• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההיגיון להשקיע ב-VXUS ולא ב-VTI?

bobby

משתמש סולידי
דירוג
14
רציתי לדעת מה ההיגיון להשקיע בVXUS, אם לאורך תקופה ארוכה מאוד, השוק האמריקאי מספק תשואה טובה יותר?

האם זו בדיוק הסיבה למעשה? שהשווקים ש-VXUS מחזיקה יצמחו בעשרות שנים הקרובות יותר מהשוק האמריקאי?

איך בעצם יכול להיות שהחלוקה היא בערך 50-50, אבל VTI מספקת תשואה טובה יותר באופן קונסיסטנטי? זה לא אמור לגרום לשוק האמריקאי לקחת נתח גדול יותר?

תסתכל אחורה. לא תמיד השוק האמריקאי נתן תשואה יותר טובה מהשוק האקס-אמריקאי.

תחפש את הניתוח של ואנגארד בנושא הזה.

VT מחזיק 52% ארהב.
https://personal.vanguard.com/us/fu...dIntExt=INT&funds_disable_redirect=true#tab=2
מי שרוצה את כל העולם לפי משקל שוק מחזיק משהו כמו VT או שילוב של VTI VXUS.
אתה לא חייב להחזיק במשקל שווה ולאזן. זה בתכלס סוג של הימור מאקרו. אם אתה רוצה 100% נאמנות לאינדקס אתה צריך (נכון להיום) להחזיק 52% VTI ו48% VXUS.
תעשה לעצמך טובה - אל תסתכל מה קרנות עשו בעבר. זה יביא אותך לשום מקום.

אדם, למה זה יביא אותי לשום מקום?
זו לא המשמעות של כל הסימולציות שלך בPortfolio Visualizer וברטרולייזר?

למשל, נראה שמדד כמו VGTSX (אין מספיק מידע על VXUS) חטף יותר קשה מVTI את המשבר ב2008, אבל התשואה שלו (לפני המשבר ואחריו) היתה נמוכה משמעותית. זה לא מצביע על סיכון גבוה תמורת תשואה נמוכה יותר?

אני לא מבין בזה כל כך, אבל לפי מה שאני רואה, לפחות ב2000 וב2008 זה היה ככה:
http://retrolyzer.com/index.html?input=VGTSX%0AVTSMX

ניסיתי למצוא קרנות עם מספיק הסטוריה. 22 שנים זו כבר חתיכת תקופה...

בין השאר כי זה יגרום לך להסיק מסקנות לא נכונות בבטחון גבוהה.
אני יכול לשכנע אותך בכל טענה, אפילו טענות סותרות בעזרת מידע היסטורי, ואני יכול לגרום לך לשנות את דעתך הלוך ושוב, כל פעם עם אותו מידע היסטורי. זה תלוי באופן ההתבוננות, באופן ההצגה, באמונות הקודמות שלך ובכישורי השכנוע שלי (או של כל אחד אחר).

תשאל את עצמך איזה החלטות אתה רוצה לקבל ואיזה לא. אם אתה לא רוצה להחליט על הקצאה גיאוגרפית, אז יש לך את משקל השוק של העולם שיחליט עבורך. אם אתה כן רוצה למה לעצור ב VTI VXUS, מה עם שווקים מתפתחים, מה עם אירופה המתפוררת, מה עם שווקי חזית? מה עם היוקר האסטרונומי בשווקי ארה״ב, מה עם ישראל מדינת מולדתך (משער) ועוד ועוד ועוד. אין לזה סוף.
ככלל - ככל שתקבל פחות החלטות כך יהיה לך יותר קל להתמיד בהשקעות שבחרת וכך תעשה גם פחות טעויות על הדרך.

לסימולציות אין אפילו עקביות פנימית:
רציתי לבדוק אם ישנה עקביות עצמית בתחזיות העבר של השוק.
בחרתי (משיקולי נוחות) את מדד הדאו ג'ונס, ובדקתי את הקשר בין תשואות העבר לתשואות העתיד בכל נקודת זמן.
במקום להשתמש בכלי הסטנדרטי - מידת הקורלציה, העדפתי לבדוק את האחוזון של התשואה העתידית בהתפלגות תשואות העבר (מדגם של עשרים).

מצד אחד, אנחנו רוצים להאמין שבחסכון לטווח ארוך אנחנו מקטינים את הסיכון, מצד שני כדי לנבא טווח ארוך צריך להניח שמאורעות מהעבר הרחוק יותר קשורים למאורעות בעתיד הרחוק יותר.

לכן שאלתי את ההיסטוריה, בהינתן תקופה מסויימת שסיפקה ניבוי דומה לזה שאני רוצה להשען עליו, באיזו מידה הניבוי התקיים.

התוצאה: ההסטוריה הצליחה לנבא את התפלגות התשואות העתידיות של השוק למשך 15 שנים, אבל התחזית ל18 שנים ומעלה התחזית היתה פסימית מדי.

בין השאר כי זה יגרום לך להסיק מסקנות לא נכונות בבטחון גבוהה.
אני יכול לשכנע אותך בכל טענה, אפילו טענות סותרות בעזרת מידע היסטורי, ואני יכול לגרום לך לשנות את דעתך הלוך ושוב, כל פעם עם אותו מידע היסטורי. זה תלוי באופן ההתבוננות, באופן ההצגה, באמונות הקודמות שלך ובכישורי השכנוע שלי (או של כל אחד אחר).

תשאל את עצמך איזה החלטות אתה רוצה לקבל ואיזה לא. אם אתה לא רוצה להחליט על הקצאה גיאוגרפית, אז יש לך את משקל השוק של העולם שיחליט עבורך. אם אתה כן רוצה למה לעצור ב VTI VXUS, מה עם שווקים מתפתחים, מה עם אירופה המתפוררת, מה עם שווקי חזית? מה עם היוקר האסטרונומי בשווקי ארה״ב, מה עם ישראל מדינת מולדתך (משער) ועוד ועוד ועוד. אין לזה סוף.
ככלל - ככל שתקבל פחות החלטות כך יהיה לך יותר קל להתמיד בהשקעות שבחרת וכך תעשה גם פחות טעויות על הדרך.

אבל זה לא מה שאתה עושה למעשה בתיק שלך (Cherry Parity)?
אני שואל פחות על השאלה האם לעשות את זה או לא לעשות את זה (לתת משקל יתר לשוק/סקטור מסוים).
אני שואל למה ההנחה היא ששווקים מתפתחים הם טובים כרגע (בהנחה שנותנים להם משקל יתר, כמו שהרבה אנשים עושים). מאיפה הטענה הזו מגיעה? כנ"ל לVXUS באופן כללי יותר.

תודה :)

אבל זה לא מה שאתה עושה למעשה בתיק שלך (Cherry Parity)?
זה כן. ואני לא מגן על הצביעות שלי בזה שאני אומר דבר אחד ועושה דבר אחר. זה לא אומר שאני לא צודק במה שאני אומר.

ההנחה לגבי שווקים מתפתחים יכולה להגיע מכמה סיבות: תת-ביצועים בעשור האחרון. מכפיל רווח נמוך יותר. צמיחה גדולה יותר.

זה כבר הולך לכיוון של דיון על התיק שלך, אבל זה מאוד מעניין אותי -
הנחה אחת להטייה לגבי שווקים מתפתחים היא נניח מה שציינת בהודעה הקודמת - תת-ביצועים בעשור האחרון ומכפיל רווח נמוך יותר. Makes sense.
הנחה שנייה להטייה היא לגבי מניות טכנולוגיות (אני מאוד מאמין ברעיון הזה שלמרות שהן מאוד יקרות, עוד לא הגענו לשבריר מההתפתחות הטכנולוגית שתקרה ב10-20 שנים הקרובות). במקרה של הסקטור הטכנולוגי, למעשה היו Over-ביצועים בעשור האחרון, במארג'ין גדול מאוד מהשוק, עם מכפיל רווח עצום.

איך אתה מסתדר (עם עצמך) עם שתי ההטיות ההפוכות הללו (אמנם בסקטור/שוק שונה אבל עדיין, זה דבר והיפוכו)?

תודה!

איך אתה מסתדר (עם עצמך) עם שתי ההטיות ההפוכות הללו (אמנם בסקטור/שוק שונה אבל עדיין, זה דבר והיפוכו)?
אני מסתכל עליהן בנפרד ולא בו״ז.

זה היופי (והבעיה) שבלהסתכל על הנתונים במבט אחד או אחר ולהגיע לאיזה מסקנות שתרצה כאוות נפשך.
באופן כללי אני שוקל למחוק את כל הפלח המנייתי בתיק ולהחליפו ב VT.

• אהבתי
Reactions: Ran
את כולו - כלומר מה-Gurus עד הקרנות טכנולוגיה הספציפיות וכו'?
למה? וגם, איך בכלל עושים כזה דבר בלי תשלום מס כבד?

את כולו - כלומר מה-Gurus עד הקרנות טכנולוגיה הספציפיות וכו'?
כן. זאת המחשבה. שינויים בתיק אני עושה לעיתים רחוקות אז מחשבות זה זול.
וגם, איך בכלל עושים כזה דבר בלי תשלום מס כבד?
אם לא רוצים לשלם מס (ואין לי חשק כזה במיוחד), אז או ע״י מעבר איטי והדרגתי מתיק אחד לשני בזמן איזונים, או בהמתנה למשבר מנייתי עמוק שימחק את הרווחים על הנייר.
יש לי גם מגן מס נדיב ממחיקת XIV אך ניצולו משמע שהמגן מס לא נגרר לשנים הבאות.

Side question - פרטיים יכולים להעביר הפסדי הון משנה לשנה ללא הגבלה?

Main question :) - למה אתה שוקל לעשות זאת (המעבר לVT). מה היתרונות והחסרונות של VT לעומת הפלח המנייתי בתיק שלך כרגע, מבחינתך?

במקרה של הסקטור הטכנולוגי,
ה"סקטור" הטכנולוגי הופך עם הזמן פשוט לכלכלה כולה... יצרניות האינדקסים S&P ו-MSCI הודיעו למשל שהן הולכות להוציא את גוגל, נטפליקס ופייסבוק לסקטור ה-Telecom. אפשר לקרוא על זה יותר כאן למשל.

באופן כללי אני שוקל למחוק את כל הפלח המנייתי בתיק ולהחליפו ב VT.
:)
משיקולי פשטות ניהול, או משיקול של קושי להביס את המדד ע"י אסטרטגיות אחרות?
זה רק מזכיר לי שוב ציטוט אהוב עלי מאת Charles Ellis -
It's amazing how much I had to learn to find out how little I truly needed to know

Side question - פרטיים יכולים להעביר הפסדי הון משנה לשנה ללא הגבלה?
נראה לי. פעם הייתה הגבלה של 7 שנים. לא יודע אם גם היום.

Main question :) - למה אתה שוקל לעשות זאת (המעבר לVT). מה היתרונות והחסרונות של VT לעומת הפלח המנייתי בתיק שלך כרגע, מבחינתך
כי הביצועים ההיסטוריים דומים מאד, והמורכבות של הפלח המנייתי גבוהה מאד. המורכבות של VT לעומת זאת היא קרובה לאפס. הבעיה היא שמורכבות גוררת טעויות, שינויים, עלויות (מס בעיקר) וחרטות.
מנגד גם VT יכול לגרור חרטות עקב היעדר הטיה לפלחים שאני מאמין בלהטות אליהם. אבל לפחות הוא חוסך את הדברים האחרים.

משיקולי פשטות ניהול, או משיקול של קושי להביס את המדד ע"י אסטרטגיות אחרות?
זה רק מזכיר לי שוב ציטוט אהוב עלי מאת Charles Ellis -
גם וגם. וגם הדברים האחרים שציינתי. כאמור אני רואה חסרונות גם ב VT, פשוט חושב על מכלול השיקולים ואיפה אני מעדיף להיות.
אני זוכר את הציטוט הזה, לא במדוייק או עם רפרנס למקור, אבל במהותו כן. האירוניה בדרך הארוכה מפשוט למורכב לפשוט לא חומקת ממני.

ציטוט הזה, לא במדוייק או עם רפרנס למקור
זה ציטוט במובן המקורי של המילה - לא שלפתי אותו מהאינטרנט אלא שמעתי אותו בע"פ, אם אני לא טועה בשיחה עם Charles Ellis בפודקאסט Masters in Business (של Barry Ritholz).

גם וגם. וגם הדברים האחרים שציינתי. כאמור אני רואה חסרונות גם ב VT, פשוט חושב על מכלול השיקולים ואיפה אני מעדיף להיות.

מה החסרונות שאתה רואה של VT? האם כשאתה אומר VT אתה מתכוון VTI + VXUS או VT (כתלות בנוחות ובעלות דמי הניהול), או שאתה מדבר אך ורק על VT (הפשטות האולטימטיבית מבחינת הפלח המנייתי)?

מה עם משהו באמצע - VT + Some VWO + Some Tech ? כלומר משהו שאתה יותר מאמין בו אישית ומאפשר לך לישון בלילה, אבל גם לא באמת מסובך לנהל.

מה החסרונות שאתה רואה של VT? האם כשאתה אומר VT אתה מתכוון VTI + VXUS או VT (כתלות בנוחות ובעלות דמי הניהול), או שאתה מדבר אך ורק על VT (הפשטות האולטימטיבית מבחינת הפלח המנייתי)?

מה עם משהו באמצע - VT + Some VWO + Some Tech ? כלומר משהו שאתה יותר מאמין בו אישית ומאפשר לך לישון בלילה, אבל גם לא באמת מסובך לנהל.
מה שכתבתי מקודם - החרטה שבלא להכניס הטיות שיש לי אמונה לגבי התועלת שלהן. בייחוד כאשר הם יספקו תשואה עודפת בעתיד (יקרה בוודאות מתישהו), וההשלכות של חרטה כמו ביצוע שינויים יקרים וכניסה לנכס אחרי תקופה של תשואת יתר (~לקנות ביוקר למכור בזול).
VT יכול להיות גם VTI VXUS או קרן אירית או ישראלית. הפרט הזה הוא טכני, אבל כמובן שאם בוחרים ללכת על פשוט בתור שיקול, אז קרן אחת עדיפה על שתיים.
משהו באמצע זה אולי הגרוע שבעולמות? אתה לא מקבל פשטות חסרת פשרות, ומנגד אתה לא ממכסם את מכלול ההטיות שאולי רצית להכניס.
כאמור זה הכל רק מחשבות. האופטימיזציה היא על עצמי כמשקיע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י זהב IAU, מה ההיגיון? שוק ההון 5
ל קרנות של בלאקרוק מול בתי השקעות בישראל, מה ההיגיון? שוק ההון 26
U שאלת טירון: מה ההיגיון ב-ETF של תעשייה מסוימת שוק ההון 10
yossik מה ההיגיון במכירת ני"ע בהפסד כדי לקזז רווחי הון ממכירת ני"ע שנמכר ברווח? שוק ההון 120
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה