• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

איזה שימושים מועילים נעשים בבלוקצ’יין?
99% סקאם.
עולם השיטקוינס המכונה "קריפטו" הוא עולם רווי בסקאמרים, אנשי שיווק, אופורטוניסטים, ואנשים שמתלהבים מבאז וורדז כמו בלוקצ'יין (דאטא בייס איטי ודיי מעפן), מחשוב קוונטי משולב בבינה מלאכותית על גבי רשת מבוזרת, crypto kitties, crypto shitty, וכל הקשקושים התורנים ששואבים לאנשים את הכסף.

למעשה, כל עוד יש כל כך הרבה שיטקוינים אני ממש מבין את מי שסולד מהתחום וטועה לחשוב שביטקוין זה סקאם, ביטקוין לא יכול להתחמק מהטענות האלה כי מי שעומד ליד חרא גם מריח מחרא.

*בכוונה אמרתי 99% כי אני חושב שיש כמה פרויקטים בתחום שרצים על ידי אנשים הגונים ומוכשרים שבאמת מנסים לייצר ערך מוסף או להקים אלטרנטיבה ראויה לביטקוין. אני לא אנסה להצביע עליהם כי אישית הם לא מעניינים אותי, אבל זאת תהיה טעות גמורה מצידי להגיד שכולם סקאמרים.

נערך לאחרונה ב:
99% סקאם.
עולם השיטקוינס המכונה "קריפטו" הוא עולם רווי בסקאמרים, אנשי שיווק, אופורטוניסטים, ואנשים שמתלהבים מבאז וורדז כמו בלוקצ'יין (דאטא בייס איטי ודיי מעפן), מחשוב קוונטי משולב בבינה מלאכותית על גבי רשת מבוזרת, crypto kitties, crypto shitty, וכל הקשקושים התורנים ששואבים לאנשים את הכסף.

למעשה, כל עוד יש כל כך הרבה שיטקוינים אני ממש מבין את מי שסולד מהתחום וטועה לחשוב שביטקוין זה סקאם, ביטקוין לא יכול להתחמק מהטענות האלה כי מי שעומד ליד חרא גם מריח מחרא.

*בכוונה אמרתי 99% כי אני חושב שיש כמה פרויקטים בתחום שרצים על ידי אנשים הגונים ומוכשרים שבאמת מנסים לייצר ערך מוסף או להקים אלטרנטיבה ראויה לביטקוין. אני לא אנסה להצביע עליהם כי אישית הם לא מעניינים אותי, אבל זאת תהיה טעות גמורה מצידי להגיד שכולם סקאמרים.

אתה ציני נכון?

זה מסכם היטב את הסיבה של ביט ואיתר.
יש הרבה עבודה לעשות ואתה חייב לדעת לתעדף אותה כדי להביא לתוצאה הכי טובה גם בטווח קצר(עם הזדמנות זהב לעלות את האדטפציה) וגם בינוני וגם ארוך(שפה כבר אולי יש מקום לחשוב על האיום הקוונטי שבכלל לא בטוח שיקרה עדיין)

בתור מתכנת, זה לא. אתה לא בונה פרוייקט כזה עם תוחלת חיים לעשר שנים ואומר "אה כשנגיע לגשר הזה נתחיל לחשוב על פתרונות ועל היישום שלהם ולכתוב את הקוד לזה.." בטח ובטח לא בפרוייקט שכולל מאות אלפי שורות קוד...
מה שאתה כן עושה, זה בונה את הפרוייקט שלך מההתחלה future proof אתה חושב על דרכים לשלב קוד חדש מבלי לשבור דברים נוכחיים, על המשוכות שיהיו בדרך ואיך אתה פותר אותם מעכשיו בעזרת תכנון טוב של הבסיס ועקרונות נכונים לfuture proofing. איתריום וביטקוין לא מצטיינים בתחום הזה, ביטקוין כדור הראשון של הקריפטו שומר על עצמו כפרוייקט ההתחלתי ומעט מאוד מחדש דברים בעצמו, ואיתריום שכבר שנתיים עוד רגע מוציא את איתריום 2.0(היה אמור לצאת ב2019, הצפי כרגע הוא ל2022-2023) וכל זה בגלל שהוא נשען על קבלת החלטות לא חכמה במיוחד(EIP) אומנם דמוקרטית יותר מכל מעצמה על פני כדור הארץ אבל לא יעילה אם רוצים לעשות הרבה דברים מהר.

בטח ובטח לא בפרוייקט שכולל מאות אלפי שורות קוד...
77 אלף שורות קוד לביטקוין על פי גוגל.
ביטקוין כדור הראשון של הקריפטו שומר על עצמו כפרוייקט ההתחלתי ומעט מאוד מחדש דברים בעצמו
בדיוק מה שמצופה מפיסת קוד שעלולה להפוך למערכת הפיננסית העולמית. כמה שפחות לגעת יותר טוב.
אני לא רוצה שהכסף שלי יהיה בידיים של מתכנתים שכל יום מטמיעים איזה פיצ'ר חדש שהם שמעו עליו שיכול לשפר את הקוד, זה לא אפליקציית קאנדי קראש.
יש את ה-Test net ויש את האלטים האחרים, אם משהו יוכח מעל לכל ספק שהוא ראוי להיכנס לקוד הוא ייכנס.

האם NFT נחשב בעינך כשימוש לא מועיל לבלוקצ'יין? האם DeFi נחשב בעינך כשימוש לא מועיל?
אם התשובה היא כן לNFT אז הפסדת רק 6.5 מיליארד דולר משוק האומנות והאספנות העולמי ועוד כמה מיליארדים משוק המשחקים, אם התשובה היא כן לDeFi אז הפסדת רק כמה עשרות מיליארדי דולרים משוק השירותים הפיננסים העולמי. בקטנה.

77 אלף שורות קוד לביטקוין על פי גוגל.

בדיוק מה שמצופה מפיסת קוד שעלולה להפוך למערכת הפיננסית העולמית. כמה שפחות לגעת יותר טוב.
אני לא רוצה שהכסף שלי יהיה בידיים של מתכנתים שכל יום מטמיעים איזה פיצ'ר חדש שהם שמעו עליו שיכול לשפר את הקוד, זה לא אפליקציית קאנדי קראש.
יש את ה-Test net ויש את האלטים האחרים, אם משהו יוכח מעל לכל ספק שהוא ראוי להיכנס לקוד הוא ייכנס.

דיברתי על האיתריום לא על ביטקוין.
אם לא תשנה את הקוד אתה לא תהפוך לשום מערכת פיננסית עולמית. איזה מערכת פיננסית בדיוק אפשר להקים ביטקוין?

האם NFT נחשב בעינך כשימוש לא מועיל לבלוקצ'יין?
שמעתי על זה כבר לפני שנתיים או שלוש לבינתיים עוד לא התרשמתי לטובה.
*עריכה: אגב לא הבנתי איך כולם פתאום הפכו למומחי אומנות כי הוסיפו לזה את המילה בלוקצ'יין.
האם DeFi נחשב בעינך כשימוש לא מועיל?
אני לא מתעניין בנושאים האלה ולכן אם אני אגיב לך אני רק אבזבז לך את הזמן.
עוד הפעם, מההתרשמות שלי זה עוד קשקוש שייעלם כמו שהגיע אבל מי יודע אולי זה הדבר הבא.
דיברתי על האיתריום לא על ביטקוין.
למיטב הבנתי דיברת על שניהם, לכן הגבתי בנוגע לביטקוין שכאמור זה נושא העניין היחיד שלי בשרשור הזה (:

*עריכה 2:
איזה מערכת פיננסית בדיוק אפשר להקים ביטקוין?
1. אפשר לעשות NFT גם על גבי ביטקוין, תקן אותי אם אני טועה.
2. אפשר להקים חוזים חכמים גם על גבי ביטקוין לדוגמה עם RSK (יש עוד דוגמאות).

נערך לאחרונה ב:
1. אפשר לעשות NFT גם על גבי ביטקוין, תקן אותי אם אני טועה.
2. אפשר להקים חוזים חכמים גם על גבי ביטקוין.

אין אפשרות לייצר NFT על גבי ביטקוין, כרגע הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא להעביר ערך ממקום למקום בצורה מבוזרת ולרשום חוזים "חכמים" שהפלא ופלא אף אחד לא משתמש בהם כי הם לא חכמים, לא יעילים ויש פתרונות טובים יותר ומהירים יותר.
(לצורך הדוגמה, ביטקוין מציע את ביטקוין סקריפט לכתיבה של חוזים חכמים שהיא Turing-incomplete בעוד איתריום מציע את Solidity שהיא Turing-complete)

עריכה:
אגב, כרגע השימוש המרכזי לNFT הוא אומנות ואספנות, אבל הוא יכול לשמש לעוד הרבה דברים אחרים מלבד אומנות, כמו שכתבתי כמה תגובות לאחור - תעשיית הפריטים הוירטואלים במשחקי מחשב יכולה להרוויח רבות מNFT.

אין אפשרות לייצר NFT על גבי ביטקוין, כרגע הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא להעביר ערך ממקום למקום בצורה מבוזרת ולרשום חוזים "חכמים" שהפלא ופלא אף אחד לא משתמש בהם כי הם לא חכמים, לא יעילים ויש פתרונות טובים יותר ומהירים יותר.
(לצורך הדוגמה, ביטקוין מציע את ביטקוין סקריפט לכתיבה של חוזים חכמים שהיא Turing-incomplete בעוד איתריום מציע את Solidity שהיא Turing-complete)

עריכה:
אגב, כרגע השימוש המרכזי לNFT הוא אומנות ואספנות, אבל הוא יכול לשמש לעוד הרבה דברים אחרים מלבד אומנות, כמו שכתבתי כמה תגובות לאחור - תעשיית הפריטים הוירטואלים במשחקי מחשב יכולה להרוויח רבות מNFT.
זורם איתך, נחיה ונראה (:

1. מישהו שמע על trustswap וpolkastarter? מה דעתכם? האם שווה להיכנס בשלב הזה או שמאוחר מדיי? בשביל פולקה סטארטר צריך 3000 POLS כדי להיכנס תוך שבוע לwhite list אבל השאלה אם רוב הפרוייקטים ששם באמת מכפילים את עצמם שכל כאב הראש והלא מעט כסף שווה? אשמח לכל פיסת מידע.
2. למרות שהפוטנציאל של איתריום בשמים, העמלות קורעות וישנם אופציות שיותר קורצות למשקיעים. האם הסיכול לנפילה של איתריום או השתלטות של ביננס (או מטבע אחר) גבוה? כי רוב הפרוייקטים מבוססי איתריום.

1. מישהו שמע על trustswap וpolkastarter? מה דעתכם? האם שווה להיכנס בשלב הזה או שמאוחר מדיי? בשביל פולקה סטארטר צריך 3000 POLS כדי להיכנס תוך שבוע לwhite list אבל השאלה אם רוב הפרוייקטים ששם באמת מכפילים את עצמם שכל כאב הראש והלא מעט כסף שווה? אשמח לכל פיסת מידע.
2. למרות שהפוטנציאל של איתריום בשמים, העמלות קורעות וישנם אופציות שיותר קורצות למשקיעים. האם הסיכול לנפילה של איתריום או השתלטות של ביננס (או מטבע אחר) גבוה? כי רוב הפרוייקטים מבוססי איתריום.

2. תשמע איתריום כרגע זה האמזון של עולם הקריפטו, מה שמעכב ומכביד עליהם זה שהם לא היו מוכנים לזרם האנשים החדשים וכמות העסקאות והעמלות קפצו לשמיים, הרוב היום משתמשים בשירותים כמו CAKE להחלפות של טוקנים. יש שני פרוייקט שאני רואה עם פוטנציאל להיות Ethereum killers ואלו DOT וADA חד משמעית(וגם Dubai Fund מסכימים איתי, הם מכרו לאחרונה ביטקוין ב750 מיליון דולר וקנו DOT וADA), כרגע אנשים משתמשים בBNB כי זה נוח, נשאר לך קצת שאריות בבינאנס? אתה מעביר לBNB ב2 קליקים בעכבר והעמלות לא רעות, אבל מעבר לזה אין באמת שימוש או עתיד מוצהר לBNB.
עד שEth 2.0 לא יצא בסוף 2022 העמלות ישארו גבוהות יחסית(אם תתקבל ההחלטה אז בקיץ אמור לצאת EIP-1559 שיוריד את העמלות ואמור לפתור חלקית את הבעיה אבל עד הקיץ יש עוד זמן) ועם פרוייקטים חדשים שיוצאים בקצב מהיר מADA וDOT אנחנו כנראה נתחיל לראות היפוך גדול בשוק הקריפטו לכיוונם(הם כבר נחשבים בטופ 5 בשוק, המלחמה היא על מקום 2 לפחות בטווח הקרוב).

הרבע סנט הלא מושכל שלי...
הביט עולה במכפלות מטורפות לעומת דברים אחרים בעבר כי הוא התחיל מכלום וכל כמה זמן מקבל ערך התחלתי חדש.
צבעוני היה יקר עוד לפני השיגעון, כמה יותר אפשר לקחת על אותה פקעת? הביט התחיל מערך של אפס בערך כי היה תרגיל מחשבתי והתחיל לעלות למשהו על פי מה שבא לאנשים (רק גיקים היו בהתחלה). אחר כך כשגילו אותו אחרים באיזה ערך של כמה דולרים זה הפך להיות הערך ההתחלתי עבור העולם כי מה בעצם הערך האינטרינזי שלו...
וכך כל פעם הוא מתגלה מחדש, אי אפשר להשוות את ערכו לשום דבר אחר (כי אי אפשר להשוות כוסות רוח אפילו לכוס חלב) וקופץ עוד קצת, בועית קטנה בכל פעם

א. זה לא הדבר היחיד, יש גם מתקפות 51%, באגים בקוד וכ'ו וכ'ו
ב. לא הייתי דואג מההשפעה של מחשוב קוונטי על שוק הקריפטו מכמה סיבות -
1. טכנולוגית אנחנו רחוקים מאוד מהיום שבו מחשב קוונטי יכול לאיים על הקריפטוגרפיה הקיימת.
2. ישנם אלגוריתמים קריפטוגרפיים שתפורים למחשבים קוונטים וגם כאלו שעובדים עליהם בזמן שאנחנו מדברים שיהיו חסינים למחשוב קוונטי.
3. יש כאן סכנה הרבה יותר גדולה משוק הקריפטו, מחשב קוונטי יוכל בתיאוריה לפצח כל אלגוריתם קלאסי קיים, זה סכנה לכל הכלכלה האנושית לא רק לקריפטו
אבל עזוב את הכלכלה, מה עם הביטחון? אתה באמת חושב שהNSA או הסינים או הרוסים יושבים בשקט ומחכים שיבוא מחשב קוונטי שיוכל לפרוץ כל הצפנה שלהם אי פעם?
מחשב קוונטי זה טיעון מאוד מאוד חלש נגד קריפטוגרפיה כי זה פשוט לא יקרה - יש יותר מידי כסף(למעשה כל הכסף הדיגיטאלי בעולם) וביטחון של האנושות על השולחן.
א. מתקפות על הפרוטוקול ובפרט על ה implementations זה אכן אחד הסיכונים הגדולים (סיכון פרטני, שעשוי להפוך לסיכון מערכתי אם זו תהיה תופעה רחבה מאוד שתגרום לפיצוץ גדול וחוסר אמון מוחלט).
ב. ההנחה היא שחסינות ההצפנה הקריפטוגרפית - חזקה ככל שתהיה - טובה לשעתה בלבד, כך, אם אתה מחזיק מסמכים שהוצפנו לפני עשרות שנים על ידי ה NSA או הסינים או הרוסים סביר בהחלט שתוכל היום לפצח בעזרת ציוד פשוט וזמין.
מי שיירט ושמר תעבורת אינטרנט מוצפנת לפני 30 שנה, סביר שיוכל היום לפענח אותה גם אם הוא אינו גוף ביון, אלא מה ? זה חסר ערך, סיסמאות הוחלפו והמידע האישי והסודי שהוא יחשוף איבד משמעות ברובו.
באותה מידה אני מניח בזהירות שעוד 30 שנה יתאפשר לפצח תעבורה מוצפנת של היום.
שדרוג ההצפנה נעשה כאשר האיום הקריפטוגרפי רק מתקרב אך טרם התממש, כך אפשר להפיץ את התיקון (תעודות עם מפתח הצפנה ארוך יותר) באופן מהימן על גבי אותה תשתית שהאיום עומד להתממש כלפיה (הפצה של התעודות החדשות דרך תווך תקשורת שעושה שימוש במפתחות הצפנה הקצרים שעדיין נחשבים טובים)
מי שהתמהמה מספיק זמן פספס את הרכבת וכבר לא יכול לעדכן באופן מהימן, אם יש לך מחשב או ציוד ממש ישן לא תוכל להתחבר לאף אתר כדי להוריד תעודה עדכנית, כי האתרים כבר אינם תומכים בפרוטוקולים הישנים, וגם אם כן תמצא אתר כזה אי אפשר יהיה להבטיח שהתעבודה לא מיורטת ומפוצחת בדרך.
ולכן לדעתי, לטווח ארוך, איום קריפטוגרפי יכול שיהיה בלתי פתיר במסגרת המפתחות הקיימים, דוגמה להמחשה - כאשר יתאפשר בזמן סביר למצוא את המפתח הפרטי של כל ארנק על בסיס הכתובת הפומבית שלו, איום כזה ידרוש החלפה/שדרוג של המפתחות הקיימים, אז אמנם אפשר להניח בסבירות גבוהה שהאיום יזוהה עוד בטרם יתממש כך שיהיה זמן להתארגן, אבל מי שלא יעשה זאת בזמן יפספס ועלול להישדד או לאבד גישה לארנק שלו (תלוי מה הקהילה תחליט לעשות עם ארנקים ישנים)
@Mr. Bigglesworth

עריכה:
ברשותך, אתקן את מה שאמרת לפי העובדות ולא לפי דעות:
NFT מתיימר להיות מקור מהימן וייחודי שמקשר בין מפתח בבלוקצ'יין למשהו שנמצא מחוץ לאותו בלוקצ'יין. אם מדובר על דבר דיגיטלי (גם אם זו אומנות דיגיטלית), אין שום דבר שמונע ממישהו להעתיק את היצירה וליצור לה מפתח חדש בבלוקצ'יין. על אותו משקל, אין דרך לדעת שלא היה מפתח מוקדם יותר בבלוקצ'יין שמייצג את הבעלות "המקורית". כלומר, לעולם לא תוכל להוכיח ללא צל של ספק שאתה הבעלים היחידי של העותק הדיגיטלי.

ואם מדובר על חפץ פיזי, לא דיגיטלי, אז עדיין אין שום דרך מהימנה ומוחלטת לקשר אותו למפתח פרטי. אמנם קשה יותר לזייף דבר פיזי, אבל עדיין אפשר לזייף.

ההבדל בביטקוין הוא שהמטבעות של ביטקוין נוצרים *מתוך הבלוקצ'יין עצמו*. המטבע הוא פנימי לבלוקצ'יין ולכן ההוכחה של בעלות על המטבע היא חד משמעית ומוחלטת ונצחית.

עכשיו, להגדרה של חוזה חכם:
מכיר שורת IF בעולם התכנות? אותה שורת התניה, שמבצעת פקודות נוספות אם תנאי מסויים מתקיים, היא היא מה שנקרא חוזה "חכם". אין שום דבר חכם במיוחד בחוזה חכם, הרי הוא מוגבל למה שמחשבים יכולים לעשות, וזה בסה"כ לבצע פעולה כתלות בערך של משתנה כלשהו. אז יש בהחלט חוזים חכמים בביטקוין, בשפת התכנות המובנית בתוך ביטקוין.

שימוש לדוגמא בחוזה חכם על רשת הביטקוין הוא רשת הברק. רשת הברק (לייטנינג) מאפשרת לקשר בין מטבעות ביטקוין שנוצרים על רשת נפרדת, שלא משתמשת בבלוקצ'יין, אל הבלוקצ'יין של ביטקוין. המשמעות היא שה"בעלות" של מטבעות הביטקוין ברשת הברק לא עוברת עד שהערוץ נסגר (רשת הברק עובדת בטכניקה של פתיחת ערוצים, אתה מוזמן לחקור על זה).

הערה אחרונה, הTURING INCOMPLETE שיש בביטקוין זה מתוכנן, לא טעות. כי כשאין אפשרות ליצור לולאות אז אפשר ליצור סקריפטים יותר פשוטים ולכן יותר מאובטחים. זה הוכח בשנת 2014-15 כשברשת האתריום נגנבו מאות אלפי מטבעות איתר, עקב פירצת אבטחה בקוד.

השבוע היו הרבה חדשות באמת מטורפות, אני חושב שזו אחת שדורשת אזכור בשרשור הזה:

מורגן סטנלי הוא הבנק הראשון שיציע ביטקוין ללקוחותיו.

"The move, a significant step for the acceptance of bitcoin as an asset class, was made by Morgan Stanley after clients demanded exposure to the cryptocurrency"​

מורגן סטנלי מחזיקים ב-10.90% מהמניות של חברת MicroStrategy, אם השם MicroStrategy לא אומר לכם כלום זה בהחלט ידרוש עוד אזכור (לדעתי אפילו שרשור D:).

נערך לאחרונה ב:
אתה ממש לא חייב להציג את תיק ההשקעות שלך כדי ליצור שיחה מעניינית בגלל ביטקוין, תראה את הפוסט הענק הזה.
אתה יכול לדוגמה לתלות אומנות שקשורה לביטקוין על הקיר ולעורר הרבה שיחות על כלכלה, חופש, טכנולוגיה, וכו'.

שלום @PlanB! לא ידעתי שאתה משתתף גם בפורום הסולידית. סיימת את הטיול הגדול ביאכטה?

בכל מקרה, איך יכולת להזכיר כאן אומנות קריפטו ולא להתייחס לציורים שמבטאים את הערך של נכסים וביטקוין לפי יחס ה- Stock to Flow?
הם צויירו במיוחד כדי להביא לעולם האומנות את העבודה המשפיעה שלך:

Genesis.png

ה- ETFs מתחילים לקרות!

בקנדה
-
מתחילה תחרות בין ETF-ים. Purpose - BTTC צבר מעל $590m בנכסים מנוהלים, ויש לו דמי ניהול של 1%. המתחרה הקטו יותר Evolve - EBIT חתך דמי ניהול ל- 0.75%. תחרות זה יופי.
World's first bitcoin ETF soars past $500 million in assets under management

בארה"ב -
4 חברות הגישו ל- SEC בקשות להקמת BTC ETFs
Wall Street Steps Up Crypto ETF Push

אתמול ה- SEC פרסם את הבקשה של הראשונה מביניהם VanEck - משמע יש ל- SEC מעכשיו 45 ימים להכריע בנושא.
SEC Publishes VanEck’s Bitcoin ETF Application, Kicking Off Decision Clock

ה- ETFs מתחילים לקרות!

בקנדה
-
מתחילה תחרות בין ETF-ים. Purpose - BTTC צבר מעל $590m בנכסים מנוהלים, ויש לו דמי ניהול של 1%. המתחרה הקטו יותר Evolve - EBIT חתך דמי ניהול ל- 0.75%. תחרות זה יופי.
World's first bitcoin ETF soars past $500 million in assets under management

בארה"ב -
4 חברות הגישו ל- SEC בקשות להקמת BTC ETFs
Wall Street Steps Up Crypto ETF Push

אתמול ה- SEC פרסם את הבקשה של הראשונה מביניהם VanEck - משמע יש ל- SEC מעכשיו 45 ימים להכריע בנושא.
SEC Publishes VanEck’s Bitcoin ETF Application, Kicking Off Decision Clock
אשמח לקנות etf אמריקאי של הביט ב-1% דמי ניהול או פחות. מקווה שזה יקרה בקרוב.
מישהו יודע האם ניתן יהיה לשים אותו בחשבון פנסיה? (ואז הוא יחליף את gbtc אצל כל החוסכים לפנסיה)

איזו בורסה אמינה ישנה לקניית מונרו שפתוחה לישראלים?
אני חושב שניתן לקנות מונרו באשראי בבייננס, לא?

אשמח לקנות etf אמריקאי של הביט ב-1% דמי ניהול או פחות. מקווה שזה יקרה בקרוב.
מישהו יודע האם ניתן יהיה לשים אותו בחשבון פנסיה? (ואז הוא יחליף את gbtc אצל כל החוסכים לפנסיה)

אני חושב שניתן לקנות מונרו באשראי בבייננס, לא?
לא הבנתי משהו.
אם אני רוכש ETF על סך 100$ זה אומר שבית ההשקעות של ה-ETF רוכש ביטקוין בסך 100$ מנגד ומנהל את זה עבורי ?
או שזה כמו החיקוי עקיבה שיש אצלנו בסנופי ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3001
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה