• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

נתקלתי בראיון עם ראול פאל מהיום ומצאתי בו פנינה לערך שחבוי בקריפטו. קישרתי לנקודה הרלוונטית בסרטון.

הבעיה המרכזית היא שהמשכורת הממוצעת לא זזה כבר מעל 40 שנים בגלל אינפלציה מאז ההתנתקות של הדולר מהזהב.
כן הטכנולוגיה גרמה למחירים של מוצרי צריכה לרדת, ולכן רמת החיים שלנו עלתה משמעותית, אבל באופן דה-פרופציונלי המחירים של נכסים, מה שבאמת יוצר עושר, עפו למעלה. האדם הרגיל בעל החובות לא יכול להרשות לעצמו להשקיע בנכסים, המשכורות לא עולות אז הוא נשאר תקוע במירוץ העכברים.

בעזרת קריפטו, דור העתיד ישתמש בטוקניזציה כדי להשקיע בנכסים שהיו יקרים מדי בשבילו, הוא יוכל לקנות רק שברים של נכסים ולהשקיע כמו הבן אדם העשיר - זה יהיה game changer ביכולת שלו לצבור הון.

וכן אני יודע שבארה"ב ופפר ניתן לקנות שברי מניות, זו בהחלט התחלה. כמו שהוא אמר, נדל"ן, מכוניות, אומנות וכדומה.

SmartSelect_20210616-232922_WhatsApp.jpg

אם יש לכם 5 שעות פנויות, מומלץ:

האדם הרגיל בעל החובות לא יכול להרשות לעצמו להשקיע בנכסים, המשכורות לא עולות אז הוא נשאר תקוע במירוץ העכברים.
א. אדם רגיל לא בהכרח בעל חובות, כלומר מי שכן זה כנראה מבחירה לצרוך יותר ממה שיש לו באמת, רלוונטי גם לפני אלף שנה.
ב. אין שום חסם היום להשקיע בנכסים, יש אין סוף אפשרויות. (בוודאי לאזרחים אמריקאים)
ג. למה המשכורת בכלל צריכה לעלות?
ומי צריך צריך שבריר מכונית??

א. אדם רגיל לא בהכרח בעל חובות, כלומר מי שכן זה כנראה מבחירה לצרוך יותר ממה שיש לו באמת, רלוונטי גם לפני אלף שנה.
ב. אין שום חסם היום להשקיע בנכסים, יש אין סוף אפשרויות. (בוודאי לאזרחים אמריקאים)
ג. למה המשכורת בכלל צריכה לעלות?
ומי צריך צריך שבריר מכונית??

א. הכוונה היא לחוב המשכנתא (מה שציינו בסרטון). כמה אנשים בישראל מנסים להיות בעלי דירה? כמה לעומתם מנסים להשקיע בשוק המניות?
ב. כמה מליאנלס לא מסוגלים לגייס את ההון הדרוש לקנות נדל"ן? לבומרים היה מדובר על 78% בעלי נדל"ן, לדור X זה 69%, למליאנליס זה 47%. אחד מתוך 5 מליאנלס וויתר על החלום של לרכוש בית. מה אתה חושב שיקרה כאשר דור X ינסו למכור את הנדל"ן שלהם עוד 10-20 שנים ולא יהיה כמעט אנשים שיכולו לקנות?
ג. כי אחרת אתה לא יכול לצבור הון, המשכורות נשארו במקום אבל הנכסים התייקרו משמעותית. אלא אם כן אתה נוקט בגישה של הסולידית של לחיות באובר-צמצום. נראה לי שמספיק להסתכל מסביב להבין שמעל 80% מהאנשים לא נוהגים כך.
ד. הכוונה היתה למכוניות נדירות להשקעה. כאלו שעולות בערכן.

הכוונה היא לחוב המשכנתא
אז מדובר על אלו שכבר קנו נדל"ן ?
ושוב, אין שום בעיה להשקיע בנדל"ן גם היום במיוחד בארה"ב, לא יודע על "בומרס ומילניאלס"
אל תערבב בין בית למגורים באיזור נחשק (שאכן היום קשה יותר) לבין השקעה בנדל"ן
כמה אנשים בישראל מנסים להיות בעלי דירה? כמה לעומתם מנסים להשקיע בשוק המניות?
זה בעיה שלהם?
ד. הכוונה היתה למכוניות נדירות להשקעה. כאלו שעולות בערכן.
אוקיי, אבל לא חסר פריטי אספנות בכל דרגת מחיר, כך שהצורך לקנות שבריר מכונית לא באמת קיים.

אין שום בעיה להשקיע בנדל"ן גם היום במיוחד בארה"ב
אני מסכים, אותי אישית ביטקוין מעניין רק ככסף דיגיטלי (וכפתרון לחיסכון לטווח ארוך) שלדעתי יותר טוב מפיאט.
בכל הנוגע להשקעות נוספות, יש לי חשבון השקעות שאני מרוצה ממנו ב-100% והמון דרכים נוספות שאני יכול לבחור בהן.

החלק שאני מסכים איתו עם @milx הוא שביטקוין יכול לאפשר גישה להשקעות לאנשים שכרגע לא מתאפשר להם.
אנשים בלי חשבון בנק ובלי גישה לחשבון השקעות, בלי אפשרות להוציא כסף מהמדינה (לטובת קניית נדל"ן בחול) ללא שחיקה גדולה מדי של הכסף, או בלי גישה לדולר אמריקאי וכו'. כל אלה רק דוגמאות של מעוטי יכולת, אך צריך גם להתייחס לחסימות מכוונות של המדינות שהם חיים בהן, זאת אומרת החסם לא תמיד יהיה רק הכסף או הבירוקרטיה אלא גם המדינה שאתה חי בה שעושה לך חיים קשים.

אם באמת תהיה טוקניזציה של הכל ותוכל להיכנס לבורסות של ביטקוין ולקנות חלק קטן מ-s&p500 או מנדל"ן, גם מישהו באפריקה עם סמארטפון פשוט, חיבור לאינטרנט ו-200 דולר יוכל להשתתף בחגיגה - אז בסה"כ זה נשמע לא רע ובעל פוטנציאל לכמות עצומה של משתמשים.

אני מסכים, אותי אישית ביטקוין מעניין רק ככסף דיגיטלי (וכפתרון לחיסכון לטווח ארוך) שלדעתי יותר טוב מפיאט.
בכל הנוגע להשקעות נוספות, יש לי חשבון השקעות שאני מרוצה ממנו ב-100% והמון דרכים נוספות שאני יכול לבחור בהן.

החלק שאני מסכים איתו עם @milx הוא שביטקוין יכול לאפשר גישה להשקעות לאנשים שכרגע לא מתאפשר להם.
אנשים בלי חשבון בנק ובלי גישה לחשבון השקעות, בלי אפשרות להוציא כסף מהמדינה (לטובת קניית נדל"ן בחול) ללא שחיקה גדולה מדי של הכסף, או בלי גישה לדולר אמריקאי וכו'. כל אלה רק דוגמאות של מעוטי יכולת, אך צריך גם להתייחס לחסימות מכוונות של המדינות שהם חיים בהן, זאת אומרת החסם לא תמיד יהיה רק הכסף או הבירוקרטיה אלא גם המדינה שאתה חי בה שעושה לך חיים קשים.

אם באמת תהיה טוקניזציה של הכל ותוכל להיכנס לבורסות של ביטקוין ולקנות חלק קטן מ-s&p500 או מנדל"ן, גם מישהו באפריקה עם סמארטפון פשוט, חיבור לאינטרנט ו-200 דולר יוכל להשתתף בחגיגה - אז בסה"כ זה נשמע לא רע ובעל פוטנציאל לכמות עצומה של משתמשים.
בן אדם באפריקה שאין לו חשבון בנק , הבעיה האחרונה שלו היא איך לקנות בית בארצות הברית.

בן אדם באפריקה שאין לו חשבון בנק , הבעיה האחרונה שלו היא איך לקנות בית בארצות הברית.
בדיוק. בגלל זה אם יהיו לו עוד אפשרויות זה יהיה מעולה.
סמארטפון פשוט, חיבור לאינטרנט ו-200 דולר

הצלחת לראות את זה? נראה לי שזה יקח לי חודש, אלוהים איך שני אלו אוהבים לחפור!!

ראיתי שעה וחצי והלכתי לישון, מין הסתם זו לא שיחה לכל אחד אבל היא עמוסה בידע ומידע לאו דווקא על קרדנו וIOHK ספציפית אלא בכללי על בלוקצ'יין וקריפטו אז למי שיש את הזמן לשבת לראות את כל השיחה ורצון להעמיק בנושא אין בן אדם שכנראה מבין את הנושא הזה יותר טוב מצ'ארלס זה ממש שווה.

חברת הכרייה Bitfarms נרשמה היום למסחר בנאסד"ק תחת הטיקר $BITF.

בנוסף גם חברת הכרייה HIVE הודיעה שקיבלה אישור להירשם לנאסד"ק:

נערך לאחרונה ב:
מה גורם למרחץ הדמים הזה בשוק הקריפטו?

מה גורם למרחץ הדמים הזה בשוק הקריפטו?
ההיצע גובר על הביקוש.

ואם אתה רוצה ניחוש מושכל - סין כרגע במהלכים חריפים מעיפה את כל הכורים מהמדינה ומשביתה חוות שרתים עצומות.
הכורים בדרכם לקזחסטן, ארה"ב וכו' כדי לחדש פעילות, זה ייקח קצת זמן.

אגב בטווח הארוך זה טוב לביטקוין, זו תשובה לכל מי שאמר שביטקוין ריכוזי מדי כי כורים אותו בעיקר בסין.
בנוסף בסין משתמשים בחשמל מזהם מה שתורם ל-FUD שטוען שביטקוין מזהם את הסביבה. בארה"ב ומקומות אחרים החברות משקיעות מאמצים בכרייה עם אנרגיה מתחדשת כך שגם הנושא הזה אמור להיות עכשיו במגמת עלייה.

נערך לאחרונה ב:
בעקבות ההתאבדות (לכאורה) של ג'ון מקאפי בכלא אתמול התחלתי לראות כמה סרטונים שלו, הוא מאמין גדול בקריפטו שיקח את הכח מהממשל. שאנשים יפסיקו לשלם מיסים. הוא גם טען שאין שום סיבה לשלם מיסים ושעד שהכניסו את החוק לתשלום מס ב-1913 (שהיה אמור להיות זמני) ארה"ב היתה מעצמה תעשייתית ומאז החלה הדעיכה. הסרטון הזה גרם לי לחשוב, הוא אומנם היה מלכת דרמה וטיפוס אקסנטרי ופרנואיד, ואין ספק שהוא גם אמר המון שטויות - אבל הוא הוא טען בצדק שבבלוקצ'יין כמו ביטקוין ואית'ריום אפשר לעקוב אחרי כל הפעולות שלך, אז אם שילמת לשרברב עכשיו בביטקוין, הוא יכול לדעת בדיוק כמה כסף יש לך בחשבון ולעקוב אחרי כל ההוצאות העתידיות שלך, וזה נכון גם לגבי חברות שיכולות לבצע ריגול תעשייתי. שווה ערך אם אני אשלם לשרברב בשיק והוא ילך איתו לבנק ויקבל את כל המידע הפיננסי שלי.
לכן הוא צופה בעתיד שימוש הרבה יותר גדול למטבעות ששומרים על הפרטיות כמו מונרו.
מה דעתכם? יש משהו בדבריו או שזה משהו שיש לו מעקף?

@Libertad
@Planb

שמעת פעם על POC / MVP?
כן.

אגב תעשה לי טובה, אם אתה חותר לעוד וויכוח עתיר אגו אל תגיב לי, אני סיימתי עם ביזבוז הזמן הזה.

אם אתה רוצה להסביר למה ההתנהלות של בנק ישראל בנושא הזה היא טובה בעיניך אני אשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב:
למה ההתנהלות של בנק ישראל בנושא הזה היא טובה בעיניך
In software development ... a prototype is developed which is then used to seek funding or to demonstrate to prospective customers

The key benefits of the proof of concept in software development are:

The possibility to choose the best technology stack for the software
A higher probability of investors' interest in the future software product
The ability to simplify and improve the ease of testing and validating ideas for the software's functionality
Receiving valuable feedback of a target audience (users) even before building a full-scope system
Onboarding first clients before an official software release

A pilot project refers to an initial roll-out of a system into production, targeting a limited scope of the intended final solution. The scope may be limited by the number of users who can access the system, the business processes affected, the business partners involved, or other restrictions as appropriate to the domain. The purpose of a pilot project is to test, often in a production environment.

בזמן שאנשים מסויימים אשכרה בונים משהו, אפילו אם זה prototype או פיילוט, כל מה שיש לך להגיד זה facepalm ו״אל תגיב לי, אני סיימתי עם ביזבוז הזמן הזה״?
ממש בוגר.

בזמן שאנשים מסויימים אשכרה בונים משהו, אפילו אם זה prototype או פיילוט, כל מה שיש לך להגיד זה facepalm ו״אל תגיב לי, אני סיימתי עם ביזבוז הזמן הזה״?
ממש בוגר.
תוותר מראש. אי אפשר לפרוץ את הEcho Chamber

בעקבות ההתאבדות (לכאורה) של ג'ון מקאפי בכלא אתמול התחלתי לראות כמה סרטונים שלו, הוא מאמין גדול בקריפטו שיקח את הכח מהממשל. שאנשים יפסיקו לשלם מיסים. הוא גם טען שאין שום סיבה לשלם מיסים ושעד שהכניסו את החוק לתשלום מס ב-1913 (שהיה אמור להיות זמני) ארה"ב היתה מעצמה תעשייתית ומאז החלה הדעיכה. הסרטון הזה גרם לי לחשוב, הוא אומנם היה מלכת דרמה וטיפוס אקסנטרי ופרנואיד, ואין ספק שהוא גם אמר המון שטויות - אבל הוא הוא טען בצדק שבבלוקצ'יין כמו ביטקוין ואית'ריום אפשר לעקוב אחרי כל הפעולות שלך, אז אם שילמת לשרברב עכשיו בביטקוין, הוא יכול לדעת בדיוק כמה כסף יש לך בחשבון ולעקוב אחרי כל ההוצאות העתידיות שלך, וזה נכון גם לגבי חברות שיכולות לבצע ריגול תעשייתי. שווה ערך אם אני אשלם לשרברב בשיק והוא ילך איתו לבנק ויקבל את כל המידע הפיננסי שלי.
לכן הוא צופה בעתיד שימוש הרבה יותר גדול למטבעות ששומרים על הפרטיות כמו מונרו.
מה דעתכם? יש משהו בדבריו או שזה משהו שיש לו מעקף?

@Libertad
@Planb
ההבדל בין אנונימיות לפרטיות.

אנונימיות זה אומר שלא ניתן לדעת מי ביצע העברה ואין שקיפות.
פרטיות זה אומר שיש בידך את האפשרות להחליט למי אתה מוכן לחשוף את המידע ולמי לא.

בעניין הפרטיות ביטקוין מוסיף להשתפר ויש גם כלים שעוזרים לשפר את המצב, אני אישית חושב שעדיף ככה על פני מטבע אנונימי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 128
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה