• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש איך להעביר 6 שנים עד לפרישה מוקדמת

@האופטימית חשבתי הרבה על מה שכתבת (שהעבודה נותנת לנו אפשרות לדברים בעלי משמעות) ואני חושב שאת צודקת, גם אם לא מוצאים משמעות בעבודה, האפשרויות שהיא נותנת לנו בעלות משמעות.
החלטתי לאמץ לבינתיים את הגישה הזאת, לפחות לחודשיים הקרובים (אני מחכה לבונוס) ולאחר מכן לבחון מחדש את מצבי ואת היכולת שלי להמשיך בעבודה.
אבל החלטתי על אסטרטגיית ארוכת טווח: אני תיכננתי לפרוש בעוד כ-6 שנים. במהלך 6 השנים האלה אני אמור להכניס כמליון וחצי ש"ח. אני הגעתי למסקנה שאני יכול לפרוש בכל שלב (עוד חודשיים למשל) ולהכניס מליון וחצי בפרק זמן כלשהו (למשל 10 שנים) במקום תוך 6 שנים ובעצם זה כמעט אותו הדבר (מתעלם כרגע מהריבית על החלק שאני חוסך).
מכיוון שאני די בטוח שגם כשאפסיק לעבוד, אכניס כסף מכל מיני עיסוקים שאני אבחר לעשות בכל מקרה אז זו אסטרטגיה מנצחת! (לפחות עד שימצאו טיעונים שיסתרו את זה)
:)

@האופטימית חשבתי הרבה על מה שכתבת (שהעבודה נותנת לנו אפשרות לדברים בעלי משמעות) ואני חושב שאת צודקת, גם אם לא מוצאים משמעות בעבודה, האפשרויות שהיא נותנת לנו בעלות משמעות.
החלטתי לאמץ לבינתיים את הגישה הזאת, לפחות לחודשיים הקרובים (אני מחכה לבונוס) ולאחר מכן לבחון מחדש את מצבי ואת היכולת שלי להמשיך בעבודה.
אבל החלטתי על אסטרטגיית ארוכת טווח: אני תיכננתי לפרוש בעוד כ-6 שנים. במהלך 6 השנים האלה אני אמור להכניס כמליון וחצי ש"ח. אני הגעתי למסקנה שאני יכול לפרוש בכל שלב (עוד חודשיים למשל) ולהכניס מליון וחצי בפרק זמן כלשהו (למשל 10 שנים) במקום תוך 6 שנים ובעצם זה כמעט אותו הדבר (מתעלם כרגע מהריבית על החלק שאני חוסך).
מכיוון שאני די בטוח שגם כשאפסיק לעבוד, אכניס כסף מכל מיני עיסוקים שאני אבחר לעשות בכל מקרה אז זו אסטרטגיה מנצחת! (לפחות עד שימצאו טיעונים שיסתרו את זה)
:)

שמחה לשמוע שעזרתי, בהחלט להכניס עוד כסף גם לאחר הפרישה יעבוד מצויין.

הי @יעקב
מאחלת לך שתמצא עבודה שממש תאהב ואז הריצה לעצמאות הכלכלית כבר לא תהיה כל כך קריטית.
אני באופן אישי ממש לא מתחברת לתמה של "בואו נסבול 6, 10, 20 שנה כי אחר כך נוכל לעשות חיים".
לדעתי עבודה צריכה להיות מהנה ובעלת משמעות.
* גילוי נאות- הבן שלי כל הזמן צוחק עלי שאני נאיבית....;)

@עצמאית אני לגמרי מסכים איתך שזה המצב האידאלי אבל תסכימי איתי שזב כנראה לא המצב של רוב האנשים מכמה סיבות:
1. העבודה התחילה כמשהו שמעניין אבל עם הזמן הפך לרוטיני ומשעמם.
2. עבודה כל יום במהלך השבוע גורמת לנו לוותר על המון דברים אחרים שיכלנו לעשות.
3. חוסר רצון לקבל תכתיבים של מנהלים ושל הארגון.
4. פשוט עבודה משעממת מלכתחילה.

דרך אגב מאוד יכול להיות שאדם שלא חייב לעבוד יהנה מאותה עבודה שהוא סובל ממנה כאשר הוא חייב לעבוד בה.

במקרה שלי, לא כל כך מתאים לי להיות בורג בארגון, לא מתאים לי לקבל תכתיבים, לא מתאים לי התקדמות איטית ולהיות במצב שהמאמץ שלי לא מניב פירות באופן מיידי או אפילו בכלל לא (אם אעבוד מהר יותר או אעשה עבודה מסויימת בצורה טובה, לא אקבל תגמול כספי - יותר מתאים לי להיות עצמאי במובן הזה) ולא מתאים לי לוותר על כל מה שהחיים מציעים כל יום בשביל לעשות עבודה זהה. עם זאת אני בטוח שכשלא אצטרך לעבוד אעסוק בכל מיני דברים שיכניסו לי כסף אבל אלה יהיו כל מיני דברים כך שלא אעסוק כל יום באותו דבר כל היום.

האם את עובדת במשהו שמסב לך הנאה?

@יעקב, אני אכן מאוד אוהבת את העבודה שלי. עובדת במקצוע טיפולי כבר 20 שנה ומפיקה סיפוק רב ופרנסה שמבחינתי היא טובה.
כמובן שיש ימים שבא לי להשאר בבית ולגלוש בפורומים באינטרנט ויש גם חסרונות לכך שאני עצמאית אבל בגדול,גם אם הייתי יכולה לא לעבוד, נראה לי שהייתי משתגעת....
גם את חופשות הלידה סיימתי יחסית מהר כי השתעממתי:roll:

הדבר שאני מנסה לומר הוא, שאם אתה ממש לא נהנה בעבודה שלך, אולי שווה לך לחשב מסלול מחדשולא לחכות שש שנים.

בכל מקרה בהצלחה בכל מסלול שתבחר!!!

@עצמאית צודקת לגמרי.
אני גם מודה לכולם על העצות והדיון הפורה, אני מוכרח לציין שבערך כל יום בשבועיים האחרונים החלטתי על אסטרטגיה חדשה והסתכלות חדשה על המצב אבל לפני כמה ימים הגעתי למסקנה שהרבה מכם גם תמכו בה, שזה רע מאוד לסבול כל יום בעבודה במשך 6 שנים.
לכן אני החלטתי שאני עוזב ואני בכלל לא בטוח שאחזור לעבוד יותר, מאמין שתחביביי יכניסו לי מספיק כסף וגם אם לא זה בסדר גמור.
תאריך עזיבה סופי אין עדיין, אני מתלבט בין מרץ ליולי (בונוס וסיפורים אחרים) אבל ההחלטה סופית ואני כבר מתנהג בהתאם אז יש גם סיכוי שיפטרו אותי עוד לפני שאתפטר, מבטיח לעדכן!
איזה כיף להסתובב עם הרגשה כזאת :)

@יעקב
אם כבר החלטת לעזוב, ויש שינוי משמעותי שאתה חושב שיהפוך את העבודה שלך ליותר משתלמת עבורך (פחות שעות, חצי משרה, עבודה מהבית, יותר שכר, תפקיד אחר וכד) - תדרוש את זה במקביל לעזיבה. למעסיק קשה מאד לגייס עובדים טובים ואם הוא ירצה להשאיר אותך יתכן ויתגמש לדרישות שלך כשיראה שאתה עוזב. אם לא אז לא איבדת כלום.

@adamshalev נקודה מעולה. אולי אם ארד ל-4 ימי עבודה (בלי שינוי בשכר) זה יהיה יותר נסבל, לפחות לעוד כמה חודשים...

עדכון:
לפני 10 דקות הגשתי מכתב התפטרות!!!
החלטתי להפסיק לחשב מה אני אקבל מעוד חודשיים של הישארות כי זה לא נגמר, תמיד יש משהו עוד חודשיים ועוד חודשיים...
הרגשה נהדרת :)

החלטתי להפסיק לחשב מה אני אקבל מעוד חודשיים של הישארות כי זה לא נגמר, תמיד יש משהו עוד חודשיים ועוד חודשיים...
הרגשה נהדרת
כל הכבוד על האומץ!!! מאחל לך הרבה שמחה ב-newfound freedom שלך (תרגום אפשרי: חופש נמצא?)

עדכון:
הרגשה נהדרת
בהצלחה !

מדהים שמותר לייעץ לבן אדם להתפטר ... אבל אסור לייעץ לו איזה נייר ערך לקנות :)

מדהים שמותר לייעץ לבן אדם להתפטר ... אבל אסור לייעץ לו איזה נייר ערך לקנות :)
במבט ראשון זה מגוחך,
במבט שני, קח ישראלי טיפוסי, נסה לייעץ להתפטר מהעבודה, מה הסבירות שישתכנע? נסה להמליץ לו על מנייה מומלצת "הגוגל הבאה" הוא ירוץ לקנות.
יותר עצוב שלתקשורת הפיננסית מותר לשווק "מניות מומלצות" ולי יהיה אסור להמליץ לעמית לעבודה שהוא הולך לעשות טעות ולהניא אותו מהרכישה ההיא.

ולי יהיה אסור להמליץ לעמית לעבודה שהוא הולך לעשות טעות ולהניא אותו מהרכישה ההיא.
למיטב ידיעתי מותר לך. אתה אפילו יכול לנהל כספים של מספר מצומצם של אנשים ללא רשיון.
אסור לייעץ בציבור. לא זוכר את ההגדרה המדוייקת של החוק - מוזמן לקרוא.

@waskindalost תודה!
ולדיונכם, אל דאגה לא התפטרתי בגלל עצה, אני מתכנן את הפרישה המוקדמת בערך מגיל 16.
הסיבה לעיתוי הנוכחי בניגוד לתוכנית המקורית שהיתה להמתין עוד מספר חודשים, היא מכיוון שהמצב פה (בעבודה) הפך לממש בלתי נסבל, ואולי זו רק ההסתכלות שלי כי כבר החלטתי גם ככה לעזוב....

דרך אגב, התגובות מהחברה לא חיוביות וזה אפילו כשלא אמרתי שאני מתכנן לא לחזור לעבוד.
מתסכל....
מה הם אמרו? אם לא איכפת לך לפרט.
תכלס אם אתה שלם עם ההחלטה זה לא צריך להטריד אותך. רק לדאוג שהם עומדים בכל ההתחייבויות שלהם כלפיך

@FIYaacov לא הסברתי את עצמי כראוי. התכוונתי לחברה (society ).
אנשים (כולל ההורים) לא ממש מבינים איך אדם עוזב עבודה (לכאורה טובה) בלי שיש לו עבודה אחרת. וזה בלי לזעזע אותם ולהסביר להם שפרשתי מעבודה...
אין לי ספק בכך שעזבתי את העבודה כי כבר באמת זה היה בלתי נסבל אבל אני תוהה (אולי בגלל התגובות שאני מקבל) אם מטרה שהצבתי לעצמי עוד לפני הצבא, עדיין רלוונטית גם היום. כשחשבתי על זה בעבר לא רציתי להיות כמו כל האנשים שראיתי שעובדים כל השבוע ורק מחכים לסוף השבוע, מעבירים את הימים בלי מטרה חוץ מכך שיעברו. אבל אז גם הייתי צעיר וטיילתי וחשבתי שזה יהיה נהדר אם אוכל לטייל בעולם בלי להיות מוטרד מכסף.
היום המצב שונה מאוד, אני נשוי פלוס 1 וכבר לא חושב באותו אופן שחשבתי לפני 10 שנים או יותר ואני תוהה איך זה יהיה עכשיו כשהגעתי למטרה שהצבתי לפניי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2