• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock

golma123

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן. אני פעיל בבלוג ובפורום כבר באזור החצי שנה.

מאז השקעתי, וכמו מייק המשקיע המתחיל הגעתי לסכום מסוים בקרן השקלית העולמית של BlackRock בבית השקעות ישראלי.
כעת, אני מעוניין להמשיך להשקיע בצורה חודשית, אך מרגיש לי שהגעתי כבר לסכום מסוים בקרן, שגורם לי לפנות אל אפיק השקעה אחר. נובע ככל הנראה מתחושה של כל הביצים בסל אחד, וחוסר פיזור.

אין ספק שלהשקיע בצורה הזאת זה נוח מאוד, ואני אוהב את הנוחות הזאת. אני צעיר ורמת הסיכון שאני יכול לקחת היא גבוהה (השקעה ל10+ שנים), אשמח לשמוע מה דעתכם ולאיזה כיוונים הייתם מתחילים ללכת.
הסכומים המדוברים הם באזור ה4,000 ש"ח בחודש.

תודה!

אם אין לך דירה ראשונה אני הייתי הולך על דירה

אם יש לך כבר

אז הלכת על פיזור "עולמי" אז מה חסר לך.

מה אתה מחפש הלאה איזה כיוון אתה מחפש ביטקוין? מחפש מניות ספציפיות בסיכון גבוה?

חשוב לשים לב שסיכון גבוהה לא רק אומר סיכוי לתשואה גבוהה אלא גם סיכון מה שכן יש לך ולא דווקא בגלל שהשקעה לא טובה אלא כי אתה אולי לא תצליח לעמוד בתנודות התיק שלך מהצד.

שקנית את המדד שקנית זה נותן תחושה שאתה מתכוון סיכון גבוהה אבל אם סטטיסטיקה טובה לטובתך ואם כן אז מה חסר לך במה שיש לך?

אם תפרט אולי יעזור

בסוף אלו מניות שעוסקות בנדלן שרובו עסקי וקשור לשאר שוק המניות, הלא כן? @אורי ג.
חלקן נדלן עסקי, חלקן נדלן למגורים ובארצות שונות גם תחומים רבים נוספים.
קרנות ריט הם מניות רגילות לכל דבר ועניין.

אהלן. אני פעיל בבלוג ובפורום כבר באזור החצי שנה.

מאז השקעתי, וכמו מייק המשקיע המתחיל הגעתי לסכום מסוים בקרן השקלית העולמית של BlackRock בבית השקעות ישראלי.
כעת, אני מעוניין להמשיך להשקיע בצורה חודשית, אך מרגיש לי שהגעתי כבר לסכום מסוים בקרן, שגורם לי לפנות אל אפיק השקעה אחר. נובע ככל הנראה מתחושה של כל הביצים בסל אחד, וחוסר פיזור.

אין ספק שלהשקיע בצורה הזאת זה נוח מאוד, ואני אוהב את הנוחות הזאת. אני צעיר ורמת הסיכון שאני יכול לקחת היא גבוהה (השקעה ל10+ שנים), אשמח לשמוע מה דעתכם ולאיזה כיוונים הייתם מתחילים ללכת.
הסכומים המדוברים הם באזור ה4,000 ש"ח בחודש.

תודה!
אפשר ללכת על הלוואות P2P, אישית הייתי מפזר את זה כל כמה עשרות אלפים בחברה אחרת (כל שנה לפתוח בחברה חדשה)

אבל למען האמת חשוב להבין מה המשמעות של הפיזור שאתה מחפש, אם מדובר על תחושה של סל אחד בגלל החזקת נירות של אותו המנפיק או באותו הברוקר, אתה יכול לפתוח חשבון חדש בברוקר אחר ולהשקיע בנירות אחרים, נניח אמריקאים עד 50% מגובה מס הירושה.

נערך לאחרונה ב:

אם יש לך כבר

חשוב לשים לב שסיכון גבוהה לא רק אומר סיכוי לתשואה גבוהה אלא גם סיכון מה שכן יש לך ולא דווקא בגלל שהשקעה לא טובה אלא כי אתה אולי לא תצליח לעמוד בתנודות התיק שלך מהצד.

שקנית את המדד שקנית זה נותן תחושה שאתה מתכוון סיכון גבוהה אבל אם סטטיסטיקה טובה לטובתך ואם כן אז מה חסר לך במה שיש לך?

אם תפרט אולי יעזור

אז אני אנסה להסביר: אני מודע לפיזור הרחב שקיים בנייר. אולי זה בגלל היותי "מתחיל" בתחום, אבל אני מתכוון לעצם העובדה שאני שם את כל הכסף שלי בקרן אחת ספציפית של חברה ספציפית בנקודה הנוכחית. אז כן, אולי לא אמורה להיות עם זה בעיה בכלל, ואולי זה משהו רגשי, אבל התחושה היא שאין פיזור במקום שאליו אני שם את כל הכסף שאני רוצה להשקיע.

אפשר ללכת על הלוואות P2P, אישית הייתי מפזר את זה כל כמה עשרות אלפים בחברה אחרת (כל שנה לפתוח בחברה חדשה)

אבל למען האמת חשוב להבין מה המשמעות של הפיזור שאתה מחפש, אם מדובר על תחושה של סל אחד בגלל החזקת נירות של אותו המנפיק או באותו הברוקר, אתה יכול לפתוח חשבון חדש בברוקר אחר ולהשקיע בנירות אחרים, נניח אמריקאים עד 50% מגובה מס הירושה.
נירות אחרים זה כיוון שעליו חשבתי, וכרגע מעניין.
(לא העמקתי המון) אבל נגיד במקום רק Blackrock, אז גם בקרנות סל של Vanguard בבורסה האמריקאית. ואולי בדגש על כלכלות / מיקודים ספציפיים של מניות.

אולי זה לא ישפיע בסוף על התשואה, אבל אולי יגרום לי להרגיש יותר "מפוזר".

מקווה שהצלחתי להסביר

ואולי בדגש על כלכלות / מיקודים ספציפיים של מניות.
זה ההיפך מפיזור כמובן, אבל שיהיה לבריאות.

(יש איזו תחושה פסיכולוגית קשה אחרי שקונים VT, ואומרים, נו מה עוד? סוג של גרד באצבעות)

אם יש לך כבר

אם תפרט אולי יעזור
המדד העולמי הזה לא מספיק מפוזר ממה שראיתי. למשל, אין שם מספיק מניות סיניות (רק 2.78%) בגלל שקשה יותר לקנות אותם וגם אין שם מניות של רוסיה בכלל כרגע בגלל החרם (שאני לא בטוח כמה הוא תקף לאזרחי ישראל למשל). בגדול זה משהו כמו ארה"ב 61% ופירורים לכל השאר. אני מבין את ההגיון בפיזור הזה חלקית (כי לחברות בארהב יש יותר שווי, אבל לדעתי זה מוטה כי ארה"ב שואבת יותר השקעות מאזרחי חוץ ואזרחיה משקיעים יותר במניות), אבל צריך להבין שלקרוא לזה קרן עולמית זה קצת מוזר לטעמי.

המדד העולמי הזה לא מספיק מפוזר ממה שראיתי. למשל, אין שם מספיק מניות סיניות (רק 2.78%) בגלל שקשה יותר לקנות אותם וגם אין שם מניות של רוסיה בכלל כרגע בגלל החרם (שאני לא בטוח כמה הוא תקף לאזרחי ישראל למשל). בגדול זה משהו כמו ארה"ב 61% ופירורים לכל השאר. אני מבין את ההגיון בפיזור הזה חלקית (כי לחברות בארהב יש יותר שווי, אבל לדעתי זה מוטה כי ארה"ב שואבת יותר השקעות מאזרחי חוץ ואזרחיה משקיעים יותר במניות), אבל צריך להבין שלקרוא לזה קרן עולמית זה קצת מוזר לטעמי.
אני מסכים שזה לא מפוזר בשווה בעולם וברור שאפשר לפזר יותר

אבל לדעתי את רוב האנשים שרוצים פיזור זה אמור לספק כי "יחסית" למדדים אחרים זה מדד אם פיזור רחב מאוד

ובאמת אדם שרוצה פיזור יותר מזה אז צודק הוא צריך לעשות יותר מזה

אז אני אנסה להסביר: אני מודע לפיזור הרחב שקיים בנייר. אולי זה בגלל היותי "מתחיל" בתחום, אבל אני מתכוון לעצם העובדה שאני שם את כל הכסף שלי בקרן אחת ספציפית של חברה ספציפית בנקודה הנוכחית. אז כן, אולי לא אמורה להיות עם זה בעיה בכלל, ואולי זה משהו רגשי, אבל התחושה היא שאין פיזור במקום שאליו אני שם את כל הכסף שאני רוצה להשקיע.

נירות אחרים זה כיוון שעליו חשבתי, וכרגע מעניין.
(לא העמקתי המון) אבל נגיד במקום רק Blackrock, אז גם בקרנות סל של Vanguard בבורסה האמריקאית. ואולי בדגש על כלכלות / מיקודים ספציפיים של מניות.

אולי זה לא ישפיע בסוף על התשואה, אבל אולי יגרום לי להרגיש יותר "מפוזר".

מקווה שהצלחתי להסביר
הממ אתה חושש כאילו שבלקרוק יפשטו רגל או משהו ?
כי לגבי "ואולי בדגש על כלכלות / מיקודים ספציפיים של מניות" זה בדיוק הפוך מפיזור, כי אתה רוצה להתמקד בסקטור / מדינה מסויימת
אתה כרגע במצב הכי מפוזר שיש (לפי אינדוקס עולמי של market cap) רק שחסר לך סמול קאפ שזה באמת בקטנה

אם החשש שלך הוא המיקוד בבית השקעות אחד , תקנה בחצי מהכסף VT של ואנגרד ולך לישון בשקט אם זה מה שיעשה לך טוב (VT כולל גם סמול קאפ אז תקבל חשיפה גם לקטנות)

האם אתה צופה שמחירי הדיור ימשיכו לעלות?
אני לא צופה כלום

אבל מחיר למשתכן או מחיר מופחת לדעתי יש שם הזדמנויות שקשה לי להאמין שזה לא יהיה עסקה טובה

המעלה לדעתי בדירה ראשונה שזה מינוף הזול עם 0 מס

ולכן לדעתי למי שיש סבלנות שווה ללמוד קצת את השוק הזה

אפשר לקנות קרנות סל על מדדים שפחות מיוצגים בקרן שקנית, כמו מזרח אסיה\אירופה\דרום אמריקה\אוסטרליה
וכו..
לא מייעץ ולא ממליץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
בייניש הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
Liron2035 מחפש להבין את זמינות הכסף אחרי המרה ב-IB שוק ההון 6
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
לא חשוב שמות מחפש ספקים של תיבת דואר אלקטרוני מספיק מוכרים אבל שמכבדים את פרטיות המשתמשים אוף טופיק 41
amidar מחפש את תיק החצי חצי הזול ביותר שוק ההון 10
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2