• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיוון בחיים - מדמ"ח או משפטים

• פותח הנושא WRLD
  • פורסם בתאריך
אם אתה מודאג ממצב הדמוקרטיה, תואר במדמח מאפשר לך להגר בעתיד, לעומת תואר במשפטים שלרוב יהיה מאד ספציפי למערכת החוק הישראלית, וינעל אותך מקצועית למגורים בארץ.

מצד שני, אם אתה לא נהנה מהצד המתמטי, יכול להיות שמדמח לא יהיה בחירה טובה

3. אמנם הייתי בליטיגציה, אבל חיים של עורך דין או שותף תמיד נראו לי מהצד די נוראיים - זוהי רק נקודת מבט שלי כמובן.
למה? אחרי הכל להיות שותף זה מה שכל עורך דין מתחיל רוצה בסופו של דבר לא?

ולגבי ליטיגציה, כיוונת לשם או פשוט התגלגלת לזה?

יחד עם זאת, אם בכל זאת תבחר במשפטים - אם אתה הולך לכיוונים של הייטק, זכויות יוצרים (ברמה הגבוהה), ליטיגציה במשרד בוטיק-עילית וכד', חסמי הכניסה למקצוע והטיפוסים שמשתחלים אליו לא כ"כ ישפיעו עליך, לפחות לא ישירות.
במידה שכן אבחר במשפטים, איך אוכל לכוון את עצמי לכיוונים האלה? רק חיפוש התמחות במחלקה רלוונטית או שכבר במהלך התואר אני יכול להשפיע על זה?

למה? אחרי הכל להיות שותף זה מה שכל עורך דין מתחיל רוצה בסופו של דבר לא?
התשובה נחה לה בגוף השאלה.
כן, עו"ד מתחיל, ובאופן כללי אנשים שמצויים תחת הקטגוריה "מתחיל", רוצים ורצים אל היעד הנכסף שמתגלה כזוועה שמובילה לחיי ריקנות, סטרס וגירושים.
כמו כן, לא כל השותפים "עושים כסף" כפי שזה נראה, וגם כשכן יש המון מחלוקות ומריבות שלעיתים גם מחסלות משרדים.
לא מובטח שייקרה לך שום דבר מהאמור לעיל, אבל זה דבר שכדאי מאוד לקחת בחשבון.

ולגבי ליטיגציה, כיוונת לשם או פשוט התגלגלת לזה?
איפשהו באמצע.
התרשמתי מאוד מהמשרד שקיבל אותי ובכלל, בשלב ההתמחות, לפחות בתקופתי, לא הכרנו ממש את ההבדלים.
חיפשתי משהו בכיוון מסחרי אז ליטיגציה מסחרית היה ממש לא רחוק מזה.

במידה שכן אבחר במשפטים, איך אוכל לכוון את עצמי לכיוונים האלה? רק חיפוש התמחות במחלקה רלוונטית או שכבר במהלך התואר אני יכול להשפיע על זה?
לא יכול, אלא חייב.
במהלך התואר, כל עוד לא תלמד במוסד מסוג נחות, יהיו הרבה תוכניות שעוסקות בדין הבינ"ל, קורסים בחו"ל וכדומה. כדאי מאוד להתייעץ עם מישהו שהצליח במסלול דומה ולגלות ערנות לכל הפרויקטים כבר בהתחלה, כמו כן להתחבר לסטודנטים ומרצים שיש להם אוריינטציה לנושא.
אני כבר לא זוכר אם כתבת, אבל כמובן שאם זו מחלקה בינ"ל וכד' אז אנגלית ברמת שפת-אם היא כמעט בגדר חובה.

אני שב ומזכיר שהמעבר ממשפטים למדעי המחשב יהיה קשה עשרות מונים מהמעבר בכיוון ההופכי, מה גם שהידע המשפטי ישרת אותך במדעי המחשב במידה מועטה ביותר ביחס לאופן והרמה בו ישרת אותך הידע המחשובי במשפטים, במיוחד במחלקות האלו.

זה מוכיח שיש לך גם חשיבה ריאלית חזקה, דבר שלא נפוץ בקרב עורכי דין, וגם שיש לך זיקה ממשית לתחום, ועוד כזאת שיכולה לבוא לידי ביטוי בעבודה במשרד.

בתואר כפול אני מקבל גם תואר במדעי המחשב(BSc) וגם תואר במשפטים(LLM) - דבר שיהיה על גבול הבלתי אפשרי מכיוון שאין חפיפה קורסית בכלל ביניהם ולכן העומס יהיה מטורף
פשרה: תעשה רק LLM. לא מדמ"ח, אבל לפחות יכסה את ענייני ה-AI.

כסטודנט שנה ד' שעבר לא מזמן את התהליך הזה של הראיונות להתמחות, אם אתה רוצה להגיע לטופ של ההייטק/זכויות יוצרים או בכללי הטופ של המשרדים (אני אישית ממש לא מתחבר לליטיגציה).

ממה שאני רואה ממני, החברים ללימודים וסטודנטים ממקומות אחרים שראיתי בראיונות - ללמוד רק באונ' מובילה (תל אביב, בר אילן או ירושלים) ואם אין ברירה אז הבינתחומי או המכללה למנהל.

להגיע לראיונות עם ממוצע קרוב ל90 ומעלה, עם משהו מעניין בקורות חיים (עבודה, התנדבות, משהו שקשור לתואר כמו תחרויות וכו').

אם אתה מכוון להייטק, קניין רוחני בינלאומי או בכללי מסחרי בינלאומי חייב אנגלית ברמה גבוהה מאוד - גם כתיבה וגם דיבור, לי אישית היו ראיונות שלמים באנגלית. שים לב שאתה מתחרה מול יהודים אמריקאים ובריטים שעלו לארץ והמחלקות האלו מתאימות להם כמו כפפה ליד.

יש באוניברסיטת ת״א מסלול 4 שנתי לתואר דו-חוגי, משפטים ומדעי המחשב מיועד לבעלי נתונים גבוהים.

תכנית למצטיינים תואר במשפטים ותואר נוסף במדעי המחשב

העולם שאנחנו חיים בו הוא עולם דיגיטלי. כל יום צצות טכנולוגיות משנות חיים. לשינויים האלו יש השפעה קריטית על עולם המשפט. המסלול מיועד לקבוצה מצומצמת של סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים שיוכלו ללמוד במקביל תואר במשפטים ותואר במדעי המחשב. משפטים נלמד במתכונת חד-חוגית עם הקלות בשעות, ומדעי המחשב במתכונת דו-חוגית. תיערך התאמה מובנית של מערכות הלימודים.

דרישות הקבלה לתוכנית:

• יש לעמוד בתנאי הקבלה הבסיסיים של כל אחד מהחוגים בנפרד, לתנאי הקבלה של ביה"ס למדעי המחשב
  • המתאימים יזומנו לראיון אישי
  • מועמדים ומעומדות העונים על תנאי הקבלה של שני החוגים ומעוניינים להתקבל, יסמנו בעדיפות ראשונה מדעי המחשב ובעדיפות שניה משפטים. כמו כן יש למלא טופס מס 38 ולפעול על פי ההנחיות שבטופס. ניתן להגיש את הטופס עד סוף הרישום או עד סוף חודש יוני המוקדם מביניהם .
  • מכסת התלמידים במסלול מוגבלת

• אהבתי
Reactions: YPV
יש מלא עורכי דין.
אם אתה מלא בביטחון שאתה תהיה בין הטובים וזה מעניין אותך, אז אולי משפטים שווה לך.
מצד שני, בהיי טק אתה יכול לקבל תנאים טובים גם אם אתה לא הטופ שבטופ.
האם המטרה היא לפרוש מוקדם או לנהל קריירה מספקת עד הפנסיה?
יש גם מלא הייטקיסטים...
עריכת דין לדעתי זה מקצוע שיכול להישאר גם אם דברים משתבשים, ז"א, אם לא יצליח לפרוש מוקדם, יוכל להמשיך ולעבוד כעו"ד גם בגיל מבוגר עד שכן יוכל לא להצטרך לעבוד יותר אף פעם. אבל הייטקיסט - ברגע שיגיע לגיל 40 - יחליפו אותו בצעיר אחר והדלת תיסגר

אבל הייטקיסט - ברגע שיגיע לגיל 40 - יחליפו אותו בצעיר אחר והדלת תיסגר
עם כל הכבוד זה מיתוס שדיי אבד עליו הכלח... מי שמקפיד להתעדכן בטכנולוגיות חדשות שיוצאות ולהישאר בעניינים אין סיבה שיוחלף רק כי הגיע לגיל מסוים.

עם כל הכבוד זה מיתוס שדיי אבד עליו הכלח... מי שמקפיד להתעדכן בטכנולוגיות חדשות שיוצאות ולהישאר בעניינים אין סיבה שיוחלף רק כי הגיע לגיל מסוים.
תשאל את חמותי, בת 56, מתמטיקאית מוכשרת ומוצלחת שיש לה ידע וניסיון שרוב ההייטקיסטים הצעירים לא יצברו אפילו בחצי חיים שלהם, אבל אף אחד לא יקח אותה לעבודה כי היא יותר מדי "זקנה" ו"מיושנת", ולכן היא נאלצת לעבוד בגוף ממשלתי כבר למעלה משני עשורים רק כדי שתהיה לה פרנסה בטוחה. ותאמין לי, היא מאוד מתעדכנת - אם יש מישהו שאני פונה אליו כשאני צריך משהו שקשור בתחום זה רק אליה, ואני מכיר אנשים צעירים שאמורים להיות יותר "מוצלחים" ממנה ולא מתקרבים לקרסוליים שלה.

יש גם מלא הייטקיסטים...
עריכת דין לדעתי זה מקצוע שיכול להישאר גם אם דברים משתבשים, ז"א, אם לא יצליח לפרוש מוקדם, יוכל להמשיך ולעבוד כעו"ד גם בגיל מבוגר עד שכן יוכל לא להצטרך לעבוד יותר אף פעם. אבל הייטקיסט - ברגע שיגיע לגיל 40 - יחליפו אותו בצעיר אחר והדלת תיסגר
לא יודע, אני בן 45 ובהיי טק מגיל 21. עדיין לא החליפו אותי, ואני עוד מתכנת בסטרטאפ.

מיתוס של "בהייטק בגיל 40 פגי תוקף" הומצא על ידי אנשים צרי עין שנמצאים מחוץ להייטק. אם כבר יש יותר סיכוי שעורך דין יהיה פג תוקף בגיל 50 במיוחד אם הוא לא ב-Top of his game.

תשאל את חמותי, בת 56, מתמטיקאית מוכשרת ומוצלחת שיש לה ידע וניסיון שרוב ההייטקיסטים הצעירים לא יצברו אפילו בחצי חיים שלהם, אבל אף אחד לא יקח אותה לעבודה כי היא יותר מדי "זקנה" ו"מיושנת", ולכן היא נאלצת לעבוד בגוף ממשלתי כבר למעלה משני עשורים רק כדי שתהיה לה פרנסה בטוחה. ותאמין לי, היא מאוד מתעדכנת - אם יש מישהו שאני פונה אליו כשאני צריך משהו שקשור בתחום זה רק אליה, ואני מכיר אנשים צעירים שאמורים להיות יותר "מוצלחים" ממנה ולא מתקרבים לקרסוליים שלה.

אם היא לא הצליחה לצאת מגוף ממשלתי כאשר היא הייתה בת 36 ועוד היום הבעיה היא בה ולא בשוק. מניסיון אני אומר לך שיש המון - המון אנשים שמוצאים איזה פינה בחיים, נדבקים אליה כאילו החיים שלהם תלויים במשרה הזאת ותמיד ימציאו סיפור למה עדיף להם להישאר איפה שהם עכשיו ולא לזוז. אני ראיתי את זה על הורי, על אנשים קרובים ואפילו חוויתי את זה באופן אישי עד שבעטו אותי לאבטלה ותכל'ס עשו לי טובה ענקית.

היכולת לעזוב את ה-comfort zone זה הרבה פעמים מה שעושה את ההבדל בין קריירה בינונית - מינוס לקריירה מצליחה.

לפני כשנתייים כשחיפשנו מתמטיקאי/ת, אם היתה עוברת את הראיון המקצועי, היינו שוכרים מישהיא כזו על המקום. אין לך מושג כמה קשה היה אז למצוא מתמטיקאי טוב לעבודה באלגוריתמים. במשרות הללו לגיל אין שום משחק, זה לא מיונים לנינגה ישראל.

לפני כשנתייים כשחיפשנו מתמטיקאי/ת, אם היתה עוברת את הראיון המקצועי, היינו שוכרים מישהיא כזו על המקום. אין לך מושג כמה קשה היה אז למצוא מתמטיקאי טוב לעבודה באלגוריתמים. במשרות הללו לגיל אין שום משחק, זה לא מיונים לנינגה ישראל.
אז אתם מקום שנותן הזדמנות... אבל יש הרבה שלא.

אז אתם מקום שנותן הזדמנות... אבל יש הרבה שלא.
רובם כן, אין משמעות לגיל שמדובר במישהו תותח.
על אחת כמה וכמה למשרות מחקר, ששם דווקא לדעתי כן מעדיפים מישהו מבוגר בעל ניסיון.

מדמ"ח זה ההימור עם התוחלת הטובה היותר, אם לא תאהב תעשה משהו אחר, לא ביג דיל.

תואר במשפטים, גם בפקולטה הכי נחשבת בישראל, זה התואר הכי חרטא שיש. אפשר לעשות אותו במקביל למשרה מלאה בהיי טק בלי בעיה (מקסימום מושכים עוד שני סמסטרים מעבר לזמן הממוצע) ובממוצע גבוה. אני אומר את זה מידיעה. תואר של לשנן ולהקיא. כמובן שצריך להבין את מה שמשננים אבל זה מאוד פשוט. שופט אחד חושב ככה, השופט השני חושב ככה, פה ושם יש ניואנסים. דעות של אנשים. כנס לאינטרנט חפש פסקי דין ותראה בעצמך. אני לא אומר שזה קל להיות עורך דין טוב. אני אומר שהלימודים עצמם הם בדיחה. ודי בזבוז זמן אם שואלים אותי. את ההפך, ללמוד מדמח בזמן עבודה במשרה מלאה בתור עורך דין, לא תוכל לעשות. אז לפחות מהבחינה הזאת, אתה יכול ללמוד מדמח בכיף ולא ויתרת על האופציה של משפטים.

אני גם אישית חושב שמדמח זו הבחירה היותר טובה. אנשים עשר רמות מעל מה שתפגוש במשפטים, אם נפלת על שנים טובות בבורסה השכר יכול להיות גם פי 4 משכר של עורך דין בשנים הראשונות, מקצוע שאפשר לעשות מכל מקום, בכל נפח משרה כמעט.

עורך דין לשעבר.
אני יכול להגיד שכל מי שלמד איתי את התואר והחשבתי כמוכשר ואינטליגנט - 5 שנים אחרי סיום התואר, התמחות ומבחני הלשכה - כבר אינו עוסק בעריכת דין.

תואר במשפטים, גם בפקולטה הכי נחשבת בישראל, זה התואר הכי חרטא שיש.
מעט הגזמת והקצנת.
שמת לב שבתוכניות אקטואליה מראיינים הרבה משפטנים וותיקים שהתמידו ורכשו מיומנות בחיים ולא ראיתי אף מתכנת בטמבלביזיה למעט קמצוץ של בעלי חברות הייטק 'שעשו את זה'.
זה לא האינדיקטור, אבל רק להדגיש את הנקודה שכול מקצוע דורש התמחות ושפשוף של שנים לא מועטות.
עו"ד ומשפטן מגיע לבשלות ושיא הקרירה בגיל מבוגר יחסית לעומת מתכנת שעם הגיל הקרירה שלו דועכת למעט ייחודי סגולה שהצליחו ליצר לנו פטנטים...
בקיצור, תבחרו את הקריירה שלכם לפי הלב ועם מבט לרצונות ודרישות שוק העבודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
J דירה כלואה כיוון אוויר אחד נדל"ן 8
י יובל המבולבל - חוסר כיוון תעסוקתי התפתחות אישית 7
ס מחפשת כיוון התפתחות אישית 3
Flex כיוון להשקעה מיטבית לטווח של 10 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 6
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
N למצוא כיוון התפתחות אישית 5
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
A בן 43 מחפש כיוון חדש התפתחות אישית 17
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
R שינוי כיוון מקצועי. התפתחות אישית 33
H פר״י, Save % Go או כיוון אחר לגמרי שוק ההון 6
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
R מחפש כיוון שוק ההון 5
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
E סיימנו את השבעה על אבא שלי. איך ממשיכים בחיים? אוף טופיק 17
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
1337justme להשכיר ולשכור ולהשאר בחיים נדל"ן 28
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26
לא חשוב שמות האנטי-חומר למוטיבציה להצליח בחיים או לצאת לחופשי מבחינה כלכלית אוף טופיק 7
ל מרגיש שהכסף שולט לי בחיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
ת אם לא נוטלים סיכונים מפספסים את הכיף בחיים..? יומני מסע אישיים 19
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
hommie יעד ראשון בחיים לחול אוף טופיק 35
ארגמן מה המטרה שלכם בחיים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 72
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
י התלבטות בין מדמ"ח חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 23
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
ש הסבת מדמ"ח דרך הפתוחה? התפתחות אישית 15