• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
אני טוען שחינוך איכותי ורשת סוציאלית יכולת לספק את המעלות שיש לחברה החרדית, מינוס הבולשיט.
אתה חושב שמי שלומד אצלכם בחינוך האיכותי לשיטתך וחשוף לתקשורת שלכם מגיל קטן, לדעתך גם אין רצח, או שלפעמים פתאום שומעים שרצח את אשתו וכיוצא בזה... תקרא את הטענה שלי אצל הציבור החרדי (חרדי מלידה) אין שום השוואה לציבור החילוני ואפילו המלומדים שלכם.

ואני לא מזלזל בחינוך שלכם, אני כתבתי שלדעתי זה מגיע מהחשיפה המרובה שלכם מגיל קטן לסיפורים של רציחות.

ולדעתי הסיבה לפערים העצומים האלו, כי אנחנו בגיל קטן לא נחשפים בחדשות לדברים כאלו, וגם מי שרואה סרטים בדרך כלל זה לא בגיל הקטן, וממילא אנחנו גדלים בשנים הראשונות של החיים בלי רצח... לדעתי לא יזיק עם הציבור החילוני יתחיל גם לצנזר קצת תכנים... בסוף ששומעים בחדשות שמישהו דקר זה משפיע, ואין סיבה שבכל מהדורת חדשות כולם ישמעו את הדברים הנוראים שאנשים עושים.
לדעתי הסיבה לכך שיש תאונות דרכים היא שמותר לנסוע ברכבים. לדעתי לא יזיק שלא נאפשר לנסוע ברכבים.
לדעתי הסיבה לכך שיש לאנשים מחלות היא שמותר לעשן סיגריות. לדעתי לא יזיק שנגביל את כמות הסיגריות שמותר לבן אדם לעשן.

לדעתי הסיבה לכך שיש אנשים הומואים היא שמותר לאנשים להיות הומואים. לדעתי לא יזיק שנאסור על יחסים בין גברים ונראה מה יקרה. (רמז: אונס, בעיות נפשיות, התאבדויות)

סליחה על הציניות, אבל - אני חושב שאי החשיפה וההסתרה שיש בחברה החרדית גורמת להרבה עוולות בתוך החברה שלכם. בייחוד כלפי נשים וילדים שאני מרחם עליהם מאוד.

*לפני שתגיד שיש הרבה שיט גם בחברה החילונית (למרות שהיא הרבה פחות הומוגנית), אני אחסוך את זה ממך. זה נכון. מסכים לדוגמה שיכולה להיות התאמה בין חשיפה לתכנים עם אלימות לבין אלימות. בתוך ליברל, זה בעיניי הרע במיעוטו.
האם אתה מסכים עם דברי בקשר לחברה החרדית?

הנה בדיוק ירושלים ירדה מאשכול 3 ל-2, בגלל השליש החרדי והשליש הערבי שלה. בהמשך זה יקרה לישראל כולה.
אם כל הארץ תרד לעשירון שתיים זו פריצת דרך עולמית בתחום הסטטיסטיקה.

אתה חושב שמי שלומד אצלכם בחינוך האיכותי לשיטתך וחשוף לתקשורת שלכם מגיל קטן, לדעתך גם אין רצח, או שלפעמים פתאום שומעים שרצח את אשתו וכיוצא בזה... תקרא את הטענה שלי אצל הציבור החרדי (חרדי מלידה) אין שום השוואה לציבור החילוני ואפילו המלומדים שלכם.

ואני לא מזלזל בחינוך שלכם, אני כתבתי שלדעתי זה מגיע מהחשיפה המרובה שלכם מגיל קטן לסיפורים של רציחות.
גם לדעתי לא צריך חשיפה לזוועות העולם בגיל צעיר, עם כוכבית.
הסכנה לילדים היא בעיקר עבירות מין ולא אלימות (ודאי לא רצח) ובנושא הזה כדאי שתהיה מודעות, מותאמת גיל, על אף שמדובר בנושאים שלא קל לדבר עליהם.

האם אתה מסכים עם דברי בקשר לחברה החרדית?
לא כי הכול נמדד בהשוואה ולדעתי אצלכם יש הרבה יותר הומוגניות בסיפורים עצובים... אבל אין דרך למדוד כי אצלינו הרבה מסתירים, אז לכן קשה להוכיח את זה.

ולגבי החשיפה שלכם אתם יכולים להמשיך לחשוף את כולם לרציחות ועוד ועוד... אבל רק לא את הילדים... למה להתעקש להיות פתוח ונאור ברגע שהיגיון פשוט מבין שיהיה לזה השלכות עצובות... ולא צריך להפוך את העולם כדי לצנזר פשוט צריך להוריד את זה לגמרי ממהדורות החדשות, ומי שירצה יוכל לחפש ולמצוא סיפורים כאלו.

מדהים אותי שלא הבנת אפילו פסיק ממה שכתבתי.... נסה שנייה לצאת מהפוזיציה שלך. בכל זאת אני אנסה להסביר, אני לא מתחבר לחברה החרדית, אבל אני גם לא מתחבר לחברה הישראלית חילונית. נסה גם לחתוך את נתוני הפשיעה בדרכים יותר הגיוניות מאשר שיוך על פי דת, נסה לפלח לכי מצב סוציו אקונומי, לפי שנות השכלה, תמצא שרמות הפשיעה משתנות גם בלי קשר לחשיםה לתכנים אלימים.

נערך לאחרונה ב:
הסכנה לילדים היא בעיקר עבירות מין ולא אלימות (ודאי לא רצח) ובנושא הזה כדאי שתהיה מודעות, מותאמת גיל, על אף שמדובר בנושאים שלא קל לדבר עליהם.
מסכים איתך והיום הציבור החרדי התקדם מאוד מאוד בנושא, וימשיך להתקדם בקצב מהיר, כי כולם מדברים על זה וזה נושא שכולם מבינים שאסור להסתיר.

אין חרדים מלידה שדוקרים כי מעירים להם בכביש, בסדר מקובל עליי. אבל אין חרדים שגונבים ? אין חרדים שמרמים אחרים ? אין חרדים שאונסים ? אין חרדים שמכים את האישה?
פושעים יש בכל מקום, אמונה באלוהים לא מקנה עליונות ערכית או מוסרית על פני החילונים.

נניח ומבצעים מעבר ורילוקיישן, כמה זה קל למעשה להעביר את כל הניירות ערך שלי שנמצאים בבית השקעות ישראלי לבית השקעות בחו"ל? מישהו יודע? ניסיון?

• אהבתי
Reactions: HHH
נניח ומבצעים מעבר ורילוקיישן, כמה זה קל למעשה להעביר את כל הניירות ערך שלי שנמצאים בבית השקעות ישראלי לבית השקעות בחו"ל? מישהו יודע? ניסיון?
יש על זה לא מעט חומר בפורום.
השאלה הראשונה היא אלו ניירות ערך יש לך כי יש כאלו שקל להעביר, יש כאלו שקשה, ויש כאלו שאי אפשר.

יש על זה לא מעט חומר בפורום.
השאלה הראשונה היא אלו ניירות ערך יש לך כי יש כאלו שקל להעביר, יש כאלו שקשה, ויש כאלו שאי אפשר.
כולם מחקה מדד SP של בלארוק נסחר בשקלים

כאשר חוק שנחקק בפרלמנט סופג ביקורת של בית המשפט ומוחזר לפרלמנט לדיון חוזר, זה לא עניין של מה בכך, ויש לכך מספר השפעות:
1. נגרם עיכוב מסוים;
2. מתעורר דיון ציבורי;
3. המחוקקים מקיימים דיון נוסף על החוק, תוך התייחסות לטיעונים של בית המשפט, ומטבע הדברים זה עשוי לעורר אצלם חשיבה מחודשת / נוספת.
1. הדיונים בבית המשפט לוקחים שנים גם ככה, והפסיקות של בג״ץ בד״כ מחזירות את הכדור לכנסת גם בלי חוק ההתגברות. בשביל עיכוב לא צריך חוק התגברות.
2. דיון ציבורי במדינת ישראל זה בעיקר תעמולה והסתה.
3. צריך את בג״ץ בשביל שיגיד למחוקקים לחשוב ?

במדינות רבות שופטי בית המשפט העליון (או בית המשפט לחוקה) ממונים על ידי פוליטיקאים, ובכל זאת אינם "שפוטים" שלהם. כיצד זה ייתכן?
ברוב הדמוקרטיות יש חוקה שכובלת גם את המחוקקים וגם את השופטים. בישראל יצרו את חוקי היסוד שאפשר לשנות רק ברוב מיוחד כתחליף לחוקה- וזה בדיוק מה שחוק ההתגברות רוצה להרוס.

דוגמא אחת היא שיש לימודים בהפרדה לתואר ראשון, איך זה מסתדר עם השוויון?
בדיוק כמו שהסברנו כבר - הפרדה יוצרת אפליה. אפליה בלימודים : איכשהו, המחזורים של הגברים מתוקצבים היטב, והמחזורים של הנשים מבוטלים. אפליה בתעסוקה: גברים יכולים ללמד את הקורסים של הגברים שכן מתוקצבים ומתקימים (וגם נשים - פרופ׳ ריפס מרצה במכללה לבנות ) אבל נשים לא. אפליה.
הנשים יכולות להגיד לך עד מחר שהן מאושרות להיות מופרדות ומופלות לרעה, וזה אולי אפילו נכון לגבי רובן, אבל אתה פוגע במיעוט שכן רוצות להתפתח ולא יכולות או מפחדות, ובמדינה ובאקדמיה שמפסידות את התרומה שלהן.
שים לב שאתה גם מפריד את הגברים החרדים מהאקדמיה - ושוב הפרדה יוצרת אפליה, והפעם היא תהיה אפליה לרעתך. אתה מפריד את עצמך מהמוסדות הטובים, שמקושרים לעולם, ורמת הלימודים המופרדים שלך תהיה נמוכה. האפשרויות שלך יהיו מוגבלות - ולו רק בגלל שלא יהיו מספיק תלמידים שיתענינו במה שאתה רוצה ללמוד. בנוסף, ללימודים יש יתרונות ״רכים״ של יצירת קשרים, קבלת ביקורת ופיתוח מיומנויות - שגם בהם אתה תפסיד.

* אחרי הקורונה יש הרבה לימודים מרחוק. לדעתי זה פחות טוב, במיוחד למיומנויות הרכות, אבל זה פיתרון אפשרי. בנוסף יש גם אוניברסיטה פתוחה.
שתאורטי צריך להתמקד בדובר
אמרתי בדיוק להפך... להתמקד בתוכן של הדברים. לא בדובר.
בסופו של דבר אתה תעבוד גם עם נשים. אז או שתלמד לדבר עם נשים בלי ״להתחבר״ איתן - וזה הרבה יותר קל ממה שנראה לי שאתה חושב,
או ש- מה? תדיר נשים לגמרי מכל מקום בו אתה עשוי לשהות?

בדיוק כמו שהסברנו כבר - הפרדה יוצרת אפליה. אפליה בלימודים : איכשהו, המחזורים של הגברים מתוקצבים היטב, והמחזורים של הנשים מבוטלים. אפליה בתעסוקה: גברים יכולים ללמד את הקורסים של הגברים שכן מתוקצבים ומתקימים (וגם נשים - פרופ׳ ריפס מרצה במכללה לבנות ) אבל נשים לא. אפליה.
הנשים יכולות להגיד לך עד מחר שהן מאושרות להיות מופרדות ומופלות לרעה, וזה אולי אפילו נכון לגבי רובן, אבל אתה פוגע במיעוט שכן רוצות להתפתח ולא יכולות או מפחדות, ובמדינה ובאקדמיה שמפסידות את התרומה שלהן.
שים לב שאתה גם מפריד את הגברים החרדים מהאקדמיה - ושוב הפרדה יוצרת אפליה, והפעם היא תהיה אפליה לרעתך. אתה מפריד את עצמך מהמוסדות הטובים, שמקושרים לעולם, ורמת הלימודים המופרדים שלך תהיה נמוכה. האפשרויות שלך יהיו מוגבלות - ולו רק בגלל שלא יהיו מספיק תלמידים שיתענינו במה שאתה רוצה ללמוד. בנוסף, ללימודים יש יתרונות ״רכים״ של יצירת קשרים, קבלת ביקורת ופיתוח מיומנויות - שגם בהם אתה תפסיד.
אתה מסביר מצוין איך זה יוצר אפליה וזה לא שוויון, ובכל זאת אתה חושב שזה מסתדר עם השוויון... אז מה התשובה לשאלה שלי? איך מסתדר חוק השוויון עם תואר ראשון...
אמרתי בדיוק להפך... להתמקד בתוכן של הדברים. לא בדובר.
בסופו של דבר אתה תעבוד גם עם נשים. אז או שתלמד לדבר עם נשים בלי ״להתחבר״ איתן - וזה הרבה יותר קל ממה שנראה לי שאתה חושב,
או ש- מה? תדיר נשים לגמרי מכל מקום בו אתה עשוי לשהות?
התבלבלתי כתבתי בטעות הדובר.
כשאני ילך לעבוד אני יכול לבחור מקומות עבודה שמותאמים יותר לי, בשונה מלימוד תארים מתקדמים שאני חייב להיות שותף בכיתה עם בנות שזה חשיפה חזקה שיכולה בקלות לגרום להתחברות. (אותכם לא מעניין התחברות הזאת, אבל לנו זה קריטי)
ברוב הדמוקרטיות יש חוקה שכובלת גם את המחוקקים וגם את השופטים. בישראל יצרו את חוקי היסוד שאפשר לשנות רק ברוב מיוחד כתחליף לחוקה- וזה בדיוק מה שחוק ההתגברות רוצה להרוס.
זה לא נכון.

לדעתי הדבר הנחוץ הוא לא עוד ערכים, אלא חינוך לאמפתיה.
כשאדם מסוגל להבין ולהרגיש את המצב הנפשי של אחרים - לרוב הוא ירצה מעצמו לעשות טוב, ובוודאי שלא ירצה להזיק.
אני גם חושב כמוך, אבל מודע לכך שאמפתיה לא עומדת בכל המצבים,
ובעיקר שיש הבדל בין אמפתיה לקוף מפותח, לאמפתיה לבן אדם עם נשמה!
קצת אתאיזם לא הזיק לאף אחד. להפך, זה רק עושה טוב בחיים להיות חסרת אמונה ולא כבולה לאמונה כלשהיא.
שלשת הרוצחים הכי גדולים בהיסטוריה: מאו, היטלר וסטלין -היו אתאיסטים...
כבלי האמונה הדתית מגבילים את חופש המחשבה וחופש הבחירה. וזה מה שהרבנים רוצים- שיהיו להם מאמינים שפוטים, שלא חושבים עצמאית ולא לומדים ליב''ה.
כי אם הדתיים היו לומדים ליב''ה, הם היו מתרחקים מהדת. כך שיש כאן מכבש לחצים כבר מגיל צעיר מאוד- שטיפת מוח של הדת, שנובעת מפחד.
את לא יודעת כלום, לא על הדת ולא על החרדים,
למ"ס: כ-7% מהמורשעים בפלילים זכאים לבגרות, לעומת 48.5% מכלל האוכלוסיה.

ואני יכול לשטוח בפניך עשרות מאמרים שמראים קורלציה (ולעיתים סיבתיות) בין עוני לבין פשיעה.
נכון, אבל בגלל ערכיות או כי משתלם?
בחברה ערכית אנשים טובים כי הם טובים, לא כי שווה להם להיות טובים,
ושוב הטענה העיקרית שלי היא:
שום אתיקה וערכים ליברליים שהומצאו על ידי בשר ודם לא גורמים לרצות להיות טובים,

רק התורה שקיבלנו מאלוקים יכולה להוות ערך פנימי אמיתי!!!!

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה