• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

צודק, תשתיות במדינות עולם שלישי זה לא קריטי, העיקר שיוכלו לעשות העברת כספים מיידית בלי התערבות של בנק.
התשתיות במדינות עולם שלישי זו בעיה מאוד קריטית.

רק למה הבעיה הזו היא של ביטקוין? ולמה פיאט עדיף על ביטקוין במדינות עם תשתיות לא טובות?

רוצה לתרום, תתרום בדרך בה זה עוזר היום.
אפשר כמובן לתרום גם בפיאט ולעזור כבר היום, משם הגיע רוב הכסף עד כה. אתה מוזמן לראות את הראיון עם ראש העמותה, שמסביר שהוא מגייס כבר 14 שנים, הוא גייס כבר מעל 500 מיליון דולר, ה-100 מיליון שהוא גייס בשנה האחרונה מספיקים כדי לעזור בערך ל-2 מיליון איש. הוא עזר ל-12 מיליון אנשים עד כה, ועדיין זה לא מספיק בשביל לעזור ל-2 מילארד איש שאין להם גישה למים נקיים. זה כמו טיפה במים. ב-2014 הוא קיבל תרומה 569 ביטקויינים מטוני הוק, שהיו שווים 4.4 מיליון דולר, הוא ישר המיר אותם לדולרים, הוא עזר ל-110K אנשים, אבל אם היה שומר אותם עד היום הוא היה יכול לעזור ל-600-900K איש. העניין שביטקויינרים לא מעוניינים שהוא ימכור את הנכס, כי הם מאמינים בנכס, הם יקבלו את ההטבת מס כרגע לפי הערך הנוכחי של הביטקוין, ולא יצטרכו לחכות למה שהוא כנראה יהיה שווה בעתיד.
בסופו של דבר הטענה שלו שהגידול הקבוע בתרומות שהוא מקבל בפיאט לא יעזור לו לפטור את הבעיה מהר מספיק, הוא מחפש פתרון שיכול לגדול אקספוננציאלי.

בלי התערבות של בנק.
איזה בנק בדיוק? אין להם בכלל גישה לבנק ושירותים פיננסים, זה מה שקריטי.

אני חושב שהסיבות שלי לא יחדשו לך כלום אז בוא נעשה הפוך ואולי אלמד משהו, מה התרחיש שבו ביטקוין מוצלח אבל שווה 1,000 דולר ליחידה?

אני חושב שהסיבות שלי לא יחדשו לך כלום אז בוא נעשה הפוך ואולי אלמד משהו, מה התרחיש שבו ביטקוין מוצלח אבל שווה 1,000 דולר ליחידה?
אני באמת מנסה להבין, אם המטבע הופך לסחיר , ואפשר להשתמש בו בכל מדינה וכל מקום , ואתה יכול להעביר מזומן ממדינה למדינה בשניות ולהציל את עניי אפריקה כמו שאמרו כאן .
ואתה מקבל את כל החבילה הזו עם מטבע יציב ללא פחד מקריסה או נסיקה , האם זו לא הצלחה ?

אני באמת מנסה להבין, אם המטבע הופך לסחיר , ואפשר להשתמש בו בכל מדינה וכל מקום , ואתה יכול להעביר מזומן ממדינה למדינה בשניות ולהציל את עניי אפריקה כמו שאמרו כאן .
ואתה מקבל את כל החבילה הזו עם מטבע יציב ללא פחד מקריסה או נסיקה , האם זו לא הצלחה ?
כמובן שזו הצלחה. האידיאל הוא שביטקוין יהיה מטבע יציב עם תנודתיות נמוכה ולא מזיקה.

בוודאי שזו הצלחה, אבל בתרחיש כזה ביטקוין לא שווה ל1,000 דולר אלא הרבה יותר רק שהתנודתיות שלו תהיה מאוד מאוד נמוכה.
סך הכל שוק המניות האמריקאי גדול פי 71 מכל שוק הקריפטו ביחד, כמובן שזה יהיה תנודתי.. הרבה יותר קל לחברה אחת להשפיע על המחיר כשהשווי שוק הוא 2 טריליון מאשר כשהוא 50 טריליון או 100 טריליון.

בוודאי שזו הצלחה, אבל בתרחיש כזה ביטקוין לא שווה ל1,000 דולר אלא הרבה יותר רק שהתנודתיות שלו תהיה מאוד מאוד נמוכה
איך אתה יכול לקבוע את זה ?

איך אתה יכול לקבוע את זה ?
כי כרגע ההיצע קטן והביקוש גדל ואנחנו הרבה מעבר ל1,000 דולר. סך הכל יש 2,500,000~ ביטקוינים שאפשר לקנות ולמכור, זהו אין יותר מזה זה הכמות וכאשר חברות ציבוריות ירצו לקנות ביטקוין הם לא הולכים לקנות 10 ביטקוינים הם הולכים לקנות בעשרות אלפי ביטקוינים. מה יקרה כאשר הכמות הזו תגיע ל10 אלף ביטקוינים בסירקולציה? הרי מתישהו נגיע לאיזה נקודת איזון שבה יש סירקולציה בשוק אבל יש גם החזקה לטווח ארוך והנקודת איזון הזו לא קרובה הרי עדיין יש 2.5 מיליון ביטקוינים למסחר שזו לא כמות גדולה אבל גם לא קטנה במיוחד.

כאשר חברות ציבוריות ירצו לקנות ביטקוין הם לא הולכים לקנות 10 ביטקוינים הם הולכים לקנות בעשרות אלפי ביטקוינים
למה שהן יעשו את זה? לחברות ציבוריות אין שום בעיה (ולא ספק יש יתרונות) להעביר את הכספים שלהם במערכת בנקאית מסודרת. למה שהן יחזיקו עשרות אלפי מטבעות שהפיצ'ר העיקרי שלהם (לפי הדיון הנוכחי בשלב הנוכחי) הוא הנגשה פיננסית לחסרי נגישות, ואי תלות במערכת פיננסית שאין להן סיבה להימנע ממנה?

כי כרגע ההיצע קטן והביקוש גדל ואנחנו הרבה מעבר ל1,000 דולר. סך הכל יש 2,500,000~ ביטקוינים שאפשר לקנות ולמכור, זהו אין יותר מזה זה הכמות וכאשר חברות ציבוריות ירצו לקנות ביטקוין הם לא הולכים לקנות 10 ביטקוינים הם הולכים לקנות בעשרות אלפי ביטקוינים. מה יקרה כאשר הכמות הזו תגיע ל10 אלף ביטקוינים בסירקולציה? הרי מתישהו נגיע לאיזה נקודת איזון שבה יש סירקולציה בשוק אבל יש גם החזקה לטווח ארוך והנקודת איזון הזו לא קרובה הרי עדיין יש 2.5 מיליון ביטקוינים למסחר שזו לא כמות גדולה אבל גם לא קטנה במיוחד.
אתה לא יכול לדעת אם זה מה שיקרה.
אין ואקום אף פעם.
אם יהיה צורך -ימצאו פתרונות.
יכול להיות שהביקוש יגבר וינפיקו ביטקוין 2 וביטקוין 3 בדיוק באותו האופן.

למה שהן יעשו את זה? לחברות ציבוריות אין שום בעיה (ולא ספק יש יתרונות) להעביר את הכספים שלהם במערכת בנקאית מסודרת
כמו שמייקל סיילור אומר, כי הן יושבות על הר של מזומנים, באג"ח הריבית אפס, והבנק המרכזי גורם לכסף שלהם לאבד מערכו כמו קוביית קרח נמסה. עוד אנלוגיה יפה שלו, אם מישהו היה נכנס לחדר של הילדים שלך ומוריד את הטמפ' ב-10 מעלות כל שנה, ללא שליטתך, היית נשאר בבית כשהסיכון הזה מובטח לך שימשיך לקרות, או שהיית מסתכן ומחפש בית חדש שמובטח לך שזה לא יקרה?

אגב יש להם גם יתרונות למסחר, כמו שציינו כבר סוויפט עולה הרבה ולוקח כמה ימים להעברה בינלאומית ועובד רק בימי עסקים. ביטקוין עולה מעט ומגיע תוך 10 דק וזמין 24/7/365.

אין לחברות סיבה לקנות 100 ביטקויינים, הן יקנו 1-10% משווי המזומנים שלהן. כמו שטסלה קנתה בערך 8%. מדובר על עשרות אלפים של ביטקויינים לכל חברה. כאשר כל יום משתחררים רק 900 ביטקויינים והכמות יורדת בחצי כל 4 שנים.

ההגבלה של כמות הביטקויין היא אחד מעמודי התווך שלו, כדי שזה ישתנה כולם צרכים להסכים, הכורים, הצמתים, צוותי הפיתוח והמשתמשים, מכיוון שיש כאלו שבהכרח יפגעו מזה, זה כנראה אף פעם לא יקרה.
והסיבה שכנראה לא יהיה ביטקוין 2.0 או מטבע שיגיע לסטטוס דומה מוסברת כאן. לביטקויין היו מספר תנאים אופטימליים שעזרו להתפתחות שלו ויהיה כיום בלתי אפשרי לשחזר.

אין ואקום אף פעם.
אין ואקום כי המחיר יעלה עד שההיצע יחזור (ביטקוין שמוחזקים לטווח ארוך יימכרו בחזרה לשוק וכו').

בנוסף ניתן לחלק כל ביטקוין ל- 100,000,000 יחידות אז לא תהיה בעיה תפעולית, אבל ביטקוין אחד יהיה שווה מיליוני דולרים.

כמו שמייקל סיילור אומר, כי הן יושבות על הר של מזומנים, באג"ח הריבית אפס, והבנק המרכזי גורם לכסף שלהם לאבד מערכו כמו קוביית קרח נמסה. עוד אנלוגיה יפה שלו, אם מישהו היה נכנס לחדר של הילדים שלך ומוריד את הטמפ' ב-10 מעלות כל שנה, ללא שליטתך, היית נשאר בבית כשהסיכון הזה מובטח לך שימשיך לקרות, או שהיית מסתכן ומחפש בית חדש שמובטח לך שזה לא יקרה?
אם הבית החדש שתציע לי יעלה הרבה יותר ממה שיעלה לי להקים בית בעצמי , אני אקים לי בית אחר.

אני מתקשה להאמין שכל מערכות העולם יילחמו על סאטושיי הסאטושים ולא ימציאו מטבעות אלטרנטיבים.

אם הבית החדש שתציע לי יעלה הרבה יותר ממה שיעלה לי להקים בית בעצמי , אני אקים לי בית אחר.

אני מתקשה להאמין שכל מערכות העולם יילחמו על סאטושיי הסאטושים ולא ימציאו מטבעות אלטרנטיבים.
זה רק פסיכולוגי, אם היו קוראים ליחידה הכי קטנה ביטקוין זה היה נראה מאוד מאוד זול:

מעניין אם סאטושי אחד אי פעם יהיה שווה דולר.. כנראה שלא כי זה אומר שווי שוק של 1750 טריליון, אבל עדיין זה יהיה משעשע D:

אגב יש להם גם יתרונות למסחר, כמו שציינו כבר סוויפט עולה הרבה ולוקח כמה ימים להעברה בינלאומית ועובד רק בימי עסקים. ביטקוין עולה מעט ומגיע תוך 10 דק וזמין 24/7/365.

אין לחברות סיבה לקנות 100 ביטקויינים, הן יקנו 1-10% משווי המזומנים שלהן. כמו שטסלה קנתה בערך 8%. מדובר על עשרות אלפים של ביטקויינים לכל חברה. כאשר כל יום משתחררים רק 900 ביטקויינים והכמות יורדת בחצי כל 4 שנים.
עוד סיבות:
1. להרוויח כסף לבעלי המניות
2. להיפתח לאפשרויות חדשות שביטקוין מביא איתו, כמו לדוגמה תחום ה-Micropayments - ג'ק דורסי שאמר שזה רק עניין של זמן עד שיטמיעו את לייטנינג בטוויטר או בלוסקיי:
1623751563145.png

יש כבר 3 חברות ענקיות שעשו את הצעד הזה: Tesla, Square, Microstrategy

יש עוד כאן:

כמו שמייקל סיילור אומר, כי הן יושבות על הר של מזומנים, באג"ח הריבית אפס, והבנק המרכזי גורם לכסף שלהם לאבד מערכו כמו קוביית קרח נמסה.
בדרך כלל חברות מחזיקות כרית מזומנים כדי לא להיקלע למשבר נזילות.
לקנות ביטקוין כתחליף למזומן זה אידיוטי, מדובר בנכס הכי תנודתי שיש כרגע בשוק.

בדרך כלל חברות מחזיקות כרית מזומנים כדי לא להיקלע למשבר נזילות.
לקנות ביטקוין כתחליף למזומן זה אידיוטי, מדובר בנכס הכי תנודתי שיש כרגע בשוק.
חברות עושות ניהול סיכונים, מה שאומר שהן משאירות מזומן בפיאט לטובת נזילות ובנוסף עליית הערך של ביטקוין מגינה עליהן מפני שחיקת הערך של הפיאט.

חברות עושות ניהול סיכונים, מה שאומר שהן משאירות מזומן בפיאט לטובת נזילות ובנוסף עליית הערך של ביטקוין מגינה עליהן מפני שחיקת הערך של הפיאט.
זה פשוט לא הגיוני.
מזומן שלא צריך אפשר וצריך לחלק למשקיעים דרך דיבידנדים או קניה חוזרת של מניות החברה.
מזומן שצריך, לא יכול להיות מושקע בנכס כ"כ תנודתי.
בכלל - ממתי חברות אמורות לבצע השקעות ספקולנטיות מחוץ לתחום המומחיות שלהן?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 30
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 200
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה