• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיוונים חדשים בעולם הפיתוח

Aranchik

משתמש רגיל
דירוג
87
היי כולם,

עוסק קרוב לארבע שנים בתחום ה-front end .
אוהב את העיסוק אבל עולה השאלה מה התוחלת של התחום הזה. לאחרונה חושב ללמוד Machine Learning. ברור לי שזה תחום שונה במהות שמצריך הבנה עמוקה במתמטיקה, סטטיסטיקה ועוד . השיקול המרכזי כאן הוא שרידות בתחום הפיתוח.
האם התחום הנ"ל מעניין או אהיה בו טוב?
זו שאלה שתישאל בהמשך.
מה דעתכם על ביצוע מעבר בין התחומים שצויינו?

מה הרקע האקדמי שלך? איך הגעת ל FE?

עשיתי הסבה מאד דומה, מ-Fullstack ל-data science ו-machine learning. אני לא חושב שיש הבדל בתוחלת של התחום אם אתה מתכוון לשרידות לאורך זמן. כל מקצועות הפיתוח מצריכים חשיבה יצירתית אנושית, ובסכנה מתמתדת לאוטומטציה. כלומר הם בסיכון ולא בסיכון. הסיכון האמיתי הוא של התיישנות, וישיבה על השמרים. אתה צריך בעיקר להתקדם עם המקצוע.
עניין זה משהו שרק אתה תדע אם יש לך, ואני חושב שבשביל להיות טוב במשהו אתה צריך שזה יעניין אותך.
במקרה שלי ההסבה לא הייתה חדה, אלא מאד מאד הדרגתית, עם עניין מתמשך בדאטא והפנמה איטית שדאטא סיינס פרופר זה מה שאני צריך להתמקד בו ולוא דווקא פיתוח נטו. צריך להרגיש בנח עם סטטיסטיקה וקצת אלגברה, אבל לא ברמה שהיא מעבר לקריאה בסיסית. בשביל להיות עוסק בפועל (practitioner) אתה בעיקר תתמקד בללמוד טכניקות מעשיות שעובדות היטב.
מציע לך לקחת כמה tutorials או קורסים למתחילים ולראות אם יש עניין.
ממליץ בחום על Python Data Science Handbook בגרסה האינטראקטיבית שלו (כלומר למידה תוך כדי קידוד, ולא קריאה פסיבית). זה לוקח אותך מאפס ללהכיר את ה-ABC בצורה מאד טובה.

מה הרקע האקדמי שלך? איך הגעת ל FE?
עשיתי הסבה של כמעט שנה לבעלי תואר ראשון (תואר צבאי) בג'ון ברייס בנושא NET. ו-WEB. במקביל התמיינתי במשך עשרה חודשים בחברת תוכנה (CodeValue) באותם התחומים . מאז אני עוסק ב-FE עם נגיעות ב-node.js, mongo ועוד .
@adamshalev , תודה על המענה . בהחלט אבדוק את הספר שציינת.

אני לא חושב שיש עודף במתכנתי FE ואתה צריך רקע מתמטי די נרחב או השקעה מאוד עמוקה בלימוד ML
אם אתה אוהב את התחום, אולי שווה יותר להשקיע על מנת לקפוץ לרמה גבוהה יותר ב FE

נערך לאחרונה ב:
אני לא חושב שיש עודף במתכנתי FE ואתה צריך רקע מתמטי די נרחב או השקעה מאוד עמוקה בלימוד ML
אם אתה אוהב את התחום, אולי שווה יותר להשקיע על מנת לקפוץ לרמה גבוהה יותר ב FE
השוק רותח לFE. הייתי עובר לDS/ML רק אם מדובר בעניין מיוחד בתחום

היופי שעל כל איש ds/ml שנכנס לשוק, כמות הטאסקים בלוח של מתכנת הfe עולה.
נתקלתי במחשבה לעשות הסבה לml לפני כשנה כששמעתי על התנאים והמשכורות בתחום. אחרי מחקר מעמיק גיליתי שזה לא אקטואלי - התנאים והמשכורות הם לאותם ״ברי מזל״ שהתחילו להתעסק בds/ml לפני שלוש-ארבע שנים, והיום הם בין הבודדים שמחזיקים כמות ניסיון כזאת - ולכן התנאים האלה. קשה למצוא אותם. אם אתה או אני נכנסים לתחום הזה - אנחנו לא אטרקטיביים כלכך, כי אין לנו את הניסיון הספציפי. כשיהיה לנו את ה3-4 שנות ניסיון בלמידת מכונה אנחנו ״נוותר״ על משכורת של מתכנת fe עם 8 שנות ניסיון ונתחרה עם גל של אנשים שנכנסו לשוק הזה של ml/ds לפני 3-4 שנים (מה שיוריד את המשכורות למקצוענים בתחום).

יש לי חבר שהוא מפתח FULL STACK ב ANGULAR, אין לו תואר בכלל ו3 יחידות במתמטיקה כמו שאתה בטח מתאר לעצמך. הוא ביקש ממני כמה פעמים ללמד אותו אינפי, אלגברה לינארית וסטטיסטיקה כי חשב להיכנס ל AI ותכנות NEURAL NETWORKS, הבעיה היא שלא היה לו ממש חשק ללמוד את זה, הוא במצב שהוא כנראה מרגיש שהידע שיש לו מספיק כדי להרוויח כסף סביר אז אין לו מוטיבציה להחזיק מעמד ולהגיע לשליטה טובה בנושאים האלה.
כשהוא לימד אותי JS אז ישבנו לתכנת איזה כמה פרוייקטים פשוטים, ותוך כדי שהוא כותב את הקוד אני שם לב שהוא הרבה פעמים עושה דברים באופן הרבה יותר מסובך ששלוש דקות חשיבה על משוואה פשוטה היתה פותרת לו בלי 5 לולאות אחת על השניה.
אבל אם אתה משוכנע שאתה יכול ללמוד את זה לבד ויש לך את המוטיבציה אז למה לא?

היי כולם,

עוסק קרוב לארבע שנים בתחום ה-front end .
אוהב את העיסוק אבל עולה השאלה מה התוחלת של התחום הזה. לאחרונה חושב ללמוד Machine Learning. ברור לי שזה תחום שונה במהות שמצריך הבנה עמוקה במתמטיקה, סטטיסטיקה ועוד . השיקול המרכזי כאן הוא שרידות בתחום הפיתוח.
האם התחום הנ"ל מעניין או אהיה בו טוב?
זו שאלה שתישאל בהמשך.
מה דעתכם על ביצוע מעבר בין התחומים שצויינו?
עוסק בml ואלגוריתמיקה למחייתי.
לגבי שרידות, היום יש הרבה ביקוש לאנשי ml , לפני 5 שנים לא היה, בעוד 5 שנים מי יודע?
קשה לחזות את העתיד.
אני הייתי עושה הסבה אך ורק אם יש לך תשוקה לתחום של ml.

מה לדעתכם יהיה בתחום ה web
5 או 10 שנים מהיום ? האם טבלאות השכר של התחום ימשיכו לעלות ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר בת 25, מחפשת כיוונים תעסוקתיים יומני מסע אישיים 13
מ השקעה בדיור - תמהיל או כיוונים נדל"ן 9
F תנאים חדשים בחשבונות IB שוק ההון 34
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
א תארים פיננסיים במסלולים חדשים התפתחות אישית 4
F אתר שמכריז על פרוייקטים חדשים נדל"ן 0
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
O יעילות מבחינת אגרות באיזון תיק באמצעות הפקדת כספים חדשים שוק ההון 4
נ נראה שיש המון אלכימאים חדשים פה,מחפשים איך להפוך מתכת לזהב אוף טופיק 11
הסולידית ★★★חשבון מסחר עצמאי באקסלנס טרייד: בונוס למצרפים חדשים ופטור מדמי ניהול לשנתיים★★★ שוק ההון 0
Skazi דרישת הון עצמי גבוהה בפרוייקטים חדשים נדל"ן 8
ד כיווני מחשבה ישנים-חדשים שוק ההון 31
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
קפה שחור [לא סופי] תכנוני מס חדשים בעידן הקורונה צרכנות פיננסית 19
A למשתמשים חדשים אוף טופיק 56
Yoss חותמי אבטלה חדשים - האם קיבלתם עדכון מביטוח לאומי? אוף טופיק 14
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
nicepo1 זהירות "מתקינים" של מכשירי חשמל חדשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ה מתחילה חיים חדשים בגיל 60+ יומני מסע אישיים 40
דאניל משקיעי נדל"ן חדשים נדל"ן 7
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
B קרן מחקה סנופי (S&P500) של IBI-הלמן נסגרה למצטרפים חדשים שוק ההון 42
א עדכון מדדים ומדדים חדשים שוק ההון 2
Maureen מסלול סגור למצטרפים חדשים בקרן השתלמות שוק ההון 11
T "חיים חדשים" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
M שאלה בנוגע לקיזוז מס רווחי הון וקניית ניירות חדשים שוק ההון 7
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
C ההשפעה הפוליטית של בלאקרוק בעולם פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 64
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
Z מתעדכנים במצב הקורונה בארה"ב? בעולם? שוק ההון 3
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15

נושאים דומים

Back
למעלה