• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהם כל המושגים הכלכליים שנער צריך לדעת ביום הולדתו ה-18?

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
שבת שלום אנשים :)

אני עמל בימים אלו על מילון קליל של מושגים ומונחים, גם אלו הקשורים להשקעות וגם אלו הקשורים לצרכנות פיננסית. בהקשר זה הייתי שמח אם כל אחד יציין מושגים ומונחים אשר לדעתו הם מספיק חשובים ברמה כזאת שכל אזרח בוגר צריך לדעת את משמעותם.

ועוד שאלה קטנה - מהם כל המושגים שכדאי לדעת עד לפגישה הבאה שלנו עם הבנקאי?

תודה!

נערך לאחרונה ב:
כסף, ריבית, אינפלציה, ריאלי, נומינאלי, אג"ח, מניה, תשואה, תשואה לפדיון, תשואה אלטרנטיבית, תוחלת תשואה, מח"מ, ריבית דריבית, סיכון, סטיית תקן.

לנעול סכום מסוים לחיסכון.

לבקש אישור עקרוני למשכנתא.
אין טעם בתוכנית חיסכון ולקיחת משכנתא, פשוט תקטין את המשכנתא המבוקשת.
לבקש הלוואה.
משכנתא היא הלוואה, אם אתה צריך הלוואה עדיף לך לקחת אותה בעזרת משכנתא ובכל מקרה אין טעם לקחת הלוואה כשיש לך תוכנית חיסכון.

חברים, תודה רבה על העזרה עד כה אני גם ושמח ששיעשעתי כמה מכם..

מונחים שהתקשיתי לאתר הסבר ברור לגביהם:
- שווקים מפותחים.
- תשואה אלטרנטיבית.

אשמח אם מישהו ישתף מקורות מידע או הסברים ופירושים לגביהם.

ואם במונוחים ומושגים עסקינן, מאחל סופ"ש חורפי ונעים, מלא ב-HYGGE לכולם :)

נערך לאחרונה ב:
הבעיה עם מילוני מונחים (או חינוך פיננסילצעירים בגרסתו הסטנדרטית) היא שהם מתמקדים בהנחלת ידע.
עוד לא ראיתי מילון מונחים שמתמקד בשינוי התנהגות.

הבעיה עם מילוני מונחים (או חינוך פיננסילצעירים בגרסתו הסטנדרטית) היא שהם מתמקדים בהנחלת ידע.
עוד לא ראיתי מילון מונחים שמתמקד בשינוי התנהגות.
טוב מאוד.

ידע, מוביל למודעות, ולרכישת כלים. ומודעות זה חשוב...

מה זה אומר שינוי התנהגות? כאילו, איזה התנהגות היא הנכונה? עבור מי? מתי? ולמה?

לכל אדם יש את דרכו שלו.

מס הכנסה, קרן השתלמות, תיאום מס, ביטוח לאומי, פנסיה, בורסה (ומונחים נגזרים), ריבית (וריבית דריבית).

אני חושב שהמושג היחיד צריך להיות, תשואה/עלות אלטרנטיבית.
אחרי הבנה והפנמה של המונח ניתן לצאת ממנו לשאר המונחים. (ללמוד את התורה על רגל אחת..)

הכל קשור בהכל.
כדי לדעת לחסוך ולא לצרוך את העתיד שלך צריך להכיר ריבית דריבית וצרכנות נבונה ודחיית סיפוקים. לדוגמה.
שינוי ההתנהגות הראשון במילון הזה ש @הסולידית דיברה עליו לדעתי זה - דחיית סיפוקים. ממנו כבר תגיע להכל:
  • צרכנות - לא תצרוך עכשיו. תדחה מה שאפשר ותקנה היום רק מה שהכרחי. או לחילופין לקנות גם דברים לא הכרחיים (איכות חיים) תוך דחייה מודעת של דברים אחרים.
  • השקעות - העיקרון שאתה שם כסף היום בשביל האני העתידי שלך. דחיית האמא של הסיפוקים. כל השאר זה טכניקה

יש בדיחה על אנשים שלא יודעים אף מונח כלכלי אבל עדיין פיצחו את כל הדרך אל העושר:
מורה ישראלי למתימטיקה מגיע לניו יורק ונתקל פתאום באמצע הרחוב בבחור שנראה לו מוכר.
הוא עוצר אותו ושואל באנגלית אם הם מכירים מאיפשהו. הבחור עונה לו מיד בעברית "אהלן המורה, איזה קטע שאנחנו נפגשים פה" ומספר לו שהוא נהפך לאיל נדל"ן בניו יורק.
המורה למתימטיקה מתפלא "איך הצלחת להתעשר כל כך? אני זוכר אותך שבקושי עברת 3 יחידות "
הבחור משיב "זה די פשוט! אני קונה בניין במיליון דולר. מוכר אותו אחר כך בשני מיליון דולר. אני את ה-10 אחוזים שלי עשיתי..."

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
Level מהם המקומות הטובים ביותר לקנות זהב/כסף פיזי בישראל ? השקעות אלטרנטיביות 3
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
ש מהם אפיקי ההשקעה/חיסכון הקיימים בשוק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
E דיורית "בדירות המתאימות לכך", מהם התנאים? נדל"ן 0
M ביטחונות - מהם? שוק ההון 5
J מהם היתרונות של VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק? שוק ההון 2
Q מהם החסרונות בחשבון עוש דיגיטלי? צרכנות פיננסית 61
adamshalev המוסדיים ישיבו עשרות מיליוני שקלים ללקוחות מהם גבו דמי טיפול צרכנות פיננסית 2
גרהם הלמן אלדובי - מישהו הצליח לקבל מהם שירות? צרכנות פיננסית 17
P מהם הייתרונות של קניית נייר ערך זר דרך חשבון המתנהל בחו"ל ? שוק ההון 4
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9

נושאים דומים

Back
למעלה