• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם?

בנוסף הרבה "זרמים" שונים בחינוך שמפריעים ליוניפורמיות של המערכת
זה כנראה הרבה יותר משפיע ממספר התושבים.
פינלנד היא אחת המדינות ההומוגניות ביותר באיחוד האירופי - לטוב ולרע. אם מהגרים יראו בה יעד אטרקטיבי (מה שבינתיים היא לא, כך מסתבר) סביר להניח שגם נראה ירידה באפקטיביות מערכת החינוך, קפיצה בפשיעה וכו'... בנוסף השיטה בפינלנד והסדר יום של המורים הוא שונה בתכלית מהמקבילה הישראלית ואת זה כנראה אפשר לשנות גם בארץ בעלות מינימלית. פשוט סדר עדיפויות ונהלים שונים.

• אהבתי
Reactions: A42
ה- בעיה של כל תחלואות המדינה זה בהחלט הילודה הגבוהה, בשילוב עם מדינה קטנה. וצריך להגיד הרבה תודה לבן גוריון שהתווה את הדרך לחרדים עם הסיבסודים והפטורים (גם לחילונים צריך להפסיק לסבסד) ללוי אשכול והנהגת המדינה בששת הימים שלא השכילה לנצל את המומנטום של הניצחון האדיר ולהעביר את כלל האוכלוסיה הנכבשת באיו״ש לירדן, וכמובן את בגין שמסר שטח פי 2 ממדינת ישראל מבלי להניד עפעף, בכדי שיכתבו עליו בספרי ההיסטוריה כאחד שעשה ״שלום״.
המדינה היחידה בהיסטוריה שמנצחת במלחמות ומוסרת שטחים. היהודים זה באמת עם נרדף. גם שהוא מנצח הוא מתנהג כמו עם נרדף ומוכה.

אם מנהיגינו דאז היו מיישמים את ההצעות שלך - הבעיה של ישראל היתה ממשיכה להיות סכסוך ציוני-ערבי, שהוא סכסוך הרבה יותר מורכב וקשה מהסכסוך הישראלי-פלסטיני הנוכחי (שהוא בעצמו לא פשוט).
סביר להניח שישראל לא היתה עומדת לאורך זמן מול לחץ ומלחמות בלתי פוסקות ממדינות ערב.

אפשר לחזור לנושא השרשור בבקשה, תודה.

בכל אופן החודשיים האחרונים המחישו היטב עד כמה ארגוני המורים רקובים מהיסוד.

מאיזה בחינה? מה ראית? אני דווקא רואה לחימה עיקשית מול משרד האוצר למען המורים

לחימה עיקשית מול משרד האוצר למען המורים
למען המורים הותיקים, בתואנה שמנסים לדאוג לצעירים.
מורה עם 25 שנה לא יעזוב מחר, כי זה מה שהוא יודע לעשות... כשיודעים שמורים חדשים עוזבים בשנים הראשונות ואותם אמורים לנסות לשמר.

מאיזה בחינה? מה ראית? אני דווקא רואה לחימה עיקשית מול משרד האוצר למען המורים

התנגדות לפיטורי מורים, התנגדות לתגמול למורים מצטיינים, התנגדות למתווה הבגרויות החדש ועוד.

אני רוצה לעבוד במקום עבודה שלא מחזיק אותי מכוח הקביעות אלא בוחר להחזיק אותי כיוון שאני טוב במה שאני עושה. אני רוצה תגמול על פי איכות העבודה שלי לא על פי הסכמים קיבוציים.

כפי ש @c881 כתב הארגונים דואגים לתנאים של המורים הוותיקים אבל בדרך הם פוגעים באיכות המורים, במעמד המורים ובאיכות ההוראה.

בעיני חלק גדול מהבעיות בחינוך בישראל נובעות מארגוני המורים. אני תומך לחלוטין במה שליברמן מנסה לעשות.

לא מעט מועצות אזוריות (במיוחד של קיבוצים) מנהלות בתי ספר חצי פרטיים כבר הרבה שנים. אני שילמתי המון כסף כדי שילדיי יהיו שם (סביבה
לפחות היום זה לא מדיוק, לקיבוצים ולמושבים של המועצה האזורית הלימודים הם חינם כמו כל מקום אחר
אם מישהו רוצה ללמוד לבית ספר והוא לא משתייך למועצה הוא ישלם כפרטי
זה הסיבה שעברנו דירה עכשיו שהילדים שלנו ילמדו בבית ספר כזה ובגנים האלו
וגם בגן שלנו אנחנו היום חינם כי חלק מהמושב, אבל תושבי חוץ משלמים 2000 שקל בחודש
התנגדות לפיטורי מורים, התנגדות לתגמול למורים מצטיינים, התנגדות למתווה הבגרויות החדש ועוד.

אני רוצה לעבוד במקום עבודה שלא מחזיק אותי מכוח הקביעות אלא בוחר להחזיק אותי כיוון שאני טוב במה שאני עושה. אני רוצה תגמול על פי איכות העבודה שלי לא על פי הסכמים קיבוציים.

כפי ש @c881 כתב הארגונים דואגים לתנאים של המורים הוותיקים אבל בדרך הם פוגעים באיכות המורים, במעמד המורים ובאיכות ההוראה.

בעיני חלק גדול מהבעיות בחינוך בישראל נובעות מארגוני המורים. אני תומך לחלוטין במה שליברמן מנסה לעשות.
+1!!!!
מנוסח מעולה, ממישהו בתוך המערכת

אם מישהו רוצה ללמוד לבית ספר והוא לא משתייך למועצה הוא ישלם כפרטי
נכון, וזה מה שעשינו. לא רצינו לעבור לישוב אחר רק כי הוא נמצא במועצה הרלוונטית.

נכון, וזה מה שעשינו. לא רצינו לעבור לישוב אחר רק כי הוא נמצא במועצה הרלוונטית.
בדרכ כלל מספיק להעביר רק את הכתובת (בהרבה מקומות אפילו לא צריך הוכחה למשהו רק לרשום באתר משרד הפנים)
במושבים קטנים צריך אישור של המזכיר
אנחנו עשינו את זה במשך 4 שנים עד שעברו לגור פיסית
על 3 ילדים ו12 שנות לימוד + 3 שנות גן, זה חוסך המון כסף
יוצא בערך 900K!!!
(הרבה יותר מההפרש היה לנו להוסיף על הבית (-:)

בדרכ כלל מספיק להעביר רק את הכתובת
מכירה, לא מחבבת שטיקים.
אגב, לא יודעת איפה אתה גר אבל גם בישובי הרשות עצמה זה לא ממש בחינם בדרך כלל. כמובן שזול בהרבה מה"חוצנים".

מכירה, לא מחבבת שטיקים.
אגב, לא יודעת איפה אתה גר אבל גם בישובי הרשות עצמה זה לא ממש בחינם בדרך כלל. כמובן שזול בהרבה מה"חוצנים".
אישית אני חושב שזה מנגנון עקום מאוד
שבחוק חינוך חינם
2 ילדים שגרים במרחק אווירי של 1 ק"מ יקבלו חינוך אחר לגבי (וגם השקעה כספית בתלמיד אחרת לגמרי) רק בגלל הרישום שלהם במשרד הפנים
בפועל זה מתבטא לרוב בפער סוציואונומיקי גדול ואז זה רק מעמיק את הפערים בחברה שלנו

אצלנו במועצה ובמושב זה מאוד נהוג, בגלל המחירים המאוד גבוהים לבתים ואי היכולת להרחבות משמעויות
חלק גדול מהמשפחות הצעירות לא יכולות להמשיך לגור במושב ומתגוררות בעיר הקרובה 1 ק"מ אווירי (חצי מחיר)
אז בערך חצי מהילדים בן לא גרים במושב ורשומים על הכתובת של ההורים (הם לא נחשבים חוצניקים)

אצלנו במנשה, משלמים בדיוק לפי חוק חינוך חובה (בערך 900 שקל לשנה) אסור להם לגבות יותר
לפעמים צריך להזכיר להם את זה
ולפעמים הם גובים מחירים מופקעים בגלל זה בצהרונים לצערי

זה קורה בכל הארץ...
אצלנו כרגע, משפחה עוברת לעיר אחרת ומשאירה את הכתובת אצל ההורים, כדי להמשיך במסגרות הנוכחיות.
יש מי שעושה את זה כי רק בעוד X חודשים אפשר יהיה להכנס לדירה, אז מראש כותבים כתובת מגורים, במקום להעביר ילד מסגרת באמצע השנה.

• אהבתי
Reactions: A42
עדין אבל לא הבנתי איך תכלס אני יכול לעשות את זה
בהנחה שמפרישים לי על כל השכר ואני מעבר לתקרה של פנסיה מקיפה וגם מפריש למשלימה
ואישתי בארגון המורים אז לא יכולה להגיל הפרשות באמת מול המעסיק
אם אין לך חלקי שכר לא מבוטח, אתה לא יכל לקבל הטבת מס על הפקדות נוספות.

מציע שתסתכל על טפסי 106 של שנים קודמות ותראה האם יש פערים. יכל להיות שיש מענקים שלא לקחת בחשבון.
שים לב שכדי לקבל החזרי מס תצטרך להגיש דוח שנתי

אולי כדאי לדבר עם @נדב להפריש פנסיה ממך גם לאשתך.
מאיפה שלפת את זה, אפילו אני שכחתי שכתבתי את זה.

נראה לי שאני אעדכן את הפוסט הזה

נראה לי שאני אעדכן את הפוסט הזה
ממש נשמח אם אתה מעדכן, אם תוכל בבקשה לרשום פרקטית איך אפשר להפריש לבין זוג עבור חלקי שכר לא מבוטחים
האם החזרי נסיעות (500 שקל נגיד קבוע בחודש) כלולים ואפשר להפריש עליהם?
האם אפשר להפריש על דמי הבראה?
האם אפשר להפריש על מענקים או תשלומים חד פעמים כמו החזרי הוצאות?
תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מורה פרטי - כיצד מתחילים התפתחות אישית 17
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
T יומנה של מורה יומני מסע אישיים 21
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
ה IRA מורה נבוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
S קרח-מכונת קרח/מורה נבוכים צרכנות פיננסית 28
S עצמאי - אבדן כושר עבודה - מורה נבוכים צרכנות פיננסית 14
S דברים שלא העזתי לשאול - מורה נבוכים אוף טופיק 17
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
S איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
F מקרר לדירת רווק אוף טופיק 3
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
S רווק בשנות הארבעים לחייו ועדיין אובד עצות... יומני מסע אישיים 21
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
1337justme רווק עם הון עצמי - האם לקנות דירה למגורים או לשכור? נדל"ן 68
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
Tsachi01 שליח בכלכלת הפלטפורמה מרוויח כמו קופאי בסופר? הייתכן? אוף טופיק 130
גימפל מי מרוויח כשריבית הפריים עולה? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
Jenia29 מרוויח משמעותית יותר מהבת זוג. יש מה לעשות? אוף טופיק 6
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
M "הוא מרוויח טוב" ... אוף טופיק 7
מתכנת תעודות סל, כיצד המנפיק מרוויח? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה