקצ'יין.

אני ממש מוחה על ההשוואה הזאת
או ההשוואה של התקדמות לאינטרנט ממכתבים בדואר

נדמה לי שזה הרבה יותר דומה לשדרוג מאיזה רכב כלשהו לרכב אחר עם עוד איזה מערכת חימום או אור גבוהה שפועל באוטומט

למה לא עשו זאת עד היום ?
ברגע שיתחיל שימוש בביטקוין כמטבע תהיה בטוח שיופיעו מיליון תחליפים. הביטקוין הוא בסך הכל כלי ,שכרגע לא משתמשים בו -רק מאחסנים בארון.

אני משווה את הביטקויין לחשבון בנק וירטואלי , גם אם נניח והוא 100% מבוזר ו100% לא ניתן לפריצה , עדיין זה רק כלי .
לפני 20 שנה אם בנק לאומי היה אומר לך שהוא פותח חשבון דיגיטלי עם שקל דיגיטלי, ותוכל להעביר ולשלם בלחיצת כפתור,ואין עמלות ואין אפשרות לגנוב משם -היית מוכן לשלם על שקל וירטואלי יותר משקל רגיל? אין שום סיבה בעולם שאותו שקל וירטואלי ינפח את ערכו .
נכון ,הכמות שלו "מוגבלת" , אבל תמיד אפשר להשתמש בשקל וירטואלי שינפיק בנק אחר.

ברגע שיתחיל שימוש בביטקוין כמטבע תהיה בטוח שיופיעו מיליון תחליפים. הביטקוין הוא בסך הכל כלי ,שכרגע לא משתמשים בו -רק מאחסנים בארון.

אני משווה את הביטקויין לחשבון בנק וירטואלי , גם אם נניח והוא 100% מבוזר ו100% לא ניתן לפריצה , עדיין זה רק כלי .
לפני 20 שנה אם בנק לאומי היה אומר לך שהוא פותח חשבון דיגיטלי עם שקל דיגיטלי, ותוכל להעביר ולשלם בלחיצת כפתור,ואין עמלות ואין אפשרות לגנוב משם -היית מוכן לשלם על שקל וירטואלי יותר משקל רגיל? אין שום סיבה בעולם שאותו שקל וירטואלי ינפח את ערכו .
נכון ,הכמות שלו "מוגבלת" , אבל תמיד אפשר להשתמש בשקל וירטואלי שינפיק בנק אחר.
התומכים בביטקוין להבנתי טוענים שהביטקוין הוא הכסף עצמו ובעל הערך בעצמו. פה אני לא מצליח להבין את ההסבר שלהם אבל אולי מישהו יצליח להסביר את זה.

התומכים בביטקוין להבנתי טוענים שהביטקוין הוא הכסף עצמו ובעל הערך בעצמו. פה אני לא מצליח להבין את ההסבר שלהם אבל אולי מישהו יצליח להסביר את זה.
הם טוענים שאין ממנו הרבה ולכן כשיתחיל שימוש סדיר בו -כולנו נאלץ לקנות מהם ביוקר.
הם לא לוקחים בחשבון שיהיו תחליפים.

• אהבתי
Reactions: Roi
זרקת כאן הרבה סיסמאות לא נכונות.
אין קשר בין עבודה קשה וכסף ,אף פעם לא היה. כסף משולם על יצירת ערך ולא על שום דבר אחר. לאף אחד לא אכפת אם עבדתי קשה בשדה ושתלתי קוצים , אף אחד לא יקנה אותם בגלל העבודה הקשה שלי.
תסביר את זה לכל הדורות הקודמים שלמעשה עבדו עליהם והם בתורם עבדו עלינו. מעבר לזה, תסביר את מה שכתבת לכל ההורים הצעירים שמבלבלים לילדים שלהם את השכל עם רעיונות בנוסח "עבודה קשה ומאמץ משתלמים".

אני חושב שאתה מפריז מאוד בכמות הצעירים שעושים כסף ברמה של לקנות להורים שלהם ג'יפ ובית
והם באחוזים מיעוט זניח ביותר
אכן אחוז זניח, אבל כזה שמנגיש לך את הידע שלו תמורת כמה אלפים. ורק להזכיר, משהו כמו לפני 30 או 40 שנה, שזה ממש לא הרבה זמן במונחים היסטוריים, הסיכוי שמשקיע ישראלי ממוצע היה מכיר את הסיפור של רונלד ריד או שספקולנט ישראלי ממוצע היה קורא ספרים על ווייקוף או על שפת הווליום וכן הלאה, שלמעשה מספקים יתרון לא הוגן במסחר, היה פשוט אפסי. היום כל הספרים הללו זמינים בחינם ברחבי הרשת כקובץ PDF.

הטענה שלך משולה למשל הצפרדע בתוך סיר שמעלים לה את המעלות ממש קצת בכל פעם ובשום שלב אין לה מוטיבציה לקפוץ משם ולהציל את עצמה, הרי מדובר ממש במעלה "זניחה". בסוף היא מתה כמובן.

מה שהכי מפריע לי עם הביטקוין זה שאין שום ארובה לכך שהוא ישאר נעלה על פני כל שאר המטבעות הוירטואליים, ולא יהיה אף מטבע אחר שיעקוף אותו בסיבוב.
מוזמן להאזין לקטע הבא מתוך הרצאה ולשתף את דעתך לגבי העניין: https://twitter.com/jackmallers/status/1765546075455115717?t=kbt7iO3Sik7t14xT9hlghA&s=08

נערך לאחרונה ב:
תסביר את מה שכתבת לכל ההורים הצעירים שמבלבלים לילדים שלהם שעבודה קשה ומאמץ משתלמים.
מאמץ כשלעצמו לא מספיק. לראיה ,כל אותם הורים דוחפים את ילדיהם למקצועות ריווחיים ולא לגידול קוצים .

אני חייב להגיב לזה.. היה לי קשה לעצור את עצמי
פעם אחת לפתיחת חשבון? ...
כל זה התחיל מאמירה שלך שגיבוי ל-seed זה דבר מסובך.
הנקודה היא שזה דבר שאתה עושה באופן נדיר ואולי רק פעם אחת, בדומה או פחות מהדברים שאמרת שהם "רק בפתיחה" או "רק פעם בשנה" לגבי בנקים או חברות אשראי. בכל מערכת יש את סוגי החיכוך שלה. בביטקוין הם שונים מפיננסים קלאסיים. חלקם גרועים ממערכות קלאסיות, חלקם טובים מהן.

אם לשמור על הקריפטו שלי יהיה תלוי בי גם אם הייתי קונה כבר הייתי מאבד אותו לפחות 3 פעמים מול הכסף בבנק שיש דרך לשחזר את המידע על החשבון שלך
אז זה לא בשבילך, לפחות לא בגרסה הגולמית שכוללת אחזקה ישירה.

יתרון בתשלום בכרטיס אשראי שיש לך ביטוח על התשלומים אפשר לבטל במגבלות מסויימות
מוסיף עלות וביורוקרטיה. אם רוצים את זה בקריפטו, זו תכונה למערכת ברמה גבוהה יותר.

אפשר לבטל טרנזקציה שעשית בביטקוין?
לא. זה חלק מהרעיון. כנ"ל, אם רוצים אפשרות כזו אפשר לבנות מערכת מעל המערכת הבסיסית.

אני חושב שמי שלא עובר על החוקים לא אמורה להיות לא בעייה עם זה
מעקב אחרי הטרנזקציות לא אמורות להפריע למי שלא מנסה לשלם או לקבל כסף על דברים שהם נגד החוק
דוגמה נגדית: אני לא עובר על החוק אבל כן מפריע לי שיש כל מיני גופים עם מידע על מה אני עושה, מתי, כמה ולמה.
ואצל כל הגופים רק גדלים הקצב, יכולת, ורצון איסוף המידע, כמו גם יכולות החיפוש והאנליזה, והסיכויים שזה יזלוג דרך פריצה או רשלנות, ומשם אולי גם לכל העולם דרך האינטרנט.

הדיון שקיים כבר 10 שנים, 5 שנים וכו' הוא על השאלה האם מדובר בבועה או לא.
תחום אחר אמנם, אבל כבר אמרו "the market can remain irrational longer than you can remain solvent". :)

שאר הדיון כאן כבר הופך לדיון כללי. לא עדיף להמשיך בשרשור קריפטו - כלכלי-פוליטי-חוקי המרכזי?

נערך לאחרונה ב:
האם לדעתך זה לא נכון?
לא רק לדעתי
לדעת כל מי שאני מכיר וכל מי שאי פעם ביצעתי איתו טרנזקציה
אתה תהיה חייב לסמוך על אנשים
זה לא באג, זה פיצ'ר
אני כמובן מדבר על לסמוך על אנשים עם כספי (כל כולו)

לגביי המזון שלי, בוודאי שיש על מי לסמוך, אבל גם לזה אני דואג שיהיה פחות (עצמאות מקבילה לפיננסית)

אם אתה משקיע דרך הבנק, אתה פשוט נותן פקןדת מכירה והכסף חוזר אליך לחשבון ובזה נגמר הסיפור.
ולמיטב ידיעתי, לבתי השקעות זרים ניתן לשייך כרטיס אשראי.
למי שיש בנק וגישה לעולם המסחר
בהווה או בעתיד, מבחירה או מחוסר ברירה

המוסדיים כדוגמת blackrock עשו לדעתך טעות ?
לא טעות, אלא החלטה מושכלת
אבל כלכלית, כי זה העסק, דמי ניהול
לא כי הם באמת מבינים
מסכים עם הנקודה הזאת

ארהב היא לא המדינה היחידה על כדור הארץ, היא כן בעלת הכי השפעה (נכון להיום)
היא לא נותנת גב, היא אסופה של כל הפקידים שמנהלים אותה, והם מנהלים אותה בדברים אחרים

חוץ מזה, אם זה בסדר מבחינתך שהמטבע משוייך למדינה עצמה, מודפס על פי "צרכים" כלשהם
אתה לא צריך ביטקוין, פשוט תמתין להוראה החדשה של השולטים במטבע

לביטקוין יש לא רק את אפקט הרשת
אלא גם את התנאים שבו נוצר
תקרא על הייחודיות וכנראה יתבהר לך שכל מה שכתבת הוא פשוט לא רלוונטי

בנוסף לגביי ההערה , "ירוצו מיד להחליף אותו" או משהו בסגנון
בוא...
אף אחד לא רץ להחליף שום דבר במצב שגרה
אבל היי, כולם רצים טוב מאוד כאשר התחת שלהם בוער

אכן אחוז זניח, אבל כזה שמנגיש לך את הידע שלו תמורת כמה אלפים. ורק להזכיר, משהו כמו לפני 30 או 40 שנה, שזה ממש לא הרבה זמן במונחים היסטוריים, הסיכוי שמשקיע ישראלי ממוצע היה מכיר את הסיפור של רונלד ריד או שספקולנט ישראלי ממוצע היה קורא ספרים על ווייקוף או על שפת הווליום וכן הלאה, שלמעשה מספקים יתרון לא הוגן במסחר, היה פשוט אפסי. היום כל הספרים הללו זמינים בחינם ברחבי הרשת כקובץ PDF.

הטענה שלך משולה למשל הצפרדע בתוך סיר שמעלים לה את המעלות ממש קצת בכל פעם ובשום שלב אין לה מוטיבציה לקפוץ משם ולהציל את עצמה, הרי מדובר ממש במעלה "זניחה". בסוף היא מתה כמובן.
קודם כל יש הבדל בין לעשות כסף כדי לקנות להורים בית ולמכור קורס אינטרנטי? בכמה אלפים

אם מדובר בקורס פרונטלי כמו שיש עוד המון אני בספק אם כל כך מהר מגיעים מזה לבית זאת לא המצאה חדשה

ואם אינטרנטי (מניח שלזה אתה מתכוון) צריך מידע כמה הם עושים כמה מוכרים וכמה קונים

נשמע לי מופרח שיש כמות משמעותית של אנשים. שישלמו אלפים על קורסים

אגב, אני משתמש בקהילה הנפלאה פה שהסולידית ייסדה ואולי זה הזמן גם לומר לה ולכל הקהילה המון תודות

וככל שיש כל כך הרבה מידע חינמי באמת שאני חושב שאתה מזלזל מידי בציבור הרחב שכמות משמעותית שלו מוכנה לשלם על כלום אלפים (כל מני ליצני טיקטוק שמקשקשים מניח שלכאלה התכוונת בצעירים שקונים להורים שלהם בית)

לגבי משל הצפרדע, אני לא בטוח שבאחוזים חלקם באוכלוסיה עולה עם הזמן ואפילו לא בטוח שבמספרים מוחלטים

ברור שיש יוצאי דופן מי שמצליח לתפוס איזה טרמפ אדם שהוא מוכשר באופן יוצא דופן אבל לא מדובר בסתם איזה צעיר רנדומלי עם מחשב וחיבור לרשת

לא הבנתי.

כבר כיום אנשים קונים ומוכרים ביטקוין אחד לשני או משתמשים בו למטרות קנייה.
למה לא עוברים לתחליפים אחרים אחרי 15 שנה ודווקא הוא המוביל ?

לטענת אנשי הכת בעתיד הביטקוין יהיה המדד לכל. היום אתה שואל כמה דולרים שווה ביטקוין? בעתיד תשאל כמה ביטקוין עולה קילו מלפפונים? תקנה ותעביר ביטקוין למוכר. בשקל ובדולר לא יהיה אמון ועניין כי אלו מטבעות פיאט שבשליטת ממשלות וערכן חשוף לשחיקה.

נערך לאחרונה ב:
זה שאתה מגחיך אותי/טיעונים שלי זה לא אומר שהם לא נכונים או שאני טועה
לא טענתי שאתה טועה
דווקא מסכים עם רוב הטענות שטענת בפוסט הראשון
הוידאו שייך למשפט האחרון שלך, שאותו "ניסחתי מחדש" באמצעות דבריו של לטרמן:
"למה הבן אדם הממוצע שחי במדינה נקרא לזה "מערבית מתפקדת" צריך את זה"

לא טענתי שאתה טועה
דווקא מסכים עם רוב הטענות שטענת בפוסט הראשון
הוידאו שייך למשפט האחרון שלך, שאותו "ניסחתי מחדש" באמצעות דבריו של לטרמן:
"למה הבן אדם הממוצע שחי במדינה נקרא לזה "מערבית מתפקדת" צריך את זה"
אבל זה לא דומה בכלל
לפי מה שאני מכיר וקורא פה ובכלל
זאת אומרת האנלוגיות פשוט לא מתאימות
וכבר כתבתי למה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עכשיו שיש ניקוי במקור באינטראקטיב ישראל , האם עדיין יש עדיפות להיות באינטראקטיב האמריקאי לאזרח אמריקאי\ ישראלי שוק ההון 28
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
tomer111 האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות שוק ההון 12
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה