• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה?

האם מצבך הכלכלי הורע עקב הקורונה?

• בכלל לא

הצבעות: 60 75.9%
  • כן, הרעה של למעלה מ40%

הצבעות: 1 1.3%
  • כן, הרעה של למעלה מ20%

הצבעות: 10 12.7%
  • כן, הרעה של סביב ה10%

הצבעות: 8 10.1%

• סך הכל מצביעים
    79
אם תסתכל על נתב"ג, תראה בקרוב אלפי תיירים...
זה לא אומר שהשמיים נפתחו וחזרו לטוס.
ייתכן ובעתיד מצבי יהיה טוב יותר, אבל 3 חודשי חל"ת היו אתגר.

אני מהרהר באפשרות שהרבה חברות בינתיים ספגו את ההפסדים על עצמם, וברבעונים הקרובים הם יתחילו לגלגל אותם על העובדים אם יראו שהמצב לא משתפר
אני דווקא חושב שהמצב הפוך- הרבה חברות מיהרו להתייעל תוך שימוש בקורונה כזרז. אפשר לשמוע על חברות (בעיקר הייטק) שמפטרות עובדים ותיקים ויקרים ומביאות במקום עובדים צעירים וזולים יותר. אפשר גם לראות הרבה יותר טכנולוגיה ועבודה מרחוק גם בחברות מבוגרות ולא חדשניות בכלל, אפילו עובדי מדינה.
בעלי עסקים קטנים שבאמת מכירים את העובדים ניסו להחזיק אותם כמה שיותר ולא להוציא לחל"ת או לפטר, אצל החברות הגדולות העובדים לא מעניינים, זה רק הפחד מיחסי ציבור לא טובים.

לדעתי אין דרך לדעת אם החברות ספגו הפסדים או הגיבו יותר מידי, עד שמצב הקורונה באמת יחלחל יותר לעומק. סתם לצורך הדוגמא- אם מחר יש חיסון או כל דבר אחר שיאפשר לחזור לעבוד כרגיל באופן יחסית מהיר, אני מאמין שהמשק יהיה במצב טוב יותר ממה שהיה קודם, הרבה משקל עודף ירד, והתייעלות של שנים נעשתה בחודשים.

קניית המזון הממוצעת על ידי הצרכן הפרטי - רק עלתה
https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3842060,00.html
עלתה מול מה? מה ההשוואה? להגיד שהיא עלתה זה סתמי.
תקרא היטב את הכתבה, העליה היא ביוני 2020 מול יוני 2019. מה השתנה בין אז להיום? שאנשים נמצאים יותר בבית ואוכלים יותר בבית. ביוני 2019 עובדים רבים אכלו בעבודה, ילדים רבים אכלו במוסדות החינוך, משפחות הלכו למסעדה כמה פעמים בחודש ולא מעט אנשים היו בחו"ל.

במכולות בבירור גם עלה, הרבה אנשים נמנעים מללכת לסופר,
אז היכן ירדה צריכת המזון עליה מדבר הלמ"ס?
אם מדובר על ירידה בצריכת המזון במסעדות, בבתי מלון ובמטוסים, בשביל זה אני לא צריך את הלמ"ס...

במכולות בבירור גם עלה, הרבה אנשים נמנעים מללכת לסופר,
אם מדובר על ירידה בצריכת המזון במסעדות, בבתי מלון ובמטוסים, בשביל זה אני לא צריך את הלמ"ס...
א. הרבה אנשים שבעבר אכלו בעבודה/בלימודים/במסעדות/בבתי מלון וכו' אוכלים היום בבית ולכן הקניות בסופר/מכולת עלו.
ב. יש גם לא מעט אנשים, שמראש לא היו במצב הכי טוב ולכן מראש לא יצאו למסעדות וכו, שהורידו את הצריכה שלהם גם מהמכולת והסופר.
מאחר והסקר שלך לא בודקת אנשים ספציפיים אלא ממוצעים, האנשים מקבוצה א' מסתירים את הנתונים של קבוצה ב'

הרבה מהשכבות הגבוהות עברו לקנות יותר בסופרים והרבה מהשכבות הנמוכות צמצמו את צריכת המזון. השכבות הגבוהות שלא נפגעו ועברו לקנות סופרים מן הסתם צורכים מוצרים יקרים יחסית.

תראו סקר שערך הלל גרשוני בטוויטר
https://twitter.com/gershuni/status/1284882718229241856
להבנתי את התוצאות בניכוי החתול סקרן, לכ33% הורע המצב מעט, ואילו לכ12% הורע המצב מאוד
יש שם כמעט 1200 משיבים
אז הסקר של הלמ״ס פייק ושל הלל גרשוני אמיתי (כי הוא תואם את עמדתך, כן?).

• אהבתי
Reactions: HHH
א. הרבה אנשים שבעבר אכלו בעבודה/בלימודים/במסעדות/בבתי מלון וכו' אוכלים היום בבית ולכן הקניות בסופר/מכולת עלו.
ב. יש גם לא מעט אנשים, שמראש לא היו במצב הכי טוב ולכן מראש לא יצאו למסעדות וכו, שהורידו את הצריכה שלהם גם מהמכולת והסופר.
מאחר והסקר שלך לא בודקת אנשים ספציפיים אלא ממוצעים, האנשים מקבוצה א' מסתירים את הנתונים של קבוצה ב'
תיאוריה יפה, וכנראה נכונה במידה מסויימת

השאלה היא במבחן החברות התעשייתיות עצמן שמוכרות גם למסעדות ומלונאות וגם לרשתות השיווק, האם תנובה, שטראוס, יוניליוור, אוסם, החברה המרכזית, נטו ועוד ענקיות מזון מוכרות בסך הכל יותר או פחות,
אני מהמר שיותר

לכל מי שלא הכיר אנשים שנפגעו ממשבר הקורונה, הנה לכם אחת
עבדתי בעבודה שממש אהבתי, מאמצע מרץ כבר לא הייתה עבודה בכלל, לא מקבלת חל"ת ולא אבטלה וכנראה אין סיכוי למצוא עבודה דומה בזמן הקרוב
חסכתי ליום שחור והנה הגיעו יותר מידי ימים שחורים
הייתי תקופה אצל ההורים, עכשיו צריכה למצוא פתרון לדיור, מה שיאכל לי את החסכונות מהר מידי ...
תחושות של לחץ ומועקה מציפות רוב הזמן, קצת קשה לישון בלילה, ולא בגלל שאני רעבה ללחם אלא פשוט כי קשה לראות את החסכונות נאכלים ואי הוודאות מתי המשק יחזור למצב רגיל לא מוסיף בכלל
בינתיים מנסה לנתב את המשבר אישי שלי למשהו מועיל, נרשמתי ללימודים למקצוע חדש שמעניין אותי, מקווה שאצליח בו ובודקת לשלב לימודים נוספים, בתקווה שבסיום הלימודים והקורונה אצליח למלא את הפערים
אז לא רעבה ללחם ויש לי חסכונות לכמה שנים ועדיין זה לא פשוט..
לא יכולה לתאר לעצמי איזו מועקה חווים אנשים שמצבם לא טוב כמו שלי

עבדתי בעבודה שממש אהבתי, מאמצע מרץ כבר לא הייתה עבודה בכלל, לא מקבלת חל"ת ולא אבטלה וכנראה אין סיכוי למצוא עבודה דומה בזמן הקרוב
הייתי תקופה אצל ההורים, עכשיו צריכה למצוא פתרון לדיור, מה שיאכל לי את החסכונות מהר מידי ...
תחושות של לחץ ומועקה מציפות רוב הזמן, קצת קשה לישון בלילה, ולא בגלל שאני רעבה ללחם אלא פשוט כי קשה לראות את החסכונות נאכלים ואי הוודאות מתי המשק יחזור למצב רגיל לא מוסיף בכלל
בינתיים מנסה לנתב את המשבר אישי שלי למשהו מועיל, נרשמתי ללימודים למקצוע חדש שמעניין אותי, מקווה שאצליח בו ובודקת לשלב לימודים נוספים, בתקווה שבסיום הלימודים והקורונה אצליח למלא את הפערים
תהי חזקה. נשמע שאת מתמודדת עם המצב בצורה המיטיבה ביותר המתאפשרת.

את נשמעת ממש חזקה, ברור לי שבסופו של דבר תהיי חזקה יותר מהסיפור הזה

לא אומר שהכל פייק אבל בכל זאת, כשאני רואה משפט כזה:
55% חוששים שלא יוכלו לעמוד בכיסוי ההוצאות שלהם
אז אני מהרהר: ממממ.... ולפני הקורונה, מה היה המצב? האם ה-55% הללו תכננו תקציב חודשי, לא חייו באשראי ובזבזו פחות משהכניסו?

מעניין אותי אם יש כאלו שסימנו שמצבם הכלכלי נפגע בהתייחס לתיק ההשקעות
כן. אני. חי מתיק ההשקעות. סימנתי 10% כי זו התשובה הכי קרובה הרגע (ירידה של 5.3%).

כן. אני. חי מתיק ההשקעות. סימנתי 10% כי זו התשובה הכי קרובה הרגע (ירידה של 5.3%).
קצת בעייתי...
קשה לייחס ירידות של 5% בשוק לקורונה, כל תקופה השוק יורד, סה"כ השוק די בגבוה שלו, נשמע לפי התשואה שאתה מושקע בארה"ב,
כוונתי היא שלא הייתי מגדיר אותך כ'נפגע כלכלית מהקורונה', אלא כאדם שמחזיק תיק השקעות שמטבעו הוא תנודתי

תראו את הסקר-פייק הזה של הלמ"ס, הושפרץ היום לכל אורך התקשורת, בלי מילה של ביקורת או סינון
לפיו:
מצבם של 41% מהישראלים הוחמר כלכלית

תראו סקר שערך הלל גרשוני בטוויטר
https://twitter.com/gershuni/status/1284882718229241856
להבנתי את התוצאות בניכוי החתול סקרן, לכ33% הורע המצב מעט, ואילו לכ12% הורע המצב מאוד

אז... הסקר פייק כי בעצם 45% מהישראלים נפגעו כלכלית ולא 41%?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה