• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו יכול להסביר איך נוצרת אינפלציה מהדפסת כסף?

• פותח הנושא Aviad
  • פורסם בתאריך
קראת בכלל את אחת התגובות שלי? , או שלצטט מידע עובדתי שכבר הבאתי בעבר נחשב לבזבוז זמן לדעתך?
ז תוכיח. דעתי היא שהשקל האישי שלי שווה יותר או פחות על סמך עליית/ירידת מחירים של התצרוכת האישית שלי. באופן לא אישי, יש מדדי אינפלציה המפורסמים כל חודש בכל מדינה.
פה טרנד הדפסת הכסף, זהב ומה שביניהם
הבאתי נתונים שמראים לך שגובה האינפלציה בארה"ב שוות ערך ל10% ואת בתמורה מביאה אנדקוטה שמעולם לא מדדת באמת.
נשמע פשוט אבל לא הבנתי מי זה "אנחנו מודדים". רמי לוי או אוסם מחליטים להעלות מחירים/לצאת למבצע הנחות על סמך מדידה כזאת?
מודדים זה את אני וסיגלית השכנה.
המחירים ברמי לוי עולים כי יש יותר כסף במערכת.

קראת בכלל את אחת התגובות שלי? , או שלצטט מידע עובדתי שכבר הבאתי בעבר נחשב לבזבוז זמן לדעתך?
קראתי מרפרף. על כל גרף שתביא, אפשר להביא שניים אחרים ושונים ואני לא הולכת לחקור מי עשה את הגרף, איזה נתונים הוא בחר להכניס לתוכו ומה מידת מהימנותו. אז לא כל לינק הוא עובדה מוחלטת רק מעצם היותו קיים.
ואת בתמורה מביאה אנדקוטה שמעולם לא מדדת באמת.
מזה זאת אומרת לא מדדתי? אני יודעת מה המחיר של שכר הדירה שלי לאורך שנים. אני עוקבת אחרי מחירי הדלק, המזון, הסיגריות, החשמל, המים, הארנונה, הטיסות, הלינות וכל שאר הדברים שני צורכת. אני לא עוקבת אחרי מחירים של מה שאני לא צורכת.
המחירים ברמי לוי עולים כי יש יותר כסף במערכת.
מה כתבת כאן? מי אמר שהמחירים עולים (אני לא מדברת על משבר נקודתי כמו הקורונה)? באיזה תחום הם עולים ובאיזה יורדים ובאיזה נשארים דומים? ומכל הסיבות האפשריות, בחרת בהחלטיות סיבה אחת (יותר כסף במערכת).
אני לא יודעת אם לצחוק או להתעצבן מסגנון המחשבה והכתיבה שלך אז אניח לך לנפשך, שא ברכה!

""ההדפסה"" גם כוללת כל הלוואה שהבנק נותן.
ואגב בצורה כזו או אחרת בסוף הכספים האלה נשפכים לשוק/אנשים.
זה לא מה שאנשים מתכוונים אליו כשהם אומרים "הדפסה בכמויות".
אחרת גם הורדת ריבית היא "הדפסה" כי היא מתמרצת מתן הלוואות.

אבל זה נכון שהגדלת המאזן אמורה ובפועל גם מתמרצת מתן הלוואות וזה תהליך אינפלציוני. אבל...
הסדר גודל של האפקט הרבה יותר קטן מגודל ה"הדפסה". מספיק קטן כנראה כדי להתקזז עם האפקטים הדיפלציוניים של הגלובליזציה.

אבל למה הכוונה בזה שמאזן הבנק המרכזי גדל בעצם?
אג''ח, הוא לא נכס קלאסי בפני עצמו
אג''ח הוא בעצם בקשת אשראי-הבטחה לכסף מהעתיד
אני יכול ליצור אינסוף כאלה תיאורטית

הבנק המרכזי לא מייצר אג"חים. הוא קונה אג"חים קיימים בשוק באמצעות הרזרבות שהוא מייצר. מבחינת השוק הוא מחליף 2 נכסים שונים באותו שווי.

התרחיש שאתה מתאר של ייצור הולך וגדל של אג"חים יכול להיעשות ע"י הממשל האמריקאי (ספציפית האוצר) שזה בעצם אומר להגדיל את החוב.
זה תהליך נפרד שקורה זמן מה וכנראה יחמיר בעתיד, במיוחד אם יתחילו ליישם רעיונות כמו MMT, UBI, חינוך אקדמי חינם וכו'.
אותי זה הרבה יותר מדאיג בטווח הארוך ממה שהFed עושה..

אינפלציה=ירידה של כוח קנייה של הכסף.
(גרסת ELI5)
לדוגמה נניח כי הכלכלה מורכבת מ100 תפוחים ו100 מטבעות של שקל.
מחיר הוא: תפוח=מטבע של שקל.
תוך שנה המדינה מנפיקה עוד 100 מטבעות של שקל (דרך מנגנון של הבנק המרכזי), עכשיו המחיר: תפוח= 2 שקלים.
הכסף שלך קונה פחות סחורה ולכן יש ירידה בכוח הקנייה (אינפלציה של 100%).
אבל זה לא תהליך שמתבצע אוטומטית, המוכר צריך להחליט להעלות את המחירים בשביל שתהיה אינפלציה, לדוגמא, במצבנו כיום , הממשלה שפכה מיליארדים למשק ולמיטב ידיעתי אף אחת מרשתות המזון לא העלתה מחירים(למרות שיש עוד כסף בשוק).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
unrealx מישהו יכול להסביר מה הלך לי פה? שוק ההון 3
R אג"ח צמוד מדד, יצאתי מבולבל מהבלוג. מישהו יודע להסביר? שוק ההון 4
adamshalev מישהו יכול להסביר מה קרה היום בשוק? שוק ההון 56
מוריה מישהו יכול להסביר לי- אג"ח? שוק ההון 3
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה