• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

אתה לא מבין אני לא נגד ויזה. אני מקווה שהם יעשו את זה, ואני חושב שהם יצליחו להוריד עמלות סליקה אם הם ישתמשו בלייטנינג לעומת פיאט. כי סליקה בביטקוין היא הרבה יותר פשוטה מסליקה בפיאט ולכן יותר זולה.
איך בדיוק?
הנה הערכה שמצאתי
עסקת ביטקויין אחת צורכת אנרגיה של 1.9 מיליון עסקאות ויזה. אז תגיד שישתמשו בלייטנינג. זה אבל מפספס את כל הרעיון של ביטקוין וחוזר לטכנולוגיה דומה לסליקה רגילה.

אני חייב להגיד שלא ברור איך הרגולטורים נרדמו בשמירה ומה הם חושבים לעצמם. לדעתי הם היו צריכים להוציא את המסחר בקריפטו מחוץ לחוק כבר מזמן. יש כרגע מחסור עולמי בשבבים, שגורם למחסור חמור בכל דבר ממכוניות חדשות עד פלייסטיישן, ואל תגידו שזה לא קשור לקריפטו. תראו מה קרה לכרטיסי מסך. זה יותר משתלם לייצר מעבדים לכריית קריפטו מאשר למוצרי צריכה. אתם יודעים כמה קשה עד בלתי אפשרי עכשיו לקנות מכונית חדשה בגלל מחסור בשבבים?
כל העולם עכשיו עסוק בהתחממות הגלובלית ויש מדינות עם מחסור באנרגיה, אבל כריית קריפטו זה משום מה בסדר. זאת בזמן שבאיחוד האירופי כל שנה יש תקנות מחמירות יותר ויותר על צריכת אנרגיה, שגורמות לפגיעה באמינות של מכוניות ואף בבטיחות של מוצרי חשמל ביתיים, כמו מזגנים ומקררים, שעכשיו מחויבים להשתמש בגז קירור דליק מאוד ומסוכן במקום גז בטיחותי, אבל כזה שתורם מעט להתחממות הגלובלית.
ואיזו תרומה בדיוק יש לקריפטו לעולם? דרך יעילה להעביר כסף להאקרים שדורשים כופר? כסף, שהאקרים יכולים לגנוב ישירות ובכך לממן את פעילותם? דרך לממן את המשטר של צפון קוריאה? יש עוד שימוש, שאני לא יודע עליו? וזה עוד לפני שמדברים על כל סביבת המסחר בקריפטו וכל ההונאות, שצמחו שם.
וכבונוס הוא גם מאיים על המערכת הפיננסית העולמית.

אני חייב להגיד שלא ברור איך הרגולטורים נרדמו בשמירה ומה הם חושבים לעצמם. לדעתי הם היו צריכים להוציא את המסחר בקריפטו מחוץ לחוק כבר מזמן. יש כרגע מחסור עולמי בשבבים, שגורם למחסור חמור בכל דבר ממכוניות חדשות עד פלייסטיישן, ואל תגידו שזה לא קשור לקריפטו. תראו מה קרה לכרטיסי מסך. זה יותר משתלם לייצר מעבדים לכריית קריפטו מאשר למוצרי צריכה. אתם יודעים כמה קשה עד בלתי אפשרי עכשיו לקנות מכונית חדשה בגלל מחסור בשבבים?
כל העולם עכשיו עסוק בהתחממות הגלובלית ויש מדינות עם מחסור באנרגיה, אבל כריית קריפטו זה משום מה בסדר. זאת בזמן שבאיחוד האירופי כל שנה יש תקנות מחמירות יותר ויותר על צריכת אנרגיה, שגורמות לפגיעה באמינות של מכוניות ואף בבטיחות של מוצרי חשמל ביתיים, כמו מזגנים ומקררים, שעכשיו מחויבים להשתמש בגז קירור דליק מאוד ומסוכן במקום גז בטיחותי, אבל כזה שתורם מעט להתחממות הגלובלית.
ואיזו תרומה בדיוק יש לקריפטו לעולם? דרך יעילה להעביר כסף להאקרים שדורשים כופר? כסף, שהאקרים יכולים לגנוב ישירות ובכך לממן את פעילותם? דרך לממן את המשטר של צפון קוריאה? יש עוד שימוש, שאני לא יודע עליו? וזה עוד לפני שמדברים על כל סביבת המסחר בקריפטו וכל ההונאות, שצמחו שם.
וכבונוס הוא גם מאיים על המערכת הפיננסית העולמית.
אתה קורא יותר מידי כלכליסט/עיתונות בולשיט כלכלית אחרת עם ניסיון למכור נראטיב שיקרי על שוק הקריפטו.
נתחיל בכך שהמחסור בשבבים הוא לא בלעדית בגלל קריפטו, הוא בגלל שיש רק שני מפעלים שמייצרים שבבים לעולם(יש עוד אבל TSMC וSamsung הם העיקריים שמספקים שבבים פחות או יותר לכל העולם ולכל דבר שזז)[1] שניהם נמצאים במדינה שחווה בצורת כבר 5 שנים ברצף בצורת קשה כל כך שמאגרי המים של המפעלי ייצור נמצאים ב7% ופחות מהכמות שהם יכולים להכיל, הבצורת הכי קשה ב56 שנים האחרונות[2] (אגב המצב משתפר בטיוואן), ושנה שהמפעלים עבדו בתפוקה של 50% ופחות בגלל הקורונה עוד בלת"ם שגרם לחברות כמו Nvidia וAMD לא לקבוע עוד מועדי ייצור(כי מי חשב שתהיה מגיפה עולמית שבה חצי עולם נמצא בבית וצריך לקנות מחשב נייד לשיחות זום?)[3]

עכשיו מעבר לעובדות האלו, התחום הזה הוא היחיד שבו למייצר יש תמריץ כלכלי חזק להשתמש באנרגיות מתחדשות, מה עדיף מבחינה כלכלית לעסק מיינינג גדול לצרוך חשמל שהגיע מפחם או להקים חוות פאנלים סולארים? או להשתמש בנהר שזורם לידם? או להשתמש ברוח שיש למכביר בחלק מהמדינות כדי לייצר חשמל? והנתונים גם מראים זאת, 39% מהייצור משתמש באנרגיות מתחדשות, אני לא בקיא בתחומים אחרים אבל אני מאמין שאין תחום בסדר גודל כמו תחום הקריפטו שבו 39% מתפוקת החשמל מיוצרת בעזרת אנרגיות מתחדשות והאחוז רק עולה כל יום כי התמריץ הכלכלי לכך מספיק חזק[4].

1. https://www.cnbc.com/2021/10/16/tsm...-ramping-production-to-end-chip-shortage.html
2. https://www.bbc.com/news/world-asia-56798308
3. https://onsitego.com/blog/samsung-galaxy-s21-ultra-review/
4. https://www.smart-energy.com/magazi...cy-mining-and-renewable-energy-friend-or-foe/

הנה מאמר שמציע ניתוח קצת יותר לעומק.
אינו מתיימר להסיק מסקנות לכאן או לכאן (רק רפרפתי וקראתי את התזה והמסקנות):
אני מסכים שיש קורלציה עם שוק המניות, אפילו כתבתי פה בעבר שמי שאומר אחרת משקר.

הרבה אנשים מתייחסים כרגע לביטקוין כמניה, יצא לי לשמוע אנשים שגם ממש אומרים "המניה של ביטקוין ירדה", ועכשיו עם ה-ETFים זה אולי גם יתחזק.

העניין הוא שזה לא רלוונטי לטווח הארוך, פעם גם היה מספיק שמישהו ימכור מיליון דולר כדי להקריס את המחיר, זה לא אומר שהמצב נשאר ככה.

לכן מי שמחזיק ביטקוין לטווח הארוך לא יכול להתרגש מכל עובדה זמנית, זה סתם רעש.

@Leo1 הגם שלדעתי אתה צודק באבחון הבעיה (הערך המוסף של קריפטו אפסי לעומת העלויות ואולי בכלל) הדרך הנכונה כלכלית לתקן את זה היא לא לנסות להעריך את התרומה של קריפטו ובהתאם להחליט כמה מותר (בין אם זה 0 או מספר שרירותי אחר) אלא... מס פחמן.

@Libertad רק המשכתי את הנושא של קריפטו כ'גידור' מניות או אינפלציה שהועלה ע"י @sogi לזיכרוני (תקן אותי אם אני טועה אני בנייד וקשה למצוא מי אמר מה מתי)

הגם שלדעתי אתה צודק באבחון הבעיה (הערך המוסף של קריפטו אפסי לעומת העלויות ואולי בכלל)
זה הרבה יותר גרוע ממה שכתבתי כאן. לא היה לי כוח לחזור על דברים שכתבתי בעבר.
הדרך הנכונה כלכלית לתקן את זה היא לא לנסות להעריך את התרומה של קריפטו ובהתאם להחליט כמה מותר (בין אם זה 0 או מספר שרירותי אחר) אלא... מס פחמן.
זה לא יעזור בכלל. מס פחמן הוא שולי ביחס לכסף שמסתובב בקריפטו. יש פה כשל שוק עולמי, שמצריך טיפול שורש.

זה לא יעזור בכלל. מס פחמן הוא שולי ביחס לכסף שמסתובב בקריפטו. יש פה כשל שוק עולמי, שמצריך טיפול שורש.
שבוע שעבר המתווכים היו כשל שוק שצריך לטפל בו , היום הביטקויין הוא כשל שוק שמצריך טיפול שורש .

יש עוד הצעות דיקטטוריות ששווה לשקול?

שבוע שעבר המתווכים היו כשל שוק שצריך לטפל בו , היום הביטקויין הוא כשל שוק שמצריך טיפול שורש .

יש עוד הצעות דיקטטוריות ששווה לשקול?
טיפול בכשלי שוק אלה לא הצעות דיקטטוריות, אלא הבסיס של השוק החופשי. שוק חופשי ללא שום הגבלות מוביל לאנרכיה לא מתפקדת והיא השיטה הכלכלית הכי גרועה שקיימת(אפילו יותר מקומוניזם). מה שמאפשר לחלק מהאנשים לראות בשיטה זאת אידיאל, היא שהם לא ראו אותה בפועל, בדיוק כמו עם קומוניסטים, שרואים בקומוניזם את האידיאל. האמת היא שבכל השווקים המתפקדים קיימת רגולציה, שנועדה להכווין את השוק ולמנוע כשלי שוק.

@Leo1 אתה צודק לגמרי בהודעה האחרונה.
כמו כן בנושאים הספציפיים עליהם העיר @amit אני לחלוטין מסכים איתו.
זאת מכיוון שאתה נותן לדעתי הערכת חסר לכוחות השוק לתקן עיוותים בהנתן התמריצים הנכונים.

דוגמא: במהלך 2010-2015 הייתה הקלת מס משמעותית לרכבים פחות מזהמים. הדבר הוביל לפריצה של סגמנט המיני שהיה כ1% לכדי 16% מהשוק.

לצערנו במקום לרכב על ההצלחה ולעשות פיין טיונינג משרד האוצר נבהל מהירידיה בהכנסות המסים וביטל בהדרגה את רוב ההטבה עד שחזרנו כמעט למצב הקודם.

הביט לא מספק את הסחורה ותקוע כבר איזה שנה ב-60K.
עשה 130% תשואה משפל לשיא בחודשים האחרונים.
מאחל לכולם בהצלחה עם קריפטו, אבל אני אישית מעולם לא החזקתי ועדיין לא מחזיק יותר משאני מוכן לאבד בדבר הזה, הוא יכול לעשות nose dive לאפס (או קרוב לזה) כשימאס לאנשים מהטרנד הנוכחי (NFTs כרגע), כשתתר יקרוס, כשיבוא משבר נזילות בשוק ואנשים ימכרו את אמא שלהם בשביל לכסות מארגין קולס או כל זעזוע אחר שיגרום לאנשים להבין ש it’s all fun and games until sh*t hits the fan.
יש מטבע של כלב חמוד ששווה 40 מליארד דולר בגלל שאלון מאסק אימץ את הכלב וצילם אותו בתוך הטסלה שלו. מי שחושב שזה מצב שוק תקין הוזה (ולא אני לא מדבר על דוג׳). זה shared insanity, שימשך עד שהוא יפסק.

עשה 130% תשואה משפל לשיא בחודשים האחרונים.
מאחל לכולם בהצלחה עם קריפטו, אבל אני אישית מעולם לא החזקתי ועדיין לא מחזיק יותר משאני מוכן לאבד בדבר הזה, הוא יכול לעשות nose dive לאפס (או קרוב לזה) כשימאס לאנשים מהטרנד הנוכחי (NFTs כרגע), כשתתר יקרוס, כשיבוא משבר נזילות בשוק ואנשים ימכרו את אמא שלהם בשביל לכסות מארגין קולס או כל זעזוע אחר שיגרום לאנשים להבין ש it’s all fun and games until sh*t hits the fan.
יש מטבע של כלב חמוד ששווה 40 מליארד דולר בגלל שאלון מאסק אימץ את הכלב וצילם אותו בתוך הטסלה שלו. מי שחושב שזה מצב שוק תקין הוזה (ולא אני לא מדבר על דוג׳). זה shared insanity, שימשך עד שהוא יפסק.
העולם השתגע בכללי. זה לא רק קריפטו.

מה עם היוניקורנים, ספאקים, שלטי חוצות ופרסומות לגיוס עובדים בהייטק?

הדפסת הכסף, שהתגברה בגלל הקורונה - היא מקור כל הבעיות. זה ברור לכולם.

לדעתי דווקא קריפטו בצד היותר בטוח. לפחות יש שם מטבעות שיש להם שימוש. בסופו של דבר אנשים רוצים שמטבעות לא יהיו בשליטת ממשלות שמדפיסות אותם בלי הכרה.

לעומת זאת, יש ספאקים של חברות בלי מוצר שנסחרים במיליארדים, מבזבזות על אירועי חברה, שלטי חוצות ושכר מופקע לעובדים.

• אהבתי
Reactions: HHH
לדעתי דווקא קריפטו בצד היותר בטוח. לפחות יש שם מטבעות שיש להם שימוש. בסופו של דבר אנשים רוצים שמטבעות לא יהיו בשליטת ממשלות שמדפיסות אותם בלי הכרה.

לעומת זאת, יש ספאקים של חברות בלי מוצר שנסחרים במיליארדים, מבזבזות על אירועי חברה, שלטי חוצות ושכר מופקע לעובדים.

כלומר הקריפטו יקר כי מי שקונה אותו הוא חכם וחברות הייטק יקרות כי מי שקונה אותן הוא טיפש. הגיוני בסך הכל.

יש היגיון/משמעות להקצות אחוז כה נמוך מהתיק להשקעה מסויימת?
נשמע קצת כמו FOMO כדי להרגיש חלק מכל הדבר הזה.
אלא אם כן רוצים לבדוק איך כל תהליך ההפקדה/משיכה עובד לפני שמכניסים סכום כסף גדול יותר.

יש היגיון/משמעות להקצות אחוז כה נמוך מהתיק להשקעה מסויימת?
נשמע קצת כמו FOMO כדי להרגיש חלק מכל הדבר הזה.
אלא אם כן רוצים לבדוק איך כל תהליך ההפקדה/משיכה עובד לפני שמכניסים סכום כסף גדול יותר.
(אצלי) סכום אבסולוטי שנראה לי סביר באפיק שיכול להפוך לאפס בסבירות גבוהה מאשר באפיקים אחרים.

כלומר הקריפטו יקר כי מי שקונה אותו הוא חכם וחברות הייטק יקרות כי מי שקונה אותן הוא טיפש. הגיוני בסך הכל.
זה אפילו מוכח.

הספאקים ירדו בעשרות אחוזים מהמיזוג ואילו הקריפטו מכפיל את עצמו כל הזמן.

הפנסיונרים האמריקאים יסבלו הכי הרבה מההשקעות הכושלות של המוסדיים שלהם שכוללות את הספאקים האלה.

@minimizer
אתה מדבר מפוזיציה? הסטארטאפ של מוזג לספאק ואתה מחכה לאישור למכור (סוף ה-lockup period) ?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה