• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

מה יקרה כשויזה תקים חברת בת שתתחרה ב-OpenNode?
שתי אפשרויות:
1. ויזה תקצה את המשאבים הנדרשים כדי לפתח במהרה מוצר שנותן פייט למה שכבר קיים. כאמור כיסים עמוקים, הם יכולים לשפוך קצת כסף על גיוס עובדים ובניית מערכות.
2. הם יאתרו את אחת מהחברות עם המוצר הבשל יותר ויירכשו אותם.

2 החברות הגדולות. אבל זו בחירה שלך להסתכל לטווח הקצר.
מה יקרה כשויזה תקים חברת בת שתתחרה ב-OpenNode? תקבל כיסים עמוקים, פעילות בכל העולם ואלפי עובדים, שמתממשקים למערכת יותר פשוטה וקלה לשימוש ולכן יותר זולה לתפעול.
מקדונלדס יודעים להסתכל מספיק טוב לטווח הארוך.
לחשוב שלהכריח אותם לפעול בשיטת תשלומים מסוימת תיטיב איתם, אין בזה הגיון.

שתי אפשרויות:
1. ויזה תקצה את המשאבים הנדרשים כדי לפתח במהרה מוצר שנותן פייט למה שכבר קיים. כאמור כיסים עמוקים, הם יכולים לשפוך קצת כסף על גיוס עובדים ובניית מערכות.
2. הם יאתרו את אחת מהחברות עם המוצר הבשל יותר ויירכשו אותם.
אתה לא מבין אני לא נגד ויזה. אני מקווה שהם יעשו את זה, ואני חושב שהם יצליחו להוריד עמלות סליקה אם הם ישתמשו בלייטנינג לעומת פיאט. כי סליקה בביטקוין היא הרבה יותר פשוטה מסליקה בפיאט ולכן יותר זולה.
מקדונלדס יודעים להסתכל מספיק טוב לטווח הארוך.
לחשוב שלהכריח אותם לפעול בשיטת תשלומים מסוימת תיטיב איתם, אין בזה הגיון.
מסכים. אני נגד להכריח כל אדם או חברה לקבל ביטקוין.

מעניין אם אל סלבדור יתחילו לייצא מוצרים למדינות אחרות תמורת תשלום בביטקוין.

אחת הסיבות שמשקיעים מחזיקים ביטקויין בשביל להגן על התיק בזמן של ירידות בשוק המניות והנה היום כמו גם במשבר הקורונה גם הביטקוין יורד וגם שוק המניות. נראה שהמתאם בינהם חיובי וחזק מידי לפחות בזמן ירידות בשוק המניות.

אחת הסיבות שמשקיעים מחזיקים ביטקויין בשביל להגן על התיק בזמן של ירידות בשוק המניות והנה היום כמו גם במשבר הקורונה גם הביטקוין יורד וגם שוק המניות. נראה שהמתאם בינהם חיובי וחזק מידי לפחות בזמן ירידות בשוק המניות.
מי שמחזיק למטרה לאחר הנסיון של הקורונה באמת לא יודע מה הוא עושה.

סוחרים אסיאתיים תמיד היו חזק בקריפטו.
אפילו לפני הקורונה היה איזה מקרה שהניקיי התרסק (בזמן שהסנופי היה דיי יציב) ואיתו הקריפטו כי מלא סוחרים מאסיה נאלצו למקור קריפטו כדי להימנע מ-margin call.

אחרי הקורונה כולם כבר הבינו שקריפטו ומניות באים ביחד. הדולר בנתיים הוא חוף המבטחים.
אני חושב שמקומו הטבעי של הביט הוא להיות חוף המבטחים שלנו. זה יתממש מתישהו.

סוחרים אסיאתיים תמיד היו חזק בקריפטו.

אחרי הקורונה כולם כבר הבינו שקריפטו ומניות באים ביחד. הדולר בנתיים הוא חוף המבטחים.
אני חושב שמקומו הטבעי של הביט הוא להיות חוף המבטחים שלנו. זה יתממש מתישהו.
אז רבים ממחזיקי הביטקוין כבר מבינים שהנכס לא מייצב את תיק ההשקעות במשבר?

כאשר יש מספר אירועים גדול כל עוד שוק המניות והביטקויון קיימים יהיה משבר כלשהו שפחות יפגע בביטקוין

אז רבים ממחזיקי הביטקוין כבר מבינים שהנכס לא מייצב את תיק ההשקעות במשבר?
כן, הוא לא חוף מבטחים מפני ירידה בשוק המניות. הוא חוף מבטחים מפני אירועי קיצון כמו מלחמות, הפיכות, קריסה כלכלית לאומית (לבנון, ונצואלה, אירן, יוון...). במקרים כאלה הוא מגן מאינפלציה מקומית ומצד שני קל לנייד אותו ובלתי אפשרי להחרים אותו.

האם הוא חוף מבטחים יותר טוב מאשר המטבע שנסחר הכי הרבה בעולם?
זו שאלה שצריכה לבוא עם סייגים, בעיקרון התשובה היא כן.
בוא ניקח את המשבר של 2008 כדוגמא - אם היית מחזיק דולר במקום S&P500 היית חוזר ל"נקודת האפס" אחרי בערך 5 שנים ו7 חודשים שבהם היית מאבד 2%-4% מערך הדולר שלך בהתחשב בעובדה שבממוצע הביטקוין עושה בשנה 200% אני חושב שזה בטוח אפילו מבלי לבדוק(בדקתי האמת) שאם היית מחזיק ביטקוין ב5 שנים האלו בהחלט היית מוגן מפני אינפלציה וקריסה כלכלית(אפילו אם מתחשבים בעובדה שלא יכלת לסחור בביטקוין ב2008-2010).

ובכלל כל הנושא הזה עקר מתוכן כי אם ארה"ב תנפיק דולר דיגיטאלי(מה שללא ספק יקרה בעתיד הלא כל כך רחוק) שמגובה לביטקוין בדיוק באותה דרך שדולר רגיל היה מגובה בזהב והיינו מתנהלים על גבי מערכת פיננסית שבנויה על קריפטו אז כל הנושא הזה של "חוף מבטחים" במטבע או ב"זהב דיגיטאלי" לא יהיו רלוונטים כי בכל מקרה לא יהיו ירידות כל כך חדות בשווקים, הרי חברה שלא תוכל לפרוע חוב של 300 מיליארד דולר לא תגיע בכלל לסכום המגוכך הזה החוזה חכם שנתן לה הלוואות דרך פרוטוקול DEFI שקר כלשהו היה נסגר ממזמן - ולפני שתאמר "אבל כל ההנחות האלו תלויות באימוץ של קריפטו כ-כלכלה חדשה" אומר שאתה צודק, אבל זה בלתי נמנע בדיוק כמו האינטרנט וזה יקרה אם נרצה או לא נרצה כי זו פשוט דרך יותר חכמה ויעילה לנהל כסף וליצור ולחלק עושר.
אז לדעתי לחלוטין כן, עדיף להחזיק ביטקוין מאשר דולר בנפילה של מניות, יותר מזה אני מעדיף קילו זהב בביטקוין מאשר רק קילו זהב מתכת כבדה ומבריקה שאין לי בה שום שימוש מלבד שאיזה קולטן במוח הניאנדרטלי שלי אומר לי "HOOO Shinyyyyy me like it".

האם הוא חוף מבטחים יותר טוב מאשר המטבע שנסחר הכי הרבה בעולם?
כמובן שלא, במידה והייתי משקיע על חלל רואה עתידות. הרי הייתי מוכר את כל המניות שלי לדולרים ממש לפני הקריסה ומגיע לחוף מבטחים.

הדולר בהחלט תיפקד יותר טוב בזמן הקריסה, מי שחולק על זה משקר.

אבל אני בסה"כ משקיע לטווח ארוך שבזמן קריסות נוהג לא לעשות כלום. במקרה הזה ביטקוין יצא המנצח האולטימטיבי כשכבר הספיק לעלות כמעט פי 20 מהשפל של מרץ 2020.

מה היה קורה אילו הייתי מחזיק בדולרים לטווח ארוך? הייתי רואה איך מדפיסים אותם כמו נייר טואלט וגורמים למניות\ביטקוין שרציתי לקנות לברוח לי בעשרות\מאות אחוזים.

נערך לאחרונה ב:
2. טוויטר הולכת להטמיע את לייטנינג בתור אפשרות לשלוח ולקבל טיפים - יצאה גרסת בטא.
זה כאן.

ההכרזה:
סרטון של ג'ק מאלרס (מנכ"ל Strike) שולח 10$ בביטקוין על גבי טוויטר:
עוד סרטון שמציג יותר טוב את הממשק:

עריכה:
ראיון עם ג'ק ב-CNBC:

נערך לאחרונה ב:
הילד הזה קרוע. אוהב את האנרגיה שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 19
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 119
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה