• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב?

בדר"כ נהוג לטעון טענה לפני ששואלים שאלות, אז אני אניח שהטענה שלך היא ש"בלאקרוק שינו את דעתם לגבי קריפטו. פעם הם היו נגד השקעה, וכיום הם בעד.
אני לא רואה עדות במהלך הנוכחי לטענה הזאת.
יש. הם מחזיקים ביטקוין ("moderate amount"), משקיעים בביטקוין בעקיפין (מחזיקים חלק נכבד מ-Microstrategy שמחזיקה במעל ל-145k ביטקוין) וגם משקיעים בחברות ביטקוין. אבל זה לא משנה כי כמו שאמרת:
בלאקרוק זאת חברה ענקית עם היקף מסחר מטורף ומוניטין רב שנים.
לכן זה הגיוני שהם ישקיעו אפילו רק בגלל הגודל שלהם. לנו נותר רק לנחש מה העמדה האמיתית שלהם לגבי מה יהיה עתידו של ביטקוין (אני יודע מה הניחוש שלי). לדוגמה אפשר להסתכל על התבטאויות של ריק ריידר (Chief Investment Officer) לאורך השנים, שבין היתר חושב שביטקוין יכול להחליף את הזהב וגם מחזיק ביטקוין בעצמו.
טכנולוגית - אני מניח שאתה יודע איך ETF עובד. עושי שוק מייצרים וסופגים יחידות כדי לוסת את המחיר. איך אתה מצפה שזה יעבוד עם ביטקוין? בלוק נסגר פעם ב 10 דקות, אז אי אפשר לייצר ולספוג יחידות במהירות הרצויה.
לא בטוח שהבנתי. יש כבר ETFים של ספוט ביטקוין, הם קונים ביטקוין כנגד הקניות של נייר הערך שלהם. מה יקרה כשיהיה מחסור? המחיר יעלה.
אז עובדים עם נגזרים?
לא.
(וכמובן, חשוב לי להדגיש שאני לא רואה את המשוואה שלפיה אימוץ מאסיבי של DeFi יגרום לקנייה מאסיבית של ביטקוין\שינוי של סדרי גודל בערכו).
איך הגענו ל-DeFi?

נערך לאחרונה ב:
הבעיה שלי בביטקוין היא שאין גוף שבאמת יכריח אנשים להשתמש בביטקוין. מה גם שהעמלות כשיסיימו לכרות את המטבעות יהיו יקרות והמנגנון מאוד מאוד מסורבל. הערך של הביטקוין נגזר כרגע רק מזה שאנשים רוצים לקנות אותו ויש עלות לייצר אותו ולדעתי הוא לא פותר את בעיית הסחירות (כלומר, כיצד 2 ישויות מקיימות ביניהם רכיש ומכירה של מוצרים בעבור דברים מוחשיים ושאינם מוחשיים) בצורה אופטימלית ככה שהערך שלו בסימן שאלה לעתיד (הביטקוין דורש מערך שלם מלא בסרבול).
נקודה מעניינת, מה באמת יקרה לעמלות כשהכריה תסתיים?

נקודה מעניינת, מה באמת יקרה לעמלות כשהכריה תסתיים?
העמלות הולכות אל הכורים, ככה יש להם תמריץ להמשיך לכרות גם אחרי שכל המטבעות כבר בשוק

העמלות כשיסיימו לכרות את המטבעות יהיו יקרות
מחיר של מוצר נגזר מהיצע וביקוש
במקרה הזה ההיצע ידוע מראש (כמות העסקאות שנכנסת בבלוק כפול הזמן בין בלוקים)
כשיסיימו לתת מטבעות חדשים עם הבלוקים הכורים יאלצו להסתפק בתשואה נמוכה יותר, זה הכל, זה לא יהפוך את העמלות לגבוהות יותר
אם כבר - אימוץ נרחב של ביטקוין יביא ליותר ביקוש לבצע עסקאות ולכן יעלה משמעותית את העמלות
אני לא ממש אופטימי בסופו של דבר לגבי ביטקוין, בגלל התרחישים הבאים (תרחישים מרכזיים שאני חושב עליהם):
1. הרגולציה תגיע למחשבי הביטקוין ותחסל את אספקת החשמל שלהם (לא נשמע לי מסובך מדי לבדוק מי צורך הרבה חשמל והרגולציה בעתיד יכולה להגיע לרמות מעולות של אכיפה כמו שרואים בסין).
אתה מתכוון למצב שבו כל ממשלות העולם משתפות פעולה במלחמה בביטקוין ומחרימות את המחשבים שמשתתפים בתהליך (מכונות הכרייה לצורך העניין)
זה מצב תיאורטי מאוד כרגע (קצת קשה לדעת כמה הכרייה מבוזרת כי רוב הכורים הקטנים מאוגדים בpools, ואם הכורים הגדולים יעלמו פתאום ישתלם להחליף אותם ולכרות על כרטיסי מסך ביתיים... קיצור זו מלחמה מסובכת עבור המדינות)
2. יקום מטבע או אמצעי אלקטרוני חדש שיהיה חסין לכל הבעיות והסרבול בביטקוין הנוכחי (וגם לא ישמיד את כדור הארץ בדרך). [טכנית הביטקוין יכול להשתפר בגרסאות שלו ולשנות את הקוד, אבל זה דורש הסכמה וקל יותר לשנות מטבע קטן מאשר להזיז משהו עצום עם מלא גורמים בלתי תלויים]
יש המון ניסיונות לעשות כאלו דברים, וביטקוין מאמצת את הרעיונות המוצלחים מהם
3. המדינות יורידו את הרגולציה מחשבונות בנק לגבי מימון טרור/סחר בסמים ושאר הדברים הנ"ל כי הרגולציה תהיה כל כך מתקדמת שלא תהיה בעיה בעצם לאתר פעילות עבריינית גם ללא עקיבה פיננסית. זה יגרום לביטקוין להיות ללא יתרון משמעותי לטעמי כאמצעי סחר.
להבנתי כבר עכשיו מטבעות קריפטוגרפיים יציבים (stable coins כדוגמת USDT) משמשים גורמים שמנועים משימוש בבנקים (גם כאלה שלא קשורים לטרור בשום צורה, כמו אזרחים תמימים בונצואלה או רוסיה)
ובהם אין מה להשקיע - זה פשוט דולר אמריקאי עם פחות אפשרויות מעקב

אתה מתכוון למצב שבו כל ממשלות העולם משתפות פעולה במלחמה בביטקוין ומחרימות את המחשבים שמשתתפים בתהליך (מכונות הכרייה לצורך העניין)
יש גם רגולציות יותר פשוטות שממשלות יכולות להחליט - למשל לאסור על בנקים וחברות אשראי להעביר כספים אל/מ חברות העוסקות בקריפטו, דרישת דיווח לרשויות המס על כל אחזקה בנכסי קריפטו או ביצוע טרנזקציה, גביית מס מכל פעולה ועוד דרכים שמדינות יכולות להפוך את חיי בעלי הקריפטו לסיוט, שיגרום לרבים לצאת ובעיקר יגרום לאנשים לא להיכנס.

מה הטענות שלכם בעד\נגד השקעה בethereum? האם עדיף להשקיע רק בביטקוין עם כסף שאני מוכן לקחת עליו סיכון או שכדאי לפזר?

מעריב לנוער שלום,

אמרו לי שביטקוין קורלטיבי לשוק המניות, אך בשנה האחרונה הוא עלה ב-110%, האם אני בהיריון?
אם כבר הטענה שנשמעה היא שהוא קורלטיבי ל-TQQQ
וזה עדיין בתוקף, אמנם לא בטווח של ימים או חודש בודד, אבל כן בטווח זמן של שנה

מה הטענות שלכם בעד\נגד השקעה בethereum? האם עדיף להשקיע רק בביטקוין עם כסף שאני מוכן לקחת עליו סיכון או שכדאי לפזר?
אני לא מבין ממש אבל כבר שנים אומרים שזה מטבע יותר שימושי, חוזים חכמים וכו'.
בינתיים לא נראה שמשהו מתממש מכל ההבטחות...
לא נראה לי סביר שאתריום ימחק וביטקוין ירקיע שחקים, וגם לא ההפך.
בשנה האחרונה הביטקוין התחזק משמעותית, אבל אם הולכים 5 שנים אחורה עדיף בדיעבד היה להשקיע באתריום.
הכל חוזר לזה שבסוף זה הימור, אלא אם אתה ממש מבין (וגם אז זה הימור אבל יש לך אשלייה שאתה יודע מה יקרה).

מבחינתי זה נכס ללא קורולציה לשוק המניות, כמו זהב

איטריום הוא שיטקוין לא מבוזר שנשלט ע"י וויטליק.
ביטקוין הוא המטבע היחיד שפותר את הטרילמה (כמה אירוני של וויטליק עצמו) שהוא מבוזר מאובטח וסקיילבילי.

מישהו כאן רכש לאחרונה GBTC דרך בית השקעות או בנק ישראלי ויכול לשתף מהן העמלות שנלקחו לו מעבר לעמלת קניה של בית ההשקעות?

ספציפית, רוצה לקנות בIRA דרך בנק לאומי ורוצה להיות מוכן עם מספיק דולרים כדי לא להגיע למינוס.
משום מה, לא רשום בשום מקום מהן כלל העמלות שיחוייבו (קסטודיאן וכו')
תודה.

למה שיהיו עמלות יותר מני"ע רגיל?

למה שיהיו עמלות יותר מני"ע רגיל?
למשל: לפני שנתיים קניתי BTCX.U שנסחרת בבורסת טורונטו, אז לא נלקחה עמלת קסטודיאן.
קניתי בחמישי עוד קצת, והפעם שנתיים אחריי לקחו 8$ עמלת קסטודאין פר עסקה.
בגלל זה אני שואל, כי כל מה שרשום בעת הקניה הוא שייתכן ותגבה עמלת קסטודיאן, לא מבין למה לא רושמים בפירוש כמה יגבו (למיטב הבנתי העמלה הזאת מן הסתם לא בשליטת הברוקר דרכו אני קונה).

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
GBTC דרך בית השקעות או בנק ישראלי
זה די מפספס את הרעיון. איך אנשים לא לומדים מהעבר? רוב אחזקות הביטקוין הלא ישירות יורדות לטמיון.
"לא המפתחות שלך לא הביטקוין שלך"

זה די מפספס את הרעיון. איך אנשים לא לומדים מהעבר? רוב אחזקות הביטקוין הלא ישירות יורדות לטמיון.
הדסקאונט לאיטו מצטמצם.
והערפל סביב אישור של ספוט תורם הרבה.
מתחמם.
אולי אפילו כבר חם.
לא יודע.

מתחילת השנה האזרחית עד עכשו השקעה בו הייתה טובה.

לא מייעץ ולא ממליץ ולא יועץ ביטחוני

נראה לי ש-etf זה סיפור אחר. היה מקרה שקרן מוכרת של מוסד מכובד פשטה רגל ואנשים איבדו את הכסף שלהם?

היה מקרה שקרן מוכרת של מוסד מכובד פשטה רגל ואנשים איבדו את הכסף שלהם?
ETF בהגדרה הוא מכשיר השקעה ולכן אם בית ההשקעות שהנפיק אותו פושט רגל הכסף שלך נעלם.
בקרן נאמנות המנפיק רק מחזיק עבורך את המניות, לכן אם הקרן שהנפיקה את קרן הנאמנות פושטת רגל ההשקעה שלך יותר בטוחה במקרה כזה.
בכל אופן הסיכון בניהול ביטקוין עבור לקוחות הרבה יותר גבוה ממניות סחורות וכו', ואחזקה ישירה הרבה יותר פשוטה, תרשום 12 מילים על דף ואתה מסודר.
לתת למישהו אחר להחזיק עבורך ביטקוין זה רעיון גרוע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12

נושאים דומים

Back
למעלה