• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות

tomer111

משתמש סולידי
דירוג
17
אני שומע כל הזמן על 50% %50 מניות אגח אבל על פי מה שהבנתי יכל להיות שזמנים השתנו והם correlated ועולים ויורדים יחד.

האם ישנו פיזור תיק יותר מודרני שמחזיק נכסים שהם לא correlated לדוגמא והאם נכון שפיזור לאגח מניות כבר לא עושה את עבודת asset allocation?

אני שומע כל הזמן על 50% %50 מניות אגח
באיזה הקשר?

אבל על פי מה שהבנתי יכל להיות שזמנים השתנו והם correlated ועולים ויורדים יחד.
לא אג״ח אמריקאיות ממשלתיות ארוכות טווח.

האם נכון שפיזור לאגח מניות כבר לא עושה את עבודת asset allocation?
כפי שציינתי, אג״ח אמריקאיות ממשלתיות ארוכות טווח עושות את העבודה לא רע. אולי לא כמו בעבר אבל הקורלציה לשוק המניות האמריקאי היא שלילית.
אולי יש לך קצת בלבול במושגים. ״asset allocation״ זה פשוט האופן שבו אתה מחלק את הנכסים בתיק. הם לא חייבים להיות בקורלציה שלילית בהכרח.

הקורלציה של אג"ח למניות משתנה לפי המצב המאקרו כלכלי.
המשברים האחרונים היו דיפלציונים והפד הוריד ריביות, האג"ח בתגובה טס למעלה.
אבל היו גם משברים אחרים, עם פגיעה רצינית בצד ההיצע והלם ביקושים, ובמצבים כאלה הפד דווקא מעלה ריביות והאג"ח נופל.

אני שומע כל הזמן על 50% %50 מניות אגח אבל על פי מה שהבנתי יכל להיות שזמנים השתנו והם correlated ועולים ויורדים יחד.

האם ישנו פיזור תיק יותר מודרני שמחזיק נכסים שהם לא correlated לדוגמא והאם נכון שפיזור לאגח מניות כבר לא עושה את עבודת asset allocation?

נראה לי שאתה שואל שאלה שאף אחד לא יודע את התשובה, התכוונת לשאלה
"האם בעתיד במשבר הבא בשוק המניות האגח"ים לא ירדו באותו השיעור?"
מכיוון שאיננו יודעים את העתיד והאם יהיה מתאם בין השער של אגרות החוב למניות במשבר הבא אז קשה לדעת את התשובה.

במהלך הנפילות ב-2020 החזקתי IBTA שזו ETF על אגחים אמריקאים קצרים. המחיר שלה כמעט לא זז בזמן ש-IWDA השיל מעל 30%.

במהלך הנפילות ב-2020 החזקתי IBTA שזו ETF על אגחים אמריקאים קצרים. המחיר שלה כמעט לא זז בזמן ש-IWDA השיל מעל 30%.

אני חושש שהמחיר שלה בשקלים זז ועוד איך...
כמובן איני ממליץ על גידור, אבל חשוב להבין שיש גם שיקולים נוספים (כדוגמת ערך ריאלי).

הקורלציה של אג"ח למניות משתנה לפי המצב המאקרו כלכלי.
המשברים האחרונים היו דיפלציונים והפד הוריד ריביות, האג"ח בתגובה טס למעלה.
אבל היו גם משברים אחרים, עם פגיעה רצינית בצד ההיצע והלם ביקושים, ובמצבים כאלה הפד דווקא מעלה ריביות והאג"ח נופל.

מעניינים אותי הביצועים של זהב בשלל המשברים השונים
לכאורה, מחירו אמור לעלות הן במשבר דיפלציוני והן במשברים עם הלם ביקושים
מתי היה המשבר האחרון מהסוג של הלם ביקושים, ואיך זהב תפקד בו?

לכאורה, מחירו אמור לעלות הן במשבר דיפלציוני והן במשברים עם הלם ביקושים
מתי היה המשבר האחרון מהסוג של הלם ביקושים, ואיך זהב תפקד בו?
שנות ה-70, חרם הנפט הערבי פגע בצד ההיצע וגרם למשבר אינפלציוני בארה"ב.
הזהב מגיב חזק לירידה בריבית הריאלית, ובפרט כשהריבית צוללת לטריטוריה שלילית.
הריבית הריאלית צללה לטריטוריה שלילית במשבר של שנות ה-70, בגלל אינפלציה דו ספרתית.
הריבית הריאלית צללה שוב במשבר 2001-2003, במשבר 2008-2009, ב-2011 ובמשבר הקורונה. על אף אינפלציה נמוכה, בגלל הורדת ריביות מאסיבית.
בכל המקרים האלה הזהב טס למעלה.

שנות ה-70, חרם הנפט הערבי פגע בצד ההיצע וגרם למשבר אינפלציוני בארה"ב.
הזהב מגיב חזק לירידה בריבית הריאלית, ובפרט כשהריבית צוללת לטריטוריה שלילית.
הריבית הריאלית צללה לטריטוריה שלילית במשבר של שנות ה-70, בגלל אינפלציה דו ספרתית.
הריבית הריאלית צללה שוב במשבר 2001-2003, במשבר 2008-2009, ב-2011 ובמשבר הקורונה. על אף אינפלציה נמוכה, בגלל הורדת ריביות מאסיבית.
בכל המקרים האלה הזהב טס למעלה.

מעניין
מה קורה כשהריבית הריאלית עולה? בין אם במשבר או בין אם ע''י נורמליזציה כלכלית

אני חושש שהמחיר שלה בשקלים זז ועוד איך...
נכון, הוא עלה.

אם זה מעניין אותך אז תקרא כאן. קראתי מזמן אז אני לא זוכר אם הם מתיחסים למה ששאלת אבל בכל מקרה זה מאמר מצויין.

מעניין
מה קורה כשהריבית הריאלית עולה? בין אם במשבר או בין אם ע''י נורמליזציה כלכלית
הזהב יורד, לפעמים בחדות.
הזהב לא משיא כלום, הוא לא מייצר תזרים.
לכן ככל שהריבית הריאלית על הדולר עולה, פחות משתלם להחזיק זהב כמטבע.

רק להוסיף מבלי לגרוע על שנאמר פה על שנות ה70. גם בלי ניסיון להפחיד סתם רק לנסות לתאר המצב שהיה. באוגוסט 79 יצאה כותרת בביבזנז וויק (ראו למטה עליה ואת ההאפי אנדינג אחרי הרבה שנים) על מות שוק המניות. 13 שנים אחרי השיא של 1966 המניות היו באותם ערכים והדיבדנדים שחולקו פיצו בערך על מחצית האינפלציה באותם השנים.
לסבר את האוזן ואת העין
אם ניקח 13 אחורה נחזור לפני המפולת של 2009-2008 והתאוששות מאז.
אם היה אז פורום סולידית שהוקם ב1966 אז בטח ב1979 היו מתעופפים בו קוצים עקורים כמו בעיירות נטושות בסרטי המערב הפרוע . בטח היה פה מגיב אחד שהיה מתכתב עם הסולידית וגם לו היא בטח לא היתה עונה.
נחזור ל1979 - האמרה גורסת לקנות השמועה ולמכור בידיעה ... אז גם מי שהיה קונה ב1979 בהפוך על הפוך את שוק המניות שהיה אז פגר היה צריך לחכות עוד 3 שנים מלאות עד תחילת העליות.

in BusinessWeek—the ancestor of Bloomberg Businessweek—four decades ago. On Aug. 13, 1979, the headline on the cover was “The Death of Equities: How Inflation Is Destroying the Stock Market.” Three years after that article appeared, the stock market hit bottom and then began a remarkable resurgence. The total return on the Standard & Poor’s 500-stock index since its 1982 low, with dividends reinvested, has been nearly 7,000%. Not bad for a corpse

אל תחפש חוקיות ניוטונית בפיננסים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עכשיו שיש ניקוי במקור באינטראקטיב ישראל , האם עדיין יש עדיפות להיות באינטראקטיב האמריקאי לאזרח אמריקאי\ ישראלי שוק ההון 28
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 200
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
ס האם קיזוז הפסדי הון תקף רק ל6 שנים? מיסים 6
ח חוק שכירות הוגנת - מה תקף נכון להיום צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה