• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

לי יותר חשוב ש-145 מיליון רוסים ו-44 מיליון אוקראינים יוכלו לשמור על ההון שלהם מאשר מה פוטין או ביידן יצליחו לעשות.
המטבע של רוסיה ירד ב30 אחוז אני לא מספיק בקיא במטבעות הקריפטוגרפיים אבל בכל זאת אני יודע שהירידות כאלה לא פסחו על המטבעות האלו כך שגם אם 145 מליון רוסים חשובים לך אתה לא דואג להם מספיק טוב
ובוא אני אגלה לך שהטכנולוגיה לא עוצרת לא משנה כמה תתחנן. גם על האינטרנט אפשר להגיד שהוא סכנה קיומית למדינות. התשתיות של המדינה שלך פתוחות כלפי חוץ לכל העולם, בכל רגע האיראנים יכולים לשבש לך חצי מהמדינה בלי לצאת מהמזגן.
אני מסכים שהטכנולוגיה לא עוצרת אבל הכיוונים שלה משתנים פעם 25 אחוז מהתקציב של רוסיה היה על פיתוח של נשק אטומי וכדומה

היום הרוב מהסכום הזה כבר מופנה לבריאות ופיתוח תשתיות

ולהשוות את המטבעות הקריפטוגרפיים לפיתוח הטכנולוגי של אינטרנט זה אומר שבטוח לפחות אחד מהם אתה לא מבין

אני רק מדבר על אולי לקנות קצת כדי שיהיה לשעת חרום אבל לומר בתקופה כזאת שזה אחד הפרויקטים הכי חשובים כאן כבר הגזמת....
מעניין אם לאוקראינים עוזר עכשיו "קצת לשעת חירום".
המטבע של רוסיה ירד ב30 אחוז אני לא מספיק בקיא במטבעות הקריפטוגרפיים אבל בכל זאת אני יודע שהירידות כאלה לא פסחו על המטבעות האלו כך שגם אם 145 מליון רוסים חשובים לך אתה לא דואג להם מספיק טוב
אתה באמת לא בקיא מספיק, תפתח גרף של ביטקוין מתחילת הלחימה עד עכשיו.
ולהשוות את המטבעות הקריפטוגרפיים לפיתוח הטכנולוגי של אינטרנט זה אומר שבטוח לפחות אחד מהם אתה לא מבין
חביבי, תעשה מה שאתה מבין ואני אעשה מה שאני מבין.

אתה באמת לא בקיא מספיק, תפתח גרף של ביטקוין מתחילת הלחימה עד עכשיו.
אני לא מדבר מתחילת המלחמה אני מדבר על העם הרוסי אם היה קונה לפני המלחמה כדי להערך לשעת חרום למשל לפני שנה אז במשך השנה היה לו כמה ירידות בדרך הבנת...
בדיוק כמו שלרובל יש כרגע ירידה

אז אם זה נכון אתה לא המשיח של הרוסים

נערך לאחרונה ב:
אני לא מדבר מתחילת המלחמה אני מדבר על העם הרוסי אם היה קונה לפני המלחמה כדי להערך לשעת חרום למשל לפני שנה אז במשך השנה היה לו כמה ירידות בדרך הבנת...
בדיוק כמו שלרובל יש כרגע ירידה

אז אם זה נכון אתה לא המשיח של הרוסים
אני לא משיח של אף אחד, וגם לא אתה עם הגישה שלך שמטבע צריך להיות נשק.

תשאל את הרוסים אם היו מעדיפים שההון שלהם ירד באחוזים או שיהיה חסום לגמרי\לא קיים יותר.

בהצלחה.

מישהו מכיר נכס\מטבע שלא ניתן לחסום או להחרים? שואל בשביל חבר רוסי בלונדון.
תשאל את הרוסים אם היו מעדיפים שההון שלהם ירד באחוזים או שיהיה חסום לגמרי\לא קיים יותר.
אני חושב שיש כאן ערבוב בין חסימה שהמדינה מנסה להפעיל עליך לבין חרם של שאר העולם.

נניח שאתה בעל חברה רוסית - איך בדיוק יעזור לך ביטקוין?
רוב החברות המערביות פשוט לא מוכנות לעשות איתך עסקים (קנייה או מכירה), בלי קשר למטבע שאתה עובד איתו.

ואם אתה אזרח פרטי רוסי (לא אוליגרך שמוטלות עליו סנקציות אישיות), אז לא רק ביטקוין היה מועיל לך, אלא כל נכס שלא צמוד לרובל הרוסי.
למשל זהב בכספת, חשבון בIB עם קרן מחקה מדד עולמי, או סתם חשבון בנק בארה"ב.
מזכיר שהסנקציות לא מכוונות כנגד אזרחים רוסים פרטיים (למשל רוסי שיטוס לחו"ל, נניח לסין, יוכל בקלות לפדות את חשבון הבנק שלו).
כמו כן לא כל הבנקים הרוסיים חסומים, אלא רק 70-80% מהם (תלוי לאיזה עיתון מאמינים).

בקיצור - בסיטואציה הזו הביטקוין לא מספק ערך מוסף מהותי.

אני חושב שיש כאן ערבוב בין חסימה שהמדינה מנסה להפעיל עליך לבין חרם של שאר העולם.
נכון. אני מערבב כי אני מדבר בכלליות. ביטקוין לא פותר כל דבר ודבר שיקרה לך בעולם, מצטער מראש.

מזכיר שהסנקציות לא מכוונות כנגד אזרחים רוסים פרטיים (למשל רוסי שיטוס לחו"ל, נניח לסין, יוכל בקלות לפדות את חשבון הבנק שלו).
אני חושב שאתה קצת תמים אם אתה חושב שממשלת רוסיה תקרוס כלכלית ולא תשלח יד לכיס של האזרחים. בוא נחכה ונראה מה יקרה להם עוד כמה חודשים מהיום (במידה והקונפליקט ימשיך).

ואם אתה אזרח פרטי רוסי (לא אוליגרך שמוטלות עליו סנקציות אישיות), אז לא רק ביטקוין היה מועיל לך, אלא כל נכס שלא צמוד לרובל הרוסי.
למשל זהב בכספת, חשבון בIB עם קרן מחקה מדד עולמי, או סתם חשבון בנק בארה"ב.
אני חושב שאתה קצת תמים אם אתה חושב שממשלת רוסיה תקרוס כלכלית ולא תשלח יד לכיס של האזרחים. בוא נחכה ונראה מה יקרה להם עוד כמה חודשים מהיום (במידה והקונפליקט ימשיך).
קרא את השורות לפני זו שציטטת - הכוונה הייתה לחשבון הבנק הזר של האזרח הרוסי.
ברור שהממשלה הרוסית יכולה להחרים כל חשבון בבנק רוסי, אבל חשבונות זרים נמצאים מחוץ להישג ידם.

אגב, בהקשר הזה חשבון בנק זר עדיף מביטקוין.
אם אזרח רוסי יעבור למערב עם פרטים של ארנק ביטקוין ללא הוכחת נתיב הכסף (שמקורו בבנק רוסי) - יהיו לו בעיות להשתמש בו.
לעומת זאת אם אזרח רוסי פשוט שמחזיק חשבון בנק זר יעבור למערב - הוא מיד יוכל להשתמש בכל הכסף שם.

המטרה שלי הייתה בסך הכל להראות שביטקוין אינו התרופה לכול.
הוא יכול לעזור בסיטואציות מסוימות, אבל בסיטואציה הנוכחית אני חושב שיש חלופות טובות יותר לאזרחים רוסיים.

קרא את השורות לפני זו שציטטת - הכוונה הייתה לחשבון הבנק הזר של האזרח הרוסי.
ברור שהממשלה הרוסית יכולה להחרים כל חשבון בבנק רוסי, אבל חשבונות זרים נמצאים מחוץ להישג ידם.

אגב, בהקשר הזה חשבון בנק זר עדיף מביטקוין.
אם אזרח רוסי יעבור למערב עם פרטים של ארנק ביטקוין ללא הוכחת נתיב הכסף (שמקורו בבנק רוסי) - יהיו לו בעיות להשתמש בו.
לעומת זאת אם אזרח רוסי פשוט שמחזיק חשבון בנק זר יעבור למערב - הוא מיד יוכל להשתמש בכל הכסף שם.

המטרה שלי הייתה בסך הכל להראות שביטקוין אינו התרופה לכול.
הוא יכול לעזור בסיטואציות מסוימות, אבל בסיטואציה הנוכחית אני חושב שיש חלופות טובות יותר לאזרחים רוסיים.
מסכים 100% עם השורה התחתונה שלך, אבל בתור אזרח שמנסה להימלט ממדינה אני לא בטוח עד כמה העובדה שיש לך חשבון זר תעזור לך, אולי עדיף לשלם במקום לא? כנראה תלוי בחומרת המצב.

בכל מקרה אני מסכים עם הקו הכללי שלך, בגלל זה אני מתעתד לפתוח חשבון זר בקרוב, ביטקוין לבד לא מספיק נכון להיום.

מסכים 100% עם השורה התחתונה שלך, אבל בתור אזרח שמנסה להימלט ממדינה אני לא בטוח עד כמה העובדה שיש לך חשבון זר תעזור לך, אולי עדיף לשלם במקום לא? כנראה תלוי בחומרת המצב.

בכל מקרה אני מסכים עם הקו הכללי שלך, בגלל זה אני מתעתד לפתוח חשבון זר בקרוב, ביטקוין לבד לא מספיק נכון להיום.
עוד נקודה, אני מנחש שלרוסי הממוצע הרבה יותר קל לפתוח ארנק ביטקוין מחשבון זר. שלא לדבר על מדינות הרבה יותר נחשלות.

אז אחלה עצה, אבל כמה יכולים לממש אותה? וכמה יכולים לממש אותה בעת המשבר?

בגלל זה אני מתעתד לפתוח חשבון זר בקרוב, ביטקוין לבד לא מספיק נכון להיום.
בדיוק המצב שלי - מחזיק ביטקוין, ומתכנן גם לפתוח חשבון בנק זר.
חסינות מגיעה מפיזור על כמה אפיקים.

עוד נקודה, אני מנחש שלרוסי הממוצע הרבה יותר קל לפתוח ארנק ביטקוין מחשבון זר. שלא לדבר על מדינות הרבה יותר נחשלות.
נכון, יותר קל ביטקוין. אבל לא רואה מגבלה שתמנע מרוסי ממוצע לפתוח חשבון אמריקאי, בדיוק כמו שאנחנו יכולים.
אגב, גם חשבון בIB מספק גידור מסוים לדעתי. לא בדקתי, אבל אני מניח שאם פליט יציג תעודות - יתנו לו למשוך גם לא דרך הבנק שהוא נרשם איתו.

כך או אחרת, פיזור זה שם המשחק.
לא להניח את כל הכסף במדינה אחת או באפיק אחד.

בדיוק המצב שלי - מחזיק ביטקוין, ומתכנן גם לפתוח חשבון בנק זר.
חסינות מגיעה מפיזור על כמה אפיקים.
מעולה.
נכון, יותר קל ביטקוין. אבל לא רואה מגבלה שתמנע מרוסי ממוצע לפתוח חשבון אמריקאי, בדיוק כמו שאנחנו יכולים.
אגב, גם חשבון בIB מספק גידור מסוים לדעתי. לא בדקתי, אבל אני מניח שאם פליט יציג תעודות - יתנו לו למשוך גם לא דרך הבנק שהוא נרשם איתו.
אז מהרוסי הממוצע לא, מה עם האיראני? הלבנוני? הסורי? אני מזכיר שאני מדבר בכלליות אל תתבלבל בגלל הדוגמאות שאני נותן (אולי זו טעות שלי).

שלא לדבר על זה ש-145 מיליון רוסים לא יכולים להיות פליטים, וגם לא 44 מיליון אוקראינים.
כך או אחרת, פיזור זה שם המשחק.
לא להניח את כל הכסף במדינה אחת או באפיק אחד.
אכן, מי שיש לו את הפריבילגיה לפזר, מומלץ שיפזר.

נערך לאחרונה ב:
הרוסים כבר לא יכולים לטוס לארה"ב, וכל אוקראיני מגיל 18-60 לא יכול לצאת מהמדינה עקב הוראת גיוס חובה לצבא.

נראה לי שהלכה אסטרטגיית החשבון בארה"ב.

1646205891293.png

נערך לאחרונה ב:
ממשלת אוקראינה מבקשת תרומות בביטקוין, איתריום, ו-USDT. נכון לעכשיו נתרמו בסביבות 4 מיליון דולר.

נתרמו מעל ל-50 מיליון דולר בקריפטו.

האם סביר להניח שבורסות מסחר אמריקאיות יהיו תחת ה- SIPC ו/או ה- FDIC ?
האם זו אחת מההשלכות האפשריות של הרגולציה בתחום? האם זה אינטרס של הממשל או של המשקיעים?

לפי כמות ההודעות, נראה שהביטקויין ושאר המטבעות לא עלו מספיק החודש. אני עוד מחכה שביטקווין יהיה >=100,000$ כפי שנכתב פה בעבר.

במחשבה שנייה עם האינפלציה בדולר הביטקווין יכול לעלות למאה אלף דולר ולא לעלות בכח הקנייה שלו (:

לפי כמות ההודעות, נראה שהביטקויין ושאר המטבעות לא עלו מספיק החודש. אני עוד מחכה שביטקווין יהיה >=100,000$ כפי שנכתב פה בעבר.

במחשבה שנייה עם האינפלציה בדולר הביטקווין יכול לעלות למאה אלף דולר ולא לעלות בכח הקנייה שלו (:
כן בקטנה אתה יודע רק חברת הנפט והגז הכי גדולה בארה"ב הודיעה שהיא כורה ביטקוין, רוסיה מוכנה לקבל ביטקוין תמורת גז, בלאקרוק טוענים שאנחנו בדרך לאימוץ של ביטקוין, ועוד כל מיני חדשות לא חשובות...

העיקר זה המחיר והוא לבינתיים בקרשים ב-43 אלף דולר:lol:

מעניין מה העמלות ושער המטבע

מעניין מה העמלות ושער המטבע
גם IB מאפשרים לאמריקאים לסחור בקריפטו עם PAXOS.

העמלות יהיו טובות יותר מביטוסי בוודאות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה