• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה?

האם מצבך הכלכלי הורע עקב הקורונה?

• בכלל לא

הצבעות: 60 75.9%
  • כן, הרעה של למעלה מ40%

הצבעות: 1 1.3%
  • כן, הרעה של למעלה מ20%

הצבעות: 10 12.7%
  • כן, הרעה של סביב ה10%

הצבעות: 8 10.1%

• סך הכל מצביעים
    79
אישית, ההכנסות שלנו נפגעו רק במעט מהקורונה
ההוצאות קטנו בתחילה ואחר כך התייצבו. ויתרתי על הזדמנות לעליה בשכר ושידרוג המשרה, לטוהת יציבות בעת המשבר. איך אתה מתמחר "הרעה" כזו?

נפגעים מהמעגל שסביבי:
- עובד מלון שצימצמו לו את שיעור המשרה ל25%, התפוסה מאוד מצומצמת ואין צורך בצוות כל כך גדול. מדובר באחד המלונות הטובים באזור שנמצא בתפוסה גבוהה ברוב ימות השנה.

- עובדת במשרד עו"ד שקיבלה ריצוץ רוחבי בשיעור 20%

- עובדת ותיקה מאוד במשר רו"ח שקיבלה פיטורין אחרי חל"ת של כמה חדשים, ונאלצת לחפש עבודה בתוך המשבר

- מוכר ירקות בשוק הסיטונאי אשר מוכר גם למכולות וגם למלונות, מסעדות וכו'. אינטואיטיבית חשבתי שהוא לא נפגע כי זה מוצר צריכה בסיסי. המחזור שלו ירד ב60%, כבר חדשים ארוכים. זו פגיעה אנושה ביכולת שלו להמשיך להחזיק את צוות העובדים, בינתיים הוא ממש משתדל...

- מפעילת תוכניות שלא ראתה אולם מבפנים מפורים ולמעשה לא יודעת מתי היא תיראה. המשבר תפס אותה בפוקס אחרי השקעה של כמיליון שח בתוכנית חדשה, והריבית בינתיים נוגסת לה בכסף שאין לה למחיה שוטפת...

בקיצור:
כן. המצב הכלכלי לא פשוט להרבה אנשים
וחוסר הודאות מקשה מאוד על כולנו.

ועוד מילה לגבי הלמ"ס:
לאור היכרות אישית ברמת איסוף הנתונים, הם מאוד משתדלים, ואני חושבת שהמידע שהם מביאים כן מעניין ורלוונטי, ונותן לנו מבט לעומק על מה שקורה פה.
יש להם לפעמים קצת כשלים בבנית השאלון, ו/או באופן שבו הם מציגים את התוצאות. אבל בגדול אני לא חושבת שיש דרך טובה / אמינה לקבל מידע יותר טוב מהם...

ולמען הכנות, וסליחה על הנימה האישית:
אנחנו בימים שהרבו בהם שנאת חינם, בואו נרבה באהבה. בחרתי במקום להתנגח על הדברים המאוד מקוממים שנאמרו פה, להביא את נקודת מבטי באופן מפורט ומנומק. אני מזמינה את כולנו לנקות את המשקפיים, ולראות קצת יותר את אלו שקשה להם ומתמודדים סביבנו.

לפעמים אפשר לעזור במשהו קטן, ואם כל אחד יעזור למישהו שהוא מכיר אז באמת יהיה פה יותר טוב, לכולנו.

א
ולמען הכנות, וסליחה על הנימה האישית:
אנחנו בימים שהרבו בהם שנאת חינם, בואו נרבה באהבה. בחרתי במקום להתנגח על הדברים המאוד מקוממים שנאמרו פה, להביא את נקודת מבטי באופן מפורט ומנומק. אני מזמינה את כולנו לנקות את המשקפיים, ולראות קצת יותר את אלו שקשה להם ומתמודדים סביבנו.

לפעמים אפשר לעזור במשהו קטן, ואם כל אחד יעזור למישהו שהוא מכיר אז באמת יהיה פה יותר טוב, לכולנו.

אני חוזר על התנצלות שכתבתי כבר בשרשור, שאם אי מי רואה את עצמו נפגע אני מתנצל,
אני לא הכחשתי שיש אנשים שנפגעו, ברור שנפגעו, והאמת שאחרי השרשור הזה אני עושה אחד ועוד אחד ומבין שגם אנשים שאני מכיר אכן נפגעו, רק מדובר באנשים שאני לא משוחח איתם ביומיום ולא יצא לשוחח איתם על המצב,
אני רק טענתי שהלמ"ס מגזים במצב, ואני לא חושב שמישהו אמור להיפגע אישית מהתקפה על הסקר של הלמ"ס,
לא חושב שאמרתי דברים מקוממים, כי שוב, ברור שיש אנשים שאכן נפגעו, עשרות אלפי ענפי התיירות והמסעדנות מספיק ברורים לכולם,
ברור לי שיש אנשים שקשה להם וליבי איתם במאה אחוז, ואני אדם שמעולם לא הפניתי עורף לחבר שביקש עזרה, השרשור הזה נועד רק למטרת בירור המציאות כרגע במשק, לפחות ברמת המיקרו של הפורום האינטליגנטי הזה, והסיטואציה המורכבת מובנת לי לא פחות מלכל אחד אחר,

ועדיין, הנתונים של הלמ"ס מוגזמים ומנופחים לתפיסתי, אציין עוד כי הלמ"ס ציין שהסקר בנוי על כ1500 משיבים, לא סקר שאי אפשר לפשל בו

נערך לאחרונה ב:
אז... הסקר פייק כי בעצם 45% מהישראלים נפגעו כלכלית ולא 41%?
אין לי מושג כמה המדגם של גרשוני בעל ערך,
הלמ"ס סקר כ1500 משיבים,
גרשוני סקר כ1200 משיבים,
גרשוני סקר בטוויטר, שזה זן מסויים של אנשים, וגם זן מסויים של אנשים שעוקבים אחריו, אני משער שזקנים, ערבים וחרדים לא נמצאים כל כך בטוויטר

השרשור הזה נועד רק למטרת בירור המציאות כרגע במשק
אי אפשר לברר את המציאות באמצעות פתיחת שרשורים בפורום הסולידית. זה מדגם מאוד לא מייצג.
אבל הוא קלע ללמ"ס...
מה הקשר? גם עוקבים של גרשוני הם לא מדגם מייצג. אם גרשוני היה מקיים משאל בין חתולי רחוב ומגיע ל-40% לא הייתי אומר שהמשאל שלו היה טוב...

הייתי קרוב לחודשיים בחל"ת. השילוב של ירידת 5 ימי המתנה ראשונים עם קבלת 70% מהמשכורת לא פגעה בשיעור החסכון החודשי, המשכתי לחסוך אותו דבר בגלל השילוב בין הצמצום בצריכה לעודפי העו"ש שהיו לי.
אני עובדת שעתית ובעקבות הקורונה ספגתי ירידה בשעות העבודה (שמשליכות על הצבירה הסוציאלית) במצטבר זה מגיע ל-20% הרעה במשכורת.. יש לחץ מהלקוחות שנחזור לפעילות הרגילה אז כולי תקווה שהצמצום בשעות הוא זמני.

אני סטודנט בפריפריה שעבד עד לא מזמן ב2 עבודות ורוב האנשים שאני מכיר נפגעו.

המסעדה שעבדתי בה עברה למתכונת של משלוחים בלבד, העסק מכניס כ30% פחות.
כמות המשמרות והשעות לכל העובדים קטנה בעשרות אחוזים. חלקם עם משכנתא ומשפחה.
דיברתי עם מלצרית שעובדת במסעדה אחרת בשכונה, היא אמרה לי שאין כמעט לקוחות ושבעל המסעדה ממונף על העסק והוא לא מסוגל עכשיו לכסות את ההלוואת.
ההכנסות שלה בתור מלצרית ירדו משמעותית.
כנראה שבקרוב היא ושאר העובדים יאבדו את מקום עבודתם ולמצוא מקום עבודה חדש יהיה כמעט בלתי אפשרי.
שאלתי אותה אם יש לה חסכונות, היא אמרה שלא.

בעבודה אחרת אצלי פיטרו חצי מהעובדים והמשמרות צומצמו. שפר מזלי והשאירו אותי רק כי אני מצליח לעשות לבד עבודה שהייתה בעבר של 2 עובדים .
סטודנטים אחרים שאני לומד/גר איתם לא מוצאים עבודה. חלק מצליחים לעשות עבודה מזדמנת פה ושם בעיקר בזכות קשרים.

ולמרות כל זה, משיחות שלי עם אנשים וגם על עצמי שמתי לב שההוצאות דווקא עולות.
המלצרית שדיברתי עליה עברה לדירה חדשה שתעלה לה בערך עוד 750 שקל בחודש (ולא כולל ריהוט שצריך עוד לקנות).
חבר מהלימודים מספר על כמה קשה לו אבל קונה בלי סוף באינטרנט.
עוד חבר מהלימודים חי ברמת חיים של 6-8K בחודש ללא עבודה.
חבר אחר לקח הלוואה של עשרות אלפי שקלים כי הוא מתקשה לעמוד בתשלומים לרכב אבל זה לא מנע ממנו ללכת לחופשה בבית מלון.
בחור מהעבודה שמרוויח 4-5K יצא מהבית של ההורים לדירה שכורה.
אפילו סגפן כמוני עם עבודה וחסכון של כמה שנות מחיה "נפלתי" וקניתי דברים שאני לא באמת חייב ביותר מידי כסף(מחשב, תחביבים, בגדים וכו')
אולי תחושה של "יהיה בסדר" או הרגשה של "תקופה קשה אז בוא נחגוג קצת" או בכללי חוסר אפשרות ללכת צעד אחד אחורה ברמת חיים.
לדעתי, מתישהוא אנשים יבינו שהם מוציאים יותר מידי ביחס לכמה שהם מכניסים (אם בכלל) ואז המצב פה יחמיר.

נערך לאחרונה ב:
המלצרית שדיברתי עליה עברה לדירה חדשה שתעלה לה בערך עוד 750 שקל בחודש (ולא כולל ריהוט שצריך עוד לקנות).
חבר אחר לקח הלוואה של עשרות אלפי שקלים כי הוא מתקשה לעמוד בתשלומים לרכב אבל זה לא מנע ממנו ללכת לחופשה בבית מלון.
נדרשת אזהרת ייאוש לפניך..:(

זה ממש נורא- התהפכו היוצרות..מי שאין לו כסף ומבזבז זאת הנורמה ומי שיש לו כסף ולא מבזבז הוא לא רק קמצן אלא גם לא מתחשב בעסקים הקטנים שצריכים עכשיו סיוע..

כן

הבוס שלי היה בגיל פרישה והחליט שזה כבר מוגזם לעבוד עכשיו והחליט שזה הזמן ופרש
אז קיבלתי את כל האחריות שלו בנושאי התוכנה
יחד עם זה גם תוספת שכר

בלי הקורונה לדעתי הוא היה ממשיך לעבוד עוד כמה שנים

איזה יופי. בהצלחה :)

אני סטודנט בפריפריה שעבד עד לא מזמן ב2 עבודות ורוב האנשים שאני מכיר נפגעו.

המסעדה שעבדתי בה עברה למתכונת של משלוחים בלבד, העסק מכניס כ30% פחות.
כמות המשמרות והשעות לכל העובדים קטנה בעשרות אחוזים. חלקם עם משכנתא ומשפחה.
דיברתי עם מלצרית שעובדת במסעדה אחרת בשכונה, היא אמרה לי שאין כמעט לקוחות ושבעל המסעדה ממונף על העסק והוא לא מסוגל עכשיו לכסות את ההלוואת.
ההכנסות שלה בתור מלצרית ירדו משמעותית.
כנראה שבקרוב היא ושאר העובדים יאבדו את מקום עבודתם ולמצוא מקום עבודה חדש יהיה כמעט בלתי אפשרי.
שאלתי אותה אם יש לה חסכונות, היא אמרה שלא.

בעבודה אחרת אצלי פיטרו חצי מהעובדים והמשמרות צומצמו. שפר מזלי והשאירו אותי רק כי אני מצליח לעשות לבד עבודה שהייתה בעבר של 2 עובדים .
סטודנטים אחרים שאני לומד/גר איתם לא מוצאים עבודה. חלק מצליחים לעשות עבודה מזדמנת פה ושם בעיקר בזכות קשרים.

אפילו סגפן כמוני עם עבודה וחסכון של כמה שנות מחיה "נפלתי" וקניתי דברים שאני לא באמת חייב ביותר מידי כסף(מחשב, תחביבים, בגדים וכו')
אולי תחושה של "יהיה בסדר" או הרגשה של "תקופה קשה אז בוא נחגוג קצת" או בכללי חוסר אפשרות ללכת צעד אחד אחורה ברמת חיים.
לדעתי, מתישהוא אנשים יבינו שהם מוציאים יותר מידי ביחס לכמה שהם מכניסים (אם בכלל) ואז המצב פה יחמיר.
מאיפה כולם משלמים את ההוצאות? מחסכונות, הלוואות, או שדמי האבטלה והמענקים של המדינה הם המקור?

מאיפה כולם משלמים את ההוצאות? מחסכונות, הלוואות, או שדמי האבטלה והמענקים של המדינה הם המקור?
זה תלוי באיזה גיל.
יש רווקים שלא אכפת להם בכלל, הם עובדים (גם אם זה בפחות משרה) ולא מצמצמים בהוצאות.
יש כאלה שנכנסים למינוס בפעם הראשונה.
יש כאלה שמקבלים אבטלה ומרפדים את הנפילה החופשית,
זוגות צעירים אוכלים את החסכונות שלהם שיועדו לדירה
זוגות צעירים בשנה הראשונה לחתונה, ושלא נפגעו, ממשיכים לבלות כאילו כלום.
בסך הכל? כל מיש שהזכרתי חי בסרט שהמשבר אוטוטו נעלם.
מי שחכם נהיה יותר סולידי, לא יוצא למסעדות אלא מכין בבית, לא יוצא לצימרים או בתי מלון רק כי זה זול ב30% מהמחיר שהיה קודם.
המשבר פה לזמן ארוך. גם הדמי אבטלה יסתיימו בסוף.
את כל מי שהזכרתי אני מכיר אישית.
יש לי חברים שיוצאים למסעדות שף וגם מסעדות רגילות כל שבוע (לפעמים פעמיים בשבוע)
בסך הכללי אני מעריך שהם מוציאים 2000 שקל רק על מסעדות בחודש. אבל היי... העיקר הם מעלים פוסט ומקבלים לייקים.
זה לא עוזר שאני אומר להם זה הזמן לחסוך עוד !

בדיוק

נערך לאחרונה ב:

חסכונות/הלוואות/עבודות/דמי אבטלה/מלגות/עזרה מהמשפחה.

התוספת דיי קטנה אבל לקבל תוספת בזמנים כאילו זה דיי הישג..

זה נכון.

בנוסף, אחרי שתצבור נסיון מסויים בתפקיד המנהל שלך , אתה תהיה היחיד שמכיר את התוכנה לעומק ואת העבודה לעומק והם יהיו תלויים בך.

זאת עמדה טובה בדיון שכר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה