• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת)

קציצות

משתמש רשום
דירוג
0
קראתי את הפוסט הנפלא של הסולידית איך מתחילים להשקיע בשוק ההון.
קראתי על בניית תיק, איזונים, איך להתאים לעצמי את הסיכון...
שתיתי מיץ אומץ והחלטתי להתחיל.
בניתי לי תיק בסיכון בינוני גבוה, כיאה לאישה צעירה כמוני (24, נשואה ללא) שלא זקוקה לכסף, ותישן (וישנה בעבר) היטב בלילה גם אם תאבד רבע ממנו.
בעיקר, אני מוכנה לרוץ למרחקים ארוכים.
צירפתי את התיק, למקרה שעשתי איזה טעות בהבנה של הדברים. אני שלמה עם רמת הסיכון שהוא משקף. לשם הבנה של סדרי גודל, התיק יתחיל ב-50K ויגדל לכ-200K כשארגיש מספיק בטוחה למשוך את הקופגל"ה. קיימת לי קרן חירום נפרדת, כמובן.

אני מרגישה שעדיין יש לי כמה וכמה סימני שאלה -
מדברים על אג"ח כל היום. אז מה הדיבור - אג"ח חו"ל? אג"ח ישראלי? שילבתי בתיק בין השניים, אבל אני מרגישה שאני לא באמת יודעת על מה אני מדברת, ולמה האחד עדיף על השני/שונה מהשני, פרט לחשיפה למט"ח, שהיא ממילא נדיבה למדי בתיק שלי. אני פחות בקטע של אג"ח זבל, זה החלק היותר - ובכן - סולידי של התיק שלי.

כשהלכתי לחפש סימולים, קצת התברברתי. בפוסט התנ"ך, הסולידית נתנה דוגמה קרן סל מחקה מדד סנופי (iShares Core S&P 500) שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים. אמרתי לעצמי, היי, הייתי רוצה לחפש קרן סל לא ישראלית דומה עבור שאר מדדי המניות שאני רוצה לחקות. לא ממש הבנתי איך למצוא אחת שנותנת לי את השירות הנ"ל, וממילא איך למצוא את הסימול שלה. יש דרך קלה לעשות את זה? חרשתי את גוגל ולא הצלחתי להבין איך לשלוף את המידע. יש מנוע חיפוש ייעודי לזה? איך אני קוראת יותר על פרופיל של קרן סל - האם היא משקיעה חזרה את הדיבידנדים או לא?

תודה לכם! אני מעריכה את הסבלנות כאן לאפרוחיות כמוני. אשמח להפניות קריאה ולתובנות שלכם.

התיק שלי:
סוגאחוזים
מניות גדולות ארה"ב (S&P 500)35
מניות מפותחים אחרים (כמו iShares MSCI EAFE)5
מניות שווקי מתפתחות (MSCI שווקים מתעוררים)8
אג"ח חו"ל (ארה"ב?)8
זהב10
אג"ח ישראלי צמוד מדד17
אג"ח ישראלי לא צמוד17

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
816
את יכולה לבדוק אתרים כמו justetf לקרנות אירופאיות. אבל למה לא ללכת על קרן אחת שמחקה את כל השוק העולמי?

לגבי אגח במטבע זר: יש פה יותר הימור על המטבע מאשר השקעה כי התנודתיות תהיה משמעותית יותר מהריבית האפסית שתקבלי ככל הנראה.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,720
לגבי אגח במטבע זר: יש פה יותר הימור על המטבע מאשר השקעה כי התנודתיות תהיה משמעותית יותר מהריבית האפסית שתקבלי ככל הנראה.
אמת, רק יש לזכור שגם להחזיק אג"ח שקלי זה הימור על המטבע.
עבורי האג"ח הוא חלק התיק בסיכון מינימלי - לכן מחזיק אג"ח ממשלתי קצר וצמוד.

פרט לחשיפה למט"ח, שהיא ממילא נדיבה למדי בתיק שלי
היא לא, אבל זה נושא למתקדמים.

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,396
מניות גדולות ארה"ב (S&P 500)35
מניות מפותחים אחרים (כמו iShares MSCI EAFE)5
מניות שווקי מתפתחות (MSCI שווקים מתעוררים)8
קרן סל אחת שמכילה את שלושתם תעשה את העבודה עם פחות כאב ראש.
יש לך, למשל, את iShares MSCI ACWI
אג"ח חו"ל (ארה"ב?)8
אג"ח ישראלי צמוד מדד17
אג"ח ישראלי לא צמוד17
אג"ח הוא לא בהכרח השקעה סולידית. בד"כ מתכוונים לאג"ח ממשלתי קצר כמדברים עליו בתור החלק הסולידי של התיק.
כמו כן, אין צורך בכל כך הרבה קרנות. תבחרי אחת.
אני לא רואה יתרון בשקעה באג"ח ממשלתי אמריקאי על פני ישראלי.

למה?

קציצות

משתמש רשום
דירוג
0
הסולידית שכנעה אותי בכפה פוסטים שלה שהוא גורם מאזן למניות, אני מאמינה שאני לא משתמשת נכון בטרמינולוגיה אבל אתה מבין למה אני מכוונת, אני מקווה.
קרן סל אחת שמכילה את שלושתם תעשה את העבודה עם פחות כאב ראש.
יש לך, למשל, את iShares MSCI ACWI
הייתה לי מחשבה לתת יותר משקל לארה"ב, אבל כנראה שאתה צודק
אג"ח הוא לא בהכרח השקעה סולידית. בד"כ מתכוונים לאג"ח ממשלתי קצר כמדברים עליו בתור החלק הסולידי של התיק.
כמו כן, אין צורך בכל כך הרבה קרנות. תבחרי אחת.
אני לא רואה יתרון בשקעה באג"ח ממשלתי אמריקאי על פני ישראלי.
קיבלתי את ההערות לגבי האג"ח. מה נחשב "קצר"?
את יכולה לבדוק אתרים כמו justetf לקרנות אירופאיות. אבל למה לא ללכת על קרן אחת שמחקה את כל השוק העולמי?

תודה! לקחתי לתשומת לבי.

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,396
הסולידית שכנעה אותי בכפה פוסטים שלה שהוא גורם מאזן למניות, אני מאמינה שאני לא משתמשת נכון בטרמינולוגיה אבל אתה מבין למה אני מכוונת, אני מקווה.
היא מסבירה שזהב הוא לא קורולטיבי למניות. כלומר שהערך שלו עולה כששוק המניות יורד ולהיפך, וכך הוא מגן על התיק מפני קריסה של השוק.
יכול להיות שהיא צודקת.

דבר אחד שצריך לזכור זה שהסולידית לא עובדת ואין לה משכורת קבועה ממעסיק, והתיק שלה מותאם לצרכיה.
לחקות אותה אחד לאחד כשאת לא באותו מקום בחיים כמוה זה יכול להיות מסוכן.
אם את עובדת וחיה מהמשכורת וממילא לא נדרשת למשוך כסף מהתיק בעשור הקרוב, אז אני לא רואה טעם לשמור על התיק מפני קריסה של השוק.

קיבלתי את ההערות לגבי האג"ח. מה נחשב "קצר"?
עד 5 שנים נחשב קצר

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,832
היא מסבירה שזהב הוא לא קורולטיבי למניות. כלומר שהערך שלו עולה כששוק המניות יורד ולהיפך, וכך הוא מגן על התיק מפני קריסה של השוק.
המשפט הזה איננו נכון. מה שאתה מתאר זה בדיוק *כן* קורלטיביות.
חוסר קורלטיביות משמעו שכאשר פרמטר אחד משתנה, לפרמטר השני לא איכפת והוא עושה מה שבא לו.

RICOnERT

משתמש רשום
דירוג
5
הייתי רוצה לחפש קרן סל לא ישראלית דומה עבור שאר מדדי המניות שאני רוצה לחקות.
כן, משום מה זה מעצבן לחפש אותם. תחפשי בגוגל: "רשימת קרנות חוץ נסחרות" ותכנסי לאתר של הרשות לניירות ערך. תבחרי ב-"קרנות חוץ נסחרות".

קציצות

משתמש רשום
דירוג
0
כן, משום מה זה מעצבן לחפש אותם. תחפשי בגוגל: "רשימת קרנות חוץ נסחרות" ותכנסי לאתר של הרשות לניירות ערך. תבחרי ב-"קרנות חוץ נסחרות".
ואיך אוכל לוודא שלא בחרתי קרן מחקה מדד שמכיל מניות שמחלקות דיבידנד, אלא כזה שהקרן משקיעה חזרה את הדיבידנדים ומונעת ממני אירוע מס?

FreeAgent

משתמש ותיק
דירוג
131
נניח שהיא צודקת לגמרי, ואפילו תהיה במשבר הקרוב קורלציה שלילית ביניהן - זה ישיג לך משהו? האם את תאזני מחדש כדי לקנות מניות או זהב "בזול"?
(כל רבעון? כל שנה? כל חודש?)
בשלב הצבירה הרבה יותר קל פשוט לקנות ולקנות ולא להסתבך עם דברים כאלה

כמו שאמרו, בתיק של הסולידית תפקידו של הזהב הוא להגן על ערך התיק במקרה של אינפלציה לא צפויה (או היפראינפלציה). לדעתי יש דרכים טובות יותר. אבל הנקודה היא שאת לא צריכה לעשות את זה - מכיוון שאת לא תמשכי מהתיק. ערכן של המניות יחזור לעצמו, אפילו אם זה יהיה בשקל חדש-חדש-מבטיחים-פעם-אחרונה-נשבע

לזהב יש תוחלת אפס במקרה הטוב. הוא לא משתפר - גם אם מוצאים לו עוד ועוד שימושים, הם לא מצליחים להעלות את מחירו כי מחירו לא קשור לשימוש התעשייתי/רפואי/וכו'.

תישן (וישנה בעבר) היטב בלילה גם אם תאבד רבע ממנו.
מהאחוז הזה, ציפיתי לראות 50% מניות. כרגע יש 48% מניות, 10% זהב ו8% אג"ח שעלול להגיב שלילית להתחזקות השקל. (אני דווקא בעד אג"ח דולרי, אבל עם ידיעה שערכו בשקלים תנודתי). די קרוב, סה"כ
אפשר לחזור להחלטה הזו עוד שנתיים שלוש, ואולי תרגישי ששנתך יציבה מספיק לאחוז מנייתי גבוה יותר.

ואיך אוכל לוודא שלא בחרתי קרן מחקה מדד שמכיל מניות שמחלקות דיבידנד, אלא כזה שהקרן משקיעה חזרה את הדיבידנדים ומונעת ממני אירוע מס?
אני אישית מחפש UCITS - שרק אומר שהיא ברגולציה אירופאית. אבל תמיד יש את זה בשם. ואז באתר של הקרן יהיה כתוב Accumulating או Distributing.
או שיהיה נתונים באתר כמו Yahoo Finance על דיבידנדים שחולקו

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
696
למיטב ידיעתי כל הקרנות שנסחרות בבורסה הישראלית צוברות, בכל מקרה בתחילת ההשקעה המס על 2% מהקרן המחלקת זניח. עדיף שתתמקדי בסיבולת הסיכון ותמהיל ההשקעות. וכמובן כמה תוכלי לחסוך בשנים הקרובות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 11
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ITS בנק ישראל מטיל פצצה על שוק הנדל"ן? פוסטים מאיכות נמוכה 21
aminadav עקיבת שוק עצמאית לצורך חיסכון בעמלות. שוק ההון 20
aminadav איך ללמוד על שוק ההון? מחפש ספר הכי חופר שאתם מכירים. אוף טופיק 5
ח כשל שוק בתחום הטיסות ואזהרה על חברת אל על אוף טופיק 126
מ שוק מקומי בעת מלחמה שוק ההון 13
ע נדלן VS שוק ההון נדל"ן 60
צ 2 שאלות על שוק ההון שוק ההון 5
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
S תזמון שוק - התלבטות קשה שוק ההון 8
י חקר שוק עבור דירה להשקעה נדל"ן 9
A לימוד יסודות שוק ההון התפתחות אישית 1
א איתור שוק להשקעה נדל"ן 30
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
nicepo1 השקעה באדמה חקלאית דרך שוק ההון השקעות אלטרנטיביות 0
T סקר שוק מסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 19
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S שוק ההון מול השקעת נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 19
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H כלי / אתר למידע שוק חי - מסחר תכוף שוק ההון 4
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39
נ למידה על שוק ההון בצורה מסודרת אוף טופיק 2
A 2/3 פריים, האם זה הופך את ההשקעה לנדלן עם 8% תשואה עדיפה על שוק ההון? נדל"ן 34
D האם שוק המניות הישראלי יעיל? שוק ההון 3
D השקעה של 3m - נדל"ן / שוק ההון/שילוב? נדל"ן 14
guesto עקיבת שוק עצמאית שוק ההון 102
S שוק המניות כשהריבית תעלה שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
T אורניום [או: תיזמון שוק מבוסס מבוסס "ראיות"] שוק ההון 13
ה נדל"ן בארץ או בחו"ל או שוק ההון? נדל"ן 17
R נתונים היסטוריים על תשואה שנתית של שוק המניות בשלמותו שוק ההון 8
E נדל"ן Vs שוק ההון נדל"ן 35
T בדרך למגורים - כמה דירות להשקעה מול שוק ההון נדל"ן 61
A יחס אינפלציה - ריבית - שוק ההון - נדל"ן שוק ההון 0