אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י CJB, ‏7/9/19.

תגיות:
  1. CJB

CJB משתמש רשום

אלוהה,

לא יודע אם זה המקום המתאים לשאול אבל זה מסוג הדברים שנראה לי עדיף שיישאלו תחת עלטה.

התחלתי לעבוד בסטראטאפ צעיר לפני כשנה כתור קבלן משנה - הנפקתי חשבוניות כפרילנסר.
    אחרי כשמונה חודשים "הצטרפתי" כשכיר לחברה. בשיחה על תנאי ההעסקה כשכיר הבוס אמר לי שאקבל אופציות ברגע שהחברה תיישם תוכנית כזו.

עברו מספר חודשים ואנחנו אחרי גיוס ראשון. עדיין לא התחילו תוכנית אופציות ומגייסים עוד אנשים.

רציתי לדעת אם אם יש דרך 'לפצות' אותי על הזמן האבוד שהתחלתי לעבוד בחברה, בהנחה שבעתיד הקרוב כן נקבל אופציות?
    לאילו דברים עלי לשים לב לגביהם בזמן החתימה? איך אני יודע שקיבלתי משהו טוב?

בחוזה לא רשום משהו לגבי "ברגע שתהיה תוכנית אופציות, אתה תקבל".

תודות.

2. kerenX

kerenX משתמש ותיק

אתה לא מקבל שכר?

3. CJB

CJB משתמש רשום

מקבל שכר.

4. kerenX

kerenX משתמש ותיק

אז אני לא מבינה על מה אתה מבקש פיצוי.
    הסכמת לא לקבל אופציות כרגע.
    רוצה אופציות?
    לך תתמקח או תמצא עבודה חדשה.

yossik אוהב/ת את זה.
  5. CJB

CJB משתמש רשום

זאת לא הכוונה. השאלה יותר בסיסית, כשהתחלתי לעבוד היינו 5 עובדים לצורך העניין, עברה שנה ויותר עובדים מגיעים ועדיין לא חתמנו על הסכם אופציות.
    האופציות הוא כמובן תמריץ נוסף לשכר הבסיסי. השאלה תכלס היא כיצד ניתן לתעדף את העבודים הותיקים יותר אם מתחילים תוכניות אופציות כשכבר הגיעו עובדים חדשים.

6. petit nicolas

petit nicolas משתמש סולידי

תוכנית אופציות היא עניין אישי, כלומור לכל עובד יכולה להיות תוכנית אופציות שונה, זה שמתחילים אותה באותו זמן להרבה אנשים לא אומר שהתוכנית זהה. בגדול, שני הדברים שאפשר לשחק איתם באופציות זה כמות האופציות שתקבל והמחיר שלהם (כלומר כמה תשלם על כל מניה כשתרצה לממש את האופציות). כמובן שיש עוד המון דברים שאפשר לעשות, כמו להאיץ את קצב ההפשרה.

כשיחליטו לעשות תוכנית אופציות אני מניח שוותיקים יקבלו יותר אופציות מחדשים, או שהמחיר של האופציות יהיה נמוך יותר, כדי לשקף את ערך החברה כשהם הצטרפו (למרות שזה די קשה כל עוד החברה לא ציבורית). מן הסתם וותק לא יהיה השיקול היחיד ואולי אפילו לא היעקרי, אני מרשה לעצמי להניח שה - cto יקבל יותר אופציות ממתכנת זוטר.

כל זה לגבי הפן הטכני. לגבי הפן המעשי לי זה נשמע כמו תשובה כדי שתרד לו מהגב ותחתום, לא נראה לי שיש תוכנית אופציות באופק.

7. CJB

CJB משתמש רשום

תודה על התשובה. שאלת תם נוספת, יש לי דרך לדעת את כמות האופציות ומחיר המימוש ביחס לעובדים אחרים?

8. מייקל

מייקל משתמש ותיק

כנראה שהם יחשפו ברגע החלוקה כמה אופציות חולקו עד אותו מועד ואז תהיה לך הערכה כלשהי. אבל, הדבר הכי טוב זה לשאול אחרים.

9. גרהם

גרהם משתמש בכיר

בעקרון לא. נדמה לי שאפילו בתשקיף מציינים רק את הסך הכולל ואולי את המספר שקבלו כמה בכירים. זה גם לא רלוונטי כי יכולה להיות התחשבות בשכר בעת ההקצאה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.